МЗС Білорусі висилає польського консула
Через участь у неофіційному заході до Дня пам'яті "проклятих солдатів" Білорусь висилає консула генерального консульства Польщі у Бресті Єжи Тимофеюка
Про це повідомляє сайт МЗС Білорусі.
Так, до МЗС Білорусі було викликано Тимчасового повіреного у справах Польщі у Білорусі Мартіна Войцеховського.
"У ході зустрічі польському дипломату було заявлено рішучий протест у зв'язку з участю консула генерального консульства Республіки Польща у Бресті Єжи Тімофеюка у неофіційному заході, присвяченому "дню проклятих солдатів", що пройшов 28 лютого 2021 року у Бресті за участю представників пов'язаних з Польщею неурядових та молодіжних організацій", - йдеться в повідомленні.
Через це польській стороні була вручена нота, в якій консулу Тімофеюку запропонували залишити територію Білорусі.
"Принципова і послідовна позиція білоруської сторони щодо "проклятих солдатів" і їх типових представників - "банди Бурого" залишається незмінною і неодноразово доводилася до польської сторони", - йдеться в повідомленні МЗС.
Довідка: "Проклятими солдатами", іншими словами – "незламними" називали підрозділи, які у 1944-1956 роках входили до складу антикомуністичного підпілля. "Прокляті солдати" не погоджувались з пануючою у Польщі після завершення Другої світової війни політичною системою. Після того, як Польща опинилася у радянській сфері впливу – владу в країні перейняв комуністичний Тимчасовий уряд національної єдності. Велика частина підрозділів, які під час війни воювали з нацистською Німеччиною, вирішили залишитися у конспірації і протистояти армії, спецпідрозділам СРСР і підпорядкованим їм польським підрозділам. За сталінських часів, комуністична влада розпочала великомасштабні репресії "незламних", у результаті яких, багато кого було розстріляно або ув’язнено. Процес відновлення пам'яті та місце в історії цих борців, стало можливим лише після здобуття незалежності Польщею 1989 року. Пам’ять про учасників антикомуністичного підпілля у 1944-1956 роках вийшла на державний рівень 2011 року. Законодавчу ініціативу щодо вшанування цього дня 2010 року підписав тодішній президент Лех Качинський.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе