Огляд

Одна з найбільших атак України на окупантів в Криму, РФ перевищила довоєнний рівень виробництва зброї. Акценти світових ЗМІ 13 вересня

Юрій Мартинович
13 вересня, 2023 середа
10:01

У фокусі міжнародних ЗМІ зустріч лідера Північної Кореї Кім Чен Ина і президента Росії Володимира Путіна на російському космодромі, потужна "бавовна" в Криму та, попри санкції, збільшення виробництва зброї РФ

На таких темах акцентують міжнародні видання станом на ранок 13 вересня.

Зустріч Володимира Путіна і Кім Чен Ина

Путін та Кім Чен Ин

Фото: reuters

 

Чимало іноземних ЗМІ написали про зустріч Кім Чен Ина та Володимира Путіна, які зустрілися у віддаленому російському космічному центрі напередодні очікуваних переговорів щодо зброї. У CNN відзначили, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і президент Росії Володимир Путін зустрілися в середу лише через кілька годин після того, як Північна Корея запустила дві балістичні ракети у води біля Корейського півострова.

"Зустріч віч-на-віч на космодромі "Східний" розглядається як важлива подія, що об’єднає двох лідерів, які все більше ізольовані на світовій арені та відбудуться на тлі тривалої та невдалої війни Росії проти України та руйнівних санкцій ООН. На відео, опублікованому Кремлем у середу, двоє лідерів потискують один одному руки, а на зображеннях видно як російський, так і північнокорейський прапори, що майорять біля будівлі", - пишуть американські журналісти.

Усередині космодрому "Східний" двох лідерів можна було побачити під час огляду космодрому. Російські журналісти сказали, що Кім поставив "багато дуже детальних запитань" про те, як працює космодром і які ракети запускаються з центру.

За довгоочікуваною зустріччю уважно стежать спостерігачі на Заході. Офіційні особи США неодноразово попереджали, що Північна Корея та Росія "активно просувають" переговори щодо зброї, в результаті чого Пхеньян може постачати зброю для використання Москвою у війні в Україні в обмін на санкціоновані технології балістичних ракет. 

На запитання журналіста, чи допоможе Росія Північній Кореї запустити власні супутники та ракети, Путін відповів: "Саме тому ми сюди приїхали".

Як акцентує The Guardian, на запитання, чи будуть вони з Кімом говорити про постачання зброї, Путін відповів, що лідери двох країн обговорять "всі питання".

"Путін особисто показав Кіму космодром – найсучасніший у Росії майданчик для запуску космічних ракет, який розташований серед лісів на сході Росії неподалік від китайського кордону", - пишуть журналісти.

Потужний удар по Криму

Вибухи, Севастополь

Фото: t.me/sprotyv_official

 

Ще однією важливою темою стала ракетна атака України по Криму. Як відзначає BBC, Росія стверджує, що Україна запустила 10 ракет і три безпілотні катери під час атаки на базу Чорноморського флоту в Криму.

Напад спричинив велику пожежу на верфі в Севастополі, внаслідок якої постраждали 24 людини, повідомили у Росії.

Так званий губернатор Криму Михайло Развожаєв заявив, що більшу частину ракет було перехоплено. Однак в Росії заявила, що два їх кораблі були пошкоджені в результаті влучень крилатих ракет.

На зображеннях, які поширюються в соціальних мережах і BBC ще їх не перевірила, видно кілька потужних вибухів у цьому районі.

"Україна раніше атакувала Севастополь і Чорноморський флот, але це, здається, одна з найбільш узгоджених атак, ймовірно, з використанням поставлених із Заходу ракет великої дальності. Той факт, що деякі з них пройшли через російську протиповітряну оборону і, схоже, завдали значної шкоди, викличе справжнє занепокоєння в Москві", - відзначають британські журналісти.

Тим часом повідомляється, що російські безпілотники пошкодили український зерновий порт Ізмаїл на річці Дунай.

Губернатор Одеської області Олег Кіпер повідомив, що внаслідок нападу, який спричинив пожежу та пошкоджено інфраструктуру, постраждали шестеро людей.

Попри санкції, Росія нарощує виробництво зброї і, зокрема, ракет

касетні снаряди рф

Фото: gp.gov.ua

 

Натомість у New York Times написали статтю про те, що Росія долає санкції, щоб розширити виробництво ракет. За словами офіційних осіб, виробництво ракет у Москві перевищує довоєнний рівень, що робить Україну особливо вразливою цієї зими.

За словами офіційних осіб США, Європи та України, Росії вдалося подолати санкції та експортний контроль, запроваджений Заходом, щоб збільшити виробництво ракет за межі довоєнного рівня, що робить Україну особливо вразливою для посилених атак у найближчі місяці.

Окрім витрати понад 40 мільярдів доларів на постачання зброї для України, Сполучені Штати зробили стримування військового постачання Росії ключовою частиною своєї стратегії підтримки Києва.

У результаті санкцій, за оцінками американських чиновників, Росія була змушена різко сповільнити виробництво ракет та іншої зброї на початку війни в лютому 2022 року щонайменше на шість місяців. Але до кінця 2022 року московське військово-промислове виробництво знову почало набирати обертів, тепер визнають американські офіційні особи, які говорили на умовах анонімності, щоб розкрити чутливу оцінку.

Росія підірвала американський експортний контроль, використовуючи свої розвідувальні служби та міністерство оборони, щоб керувати незаконними мережами людей, які контрабандою провозять ключові компоненти, експортуючи їх до інших країн, звідки їх легше доставити до Росії. Менш ніж за рік після початку війни Росія відновила торгівлю критично важливими компонентами, спрямувавши їх через такі країни, як Вірменія та Туреччина. Регуляторні органи США та Європи намагалися співпрацювати, щоб обмежити експорт чіпів до Росії, але їм було важко зупинити потік через країни, пов’язані з Москвою.

Відродження російського військового виробництва викликає особливе занепокоєння, оскільки Москва використовувала артилерію, щоб обстрілювати українських солдатів на лінії фронту, і свої ракети, щоб атакувати електромережі та іншу критичну інфраструктуру, а також тероризувати цивільних у містах. Чиновники побоюються, що збільшення запасів ракет може означати особливо темну та холодну зиму для громадян України.

Тим часом Пентагон працює над пошуком способів допомогти українцям краще збивати ракети та безпілотники, випущені Росією по цивільних об’єктах у Києві та військових об’єктах по всій країні. Пентагон надав системи протиповітряної оборони Patriot і умовив союзників надати боєприпаси протиповітряної оборони С-300, обидва з яких виявилися ефективними. Він також надав інші засоби протиповітряної оборони, такі як система Avenger і система ППО Hawk.

Але Україні не вистачає систем протиповітряної оборони, щоб охопити всю країну, і доводиться обирати об’єкти, які захищає. Посилення ракетного обстрілу може подолати протиповітряну оборону країни, заявили українські чиновники.

Сьогодні російські чиновники перебудували свою економіку на оборонне виробництво. Завдяки доходам від високих цін на енергоносії російські служби безпеки та міністерство оборони мали змогу контрабандою провозити мікроелектроніку та інші західні матеріали, необхідні для крилатих ракет та іншої високоточної зброї. У результаті військове виробництво не тільки відновилося, але й різко зросло.

Перед війною один високопоставлений західний оборонний чиновник сказав, що Росія могла виготовляти 100 танків на рік; зараз вони виробляють 200.

Західні офіційні особи також вважають, що Росія збирається виробляти два мільйони артилерійських снарядів на рік — це вдвічі більше, ніж західні розвідувальні служби спочатку оцінювали, що Росія може виготовити до війни.

Читайте також:
Київ
+27°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 37.51
    Купівля 37.51
    Продаж 38.25
  • EUR
    Купівля 40.28
    Продаж 41.22
  • Актуальне
  • Важливе
2023, п'ятниця
22 вересня
17:00
Секретар РНБО Олексій Данілов
Данілов назвав два варіанти для Чорноморського флоту РФ і "перейменував" Севастополь
16:57
суд, суддя
Суддю з Луганщини звинуватили в держзраді та ще низці злочинів за співпрацю з окупантами
16:42
Арнольд Хегай
Українець очолив рейтинг WBO у напівлегкій вазі
16:27
Оновлено
ЗСУ вразили штаб Чорноморського флоту РФ у Севастополі
16:23
Журналіст і військовий Кіпіані про настрої українців: "Бандера й Шухевич були би не найбільшими русофобами серед нас"
16:23
Виманили у пенсіонерів понад 1 млн грн, вдавши соцпрацівників: 9 членів злочинної організації підозрюють у шахрайстві
16:11
Президент Румунії Клаус Йоганніс
"Ситуація неприйнятна": президент Йоганніс про падіння російських дронів на території Румунії
15:56
авіакомпанія, Россия, Росія, РФ, транспорт
Грузія відмовила в польотах підсанкційній російській авіакомпанії
15:51
ООН
Репресії в Росії сягнули рівня сталінських часів, – ООН
15:30
Василь Стус
"Став жертвою Росії": Вахтанг Кіпіані пояснив, чому взявся за книжку про Стуса
15:10
окупанти
У "вільні" квартири Токмака розселяють окупантів, а ті відправляють майно власників до РФ
15:00
Ексклюзив
ракета ATACMS
Військовий експерт: Якщо буде загроза падіння Україні, американці прискорять надання F16, ATACMS та іншого озброєння
14:59
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштує бензин, газ і дизель
14:46
Монобанк
Монобанк запустив нову послугу для ФОПів. Деталі
14:41
електроенергія
Без світла залишається частина споживачів у 5 областях: стан енергосистеми України 22 вересня
14:37
Оновлено
Курахове
Кількість постраждалих від обстрілу Курахового на Донеччині 21 вересня зросла до 16
14:33
Андрій Любка
Номінації "За внесок у перемогу" не буде: член Шевченківського комітету Любка пояснив чому
14:24
На фото: іранський дрон
Іран у річницю війни з Іраком показав новий дрон нібито найбільшої дальності у світі
14:20
OPINION
Ігор Луценко
У підрозділі я - довгожитель і щасливець
14:16
Блог Андрія Любки
Андрій Любка про членство у Шевченківському комітеті: "Важливо, аби премія не асоціювалася з літніми людьми"
13:53
Букерівська премія - 2023: оголошено короткий список номінантів
13:42
Україна Євросоюз
Україна отримала транш макрофінансової допомоги від ЄС на €1,5 млрд
13:39
Іран
Іранські активісти в ЄС заявляють про погрози та переслідування з боку Тегерана
13:38
Пресреліз
"Українська бронетехніка" поставила ЗСУ тисячі дефіцитних 122-мм пострілів та нарощує їхнє виробництво
13:32
Кабмін
Уряд відклав створення реєстру олігархів до закінчення війни
13:25
ООН ЛГБТ
Ердоган поскаржився на прапори "кольору ЛГБТ" в залі ООН
13:22
Турель "Шабля"
Сили оборони отримають дистанційно керований бойовий модуль "ШаБля"
13:15
Вагнера проводять навчання для білоруських солдатів
Режим Лукашенка вербує вагнерівців до своєї ПВК, - Спротив
13:05
Екуменічний соціальний тиждень
У жовтні у Львові відбудеться Екуменічний соціальний тиждень
12:46
окупанти Бердянськ
На тимчасово окупованих територіях запрацювали фейкові судові органи, - мер Мелітополя
12:33
Ексклюзив
поле, пшениця, зерно
"Будь-яка неправильна дипломатія української влади відображатиметься на біженцях": депутатка Клименко про загострення між Києвом і Варшавою
12:33
СБУ повідомила про підозру власнику телерадіокомпанії "Крим", яка є головним рупором Кремля на півострові
12:28
сигарети дешевше мінімального акцизного податку
Тютюнова компанія з Рівненщини реалізує сигарети дешевше мінімального акцизного податку, – розслідування
12:19
зерно, пшениця
Українські аграрії зібрали вже 37,4 млн тонн зернових та олійних культур
12:14
Оскар
Російські фільми не висуватимуть на премію "Оскар": Оскарівський комітет РФ припинив роботу
12:02
Генерал-майор Віктор Ніколюк
РФ оголосила в розшук українських генералів Віктора Ніколюка та Михайла Драпатого
11:58
Оновлено
Судно AROYAT
Друге судно скористалося тимчасовим коридором для експорту зерна, ще три рухаються до українських портів
11:45
ЗСУ
Біля Кліщіївки в районі залізниці тривають важкі бої, - речник ЗСУ
11:42
Чорноморський флот РФ
Гуменюк пояснила, як РФ намагається ховати від ЗСУ кораблі поблизу Криму
11:29
російський військовий корабель
У Чорному морі на бойовому чергуванні залишаються 6 кораблів РФ, ракетоносіїв немає
Більше новин