Блінкен, гітара і вибори
Мені начхати на те, що Блінкен грав на гітарі. Проблема його візиту в іншому — він ні про що
Точніше — наскільки я розумію те, що відбувається, — це візит репутаційний. Причому репутаційний для адміністрації Байдена. А не для нас.
Якщо коротко описати ситуацію на зовнішньому контурі для поточної адміністрації у Білому домі, то напередодні старту виборів у них приблизно всюди — не дуже.
Переконувати американського виборця і міжнародну аудиторію, що політика щодо України й нашої війни з Росією не є провалом на фоні інших "фронтів" було однією з цілей візиту пана держсекретаря.
Читайте також: Сценарії завершення війни: лаконічний погляд
Торговельна війна і політичне протистояння з Китаєм не обіцяють швидких перемог. Хоча вчора Байден і підтвердив чутки про підвищення тарифів для китайського алюмінію, сталі, електрокарів і інших "зелених товарів", КНР не збирається поступатися. Крім того, постійно нарощуючи напругу у всьому Азійсько-Тихоокеанському регіоні.
На Близькому Сході в цілому теж не дуже. Непоступливість Нетаньягу і його вперте бажання "діяти рішуче" в Газі (читати - невиправдано криваво) не тільки перекреслило зусилля Байдена на врегулювання відносин між Ізраїлем і Саудівською Аравією, але й викликає роздратування у Єгипту і ще купи поміркованих в регіоні режимів. Всі спроби приборкати Нетаньягу (в тому числі блокування постачань авіабомб і іншої наступальної зброї) поки не мали успіху. Плюс до проблеми Ізраїль — ХАМАС є ще проблема Ірану, де адміністрація теж виглядає слабкою.
Відносини з ЄС теж складні. Трамп атакує Байдена за те, що він забагато "платить за Європу", а у Європи дофіга питань до Байдена після "антиінфляційного закону" (який бʼє по європейській промисловості) і на фоні зростання популярності думки, що США не здатні забезпечити безпеку Європи від Росії.
У підсумку єдиним місцем, де адміністрація спроможна продемонструвати ефективність і результативність, залишається Україна.
Читайте також: Війна РФ проти України може спричинити черговий конфлікт між Китаєм та США
Бо навіть на фоні поточного тиску росіян і особливо на фоні піврічної (злочинної) затримки допомоги домогтися стабілізації на фронті й навіть відкотити росіян назад (друге — якщо дуже пощастить) набагато простіше, ніж розплутати ад на Близькому Сході чи швидко приборкати КНР. Достатньо просто не робити дичини з допомогою (американцям) і трохи підлаштувати процеси в самій Україні.
У версії, що Блінкен приїздив вмовляти йти на перемовини зараз я не дуже вірю. Бо перемовини в рік виборів потрібні все ж на фоні успіхів України. Або хоча б відчутних невдач росіян. Для цього потрібні час і ресурси. Ресурси, які адміністрації Байдена треба інтенсивно інвестувати.
Про автора. Юрій Богданов, публіцист, спеціаліст зі стратегічних комунікацій у сфері бізнесу, державного управління та політики
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе