OPINION

Чи відмовляться Москва і Київ від ударів по енергетичних об'єктах?

24 жовтня, 2024 четвер
08:03

Єдиним реальним аргументом, який дозволив би Росії та Україні утриматися від подальших руйнівних ударів по енергетичній інфраструктурі обох країн — є питання того, наскільки серйозними за своїми наслідками є саме українські удари по російській інфраструктурі

Зміст

Володимир Зеленський в інтерв'ю виданню Financial Times підкреслив, що взаємна відмова Росії та України від ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури може стати першим кроком до закінчення активних бойових дій на російсько-українському фронті і демонстрацією того, що Росія дійсно готова завершити війну, яку Володимир Путін розпочав з Україною 24 лютого далекого вже 2022 року.

Український президент підкреслив, що, на його думку, Володимир Путін очікує підсумків виборів у США, і вже після того буде ухвалювати рішення щодо продовження війни з Україною.

Про те, що Москва і Київ намагаються домовитися щодо розв'язання питання про відмову від ударів по енергетичних об'єктах, повідомлялося, втім, і раніше. Зокрема, видання The Washington Post підкреслювало, що російська та українська делегації за посередництва Катару проводили перемовини, які могли б призвести саме до такого рішення. Однак після наступу Збройних сил України у Курській області Російської Федерації Володимир Путін відмовився від таких перемов. 

Якогось підтвердження інформації про те, що Москва і Київ дійсно могли провадити подібні перемовини, ніколи не було. Хоча недавно міністр оборони України Рустем Умєров підкреслив, що таємні перемовини між Росією та Україною, які стосувалися насамперед гуманітарних питань, проводилися ще у 2022 році. Міністр не виключив гуманітарного треку перемовин і зараз. Так що, якщо уявити собі, що питання ударів по енергетичній інфраструктурі є частиною гуманітарного треку перемовин, можна також дійти висновку, що представники Росії та України можуть розмовляти між собою або через посередників на цю чутливу тему.

Читайте також: План перемоги — це тільки гарна половинка

Однак виникає питання не стільки у зацікавленості Володимира Зеленського, скільки у зацікавленості Володимира Путіна. Зацікавленість Зеленського є очевидною. Удари Росії по українській інфраструктурі мають на увазі насамперед знищення всіх можливостей української держави, створення умов, за яких ще якась частина українського населення змушена буде залишити рідну країну, шукаючи порятунку від холодної зими за кордоном. Також удари по енергетичній інфраструктурі України виснажують можливості української економіки, яка має забезпечувати Збройні сили України у протистоянні з російським агресором. І тому виключити можливість ударів по енергетичній інфраструктурі в ситуації, коли наближається зима, а російські збройні сили можуть готуватися до нових атак – це важливе завдання президента України.

Але у президента Російської Федерації інше завдання – знесилення України, створення умов для капітуляції на тих доволі відомих вже пропозиціях, якщо їх так можна назвати, які неодноразово висували до українського керівництва і Володимир Путін, і представники оточення російського президента. І ми добре знаємо цей російський ультиматум, який має привести до того, що Україна, навіть якщо і залишиться на певний час на політичній мапі світу, стане легкою здобиччю для Російської Федерації тоді, коли в Москві буде ухвалено рішення про остаточну ліквідацію держави без реальних збройних сил і гарантій безпеки від країн Заходу.

Але виникає досить важливе питання: наскільки українські удари по російській енергетичній інфраструктурі є дійсно серйозним випробуванням для Володимира Путіна. Наскільки вони впливають на російську економіку і можливості збройних сил Російської Федерації. Наскільки Володимиру Путіну є пріоритетнішим забезпечити відсутність українських ударів по російській енергетичній структурі перед його бажанням знищити сусідню державу і приєднати принаймні більшу частину її території до Російської Федерації? 

Читайте також: Як Україні уникнути повторення війни?

Вибір Зеленського є абсолютно очевидним — це збереження української державності та відновлення миру. А Путіну доводиться вибирати між знищенням української державності та ударами України по російській інфраструктурі, які поки що не призвели до якихось чутливих проблем в російській економіці й не стали серйозним ударом для збройних сил Російської Федерації, що продовжують свій наступ на українські землі.

Вважати, що Володимир Путін хотів би комусь продемонструвати своє бажання закінчити війну в Україні й своє миролюбство, мені також здається, достатньо наївно. Російському очільнику абсолютно наплювати на реальне ставлення до нього в країнах цивілізованого світу. А лідери країн глобального світу і так приїжджають до російського президента на саміт БРІКС і проводять із ним двосторонні зустрічі, підкреслюючи на третій рік російсько-української війни необхідність продовження і посилення стратегічного партнерства між Російською Федерацією та такими країнами, як Китай чи Індія. Тому, за великим рахунком, показувати комусь, що Росія хоче зробити перший крок до миру – це точно не в інтересах Володимира Путіна.

Для російського очільника мир – це насамперед капітуляція України й знищення сусідньої держави із можливістю витіснення її населення за нинішні державні кордони України. Так що, за великим рахунком, єдиним реальним аргументом, який дозволив би Росії та Україні утриматися від подальших руйнівних ударів по енергетичній інфраструктурі обох країн — є питання того, наскільки серйозними за своїми наслідками є саме українські удари по російській інфраструктурі. Володимиру Путіну абсолютно нецікава його репутація як миротворця, і йому абсолютно нецікавим є закінчення війни з Україною. 

Російський очільник, як і ті, хто були його попередниками у кремлівському кабінеті за всі часи існування Московської держави, Російської імперії чи Радянського Союзу, розуміє тільки одну єдину мову – мову сили та створення проблем для свого власного правління. Усі інші аргументи абсолютно не є цікавими ані для Володимира Путіна, ані для його співвітчизників, що продовжують підтримувати російського президента у його немотивованій агресії проти нашої країни.

Джерело

Про автора. Віталій Портников, журналіст, лауреат Національної премії України ім. Шевченка

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
 

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.5
    Купівля 41.5
    Продаж 41.98
  • EUR
    Купівля 43.58
    Продаж 44.28
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
3 грудня
21:16
Оновлено
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль
Президент Південної Кореї оголосив надзвичайний воєнний стан. Парламент вимагає його скасування
21:09
Оновлено
РФ обстріляла Костянтинівку й Покровськ: є загиблі, серед поранених 3-місячне немовля
20:59
IRIS-T
У грудні очікуємо системи ППО від кількох партнерів, – Зеленський
20:48
Ісраель Васкес
Помер колишній чемпіон світу з боксу Васкес
20:38
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Сьогодні принципово змінилася ситуація на правому березі річки Оскіл. Колонка Сергія Згурця
20:24
Оновлено
Суд узяв під варту ексзаступника голови Вищого господарського суду, підозрюваного в одержанні хабаря й участі у злочинній організації
20:09
Суджа, РФ, Курська область
Жодних наказів тримати Курщину до інавгурації Трампа ЗСУ не отримували, - ЦПД
20:03
OPINION
Грузія: точкою біфуркації стане 13 грудня
19:52
Марк Рютте
Нам потрібно переконатися, що Україна зможе перейти до перемовин з Росією з позиції сили, - генсек НАТО Рютте зустрівся із очільником МЗС Сибігою
19:34
Держсекретар США Ентоні Блінкен (ліворуч) і міністр закордонних справ України Андрій Сибіга
США виділяють на допомогу енергосистемі України $825 млн. Сибіга та Блінкен підписали меморандум
19:31
Війна з Росією
У листопаді 6 тис. військових добровільно повернулися до служби із СЗЧ, - ЗСУ
18:59
Литва прапор
Литва заборонила складання іспитів на водійські права російською мовою
18:59
Віталій Мандзин, біатлон
Українець Мандзин фінішував у топ-4 індивідуальної гонки на КС з біатлону
18:48
діти, злочини росії
РФ примусово передала щонайменше 314 українських дітей у російські сімʼї, - звіт лабораторії Єльського університету
18:42
електроенергія, відключення
Одна та дві черги: як вимикатимуть світло українцям 4 грудня
18:40
мобілізація
Верховна Рада у першому читанні підтримала зміни щодо військового обліку 17-річних
18:37
Ексклюзив
зсу артилерія
Доводиться говорити про це публічно, - Defense Express про закупівлю озброєння через ДПСУ
18:33
Ексклюзив
Франція
В Об'єднанні українців Франції розповіли про зміну настроїв щодо можливого введення французьких військ в Україну
18:32
Ігор Смілянський
Гендиректор Укрпошти Смілянський отримав нову посаду
18:30
Олександр Мережко
Ми кандидати в ЄС, потрібно координувати з ним зовнішню політику, – нардеп Мережко про невизнання парламентських виборів у Грузії
18:14
Оновлено
на фото нардепка Альона Шкрум
Уряд призначив Шкрум заступницею міністра розвитку громад і територій
18:13
Інтерв’ю
Юрій Макаров
"Російські класики сьогодні би аплодували, вітали та убивали нас": публіцист Юрій Макаров про деколонізацію мислення та "велику російську культуру"
18:00
OPINION
блог Сергій Таран
Чи замінять українські воїни американських у Європі
17:58
Віктор Циганков, Жирона, Ла Ліга
Циганков травмувався втретє з початку сезону та вибув до кінця року
17:31
Євгенія Кравчук
"У жодній країні такого немає", - нардепка Кравчук переконана, що відповідальність за публікування даних із реєстрів не має стосуватися журналістів-розслідувачів
17:30
Вийшов документальний фільм "Конвеєр помсти" про прикордонників-операторів БПЛА
17:27
Огляд
Конор Макгрегор
Конор Макгрегор: від президентських амбіцій до тотального кенселінгу
17:27
Оновлено
блекаут
Світло вимикатимуть більше, ніж планували: Укренерго оновило графіки відключень 3 грудня
17:13
ДТП у Дніпрі
Смертельна ДТП в Дніпрі, через яку загинула 10-річна дитина: підозрюваного взяли під варту на 2 місяці
17:12
Олександр Усик
"В Усика психологія російського військового": ексчемпіон WBC дав прогноз на реванш з Фʼюрі
17:11
Порушують закон про зброю: в Японії відкликали мечі з книжок про Гаррі Поттера
17:10
Україні потрібні гарантії безпеки до вступу в НАТО, але не замість, – нардеп Мережко про заяву МЗС щодо безальтернативності членства в Альянсі
16:49
Резерв+
У застосунку Резерв+ може з'явитися функція трекінгу повісток: подробиці від Міноборони
16:47
війна з РФ, ЗСУ
З початку доби відбулось 125 атак РФ на позиції ЗСУ, найважче на Курахівському та Покровському напрямках
16:46
Оновлено
Олексій Чернишов, НАК "Нафтогаз"
Очільника Нафтогазу Чернишова призначили міністром національної єдності України
16:22
ЗСУ, мобілізація
Мінекономіки оновило критерії для отримання статусу критичності: які підприємства тепер можуть бронювати працівників
16:04
Гарві Вайнштейн
Увʼязненого за звинуваченнями у зґвалтуванні Гарві Вайнштейна перевели до лікарні
16:00
OPINION
Про монетарну політику, зарплату та інфляцію
15:55
Оновлено
Херсонська область
Росіяни атакували артилерією Білозерку на Херсонщині: є загиблий, двоє постраждалих
15:55
Гривня, 1000 гривень, гроші
"Тисяча від Зеленського": українці подали через Дію понад 4 млн заявок за 3 дні
Більше новин