У Києві на першій міністерській зустрічі у форматі Україна – Південно-Східна Європа ухвалили спільне комюніке
У Києві в п'ятницю, 17 січня, провели першу міністерську зустріч у форматі Україна – Південно-Східна Європа, за підсумками якої ухвалили спільне комюніке
Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.
Зустріч провів очільник МЗС Андрій Сибіга. На ній були присутні міністри закордонних справ Албанії, Боснії і Герцеговини, Молдови, Північної Македонії, Румунії, Словенії, Туреччини, Хорватії та Чорногорії.
Міністри обговорили ключові питання посилення регіональної співпраці, підтримки України у протидії російській агресії та спільне просування на шляху європейської інтеграції.
За результатами зустрічі дипломати ухвалили спільне комюніке, яке підкреслює беззастережну підтримку територіальної цілісності України та її оборонного потенціалу, необхідність відновлення справедливого і тривалого миру, а також принцип "нічого про Україну без України".
Також документ закликає міжнародну спільноту припинити підтримку РФ, засуджує спроби анексії українських територій, підтверджує взаємодопомогу держав-кандидатів у процесі євроінтеграції та наголошує на важливості гарантій безпеки для України, включаючи її майбутнє членство в НАТО.
"Всі ми, держави, які йдуть до вступу в Європейський Союз, є не конкурентами, а однодумцями, які прагнуть через розширення ЄС зробити свій внесок у посилення безпеки й стабільності Європи", – зазначив Андрій Сибіга.
Раніше МЗС Словенії у соціальній мережі Х повідомляло, що міністерка закордонних справ Таня Файон прибула до Києва на запрошення Андрія Сибіги.
Зазначалось, що під час свого візиту вона візьме участь у міністерській зустрічі Україна – Південно-Східна Європа. Разом з колегами вони мали обговорити подальшу підтримку України, відновлення країни та пошук шляхів до миру.
- Президент Володимир Зеленський 16 січня в Києві зустрівся з міністром закордонних справ Нідерландів Каспаром Велдкампом та обговорив ключові напрями майбутнього співробітництва між державами.
- Актуальне
- Важливе