OPINION

Сі Цзиньпін зацікавлений у присутності військових КНДР у Росії

25 жовтня, 2024 п'ятниця
10:01

Наразі незрозуміло, навіщо Путіну необхідні північнокорейські військові у Курській області – як допоміжні війська чи просто для пропаганди, проте ясно, що очільник Китаю сі Цзіньпін зацікавлений у цьому напрямі

Зміст

На пресконференції, присвяченій підсумкам саміту БРІКС, Путін вперше прокоментував можливість присутності Північнокорейських військових на російській землі й дав зрозуміти, що не бачить у цьому нічого надзвичайного. Згідно зі статтею четвертою договору про стратегічне партнерство між Російською Федерацією та КНДР, обидві країни зобов'язалися допомагати одна одній у випадку агресії, підкреслив Путін і сказав, що в цій ситуації потрібно розібратися з подальшим перебігом подій, адже Пхеньян ставиться до домовленості із Росією серйозно.

"Що і як ми будемо робити в рамках цієї статті, це вже наша справа", - сказав Володимир Путін, який висловив впевненість в тому, що російські військові на території України діють рішуче на всіх напрямках. 

Таким чином, як бачимо, російський президент зовсім не став виправдовуватися щодо присутності військ Північної Кореї на території Російської Федерації

Він намагається створити умови для ескалації ситуації, навіть не тільки на російсько-українському фронті, але й на самому Корейському півострові, де Південна Корея досить жорстко реагує на можливість присутності північнокорейських військових на фронтах російсько-української війни, очевидно побоюючись, що Північна Корея буде використовувати цю участь своїх військових у війні для підготовки до війни вже проти Південної Кореї.

Читайте також: Чи варто Україні оголошувати КНДР війну?

Коли у Путіна запитали, за яких умов він погодився припинити війну з Україною, російський президент відповів стандартно, що будь-які мирні домовленості можливі тільки за врахуванням реалій, які склалися на землі. Ця відома вимога Володимира Путіна до України, можна сказати, пов'язана навіть з 2014, а не з 2022 роком. Так, у 2014 році після анексії Криму, Путін та інші російські керівники підкреслили, що Кримське питання є закритим і Москва не збирається більше ніколи вести із Києвом розмов про територіальну приналежність Кримського півострова і Севастополя. У 2022 році до Криму приєдналися анексовані території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України, і як ми можемо зрозуміти, з тієї та інших відповідей Володимира Путіна, він навіть і не думає про можливість виведення російських військ з окупованої української території.

Ба більше, він вимагає від України, щоб ЗСУ відійшли з тієї частини Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей, яка сьогодні знаходиться під контролем легітимної української влади. Таким чином Путін створює умови, за яких перемовини між Росією та Україною не мають жодних перспектив для початку, і це також в його цілях, цілях багаторічної війни на виснаження, які він запланував у своєму політичному календарі, але, як бачимо, яких не може досягнути протягом двох з половиною років.

Також у Путіна запитували про те, як він може одночасно говорити про стабільність у світі й продовжувати війну проти України — ту саму війну, яка вже призвела до атак безпілотників у російських містах, адже раніше, до того, як він не здійснив агресію проти сусідньої держави, цих атак не було, не було війни на території самої Російської Федерації. 

Путін визнав, що війни на території Росії дійсно не було, але сказав, що ситуація була набагато більш загрозливою і знову нагадав про ті умови, які Росія висувала до західних країн напередодні великого нападу окупантів на нашу країну: умови, які передбачали, що західні країни мають погодитися із неможливістю євроатлантичної інтеграції як України та Грузії, так і інших колишніх Радянських республік.

Це теж, за великим рахунком, брехня. Як відомо, західні лідери, які розмовляли із Володимиром Путіним в ті тижні, коли міністерство закордонних справ Російської Федерації висунуло ці вимоги до НАТО і до Сполучених Штатів, зокрема, підкреслювали, що вони не можуть погодитися із тим, щоб Росія накладала вето на будь-які рішення альянсу, але разом із цим готові до перемовин з Москвою щодо всіх питань, які Москва вважає загрозливими з погляду своєї власної безпеки.

Читайте також: Навіщо Путіну північнокорейські вояки?

Однак ми прекрасно розуміємо, що російський президент висував ці умови зовсім не для того, щоб розмовляти із західними країнами, а для того, щоб підвести базу під свою війну проти України, яка вже тоді була ним запланована. Так що за великим рахунком, якщо уважно проаналізувати ці відповіді Володимира Путіна на пресконференції в Казані, ми побачимо, що умови закінчення війни, які висував Володимир Путін ще у 2022 році, аж ніяк не відрізняються від умов 2024 року.

Путін як бажав, так і бажає надалі розмовляти з ненависною Україною виключно однією мовою — мовою ультиматумів і капітуляцій, і сподівається, що час залишається на його боці.

Єдине, що реально змінилося з погляду намірів Володимира Путіна, якщо порівняти 2022 рік із 2024, він сповнений рішучості глобалізувати цю війну. Близького сходу, де Путін за допомогою своїх іранських друзів, які також були учасниками цього саміту БРІКС, дестабілізує ситуацію вже більш ніж рік, очевидно російському диктатору вже недостатньо, він думає про набагато більш серйозну глобалізацію ситуації, користуючись з того, як буде розвиватися ситуація на Корейському півострові, після того, як північнокорейські військові почнуть воювати на українській землі, або використовуватися російськими військовими в ролі допоміжної армії в боях на території Курської області.

Ми ще дійсно не знаємо, яким чином Володимир Путін хоче використати воїнство Кім Чен Ина і чи взагалі хоче, або ж тільки хоче створити пропагандистську модель присутності північнокорейських військових як пастку для конфлікту між Кореями. 

Тут може бути досить складна спецоперація, яка якраз зараз в ці хвилини обговорюється у кабінетах очільників Федеральної служби безпеки РФ і Міністерства оборони Росії. Але ясно, що Путін почав розглядати глобалізацію як один з важливих інструментів своєї війни з Україною і водночас як важливий інструмент у своїй конфронтації з Заходом

Звісно, цікаво було б дізнатися, що з цього приводу думає інший співрозмовник Володимира Путіна в Казані, голова Китайської Народної Республіки та генеральний секретар Комуністичної партії Китаю Сі Цзиньпін, з яким Путін провів двосторонню зустріч. Адже очевидно, що без благословення Сі Цзиньпіна ніякі північнокорейські військові не можуть приїхати на територію Російської Федерації й взяти участь у війні Росії проти України. І це ще раз дозволяє нам сказати, що за всіма діями Володимира Путіна і Кім Чен Ина стоїть інша людина, зацікавлена у дестабілізації ситуації у світі й ослабленні ролі Сполучених Штатів Америки. Ця людина — голова КНР Сі Цзиньпін.

Джерело

Про автора. Віталій Портников, журналіст, лауреат Національної премії України ім. Шевченка

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
17:33
Ексклюзив
імпорт електроенергії
"Лишилось протриматися ще місяць, а далі буде все позитивно": енергетичний експерт про імпорт електроенергії
17:33
Ма Шенкунь
Новопризначений посол Китаю розпочав роботу в Україні
17:30
Ексклюзив
ядерна зброя
Використовувати без ядерного боєзаряду нема сенсу: Defense Express про міжконтинентальну ракету "Рубеж"
17:05
Ангела Меркель
"Готовий накинутися в будь-який момент": Меркель у мемуарах згадала про враження від Путіна
17:02
Віктор Ляшко
У бюджеті заклали 190 млн грн на збереження репродуктивних клітин військовослужбовців, - Ляшко
16:58
Війна з Росією, ЗСУ
На фронті з початку доби сталося 114 боєзіткнень: росіяни активізувалися на Покровському напрямку
16:47
Дмитро Фірташ
Велика Британія ввела санкції проти Фірташа та його дружини
16:33
Ексклюзив
українські біженці в ЄС
Влада взагалі не знає, де перебувають українці у світі, - експерт з міграційної політики
16:33
росія, санкції
The Guardian: Як Росія може відповісти на дозволи Великобританії та США Україні завдавати удари по її території їхніми ракетами?
16:31
Валерій Залужний
"Перед Україною вже стоїть не Росія": Залужний вважає, що у 2024 році розпочалася Третя світова війна
16:21
Оновлено
ППО
Ракетна атака по Дніпру: РФ могла вдарити міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубеж"
16:02
Ексклюзив
Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх
"За останній рік було відкрито 7 нових посольств в Африці": спецпредставник України Субх
16:00
OPINION
Ракетою "Рубіж" Москва цілила у голови на Заході
15:37
Наріман Джелялов
Понад 60 кримських політв’язнів потребують термінової меддопомоги, - Джелял
15:30
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:28
поїзд №143/146 Чоп - Будапешт - Відень
Укрзалізниця запустить прямий щоденний потяг з Києва до Будапешта
15:27
Оновлено
ЗСУ
Рада ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу тих, хто вперше здійснив СЗЧ або дезертував
15:26
Микола Княжицький
У законопроєкті про безпеку в закладах освіти не передбачено фінансування такої можливості, - нардеп Княжицький
15:13
федина
"Свобода слова нам лише сниться": нардепка Федина в річницю Революції Гідності
15:05
Петер Стано
У ЄС прокоментували інформацію про застосування РФ міжконтинентальної балістичної ракети
14:47
На виборах в Ізраїлі перемагає блок партії "Лікуд" на чолі з експрем'єром Нетаньягу
МКС видав ордери на арешт прем'єра Ізраїлю Нетаньягу, міністра оборони Галланта й лідера військового крила ХАМАСу Дейфа
14:33
суд, прокуратура, вирок
Ексвласник "Житомирських ласощів" Ігор Бойко програв арбітраж проти України
14:14
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 26, серед них діти
14:07
Ексклюзив
"Сказати, що у Росії з’явилась нова диво-зборя, не можна": аналітик Їжак про ймовірний удар по Дніпру МБР "Рубеж"
14:04
OPINION
Влада вирішила клонувати "Вовчий суд"
14:03
15 років тюрми отримала агентка фсб
До 15 років засуджено агентку "007", яка шпигувала для ФСБ під виглядом волонтерки
14:03
Президент України Володимир Зеленський на саміті Європейського політичного співтовариства в Будапешті, Угорщина, 7 листопада 2024 р.
Зеленський про удар по Дніпру: Була нова російська ракета, всі характеристики – міжконтинентальної балістичної
13:29
хакер
Українські хакери привітали окупантів з річницею Революції гідності на 19 сайтах російських фірм на ТОТ
13:28
"Моє місце буде в ДШВ": актор Артур Логай розповів, що має бронь, але пройшов військові навчання
13:05
аеропорт "Бориспіль"
Віцепрем'єр з відновлення Кулеба назвав умови відновлення польотів у Львові й Борисполі
12:46
діти, злочини росії
Парламент підтримав за основу законопроєкт щодо захисту прав депортованих і примусово переміщених дітей
12:37
оператори БпЛА
У ЗСУ створили першу школу підготовки операторів безпілотних роботизованих комплексів
12:35
Помаранчева революція
20-річниця Помаранчевої революції у День Гідності та Свободи
12:26
Італія виділила €160 тис. для Національного інституту раку в Києві
12:20
грузія
На війні в Україні загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі
12:18
Банан, приклеєний до стіни: роботу художника Мауріціо Каттелана продали за $6,2 млн
12:00
Ексклюзив
Обмін полоненими
Як працюватиме закон про виплати військовим, які потрапили у полон чи зникли безвісти: пояснення правозахисниці
12:00
OPINION
Пекін дає зброю Москві. Як це пояснити Трампу?
12:00
електроенергія
У регіонах діють графіки погодинних вимкнень: ситуація в енергосистемі 21 листопада
11:36
На стримінгах зʼявився плейліст зі S.T.A.L.K.E.R. 2 з 440 українськими піснями
Більше новин