Сумнівно, що Трамп змінить свою риторику
Головна проблема українських прихильників Трампа і його президентства полягає у наступному: вони щиро вірять що поточна лінія адміністрації президента США — це найгірший варіант з можливих
Так. Поточна лінія американської адміністрації місцями справедливо дуже дратує багатьох українців. Бо можна ж швидше, більше, рішучіше. Так, можна. Але віра, що гірше бути не може — в чистому вигляді логічна помилка.
Перше. В американській історії було дуже багато прикладів набагато менш рішучої політики. Наприклад, в Ейзенхауера щодо Ізраїлю чи Кореї. Айк взагалі був великий деескалатор.
Друге. Коли кандидати — Трамп і його віцепрезидент — відверто кажуть, що їм на тебе начхати, вони змусять тебе вести перемовини, а питання постачань зброї обходять, доволі дивно робити з цього висновок, що Трамп прийде і змінить свою риторику і дії на протилежні. Тому що він має чи тому, що він республіканець, чи ще з якоїсь вигадано причини з голови.
Звісно, може, він і змінить риторику і політику у кращому для нас вигляді, бо політика справа мінлива. Але які причини вважати, що це станеться неодмінно? Які на це шанси? Які аргументи цю позицію підкріплюють? Те, що демократи "погані"? Але з того не йде висновок, що Трамп стає "гарним". Те, що "Салліван кококо деескалація"? Ви Венса і сина Трампа читали й слухали?
Читайте також: Невже у США таки згадали про славні часи Гувера і Маккарті
Це я вже не кажу про внутрішній аспект. Відверті авторитарні замашки, праворадикальна риторика й оточення, величезний сегмент прихильників — екстремальні релігійні фанатики чи конспірологи. qanon один чого вартує. Плюс спроби реально хакнути американську систему стримувань і противаг, на яких тримається демократія.
От цікаво. Країна, яка буде переживати гостру політичну кризу зі спробою розв'язати накопичені проблеми та розкол доливанням у багаття бензину (а це і є політика Трампа), буде ефективним помічником Україні й демократіям по всьому світу? Це ж саме так працює? Чи ні?
Реально у зневазі до поточної адміністрації (коли справедливої, коли ні) все ж не треба забувати всієї сукупності доступної інформації про рудого пацієнта. Воно корисне, щоб не забувати просте життєве правило. Приблизно завжди може бути гірше ніж зараз.
Про автора. Юрій Богданов, публіцист, спеціаліст зі стратегічних комунікацій у сфері бізнесу, державного управління та політики
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе