"Прагнемо посилити взаємодію між флотами у Чорному морі": Зеленський після зустрічі з президенткою Грузії Зурабішвілі
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що спільні цілі України та Грузії передбачають деокупацію територій двох країн, інтеграцію з Європейським Союзом, вступ до Північноатлантичного альянсу і розвиток міжрегіональної співпраці
Про це повідомляє прес-служба ОПУ.
Президент Грузії зазначила нормалізацію двосторонніх відносин, заснованих на принципах дружби між народами та підтримці суверенітету й територіальної цілісності.
За її словами, спільними цілями України та Грузії є деокупація територій, євроатлантичний шлях та зростання співпраці.
"Одне з ключових завдань для України та наших партнерів – посилення безпекової співпраці в Чорноморському регіоні. Чорне море має бути безпечною акваторією, вільною для торгівлі та судноплавства. Ми прагнемо посилити взаємодію між нашими країнами, флотами держав-партнерів у Чорному морі. Активно працюємо над реалізацією цієї ініціативи з Грузією та іншими сусідами, і я сподіваюся, незабаром побачимо конкретний прогрес", – зауважив президент України Володимир Зеленський.Крім того, Зеленський зазначив, що Грузія є важливим торговельним партнером для України у регіоні Південного Кавказу.
"Впевнений, що попри пандемію коронавірусу вже в цьому році ми значно активізуємо торговельно-економічну співпрацю, закріпивши позитивні тенденції початку цього року, коли наш товарообіг збільшився майже на 25%. Це буде одним з головних завдань Спільної міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва. Ми прагнемо відновити її діяльність і провести чергове, десяте засідання у вересні цього року", – розповів Зеленський.
Під час зустрічі сторони обговорили питання повернення на батьківщину громадян наших держав, яких наразі утримують під вартою в Україні та Грузії.
Зеленський також зазначив, що Україна та Грузія, маючи спільні європейські прагнення, повинні дбати про енергетичну безпеку. Зокрема, під час переговорів було досягнуто домовленості зробити це питання пріоритетним напрямком подальшої взаємодії.
- Актуальне
- Важливе