Підтримка України на шляху до ЄС і НАТО, притягнення РФ до відповідальності за злочини: Зеленський і Каллас підписали спільну декларацію
Прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас прибула до України та зустрілася з Володимиром Зеленським у Житомирі. За підсумками зустрічі сторони підписали спільну декларацію
Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква.
У декларації, зокрема, йдеться про:
- підтримку української формули миру
- готовність до тісної співпраці для притягнення Росії до відповідальності, зокрема числі шляхом створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії, а також необхідність напрацювання правової основи для практичного використання заморожених російських активів для відбудови України
- підтримку Естонією членства України в ЄС та прогрес Києва у виконанні рекомендацій Єврокомісії
- готовність співпрацювати для наближення України до членства в НАТО, зокрема в контексті Вільнюського саміту НАТО у липні, а також зобов’язання координувати спільні дії для гарантій безпеки України ще до членства в Альянсі.
До слова, Естонія стала десятою країною Альянсу (Чехія, Бельгія, Чорногорія, Литва, Польща, Італія, Латвія, Ісландія та Словенія), які вже формалізувати підтримку членства України в НАТО в таких деклараціях
Раніше про подробиці перемовин з Каєю Каллас Зеленський повідомив у telegram.
Він наголосив, що у перерахунку на душу населення, естонська допомога Україні – одна з найбільших у світі.
"Дякую пані прем’єр-міністру та всьому естонському народу за щиру і, що дуже важливо, вчасну підтримку нашої оборони. Якщо поглянути в перерахунку на душу населення, то допомога для нашого захисту від Естонії – одна з найбільших у світі", - написав Зеленський.
За словами Зеленського переговори із Каллас були змістовними і вони обговорили весь спектр питань, які мають значення саме зараз.
"У першу чергу наші можливості на передовій. Важливо, щоб усі наші партнери зараз були максимально рішучими та максимально швидкими в постачанні обіцяної зброї, щоб ми могли максимально прискорити завершення війни – звільнити нашу землю та відновити повну силу міжнародного права", - сказав Зеленський.
Він додав, що також обговорив з Каллас очікування від Вільнюського саміту НАТО.
"Друге – це наша політична взаємодія, рух до набуття повноправного членства в Євросоюзі й НАТО. Сьогодні ми обговорили наші очікування від Вільнюського саміту Альянсу. Зараз саме той час, коли Альянс потребує амбітних рішень. Надійна безпека в Європі може ґрунтуватися лише на повній визначеності у відносинах на східному фланзі НАТО – передусім у відносинах між Україною та НАТО. Потрібне позитивне політичне рішення Альянсу щодо вступу України, і я дякую Естонії за підтримку саме такого посилення НАТО та за фіксацію в підписаній нами декларації нашої спільної мети", - зазначив Зеленський.
Він додав, що торкнувся під час переговорів з прем'єркою Естонії й теми відбудови України.
"Звичайно, говорили сьогодні про відбудову. Естонія стала першою державою, яка почала практичне відновлення на нашій землі – тут, у Житомирській області, в Овручі. Це правильний приклад для багатьох інших партнерів. І я впевнений, багато зробимо разом", - наголосив Зеленський.
- 20 квітня уряд Естонії ухвалив рішення направити в Україну партію великокаліберних артилерійських снарядів.
- Актуальне
- Важливе