Аналітика

Проросійські настрої суддів ПАГС: державна зрада чи профнепридатність?

Тетяна Шустрова
10 листопада, 2022 четвер
17:54

В Україні триває судова реформа, яка передбачає повне перезавантаження та переформатування судових органів. Конкурс до Вищої ради правосуддя вже закінчився і ми невдовзі дізнаємось, хто посів високі посади. Конкурс до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України триває. Ці два найвищі органи судової влади мають очистити систему від негідних представників. Та поки вони не функціонують, правосуддя в Україні продовжують здійснювати судді з сумнівною репутацією, статками невідомого походження та навіть фігуранти кримінальних справ. Сьогодні розповімо вам про трійку суддів Північного апеляційного господарського суду Києва

ПАГС (Північний апеляційний господарський суд) — один з найпроблемніших судів в Україні. Тутешні служителі Феміди неодноразово опинялись в центрі гучних скандалів, були фігурантами журналістських розслідувань та  кримінальних справ. Нещодавно СБУ та Державне бюро розслідувань повідомили про підозру судді Володимиру Куксову, який очікував на захоплення України російськими окупантами і агітував підтримувати "русскій мір". 

Та він такий не один. Прихильність до країни-терориста, яка напала на Україну із повномасштабною війною, демонструють інші співробітники цього суду. Зокрема, продовжують виносити рішення на користь компаній з російським корінням. Ба більше — стають на бік фірми, що у період війни захоплює українські активи шляхом рейдерства і є фігурантом кримінальної справи про ведення підривної діяльності проти України — Фінансової Компанії "Інвестохіллс Веста".

Компанія опосередковано входить до орбіти російсько-українського бізнесмена Павла Фукса та спеціалізується на скупці проблемних заборгованостей банків. Неодноразово звинувачувалась у рейдерстві та була фігурантом низки гучних скандалів, зокрема, пов’язаних і з міжнародними інвестиціями. Та не тільки, — розповідає адвокат Ростислав Кравець:

"Ця компанія — фактично найбільша фінансова компанія, яка придбала кредитні портфелі в українських банків, фактично у Фонду гарантування вкладів. Вважаю, що Службі безпеки на такі компанії давно потрібно було звернути увагу. Ця компанія отримує реальні важелі впливу на українські підприємства, маючи можливість їх знищувати".

Українські правоохоронці розслідують причетність "Інвестохіллс Веста" до ведення підривної діяльності в Україні на користь РФ, — йдеться в ухвалі Галицького районного суду м. Львова.

18-го серпня суд наклав арешт на майно компанії та кілька десятків із нею пов’язаних. Втім Веста відчайдушно не припиняє спроб не лише вийти сухою з води, але й за допомогою кишенькових суддів - заволодіти новими активами.
Від березня минулого року Інвестохіллс намагається відсудити землю та трансформаторні підстанції у товариств "Сейф Інвест", "Промбудсервіс 2012" та "Регіональної енергетичної компанії 1".  Активи належать їм ще з 2015-го року.
У своєму позові Веста вимагає перереєструвати ділянки та підстанції на себе, запевняючи, що має права на майно. Крім очевидних нестиковок у матеріалах справи, фінансова компанія порушила і строки подання позову про оскарження купівлі активів, — каже Ростислав Кравець:

"Давним-давно пройшли всі строки. Давним-давно був встановлений набувач, який законно і, в принципі, не порушуючи жодних норм законодавства, придбав це майно".     

Та попри порушення процедури подання позову та абсурдність самої фабули, українські судді виносять рішення на користь Інвестохілс. Фактично — підтримують російське рейдерство, — продовжує адвокат:

"Я вивчав ці справи і практику, яка складається саме за участі цієї компанії. Дивним чином впадає в око те, що судді принципово, кардинально змінюють свою ж практику. Приймаючи таке рішення, судді знали, що вони дають можливість Весті заробити мільярди, при цьому ці мільярди йдуть не в економіку України. Знаємо певно, що засновниками є іноземці, тобто судді фактично сприяли виводу з України капіталу". 

Головуючий у справі — суддя Борис Поляков. Він відомий своєю прихильністю до рейдерів. За часів роботи у Вищому господарському суді кілька років тому брав участь в ухваленні рішення, пов'язаного з рейдерством щодо іноземного акціонера одного з підприємств на Київщині. Тоді акції інвестора-громадянина Швеції вартістю у понад 2 мільйони гривень просто вкрали.

Суддя Борис Поляков розглядає справи Фінансової Компанії "Інвестохіллс Веста" та споріднених з нею компаній за останні кілька років вже не вперше. За цікавим збігом, у Північному апеляційному господарському суді справи проросійської компанії дістаються саме Полякову. Зауважимо, у 2019-му році, за інформацією наших колег, суддя був фігурантом  кримінального провадження про втручання в автоматизовану систему розподілу у Вищому господарському суді. Тож, можемо припустити, він віртуозно володіє секретами розподілу справ. 

Разом з Поляковим рішення, яке допомагає проросійській компанії протизаконно заволодіти активами українського бізнесу, ухвалювала суддя Людмила Гарник. Вона була однією з перших суддів, які проходили первинне кваліфікаційне оцінювання і - не пройшла. У 2016-му році вона не змогла підтвердити свої фахові знання та здатність здійснювати правосуддя. Кваліфікаційна комісія відправила її на перепідготовку до Національної школи суддів.

Вже тоді у членів Комісії було чимало питань до статків Гарник. У 2014-му році на рахунках судді з’явилися 3 мільйони гривень. Їхнє походження вона так і не змогла пояснити. Спочатку сказала, що це від продажу квартири. Та з’ясувалося, що квартиру вона продала на рік пізніше. На наступному кваліфікаційному оцінюванні версія змінилася:

"Я 20 років, навіть більше, працювала адвокатом в Одесі. Син після закінчення академії теж працював адвокатом. Я працювала у жіночій колонії і у мене вже стаж 40 років. І адвокатом, "вєдущім адвокатом" в Одесі", - розповідала суддя членам Комісії. 

Зазначимо, що Людмила Гарник працює суддею з 2002-го року, а це означає, що заробити мільйони, виконуючи роботу юриста, у 2014-му році вона просто не могла – посада судді забороняє працювати за сумісництвом.

Людмила Гарник має розкішний будинок на 335 квадратних метрів в елітному прибережному селищі Совіньон на Одещині.

З переїздом до Києва Гарник, яка, судячи з декларацій, мала чималі заощадження, витрачати їх на житло у столиці не стала — просто приватизувала службову квартиру на понад 100 кв.м.

Також Людмила Гарник є кандидаткою наук. У ході кваліфікаційного оцінювання вона ділиться думками щодо своєї наукової статті про преюдиціальні рішення, втім цей термін судді не вдається вимовити навіть з кількох спроб.

У 2016 році Кваліфікаційна комісія визнала професійний рівень Гарник недостатнім для здійснення судочинства та відправила вчитися. Майже 5 років суддя була позбавлена права працювати. Аж до березня 2021-го року. Втім весь цей час ми з вами як платники податків продовжували утримувати профнепридатну суддю. Вона щомісяця отримувала свою суддівську зарплату. Торік вона сягала близько 10 тисяч доларів на місяць.

А це - третій суддя колегії суддів Північного апеляційного господарського суду, що своїм рішенням підіграв скандальній компанії, яку підозрюють у підривній діяльності проти України на користь РФ — Борис Отрюх.

Він, як і його колега Борис Поляков, теж фактично вже спеціалізується на розгляді справ Фінансової Компанії "Інвестохіллс Веста". За останні кілька років справи компанії та споріднених з нею фірм досить часто потрапляли на розгляд колегії, членом якої був Отрюх. 

Цікава деталь: за автоматичним розподілом, справу, в якій Інвестохіллс відібрала землю та трансформаторні підстанції у законних власників, від початку суддя Поляков розглядав зовсім з іншими суддями. Та згодом — нібито через "непередбачувані" та "позапланові" відпустки їх замінили давній знайомий Інвестохіллс Борис Отрюх та суддя з сумнівною репутацією Людмила Гарник.

Цей склад суду сформувався за день до судового засідання, на якому майже миттєво, без детального дослідження обставин було прийнято остаточне рішення на користь скандальної проросійської компанії. Це змусило сторону-відповідача у справі звернутися до правоохоронних органів для перевірки зв’язків членів колегії суддів з Інвестохіллс. В заяві до ДБР про вчинення кримінального правопорушення йдеться про те, що в діях колегії суддів вбачаються ознаки державної зради. Адже внаслідок судового рішення країна-агресор отримує додаткове фінансування для ведення війни проти України.

Ми відвідали Північний апеляційний господарський суд та поцікавились у суддів, чи перевірили правоохоронці їхні можливі зв’язки із проросійською компанією. У відповідь на запитання журналістки "Судового контролю" Людмила Гарник відповіла, що у неї немає жодних зв’язків з Російською Федерацією та компанією Інвестохіллс Веста. Те ж саме сказав і Борис Поляков, додавши, що їхнє завдання і обов’язок як суддів - навпаки - з’ясовувати наявність російського капіталу.

Та декларативні заяви суддів йдуть в розріз з їхніми ж рішеннями, якими вони дозволяють компанії з російським капіталом чинити рейдерство в Україні у розпал повномасштабної війни.

Ми сподіваємось, що судова реформа та оновлені Вища рада правосуддя та Вища кваліфікаційна комісія суддів України очистять судову систему від суддів з сумнівними статками, тих, чий рівень знання законодавства не дозволяє здійснювати правосуддя, і звісно від тих, хто працює в інтересах країни-терориста.

Читайте також:
Київ
-3°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 39.91
  Купівля 39.91
  Продаж 40.59
 • EUR
  Купівля 42.59
  Продаж 43.58
 • Актуальне
 • Важливе
2023, субота
28 січня
02:03
Теракт у Єрусалимі
У синагозі в Єрусалимі палестинець розстріляв сімох осіб. Нападника вбито
01:35
Білорусь, кордон Польща
Мігранти з Білорусі напали на польських прикордонників, затримано понад 10 нелегалів
01:07
Додаток "Дія"
Уряд пропонує спростити розмитнення авто та перевести послугу в Дію
00:50
фейк
РФ розганяє фейк, що Литва "полює" на військовозобов’язаних українців
00:39
Фестиваль кіно у США
Фільм про перші дні війни у Маріуполі здобув нагороду на кінофестивалі у США
00:26
Олексій Данілов
Люди "Совка" хочуть мати досягнення до річниці. У РНБО заявили, що РФ готує новий наступ до 24 лютого
00:11
танк Challenger 2
Партнери пообіцяли Україні 321 танк, – посол у Франції Омельченко
00:04
Олексій Данілов
Складний період може тривати і 3 місяці, але перелом війни вже настав, - Данілов
2023, п'ятниця
27 січня
23:59
Олександр Зінченко
"Манчестер Сіті" переміг "Арсенал" у Кубку Англії
23:50
Віктор Орбан
Орбан назвав Україну "нічийною землею". МЗС викликає посла Угорщини
23:46
Володимир Зеленський
Зеленський: НАБУ отримає нового директора за тиждень
23:40
Міністр оборони Олексій Резніков
Росія готує інформаційний "вкид" проти Резнікова і Єрмака, – розвідка
23:39
Ексклюзив
Вугледар важливий для всього Півдня, - військовий експерт Грабський
23:10
Огляд
Сергій Згурець, Василь Зима, телеведучі
Обидві армії чекають, хто перший піде у наступ: фронтові підсумки тижня. Огляд карти бойових дій
22:56
Михайло Мудрик, Челсі, АПЛ, чемпіонат Англії
"Арсенал" змінив стратегію після невдачі у трансферній гонці за Мудриком
22:37
Сумщина, Чернігівщина
Росіяни з мінометів обстріляли Чернігівщину
22:32
Міністр оборони Німеччини Пісторіус
Міністр оборони Німеччини Пісторіус вважає недостатнім фінансування Бундесверу
22:25
Огляд
світ, міжнародний огляд
Наближається "велика битва", Україна інтегрована в НАТО більше, ніж будь-яка інша країна, європейські танкери продовжують давати кошти Путіну. Світові ЗМІ про Україну 27 січня.
22:16
Скабєєва
Центр протидії дезінформації оприлюднив добірку фейків від Росії за 27 січня
21:57
Андрій Лунін
Дружина Луніна натякнула на трансфер українця з "Реалу"
21:48
Запоріжжя обстріли
Росія обстріляла інфраструктуру Запоріжжя, є поранений
21:41
Секретар РНБО України Олексій Данілов
"Наша країна лютого 2022 року і лютого 2023 року – це вже інша ситуація": Данілов про можливість повторення подій 2022 року
21:37
Євген Пригожин
Основна функція Пригожина – медійна, він не керує штабом вагнерівців, – розвідка
21:09
Танк Leopard
Іспанія погодилась навчати українських військових керувати Leopard - ЗМІ
21:07
Часів Яр
Окупанти знову обстріляли Часів Яр: горить школа та приватні будинки
20:59
танки Leopard
Бразилія відхилила запит Німеччини про танкові боєприпаси для України, – ЗМІ
20:19
Речник Пентагону Джон Кірбі під час брифінгу в Пентагоні у Вашингтоні, п'ятниця, 29 квітня
Мине багато місяців, перш ніж Україна отримає танки Abrams, - Кірбі
20:13
Білий дім
У Білому домі заявили, що дали зрозуміти китайцям: не час підтримувати РФ
20:09
OPINION
Лєна Чиченіна
На захист леопардового принта
20:05
Володимир Зеленський
Нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кровʼю: Зеленський запросив президента МОК Баха у Бахмут
20:00
Огляд
Перемога України
Переможні новини 338 дня війни: перші у світі ударні роти дронів, "ловці шахедів" та золото на чемпіонаті Європи  
19:58
Верховний комісар ООН у справах біженців відвідав схід та південь України
"Вражений масштабом руйнувань": Верховний комісар ООН у справах біженців відвідав схід та південь України
19:47
Литва прапор
Литва передасть українським прикордонникам протидронне обладнання, генератори й теплий одяг, - ЗМІ
19:36
МЗС РФ
РФ виганяє тимчасову повірену у справах Латвії через зниження рівня дипвідносин
19:29
Жирона, Саму Сайз
"Жирона" позбулась конкурента Циганкова
19:28
Енергодар, Запорізька АЕС
Росіяни планують створити комісію для перевірки двох ліній електроживлення для транзиту електроенергії із Запорізької АЕС до РФ, - Генштаб
19:00
Ісаак Трахтенберг
Помер академік Нацакадемії медичних наук Ісаак Трахтенберг
19:00
Огляд
"Будинок зі скалок"
Голлівуд 100 років тому чи дитячий будинок в Україні: що подивитися на вихідних
18:47
Пєріца Огнєнович, Металіст
Серб, який грав у "Реалі" і виграв ЛЧ, став новим тренером "Металіста"
18:34
Петро Порошенко
Знову вирушаємо на Схід: Порошенко везе великий вантаж у бригади ЗСУ
Більше новин