Рада розгляне "ресурсний" законопроєкт у другому читанні за скороченою процедурою
Верховна Рада розгляне законопроєкт №5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" за скороченою процедурою у другому читанні
Рішення про розгляд документу за скороченою процедурою підтримали 254 народних депутати, передає Еспресо.TV.
За словами голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, законопроєкт може бути розглянутий на наступному пленарному тижні. У строк два дні народні депутати мають підготувати пропозиції і правки у фінансовий комітет Ради.
Зазначимо, відповідно до пояснювальної записки до проєкту закону, його метою є забезпечення збалансованості бюджетних надходжень шляхом підвищення ефективності використання економічних ресурсів країни, а також усунення прогалин чинного законодавства.
Законопроєктом, зокрема, пропонується підвищити на 5% ставки акцизного податку на алкогольні напої, екологічного податку крім ставок за викиди СО2 у повітря та скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, а також рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України з урахуванням індексу споживчих цін за 2020 рік.
Також пропонується на 14,5% збільшити ставки рентної плати за користування надрами в цілях, що не пов'язані з видобуванням корисних копалин, а також рентної плати за спецкористування водою та спецкористування лісовими ресурсами.
Законопроєктом пропонується надати право контролюючим органам стягувати податковий борг за рахунок готівки або коштів на рахунках у банкаї без звернення до суду. Також документ встановлює тимчасове обмеження за рішенням суду у праві виїзда боржника за кордон до повного погашення податкового боргу. При цьому податкові органи будуть уповноважені отримувати інформацію від платника податків не лише по факту виявленого правопорушення, а й з інших пов'язаних з оподаткуванням питань.
- Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон №5600 за основу 1 липня.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе