Аналітика

Росія била по Кременчуку ракетами Х-22, які використовуються для терористичних цілей. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
27 червня, 2022 понедiлок
23:24

Використання цих крилатих ракет Х-22, які є абсолютно сліпими з точки зору виконання військових місій, є лише ознакою того, що Росія намагається залякати українське населення такими потужними ударами ракетних озброєнь, а з іншого боку це говорить про те, що це акт державного тероризму, тому що ці ракети є невибіркової дії

Використання ракет проти Кременчука, якщо ми вже знаємо їхній тип, є актом державного тероризму. Остання інформація полягає в тому, що ворог використав ракети Х-22 з бомбардувальника ТУ-22М3. Це власне "сліпі ракети". Ця ракета почала розроблятись десь у 50-х роках минулого сторіччя і почала виготовлятись у 60-х. Вона виготовлялась для знищення авіаносців, в тому числі навіть з бойовою ядерною частиною. Ці ракети мають головки самонаведення, які є релокаційними, і які спроможні захоплювати лише такі радіоконтрастні цілі у вигляді групи будівель або окремих мостів. Так-от ця точність є абсолютно низькою. Якщо ці головки самонаведення не використовуються, а ракета летить лише за допомогою інерційної системи наведення, то квадрат, в який вона має влучити, становить 10 км. Це означає, що з такою точністю не можна влучити в будь-який об’єкт, який обирається як ціль. Це означає, що ця ракета летить на дальність 500 км, і власне, влучає в те, що захопить її головка самонаведення, яка бачить лише групу об’єктів, групу будівель на землі. Або якщо вона летить за координатами, то вона влучає в ціль, яка потрапляє в цей квадрат чи коло 10 на 10 км. Це дійсно ракети, які використовуються для терористичних ударів, що й демонструє РФ. До речі, цю ракету не просто так знищити, оскільки коли вона спускається з літака, то набирає висоту до 22 км, розганяється до швидкості 3-4 махів, а коли до цілі залишається 60 км, вона починає пікірувати на ціль з достатньо високою швидкістю і влучає в той об’єкт, який бачить головка самонаведення. До слова, ця ракета має найбільшу бойову частину в порівнянні з іншими ракетами, які сьогодні використовує РФ. Вага бойової частини в ракети Х-22 становить 1 тонну. Тобто якщо ми бачимо, що така сліпа ракета влучила в торговий центр, то й маємо наслідки: підірвалось близько 1 тонни вибухової речовини. Це спричинило займання газових балонів, які були в торговому центрі, або інших елементів конструкції, що спричинило таку велику пожежу. Так що використання цих крилатих ракет Х-22, які власне, є абсолютно сліпими з точки зору виконання військових місій, є лише ознакою того, що Росія намагається залякати українське населення такими потужними ударами ракетних озброєнь, а з іншого боку - це говорить про те, що це акт державного тероризму, тому що ці ракети є невибіркової дії.

За останні декілька днів використання ракетного озброєння були надзвичайно показовими

Три дні тому по Україні було випущено 55 крилатих ракет. Вчора таких ударів було 10. Сьогодні ми говоримо лише про 2 ракети, які були випущені по Кременчуку, але бачимо, що ефект цих ударів достатньо тривожний, тому що буде відповідна реакція світової спільноти.

Якщо говорити загалом про кількість ракет, які були випущені по Україні з 24 лютого, то таких пусків було 1700 атак. Було випущено 2800 ракет, тому що в кожному запуску може бути по декілька ракет того чи іншого типу. Якщо ми зважимо на те, як ми можемо боротись з цими ракетами, то головно ми згадуємо про нашу протиповітряну оборону. Зазвичай у нас функції боротьби з крилатими ракетами покладені на винищувачі МІГ-29 і СУ-27. Проте ми розуміємо, що кількість літаків нам не дозволяє перехоплювати всі ракети, а з іншого боку - головною ставкою української протиповітряної оборони є ексрадянські комплекси типу С-300 і комплекси БУК. Всі ці системи озброєнь спроможні перехоплювати крилаті ракети, а також обмежено боротись з балістичними ракетами, тому що коли ми говоримо про те, що нам потрібна протиракетна оборона, то це безпосередньо боротьба з балістичними ракетами, які летять з високою швидкістю. Коли ж ми говоримо про протиповітряну оборону, то ми боремось з аеробалістичними цілями на кшталт літаків та крилатих ракет, які летять з меншою швидкістю. І, звісно, коли ми тепер вкотре говоримо про те, що нам потрібно посилювати протиповітряну оборону з огляду на кількість ракетних атак, які на сьогодні підтримує ворог, то на цьому тлі показовою є новина, яку сьогодні зранку озвучила агенція СNN про те, що США розглядають можливість передачі Україні протиповітряних комплексів середньої і великої дальності. Потім цю інформацію агенції Reuters підтвердив помічник президента США Джейк Салліван, який сказав, що комплекси будуть передані найближчим часом включно з пакетом військової допомоги, і що Україна отримає і комплекси ППО, і контрбатарейні радари, і значну кількість артилерійських боєприпасів, які нам так само потрібні. Про які комплекси протиповітряної оборони йдеться, коли говориться про комплекси й великої, і середньої дальності. Також CNN повідомляє про те, що йдеться про американсько-норвезькі комплекси NASAMS. Тобто чи справді ця зброя може надійно закрити небо над Україною. 

Наступний рубіж, де ворог зосереджує свої зусилля, це безпосередньо Лисичанськ

Продовжуючи тематику нинішніх військових подій, варто згадати те, що відбувається на фронтах. Зведення Генштабу дає загальну картину, але головно наголошу на деяких трендах, як окреслюють поточну ситуацію. Після тривалого продавлювання нашої оборони ворог захопив Сєверодонецьк, наступний рубіж, де ворог зосереджує свої зусилля, це безпосередньо Лисичанськ. Там ворог намагається чинити атаки з Півдня, аби забезпечити захоплення і цього містечка. Також не менш небезпечний напрямок - це безпосередньо вся зона навколо Попасної, де ворог намагається накопичувати сили і забезпечувати просування одразу в декількох напрямках. Це зокрема у бік Лисичанська, аби забезпечити підтримку тих угруповань, які створюють атаку на Лисичанськ. Друга група сил скеровує свої зусилля, аби перерізати трасу, яка поєднує Бахмут та Лисичанськ як головну лінію забезпечення нашого угрупування у Лисичанську. І третій напрямок російських сил скерований так само в бік Бахмута, де є такий населений пункт Роти і Відродження, де вони так само намагаються перетнути трасу Бахмут уже безпосередньо з Півдня.


Важливе значення має безпосередньо місто Сіверськ, яке ми бачимо на верхівці інфографіки, де є один з напрямків руху для логістичного забезпечення на Лисичанськ. ворог намагається проводити та готувати атаки безпосередньо на Сіверськ, але там є річка Сіверський Донець, яка поки що унеможливлює такі активні наступальні дії. Також ворог готується до ведення наступальних дій в напрямку Слов’янська, безпосередньо від Ізюма, тому що це угрупування Ізюм та Попасна на сьогодні має найбільшу кількість військових сил, яка загалом розташована на території України. Це близько 50-ти бойових тактичних груп, які намагаються проводити оці наступальні дії. Насправді проведення цих бойових дій можливе лише після того, як відбудеться перегрупування сил, хоча це уже починає викликати значні питання. Очікували, що після захоплення Сєверодонецька, ворог зробить якусь павзу, але бачимо, що насправді цього не відбувається. Всі підрозділи або резерви, які ворог намагається сформувати, він одразу кидає у бій для захоплення Лисичанська. Таке враження, що безпосередньо такої оперативної павзи навіть і не буде. Хоча вона має наступити, тому що російські підрозділи є виснажені і особового складу для проведення подальших дій у ворога просто не існує. Також цікаво, що безпосередньо ті підрозділи, які вели бойові дії навколо Сєверодонецька, зараз починають перебазовуватись в інший регіон. Зокрема є інформація, що частина цих БТГ рухається на Південь й один з напрямків, де відбувається накопичення цих вимотаних сил для нового наступу в напрямку Запоріжжя. Побачимо на скільки такі прогнози реалізуються. Але дійсно - частина військ від Сєверодонецька перебазувалась на цей напрямок. Також я скажу про Білорусь, тому що таке враження, що ми занадто ескалюємо тему втягування Білорусі в бойові дії проти України, тому що навіть експерти починають говорити, що вірогідність 50/50. Я все-таки прихильник того, щоб ми зважили на висновки Головного управління розвідки, яке говорить про те, що бойові дії Білорусі проти України з використанням їхніх підрозділів є малоймовірними. Варіанти, до яких можуть бути залучені підрозділи Білорусі - це або терористичні дії на території України, або використання аеродромів і ракетних озброєнь, які можуть бути базовані на території Білорусі і використовуватись проти України. Це виглядає більш ймовірним сценарієм, тим паче, що так було на першій фазі війни, і так було зовсім нещодавно, коли російські бомбардувальники ТУ-22М3 позавчора заходили з російської території на територію Білорусі. І звідти здійснювали пуски ракетами по наших об’єктах. Так що ситуація залишається непростою, треба бути готовими до оборони і вірити в нашу перемогу.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espreso

Теги:
Читайте також:
Київ
+3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.55
    Купівля 39.55
    Продаж 40.08
  • EUR
    Купівля 42.27
    Продаж 43.03
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
20 квітня
05:44
Росія пожежа безпілотник війна з Росією
Атака дронів на РФ: У трьох областях РФ пошкоджено енергетичну інфраструктуру
05:34
Raiffeisen Bank
ЄЦБ вимагає у Raiffeisen Bank та UniCredit згорнути бізнес у Росії
05:06
Оновлено
Близький Схід Іран Ірак Сирія США
В Іраку прогримів потужний вибух на військовій базі: США та Ізраїль відкидають причетність
04:50
США ДНР кримінал окуповані території війна з Росією
У Донецьку військові РФ вбили американця, який воював за "ДНР" і займався пропагандою
04:22
Єнс Столтенберг
Україна має право збивати ворожі військові літаки у небі над РФ, – Столтенберг
03:54
Армія, Велика Британія
Міноборони Британії використало менше половини коштів фонду підтримки України, - Guardian
03:26
Німеччина туризм
На півдні Німеччини в Альпах відновили роботу гірськолижні курорти
02:20
КНДР повела випробування двох ракет, одна з них здатна нести ядерний заряд
01:52
Іран
Радар ППО: ABC News повідомили про ціль Ізраїлю під час удару по Ірану
00:56
Румунія, прапор Румунії
Росія обурилась забороною показу в кінотеатрах Румунії пропагандистських фільмів з РФ. Бухарест відповів
00:41
OPINION
Наталка Діденко
Скільки разів в Україну приходить весна?
00:35
Оновлено
Семен Єрьомін
Сили оборони ліквідували російського воєнкора-пропагандиста Єрьоміна
00:28
Лавров
Лавров назвав Швейцарію "відверто ворожою" до РФ державою
00:01
Марта Костюк, теніс
Костюк обіграла третю ракетку світу і вийшла у півфінал турніру WTA у Німеччині
2024, п'ятниця
19 квітня
23:43
Путін і Лавров
"РФ завжди надає перевагу переговорам, а не бійкам та війнам": фейки і маніпуляції за 19 квітня
23:42
Вірменія
Вірменія та Азербайджан почали демілітацію кордону: Єреван віддав кілька сіл. Там почались протести
23:08
Оновлено
обстріл, ППО
Росія атакує Сумщину ввечері 19 квітня
23:07
сша допомога Україні
У Білому домі заявили, що США "одразу ж" почнуть постачати зброю Україні після рішення конгресу
22:41
Начо, Реал, Ла Ліга
Капітан "Реала" прийняв доленосне рішення стосовно свого майбутнього
22:40
Поліція США - ілюстрація
У Нью-Йорку чоловік підпалив себе біля будівлі суду, де проходив розгляд справи Трампа
22:31
Оновлено
РФ атакувала Україну: у Дніпрі й області є загиблі та поранені, в тому числі діти
22:06
Оновлено
РФ атакувала ракетами порт "Південний" на Одещині: знищено продукцію для країн Азії та Африки
21:56
Ексклюзив
Віктор Шлінчак
"Ми вже почали чути про перемогу України", - голова правління Інституту світової політики Шлінчак про переломний етап війни
21:50
Аналітика
Сергій Згурець, Василь Зима, телеведучі
Намагання ворога просунутися на Донеччині та в Запорізькій області. Воєнні підсумки тижня
21:49
Сенат США
Частина сенаторів закликає республіканців у Палаті представників відхилити стратегію Джонсона щодо України
21:26
Протест в Тбілісі
У Тбілісі поновились акції протестів проти закону про "іноагентів"
21:25
Еммануель Макрон
Ресурси Європи обмежені: Макрон заявив про неможливість побудувати в Україні систему ППО, як в Ізраїлі
21:03
Заблоковано дві сотні YouTube-каналів ворога: у ЦПД розповіли про боротьбу з пропагандою РФ у мережі
20:59
Ексклюзив
військовий квиток, мобілізація
Питання демобілізації потрібно вирішити терміново, - військовослужбовець ЗСУ Фірсов
20:56
Михайло Федоров
Мінцифра відзвітувала про роботу над еАкцизом. Деталі
20:18
зниклі безвісти
Україна розслідує 3,8 тис. злочинів російських військових проти дітей, - Лубінець
20:04
OPINION
Тетяна Вергелес
Карл Маркс підтримав би російський Telegram
20:04
Пресреліз
"Голка" та Еспресо розпочали партнерство заради боротьби з корупцією
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 786-го дня війни: Повітряні сили вперше збили носій крилатих ракет Ту-22М3, німецький виробник дронів відкрив завод в Україні
19:57
Іран
Країни G7 застерегли Іран від відправки балістичних ракет Росії
19:44
Чорнобильська зона
"Україна йде до нового Чорнобиля": росіяни запустили нову ІПСО
19:42
на фото: ЗСУ
Росіяни за добу 7 разів безуспішно атакували Сили оборони поблизу Кринків на Херсонщині, - Генштаб
19:37
Нідерланди
Нідерланди оголосили про виділення €200 млн на ППО і снаряди для України
19:15
Джамал Мусіала, Баварія, Бундесліга
"Ман Сіті" вирішив підірвати трансферний ринок і купити одного з найдорожчих футболістів світу
19:10
США Україна
Палата представників США підтримала винесення на розгляд законопроєкту про допомогу Україні
Більше новин