Бадилля помідорів: п'ять цікавих способів використання у господарстві
Якщо ви вирощуєте помідори, наприкінці сезону на вашому городі залишиться чимало бадилля цих рослин. Не поспішайте його приписувати до відходів
Бадилля помідорів приховує значний потенціал для корисного використання, відкриваючи нові можливості в господарстві та садівництві. Еспресо підготувало для вас п'ять цікавих та практичних способів, як можна використовувати бадилля замість того, щоб просто його викидати.
Мульча для грядок
Бадилля та листя помідорів можна використовувати як органічну мульчу. Для цього їх потрібно лише підсушити та подрібнити.
Покрийте бадиллям ґрунт навколо дерев та кущів або міжряддя на городі — це допоможе зберігати вологу, пригнічувати ріст бур'янів та покращити структуру ґрунту. Однак, перш ніж застелити землю мульчею, перевірте бадилля на наявність хвороб та шкідників, щоб не поширити патогени на інші рослини.
Компостування
Бадилля помідорів є чудовим матеріалом для компосту. Воно збагачує натуральне добриво корисними мікроелементами, такими як азот та калій, які покращують родючість ґрунту.
Перед додаванням у загальний компост, бадилля помідорів варто подрібнити, щоб пришвидшити його розкладання. Однак і в цьому випадку дуже важливо пересвідчитися, що рослина не мала хвороб, щоб не занести патогени у ваш компост.
Натуральний засіб від шкідників
Бадилля помідорів містить природні речовини, які відлякують багатьох комах-шкідників, таких як попелиці, білокрилки, капустяна міль та павутинний кліщ. Крім того, такий настій не приносить шкоду довкіллю, якщо порівнювати із хімічними засобами – пестицидами.
Щоб приготувати настій, наповніть відро свіжим та здоровим листям із кущів помідорів, залийте їх водою так, щоб повністю покрити. Дайте інгредієнтам настоятись протягом доби, а потім процідіть. Перелийте настій у зручну ємність та використовуйте для обприскування рослин. Можете також додати декілька крапель ефірної олії, щоб ефект став більш вираженим.
Обробляйте рослини цим настоєм регулярно, обов'язок рівномірно розпилюйте з обох сторін листочків. Це допоможе захистити садові культури від шкідників без використання агресивних хімічних засобів.
Фото: Freepik
Настій для підживлення рослин
Бадилля помідорів багате на поживні речовини, які можна використати для приготування рідкого добрива. Для цього відро наповнюють бадиллям на 2/3 та заливають водою. Відро накривають плівкою та роблять декілька невеликих отворів, а потім залишать настоятись протягом тижня.
Після настоювання літр рідини розводять відром чистої води та використовують для підгодівлі рослин під корінь. Такий настій насичує ґрунт мікроелементами, які сприяють активному росту рослин.
Зола із бадилля
Попіл від спалення томатного бадилля може бути корисним у ролі натурального добрива. Він містить мікроелементи, які сприяють росту рослин і підвищують їх стійкість до хвороб. Дайте томатному бадиллю час трохи підсохнути, а потім можете його спалювати.
Таку золу можна використовувати для підживлення різних культур, однак важливо це робити помірковано, оскільки надлишок може підвищити лужність ґрунту, що не завжди корисно для всіх рослин.
Бадилля від помідорів не варто одразу варто списувати у відходи. Його можна ефективно використовувати для захисту саду, удобрення ґрунту та підживлення рослин.
Джерела: Апостроф, РБК-Україна
- Актуальне
- Важливе