Як доглядати за геранню, щоб вона гарно цвіла: поради та рекомендації
Герань – це та рослина, що може не лише прикрасити простір буйним цвітінням, але й додати позитивної енергії та затишку в будь-яке подвір'я
Герань або журавець - це одна з найпопулярніших рослин, що радує своїх господарів яскравими квітами та приємним ароматом. Якщо ви мрієте, щоб ваша герань цвіла якомога довше, тоді вам знадобиться дотримуватися кількох простих, але важливих порад.
Правильне розташування та полив
Щоб ваша герань радувала яскравим цвітінням, їй необхідно отримувати достатню кількість сонячного світла - приблизно 4-6 годин протягом року. Якщо рослина росте на балконі, найкраще розміщувати її в тому місці, де вона зможе отримувати достатньо сонячного світла, але не буде під прямими сонячними променями, які можуть призвести до опіків листя.
Також пам'ятайте, незалежно від того, чи росте рослина на відритому ґрунті або в горщиках, цвітіння буде набагато краще, якщо ви буде підтримувати оптимальну вологість землі. Рослина не любить надмірної вологості або пересушення ґрунту, тому намагайтеся підходити до цієї справи помірковано.
Зверніть увагу на ґрунт
Хоча дана рослина не дуже примхлива до типу ґрунту щодо зростання, однак для того, щоб ця квітка цвіла, важливо забезпечити якісний дренаж.
Якщо рослина росте в занадто вологій або заболоченій землі, це може призвести до відсутності цвітіння. Герань, як і більшість багаторічників, віддає перевагу дренованому ґрунту.
Щоб забезпечити оптимальний дренаж, можна внести до землі органічні матеріали. Інший варіант – щорічне мульчування за допомогою перепрілого компосту або листя. Такі прості дії допоможуть підтримувати ґрунт в ідеальному стані для активного росту та цвітіння рослини.
Формування та обрізка рослини
Щоб герань мала гарний вигляд та активно цвіла, проводьте обрізку. Ця квітка дуже любить таку регулярну "чистку" зайвих пагонів та відповість гарним виглядом в майбутньому. Після першого весняного цвітіння герань можна обрізати приблизно на третину, щоб позбутися зайвих квітів.
Невелика обрізка допомагає позбутись довгих стебел з рідким листям та квітами. Нові пагони, що з'являться після цього, будуть більш міцними. Це не лише покращить зовнішній вигляд рослини, але й сприятиме її здоров’ю, що дозволить сформувати більше бутонів та продовжити активне цвітіння.
Розділення та пересадження
Якщо герань перестала цвісти, можливо вона занадто стара та потребує розділення. Старші рослини часто втрачають свою силу, тому найкращим рішенням буде розділити їх і пересадити на нові місця.
Добрива та підживлення
Підживлення не є обов'язковим етапом догляду за цією рослиною в умовах відкритого ґрунту на клумбах. Якщо ж рослина зростає в горщиках, тоді підживлення допоможе герані отримувати всі необхідні речовини та мікроелементи для активного росту та цвітіння.
Використовуйте спеціальні комплексні добрива для квітучих рослин, підживлюйте герань один раз протягом року. Краще не брати добрива, які містять багато азоту, щоб не обпекти рослину.
Герань, Фото: homesandgardens.com
Дотримуючись цих простих порад, ви зможете виростити здорову та квітучу герань, яка буде радувати вас своїми барвистими квітами цілий рік.
Джерела: 24 Канал, Яскрава Клумба
- Актуальне
- Важливе