Як вирощувати огірки в мішках: зможете збирати плоди аж до холодів
Вирощування огірків у мішку восени – це зручний та ефективний спосіб отримати свіжий урожай навіть тоді, коли холодає
Виявляється вирощувати огірки можна не лише на городі та в парнику, а також у мішку. Такий спосіб дозволяє отримувати свіжі плоди ще протягом всієї осені. Завдяки мобільності цього методу, мішки можна легко переміщувати у більш захищені від холоду місця. Крім того, огірки в таких умовах отримують необхідне живлення та захист, що сприяє їх активному росту навіть у прохолодніші осінні місяці.
Підготовчий етап та висаджування
Восени кущам огірків стає некомфортно через похолодання та скорочення світлового дня, проте вони можуть плодоносити, якщо забезпечити їм оптимальні умови. Головне – наявність сонця та сприятливі погодні умови без заморозків.
Для вирощування використовуйте щільні поліетиленові або спеціальні агротканинні мішки, бажано білого або іншого світлого кольору, що не будуть перегріватися під сонцем. Обирайте ультраранні партенокарпічні сорти, які не потребують запилення бджолами. Перший урожай можна отримати вже на 45-й день після появи сходів, а плодоношення триває приблизно два місяці.
Огірки добре ростуть на пухкому, родючому ґрунті з хорошою водопроникністю. Спочатку мішок варто наповнити на одну третю перегноєм (попередньо обов'язково обробіть його засобом від капустянки). Встановіть мішки на будь-яку підложку, наприклад, дерев'яну, у добре освітленому місці, що немає протягів. Якщо поставити огірки біля паркану або сарайчику, ви зможете захистити їх від вітру та перемерзання.
У кожен мішок необхідно висади 1-2 рослини. Експерт зазначає, що для родини, яка складається із 5-6 чоловік, буде достатньо 6-7 кущів, щоб щодня насолоджуватись свіжими плодами аж до зими. Не забудьте також поверхню ґрунту перекрити мульчею із соломи, щоб зберегти вологу та тепло.
Підв'язка та формування кущів
Огірки – це рослини з довгими в'юнкими пагонами, тому їм потрібна підтримка. Для цього можна підв'язати мотузку до паркану біля якого ростуть огірки, або зробити спеціальну сітку -"шпалеру". Це допоможе рослинам рости вертикально, а також полегшить догляд за ними та збір урожаю.
При весняній висадці огірків, експерти рекомендують формувати кущі в одне стебло. Це дозволяє рослині спрямовувати поживні речовини на плоди, а не на зайву зелень, тому отримати перший урожай можна на кілька днів раніше. Восени ж таким формуванням можна не займатись — огірків буде достатньо і без цього, головне зробити сітку для підтримки стебел.
Фото: floristics.info
Догляд за огірками в мішку: полив та підживлення
Оскільки проростання рослин відбувається у закритих умовах, а не у відкритому ґрунті, важливо вчасно вносити добрива та поливати рослину. На початковому етапі вегетації огіркам потрібні азотні добрива для росту зеленої маси, бажано вносити їх один раз на десять днів.
Однак, будьте обережні, та використовуйте двічі слабше азотне добриво, ніж для огірків, які проростають на відкритому ґрунті. Крім того, на цьому етапі можна також підживлювати рослини трав'яним настоєм. Для цього спочатку необхідно збродити траву у воді, потім розвести настій водою у співвідношенні 1:20.
Після початку цвітіння починайте чергувати фосфорне добриво з калійним підживленням, щоб стимулювати розвиток плодів. Перед поливом додавайте до кожного мішку одну столову ложку деревного попелу.
Огірки зазвичай потребують регулярного поливу, особливо під час формування плодів. Однак частота проведення цієї процедури залежить від погоди. Не допускайте пересихання ґрунту, але й не затоплюйте його, оскільки це може призвести до загнивання коренів.
Захист від холоду
Восени, особливо наприкінці сезону, нічні температури можуть різко знижуватися. Щоб огірки не постраждали від холоду, варто використати плівку та зробити імпровізований парник. Просто обгорніть у декілька шарів плівки мішки спереду та по бокам, а також відсуньте рослини від загородження позаду на 10-15 сантиметрів.
Оскільки огірки перебувають на відкритому повітрі, такий додатковий захист допоможе продовжити період вегетації.
Вирощування огірків у мішку восени – це чудова альтернатива традиційному городництву. Цей метод дозволяє ефективно використовувати простір і контролювати умови вирощування навіть при несприятливій погоді. Із правильним доглядом, своєчасним поливом і захистом від холоду, ви зможете насолоджуватися свіжими огірками аж до пізньої осені.
Джерело: Флористікс Інфо
- Актуальне
- Важливе