Що відомо про морські дрони SeaBaby, якими Україна атакує в Чорному морі
Еспресо розповідає про українські морські дрони SeaBaby, якими було завдано ударів по Кримському мосту 17 липня та атаковано російські корабель та танкер у Чорному морі на початку серпня
Розробка СБУ та підземне підприємство
Голова СБУ Василь Малюк заявив, що 17 липня Кримський міст, а на початку серпня російський десантний корабель "Оленегорський горняк" та танкер SIG були атаковані морськими надводними дронами, які є власною технічною розробкою Служби безпеки України. За ініціативою особового складу вони були названі SeaBaby - "Морський малюк". За словами очільника СБУ, виготовлення дронів здійснюється на одному з підземних виробництв на території України.
За словами Малюка, до розробки SeaBaby не мають відношення жодні приватні компанії. Над розробкою та виготовленням дронів працює колектив СБУ, якому допомагають цивільні айтівці та інженери. А до здійснення ударів по ворожих об'єктах були залучені Військово-Морські сили.
Технічні особливості
Голова СБУ уточнив, що морські дрони, які пошкодили Кримський міст у липні, обладнані бойовою частиною у 850 кг. Для враження десантного корабля "Оленегорський горняк" і танкера SIG було використано два окремі надводні дрони, з бойовою частиною у 450 кг.
Український військовий портал Defense Express підкреслив, що наявність на дроні SeaBaby настільки потужної бойової частини доводить, що він отримав посилений корпус. Це заперечує версію, що для цієї атаки могли бути залучені "гідроцикли-камікадзе".
На думку експертів, використання дронів з бойовою частиною в 450 кг показує, що нашим конструкторам вдалось створити оптимальний варіант такої зброї, яка гарантує при влучанні критичні пошкодження кораблям, що стали цілями. Фото з пробоїною на десантному кораблі "Оленегорський горняк" розміром 3Х4 м це доводить наочно.
"Важливо, що потужність наших морських дронів вдалось збільшити без помітного нарощення габаритів та при збереженні відповідного рівня малопомітності для ворога", - наголосили експерти.
Фото: H I Sutton
Еволюція морських дронів-камікадзе України станом на липень 2023 року
Майбутні операції
У Defense Express підсумували, що саме такий варіант морських дронів-камікадзе стане основним при виробництві та проведенні нових атак на морські цілі РФ.
Василь Малюк розповів, що в процесі розробки та реалізації в СБУ перебуває "дуже багато різних цікавих операцій", зокрема в акваторії Чорного моря.
"Обіцяю вам, це буде сюрпризом, особливо для наших ворогів", – сказав керівник СБУ.
- Актуальне
- Важливе