Ексклюзив

Скупити все за безцінь. Який план готує Китай для України після війни

Марина Данилюк-Ярмолаєва
16 березня, 2023 четвер
17:11

Чим більше наших солдат проходить муштру на базах НАТО — тим більше дези вкидає російська пропаганда. Нині її стало в кілька раз більше, оскільки Путін зустрічається з Сі Цзіньпіном. А потім китайський лідер роздумує набрати Володимира Зеленського по відеозв‘язку

Зміст

Якщо чесно, смислу від цих розмов Сі з нашим президентом надто не буде. Бо ці розмови по скайпу будуть на тлі звинувачень від США, що Пекін уже давно і серйозно надає російським окупантам в Україні дані військової розвідки. А нещодавній так званий “мирний план Китаю не містив головного — прохання до Путіна забрати свої війська з усієї території України й ніколи не повертатись сюди знову.

Але на останній пресконференції Володимир Зеленський видав свій головний мотив, чому Китай йому дорожче за всю західну збройну і санкційну коаліцію. Що, мовляв, у нас великий товарообіг — і тому нам так важлива дружба з Китаєм. Це сумно, бо з усіх держав світу Україна завше робила ставку не на тих. А, по-друге, наш товарообіг для гігантського Китаю ніщо — і скоріше йому більш важливо пропетляти поміж західними санкціями на горизонті та дешевими ресурсами із Росії.

Десять років тому ми уже вляпувались по вуха у стосунки з Китаєм в часи, коли Сі Цзіньпін щойно прийшов до влади. І знайшов спільну мову з Віктором Януковичем — совковим господарником, який тягою до авторитаризму був наче рідний брат китайському лідеру.

Саме у часи Януковича були підписані одіозні угоди з Китаєм, де за дешеві корупційні кошти Пекіну пропонували запустити лапки до наших земель, портів та інших цікавинок пострадянського простору.

Уже коли на бруківці Майдану пролилась перша кров, Янукович з Сі Цзіньпіном підписували цікаву угоду про таку собі “ядерну парасольку” Китаю. Що китайська  сторона зобов'язується ні за яких умов не застосовувати ядерну зброю і не погрожувати її застосуванням проти України як держави, що не володіє ядерною зброєю, а також зобов'язується надати Україні гарантії ядерної безпеки, у разі, якщо Україна стане жертвою агресії з застосуванням ядерної зброї або перебуватиме під загрозою такої агресії.

Замість за це Китай придивлявся до стратегічних ресурсів України — зокрема до її численних військових розробок радянських часів. Чому так? Річ у тому, що китайці нерідко відтворюють російські технології, але відчувають труднощі під час копіювання складних систем, зокрема турбовентиляторних реактивних двигунів з високою тягою. Власне тому китайські руки серйозно і довго уже через роки після Майдану так тяглись до “Мотор Січі”.

Після того, як у 2021 році керівник фракції “Слуг народу” Давид Арахамія  самовизвався бути чи не найтоповішим провідником китайських інтересів в Україні й навіть натякав, що його материнська партія має брати приклад з Комуністичної партії Китаю — Сі Цзіньпін вирішив знову скупити все гуртом і вроздріб в Україні. І так 30 липня 2021 була підписана урядова угода про дешеві гроші на “Велике будівництво”.

З мостами і дорогами не склалось, бо частина їх уже понівечена війною. Але Китай плекає надії на те, як після перемоги скупить у понівеченій Україні все за безцінь. І так все одно покаже Заходу, що демократія річ нікчемна і боротись за неї не варто.

Тим паче корумпувати китайськими грошима владу після нашої перемоги особливо, якщо вона по природі своїй ненавидить Захід, Байдена і будь-який натяк на реформи — це свята справа.

Ось уже й антизахідники, та російська агентура підіймає голови. Чого вартий камбек офіційного агента РФ під американськими санкціями Олександра Дубінського в ефірі «Сніданку з 1+1»? Він уже не ручний пес Коломойського, який боровся з Коболєвим, Гонтарєвою та Шабуніним. Він у нас, виявляється…волонтер. Який в рамках свого телеграм-каналу уже активно прошиває читачів про те, що Байден нас зливає. Що санкції проти нього, Дубінського, помилкові. А США і Росія уже начебто домовились між собою про долю України.

Не дивно, що поява одного із найбільш одіозних персонажів сучасності збіглась із дуже цікавим вкидом Китаю на Захід.

Що, мовляв, є такі джерела, близькі до китайського уряду. І в грудні торік такий собі невідомий аналітичний центр завершив симуляцію конфлікту в Україні, яка показала, що війна закінчиться приблизно влітку 2023 року, а Росія матиме перевагу.

І ось Пекін розробив “мирний план” задля досягнення трьох цілей, включаючи відновлення відносин з ЄС. Крім того, Китай нібито хоче підтримувати дружні відносини з Україною. Але головна мета КНР — відігравати провідну роль у досягненні припинення вогню. Ну, а далі — дивись план із 12 пунктів.

Цей вкид дуже тригерить, але насправді суперечить здоровому глузду і не відповідає дійсності. Найперше, бо в Китаю нема жодних аналітичних центрів, які б могли змоделювати таку ситуацію. Тут же ще й очевидна підтасовка результату на користь РФ.

Далі — вся ця “аналітика” з’явилася у грудні. А я нагадаю, що танковий Рамштайн і нові пакети допомоги, а також масоване виряджання наших солдат на навчання були у січні-лютому. Тому це — чиста брехня.

Але варто зрозуміти, чому саме зараз Китай активізує свої потуги. А російська агентура лізе з прогнозами в ефір під шкіркою “волонтерів” з альтернативною думкою.

Китай записав у так званий “мирний план” дуже цікавий пункт. Про “запобігання менталітету Холодної війни”, який закликає припинити експансію військових блоків.

В перекладі людською мовою це означає, що Україна не має права вступати в НАТО, і це абсолютно відповідає російському баченню ситуації. Це накладає обмеження на українську зовнішню політику і суверенітет. Насправді Росії дуже вигідно, аби ми бовтались, як лайно в ополонці, після кривавої й виснажливої війни. Бо ж багаторічне перебування в нейтральному позаблоковому статусі України та призвело до російської агресії.

Далі історія про необхідність перемовин із РФ. В умовах, коли західні країни ремонтують нам танки, а команди Patriot студіюють науку в США — це вигідно виключно Москві. Якщо Україна припинить вогонь, вона просто програє, залишить окупованими території, дасть Росії можливість там укріпитися, відновити військовий потенціал і продовжити вторгнення через рік-два.

Китайський “мирний план” містить пункт, за які кошти РФ може продовжити агресію. Це пропозиція Пекіну щодо припинення односторонніх санкцій проти РФ. Що робить Москва, коли у неї з’являються вільні кошти? Правильно, посилює військову індустрію і готує нову війну. Тепер уже реваншистську.

Тож як реагувати на вкиди Китаю, які абсолютно вигідні лише РФ?

Процитую Державного секретаря Ентоні Блінкена: “Якби Китай справді серйозно ставився до найпершого принципу, який він висунув – суверенітету, то він би витратив останній рік, працюючи на підтримку відновлення повного суверенітету України. А він робив протилежне: просував російську пропаганду та дезінформацію про війну, блокував та розв'язував проблеми РФ в міжнародних організаціях. І, як ми нещодавно зрозуміли, зараз розглядає надання зброї Росії для її агресії проти України”.

То ж якби не хотілося дешевих китайських коштів і мутних схем із Пекіном після війни — владі треба обирати. Бо щойно закінчиться воєнний стан — купа незручних питань стане “на часі”. І питання: “де НАТО і ЄС після такої ціни за перемогу?” — лунатиме найгучніше.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.22
    Купівля 41.22
    Продаж 41.7
  • EUR
    Купівля 43.08
    Продаж 43.84
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
25 листопада
14:17
Сергій Кривошеєнко
Президент призначив Сергія Кривошеєнка головою Сумської МВА
14:09
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
14:01
Каньє Вест
Модель Дженн Ен подала до суду на Каньє Веста через інцидент на зйомках кліпу в 2010 році
14:01
Віцепрезидентка Філіппін Сара Дутерте
Віцепрезидентка Філіппін Дутерте заявила, що погроза вбити президента була "не справжньою"
14:01
OPINION
блог Сергій Герасимчук
"Чорний лебідь" на президентських виборах у Румунії
13:52
Шалва Папуашвілі
У Грузії керівна партія заявила про намір провести вибори президента цьогоріч
13:52
Оновлено
Насідки обстрілу Одеси 25 листопада
Війська РФ вдарили ракетою по середмістю Одеси: є постраждалі
13:50
гуманітарна допомога
Окупанти на Миколаївщині скинули дрон на людей, які отримували гумдопомогу: є поранені
13:33
На Київщині й у Сумах затримали підпалювачів будівель ТЦК та автівок військових на замовлення РФ
13:27
Андрій Сибіга
Сибіга їде на засідання G7 до Італії: з дипломатами ЄС говоритиме про зміцнення підтримки України
13:08
Євпаторія
Близько половини сімей офіцерів росгвардії залишили Крим через побоювання можливих бойових дій у Євпаторії, - "Атеш"
12:57
Оновлено
пожежа
Сили оборони підтвердили атаку на низку важливих об'єктів у трьох областях Росії
12:53
домашні тварини, собаки
В Україні стартував перший етап запуску Єдиного держреєстру домашніх тварин
12:49
Оновлено
ППО
РФ запустила групи БПЛА по Україні: в Запоріжжі постраждав підліток, на Київщині пошкоджені 4 будинки
12:27
Російські окупанти без опізнавальних знаків у Криму у 2014 році
Російська ДРГ намагалася прорвати кордон на Харківщині в районі Дергачівської громади
12:09
Огляд
Макс Ферстаппен
Ферстаппен узяв четвертий титул Формули-1, Надаль попрощався з тенісом, а у Гвардіоли найгірший етап в кар'єрі. Головні новини світового спорту за тиждень
12:04
OPINION
Нам важливо, щоб Росія виснажилася швидше
12:01
У трейлері комедії "Збори ОСББ" з Яновичем, Сумською і Лебігою розкрили нові деталі сюжету
11:51
Сніг
Синоптикиня Наталка Діденко розповіла, коли в Україні очікується потепління
11:47
Ексклюзив
Тенденції загрозливі: військовий експерт Селезньов про Запорізький напрямок
11:35
ппо
Сили ППО знищили 71 дрон під час нічної та ранкової атаки росіян 25 листопада
11:32
електроенергія
Споживання зростає, погодинні вимкнення світла застосовують у всіх регіонах: ситуація в енергосистемі 25 листопада
11:29
Гладіатор ІІ
Режисер "Гладіатора 2" заявив, що персонаж Дензела Вашингтона схожий на Трампа
11:26
Оновлено
Обстріл Харкова
Росіяни зранку атакували Харків: зайнялася пожежа, є постраждалі
11:22
Telegram логотип
Національна академія наук заборонила співробітникам користуватися Telegram
11:17
Захопили в полон військових РФ: Третя штурмова провела успішну операцію в Копанках на Харківщині
10:53
Ексклюзив
гривні
Виплати - технологія, щоб задобрити електорат: політолог Кошель про ключові ознаки виборів
10:41
Олександр Сирський
За наказом Сирського кожна бригада має створити штатний підрозділ рекрутингу
10:32
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 25 листопада: скільки коштують євро, долар і злотий
10:27
Шпигував за оборонцями Харкова: клірику УПЦ МП з Мелітополя оголосили підозру
10:08
У Великій Британії заявили, що РФ намагається використовувати ШІ для атак на інфраструктуру
10:03
Лілу45 та Галич з O.Torvald презентували спільну пісню
10:02
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Війська виводять із двох кишень, які ворог хотів перетворити на пастки: Згурець про Курахівський напрямок
10:01
Огляд
світ, міжнародний огляд
Ракетне балансування України та Росії і солідарність Європи, яка не повинна похитнутися в епоху Трампа. Акценти світових ЗМІ 25 листопада
10:00
OPINION
Путін вірить, що Захід віддасть йому Україну на поталу
09:58
Оновлено
У Вільнюсі на житловий будинок упав вантажний літак: загинув пілот
09:32
Енергетика
У Харкові створюють "енергетичний острів", щоб децентралізувати систему енергозабезпечення
09:28
У міноборони Тайваню заявили, що Китай знову запустив повітряну кулю після піврічної перерви
09:11
Ексклюзив
Карта бойових дій за 13-20листопада
Погодні умови не зупиняють ворога: офіцер 59-ї ОМБр Цехоцький про Покровський напрямок
09:02
Ракети KN-23/KN-24, які КНДР передала Росії
"Містить компоненти з п'яти країн": ГУР розповіло, з чого складаються ракети KN-23/KN-24, які КНДР передала Росії
Більше новин