Ексклюзив

Скупити все за безцінь. Який план готує Китай для України після війни

Марина Данилюк-Ярмолаєва
16 березня, 2023 четвер
17:11

Чим більше наших солдат проходить муштру на базах НАТО — тим більше дези вкидає російська пропаганда. Нині її стало в кілька раз більше, оскільки Путін зустрічається з Сі Цзіньпіном. А потім китайський лідер роздумує набрати Володимира Зеленського по відеозв‘язку

Зміст

Якщо чесно, смислу від цих розмов Сі з нашим президентом надто не буде. Бо ці розмови по скайпу будуть на тлі звинувачень від США, що Пекін уже давно і серйозно надає російським окупантам в Україні дані військової розвідки. А нещодавній так званий “мирний план Китаю не містив головного — прохання до Путіна забрати свої війська з усієї території України й ніколи не повертатись сюди знову.

Але на останній пресконференції Володимир Зеленський видав свій головний мотив, чому Китай йому дорожче за всю західну збройну і санкційну коаліцію. Що, мовляв, у нас великий товарообіг — і тому нам так важлива дружба з Китаєм. Це сумно, бо з усіх держав світу Україна завше робила ставку не на тих. А, по-друге, наш товарообіг для гігантського Китаю ніщо — і скоріше йому більш важливо пропетляти поміж західними санкціями на горизонті та дешевими ресурсами із Росії.

Десять років тому ми уже вляпувались по вуха у стосунки з Китаєм в часи, коли Сі Цзіньпін щойно прийшов до влади. І знайшов спільну мову з Віктором Януковичем — совковим господарником, який тягою до авторитаризму був наче рідний брат китайському лідеру.

Саме у часи Януковича були підписані одіозні угоди з Китаєм, де за дешеві корупційні кошти Пекіну пропонували запустити лапки до наших земель, портів та інших цікавинок пострадянського простору.

Уже коли на бруківці Майдану пролилась перша кров, Янукович з Сі Цзіньпіном підписували цікаву угоду про таку собі “ядерну парасольку” Китаю. Що китайська  сторона зобов'язується ні за яких умов не застосовувати ядерну зброю і не погрожувати її застосуванням проти України як держави, що не володіє ядерною зброєю, а також зобов'язується надати Україні гарантії ядерної безпеки, у разі, якщо Україна стане жертвою агресії з застосуванням ядерної зброї або перебуватиме під загрозою такої агресії.

Замість за це Китай придивлявся до стратегічних ресурсів України — зокрема до її численних військових розробок радянських часів. Чому так? Річ у тому, що китайці нерідко відтворюють російські технології, але відчувають труднощі під час копіювання складних систем, зокрема турбовентиляторних реактивних двигунів з високою тягою. Власне тому китайські руки серйозно і довго уже через роки після Майдану так тяглись до “Мотор Січі”.

Після того, як у 2021 році керівник фракції “Слуг народу” Давид Арахамія  самовизвався бути чи не найтоповішим провідником китайських інтересів в Україні й навіть натякав, що його материнська партія має брати приклад з Комуністичної партії Китаю — Сі Цзіньпін вирішив знову скупити все гуртом і вроздріб в Україні. І так 30 липня 2021 була підписана урядова угода про дешеві гроші на “Велике будівництво”.

З мостами і дорогами не склалось, бо частина їх уже понівечена війною. Але Китай плекає надії на те, як після перемоги скупить у понівеченій Україні все за безцінь. І так все одно покаже Заходу, що демократія річ нікчемна і боротись за неї не варто.

Тим паче корумпувати китайськими грошима владу після нашої перемоги особливо, якщо вона по природі своїй ненавидить Захід, Байдена і будь-який натяк на реформи — це свята справа.

Ось уже й антизахідники, та російська агентура підіймає голови. Чого вартий камбек офіційного агента РФ під американськими санкціями Олександра Дубінського в ефірі «Сніданку з 1+1»? Він уже не ручний пес Коломойського, який боровся з Коболєвим, Гонтарєвою та Шабуніним. Він у нас, виявляється…волонтер. Який в рамках свого телеграм-каналу уже активно прошиває читачів про те, що Байден нас зливає. Що санкції проти нього, Дубінського, помилкові. А США і Росія уже начебто домовились між собою про долю України.

Не дивно, що поява одного із найбільш одіозних персонажів сучасності збіглась із дуже цікавим вкидом Китаю на Захід.

Що, мовляв, є такі джерела, близькі до китайського уряду. І в грудні торік такий собі невідомий аналітичний центр завершив симуляцію конфлікту в Україні, яка показала, що війна закінчиться приблизно влітку 2023 року, а Росія матиме перевагу.

І ось Пекін розробив “мирний план” задля досягнення трьох цілей, включаючи відновлення відносин з ЄС. Крім того, Китай нібито хоче підтримувати дружні відносини з Україною. Але головна мета КНР — відігравати провідну роль у досягненні припинення вогню. Ну, а далі — дивись план із 12 пунктів.

Цей вкид дуже тригерить, але насправді суперечить здоровому глузду і не відповідає дійсності. Найперше, бо в Китаю нема жодних аналітичних центрів, які б могли змоделювати таку ситуацію. Тут же ще й очевидна підтасовка результату на користь РФ.

Далі — вся ця “аналітика” з’явилася у грудні. А я нагадаю, що танковий Рамштайн і нові пакети допомоги, а також масоване виряджання наших солдат на навчання були у січні-лютому. Тому це — чиста брехня.

Але варто зрозуміти, чому саме зараз Китай активізує свої потуги. А російська агентура лізе з прогнозами в ефір під шкіркою “волонтерів” з альтернативною думкою.

Китай записав у так званий “мирний план” дуже цікавий пункт. Про “запобігання менталітету Холодної війни”, який закликає припинити експансію військових блоків.

В перекладі людською мовою це означає, що Україна не має права вступати в НАТО, і це абсолютно відповідає російському баченню ситуації. Це накладає обмеження на українську зовнішню політику і суверенітет. Насправді Росії дуже вигідно, аби ми бовтались, як лайно в ополонці, після кривавої й виснажливої війни. Бо ж багаторічне перебування в нейтральному позаблоковому статусі України та призвело до російської агресії.

Далі історія про необхідність перемовин із РФ. В умовах, коли західні країни ремонтують нам танки, а команди Patriot студіюють науку в США — це вигідно виключно Москві. Якщо Україна припинить вогонь, вона просто програє, залишить окупованими території, дасть Росії можливість там укріпитися, відновити військовий потенціал і продовжити вторгнення через рік-два.

Китайський “мирний план” містить пункт, за які кошти РФ може продовжити агресію. Це пропозиція Пекіну щодо припинення односторонніх санкцій проти РФ. Що робить Москва, коли у неї з’являються вільні кошти? Правильно, посилює військову індустрію і готує нову війну. Тепер уже реваншистську.

Тож як реагувати на вкиди Китаю, які абсолютно вигідні лише РФ?

Процитую Державного секретаря Ентоні Блінкена: “Якби Китай справді серйозно ставився до найпершого принципу, який він висунув – суверенітету, то він би витратив останній рік, працюючи на підтримку відновлення повного суверенітету України. А він робив протилежне: просував російську пропаганду та дезінформацію про війну, блокував та розв'язував проблеми РФ в міжнародних організаціях. І, як ми нещодавно зрозуміли, зараз розглядає надання зброї Росії для її агресії проти України”.

То ж якби не хотілося дешевих китайських коштів і мутних схем із Пекіном після війни — владі треба обирати. Бо щойно закінчиться воєнний стан — купа незручних питань стане “на часі”. І питання: “де НАТО і ЄС після такої ціни за перемогу?” — лунатиме найгучніше.

Теги:
Читайте також:
Київ
+20°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.03
    Купівля 41.03
    Продаж 41.51
  • EUR
    Купівля 44.47
    Продаж 45.19
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 липня
02:31
На фото: Меланія та Дональд Трамп
Дружина Трампа Меланія заявила, що випустить мемуари
01:49
безпілотник, дрон
У РФ заявили про масовану атаку безпілотників на Брянську область
01:25
Румунія, прапор Румунії
Інциденти з російськими "шахедами" в Румунії: прем'єр Чолаку пояснив, чому їх не можуть збивати
00:45
Мін'юст провів перевірку законності нових правил вступу в аспірантуру
00:33
Олімпіада-2024, Париж, Ейфелева вежа
Олімпіада-2024: онлайн-трансляція церемонії відкриття Ігор у Парижі
00:22
фейк
"Україна не може перемогти, не спровокувавши ядерну війну": маніпуляції світових ЗМІ за 26 липня
2024, п'ятниця
26 липня
23:50
Збірна України, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
У Парижі відкрилися XXXIII літні Олімпійські ігри
23:27
Оновлено
ЗСУ війна фронт
Від початку доби на фронті відбулося 107 боєзіткнень: ворог концентрується на Курахівському і Покровському напрямках
23:01
Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді
Прем'єр Індії Нарендра Моді може здійснити візит до України в серпні, - ЗМІ
22:49
Міністр фінансів США Єллен
Міністерка фінансів США Єллен розповіла, коли G7 погодить умови кредиту Україні на $50 млрд
22:23
Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
Леді Гага виступила на церемонії відкриття Олімпіади в Парижі та виконала пісню французькою мовою
21:58
Дональд Трамп
Деякі республіканці незадоволені вибором Венса кандидатом у віцепрезиденти від Трампа, - The Hill
21:53
Вільям Бернс
Шеф ЦРУ зустрінеться з представниками Ізраїлю, Катару та Єгипту для обговорення питань щодо Гази
21:35
Володимир Зеленський
Має бути зроблене все, щоб посилити наші позиції, - Зеленський про ситуацію на Покровському напрямку
21:28
Ексклюзив
Володимир Огризко
Китайці продовжують гратися з нами, - дипломат Огризко про невідповідність слів та дій Пекіну
21:23
Оленівка - наша Катинь
Військовополонені азовці вперше звернулись до президента України з полону, дружини вимагають їхнього звільнення
21:20
ЛУКОЙЛ
Російський "Лукойл" через зупинку нафтопроводу "Дружба" збільшив експорт нафти морем
21:11
US Department of Defense
Маркарова розповіла, коли F-16 будуть застосовані на полі бою
20:48
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Ситуація на фронті та як протидіяти розвідувальним безпілотникам ворога. Воєнні підсумки тижня
20:32
москва червона площа
На Красній площі в Москві хотів вчинити самопідпал співробітник НДІ, що працює на міноборони РФ
20:15
У матчі між "Епіцентром" і "Минаєм" визначили другого претендента на вихід в УПЛ
20:04
Оновлено
метро Харків
Деімперіалізація та деколонізація: у Харкові перейменували 3 станції метро та 48 вулиць
20:01
OPINION
Борислав Береза
Історія з Чирковим ганебна, але ілюстративна
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 884-го дня війни:  удари по аеродрому в окупованому Криму, ЄС виділив Україні 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ
19:37
Міноборони, мобілізація, Резерв+, Оберіг
У Резерв+ можна підвантажувати актуальні дані про бронювання: кому доступна послуга
19:36
Лукойл
Припинення транзиту нафти "Лукойл": Словаччина заявила, що запропонувала Україні технічне рішення
19:10
Оновлено
дрон, БПЛА
Росіяни атакували з дронів Херсон і Кіндійку: поранено 6 людей
19:05
Податки нерухомість
У Мінфіні пояснили, чи можна підвищити в Україні ПДВ замість військового збору
18:59
Ексклюзив
Не схоже на робочий зразок морського дрона: Defense Express про гідроцикл з вибухівкою біля Стамбула, який нібито належить Україні
18:58
ракета "Довгий Нептун"
Російські ракети й дрони містять іноземні компоненти з понад 20 країн, - Інститут судекспертиз
18:55
санкції проти Ірану
Україна та Молдова приєдналися до рішення Ради ЄС продовжити санкції проти Ірану
18:52
безпілотник, дрон
Росія використовує дешеві дрони для виявлення української ППО, - Reuters
18:41
РФ здійснила майже два десятки атак на Нікопольський район за день: тяжко поранено людину
18:31
У 59-й ОМБр завершили службову перевірку після звернення парамедикині Пташки щодо діяльності командира. Що виявили
18:28
окупанти в Криму
У Росії навряд чи закінчиться військова техніка у 2025 році, – розвідка Естонії
18:21
Олександр Лукашенко
У КНДР повідомили, що Лукашенко пообіцяв працювати "над подальшим розширенням співпраці" держав
18:11
Фредерік Бегбедер
Суд відхилив позов проти Фредеріка Беґбедера, звинуваченого у зґвалтуванні
18:03
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Убивство Фаріон. Чому надмірний піар може зашкодити знайти реального замовника?
18:01
Сергій Жадан
Жадан про військових і цивільних: "Тилу не потрібно соромитися своєї втоми"
17:58
відключення електроенергії
Графіки вимкнень світла 27 липня діятимуть лише 6 годин на добу: подробиці
Більше новин