ВАКС обрав запобіжний захід щодо ексзаступника міністра енергетики Хейла
У понеділок, 12 серпня, Вищий антикорупційний суд взяв під варту колишнього заступника міністра енергетики Олександра Хейла до 8 жовтня 2024 року з можливістю внесення застави розміром 25 млн грн
Про це повідомляє Укрінформ.
"Слідчий суддя постановив: задовольнити клопотання частково. Застосувати до Хейла запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Строк дії ухвали визначити до 8 жовтня 2024 року. Визначити підозрюваному заставу у розмірі 25 млн грн", - зазначила слідча суддя ВАКС, додавши, що після внесення застави підозрюваний звільняється з-під варти у разі відсутності інших судових рішень, що набрали законної сили та прямо передбачають тримання цього підозрюваного під вартою.
У разі внесення застави, на Хейла будуть покладені наступні обмеження на два місяці:
- обов'язкова явка до детектива, прокурора або суду за кожною вимогою;
- обмеження пересування за межами Києва та Київської області без дозволу слідчих органів;
- повідомлення про зміну місця проживання та роботи;
- заборона на спілкування з іншими підозрюваними у справі та низкою свідків;
- здача паспорта та документів, що дають право на виїзд з України, до Державної міграційної служби;
- носіння електронного засобу контролю.
Національне антикорупційне бюро просило ВАКС обрати Хейлу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб із можливістю внесення застави у розмірі 30 мільйонів грн.
Натомість захист Хейла наголошував на відсутності підстав для тримання його під вартою, аргументуючи це відсутністю ризиків, на які вказав детектив НАБУ, та відсутністю належного обгрунтування щодо можливого застосування до підозрюваного більш м'яких запобіжних заходів тощо
Ця ухвала може бути оскаржена до Апеляційної палати ВАКС протягом 5 днів з дня оголошення судового рішення.
ВАКС заарештував довірену особу Хейла
Крім того, Вищий антикорупційний суд взяв під варту довірену особу ексзаступника міністра енергетики Олександра Хейла, якого раніше уряд звільнив із посади заступника міністра енергетики. Про це повідомляють Центр протидії корупції, "Слово і діло" та "Суспільне".
Довірену особу Хейла Сергія Пилипчука було взято під варту з альтернативою внесення застави сумою 65 млн грн. Водночас прокурор САП просив заставу для підозрюваного у 100 млн грн.
Відповідно до слідства, через фігуранта передавали гроші, які були неправомірною вигодою за рішення передати обладнання для видобутку вугілля.
У ЦПК зазначають, що із конфіскованих $300 тис. хабарів знайшли $142 тис.
"Пилипчук під час виступу назвав все провокацією. Каже, що домовлявся з заступником міністра однієї з європейських країн про 1 гігават електроенергії. Нагадаємо, про 1 гігават заявляв у своїх виступах президент Зеленський і міністр Галущенко. Експерти називали ці прогнози нереалістичними", - додають у матеріалі.
Також у повідомленні йдеться, що довірену особу Хейла хотів взяти на поруки екснародний депутат від "ВО Свобода" Едуард Леонов. Він зауважував, що мав зустріч з Пилипчуком щодо підтримки ЗСУ, а мова йшлась про створення добровольчого військового формування "Феміда".
Якщо застава за Пилипчука буде внесена, підозрюваний муситиме:
- прибувати за викликом детектива, прокурора та суду;
- повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи;
- здати закордонний паспорт;
- не виїжджати за межі Києва та області;
- носити електронний браслет.
В уряді раніше повідомили, що Кабмін звільнив Олександра Хейла з посади заступника міністра енергетики. Раніше ЗМІ писали, що саме його підозрюють у хабарництві на пів мільйона доларів.
"На своєму засіданні 12 серпня Кабінет міністрів України ухвалив розпорядження про звільнення Хейла Олександра Валерійовича з посади заступника міністра енергетики України", - йдеться у повідомленні.
У Міненерго перед цим повідомили, що невідкладно внесли подання до Кабміну про звільнення чиновника, якого затримали у Києві на хабарі $500 тисяч. Там зазначали, що відповідне рішення буде прийнято сьогодні.
Що передувало
Служба безпеки разом із НАБУ у Києві викрили його заступника та ще трьох спільників на хабарі у пів мільйона доларів.
Як зазначається, за цю суму чиновник, користуючись своїми повноваженнями, пообіцяв керівникам держпідприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну безперешкодно передати у користування гірничовидобувне обладнання із шахт прифронтового району Донеччини.
Щоб отримати дозвіл на евакуацію обладнання із зони бойових дій та його використання на шахтах західного регіону, навесні цього року представники галузі звернулися до заступника міністра енергетики. Однак посадовець, в чиї обов’язки входило збереження гірничої техніки, почав вимагати гроші за її вивезення.
До незаконної діяльності він залучив трьох спільників: приватного енерготрейдера, очільника енергетичної компанії з Миколаївщини та керівника видобувного підприємства з Донеччини. Саме з цього гірничого комбінату мали розпочати евакуацію устаткування після отримання організатором оборудки частини хабаря.
За даними слідства, передача неправомірної вигоди відбувалась через залучених спільників. Проте зловмисникам це не допомогло.
Наразі всім чотирьом затриманим повідомлено про підозру у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- Актуальне
- Важливе