"Не встигнуть перевірити такий наплив військовозобов'язаних": голова підкомітету ВР з питань кібербезпеки про відтермінування проходження ВЛК обмежено придатними
Законопроєкт, який продовжує термін проходження військово-лікарської комісії обмежено придатними на 4 місяці, спричинений напливом великої кількості людей такої категорії
Про це заявив голова підкомітету ВР з питань безпеки у кіберпросторі Олександр Федієнко у коментарі кореспондентці Еспресо Катерині Галко.
"Цей законопроєкт був ініційований з урахуванням потреби від Генерального штабу, Міністерства оборони, бо вони на комітеті повідомили, що наплив такої категорії людей, майбутніх військовозобов'язаних, достатньо великий і просто фізично ніхто не встигне їх перевірити, обробити дані тощо. Тому, звісно, комітет підтримав цю ініціативу, прийняти відповідні зміни до діючого законодавства щодо перенесення терміну до 5 червня 2025 року, тобто громадяни України, які є обмеженими придатними, зобов'язані до 5 червня підтвердити: або вони придатні, або вони непридатні"
Федієнко підкреслив, що норму відповідальності не було змінено - це адміністративна відповідальність від 17 тисяч гривень штрафу у разі, якщо громадянин України зі статусом обмежено придатного не проходить відповідну перевірку ВЛК.
Очільник підкомітету ВР з питань кібербезпеки наголосив, що ВЛК повинні пройти всі громадяни України без винятку.
Читайте також: Електронні направлення на ВЛК: чи вирішить це проблеми системи
"Це інший трошки закон, закон про мобілізацію, де чітко визначено, що громадяни України віком від 25 до 60 років зобов'язані пройти ВЛК. Цей закон встановлює ще одну норму, окрім перенесення терміну, це те, що громадяни зобов'язані самостійно звернутися до територіального центру комплектування, тобто до ТЦК, або зареєструватися в кабінеті призовника, це додаток Резерв+, і там також зробити самостійне звернення. Тобто трошки змінюється акцент, якщо раніше воно працювало за таким чином, що це є обов'язок громадян України, але ТЦК повинен був скерувати повістку, то зараз, згідно з цими змінами, громадяни повинні самостійно звернутися до ТЦК", - пояснив він.
Федієнко не впевнений, що закон ухвалять до 5 лютого, тому існують інші законопроєкти.
"Я знаю, що правоохоронний комітет подавав якісь зміни, коли пропонується не притягувати до відповідальності громадян України, які не встигли до 5 лютого. Ми розуміємо, що є відповідний виклик від суспільства, що вони готові прийти, але система не може їх обслуговувати. Це проблема не суспільства, а системи. Є завдання щодо перенесення термінів, але при цьому ми повинні звільнити таких громадян від відповідальності. Тому правоохоронний комітет займається також цим питанням. Я думаю, що громадяни, навіть якщо цей закон не буде прийнятий, і обмежено придатні громадяни не пройшли до 5 лютого військово-лікарську комісію, то вони не будуть притягнуті до відповідальності", - резюмував голова підкомітету ВР з питань безпеки у кіберпросторі.
- З 31 січня стартував перший етап реформи військово-лікарської комісії. Відтепер у застосунку Резерв+ можна отримати електронне скерування на ВЛК.
- Актуальне
- Важливе