Проведіть вихідні на природі: найчарівніші парки для прогулянок восени
Восени природа вкривається в розкішні золоті та червоні відтінки, а повітря наповнюється приємною прохолодою. У цю затишну пору ідеально гуляти та насолоджуватися красою парків
Якщо ви відчуваєте нудьгу вдома і вам набридли панорами високоповерхівок із вікна, тоді саме час вирватися з рутини та насолодитися відпочинком у мальовничих парках. Це ідеальна пора для прогулянок на природі, коли можна відчути справжній затишок осені та відпочити душею.
Дендрологічний парк "Софіївка" (Умань)
Софіївський парк – справжня перлина українського ландшафтного мистецтва. Заснований ще у 1796 році, він поєднує природну красу та витончену архітектуру. Цей парк по факту є частиною установ Національної академії наук України, і хоча його основною діяльністю є наукова та природоохоронна, насолоджуватись природною красою може кожен охочий.
Сьогодні парк займає площу 179.2 га, а на його території зростає понад 3300 видів різноманітних рослин. Серед них особливу увагу привертають болотний кипарис, платан, тюльпанове дерево, ґінкго та численні види ялин. Крім того, "Софіївка" відома своїми старовинними архітектурними спорудами – тут можна знайти альтанки, містки, фонтани, павільйони та мальовничі куточки.
Восени парк перетворюється на справжній казковий ліс із золотими листяними алеями, мальовничими озерами та вражаючими водоспадами. Звичайна прогулянка тут стане незабутньою завдяки спокою та гармонії, яка панує навколо.
Фото: фото умовне/дендропарк "Софіївка"
Парк графа Шенборна (Закарпатська область)
Парк Шенборна – унікальна паркова пам’ятка, де гармонійно переплітаються історична класика та креативні рішення сучасності. Це місце, де кожен куточок зберігає дух минулого, дозволяючи відчути величну історію Австро-Угорщини, водночас насолоджуючись неповторною красою закарпатських пейзажів. Ретельно спланований ландшафт парку вражає своєю символікою та деталями, а сучасні елементи дизайну додають йому особливої привабливості для туристів і поціновувачів мистецтва.
Парк був створений на честь відомої династії Шенборнів, а його територія оформлена у вигляді астрономічного календаря. Тут можна знайти 12 мостів, що символізують місяці або знаків зодіаку, 7 унікальних ліхтарів – як дні тижня, та 365 брил, з яких складно острів на озері Тур – за кількістю днів у році. Окрім того, парк прикрашають мальовничі види, альтанки та скульптури, які гармонійно вписуються в навколишній ландшафт.
Вас зачарує краса та незвичайний стиль мосту Чотирьох Євангелістів, вхідна брама, кам’яний млин святого Яна та інші детально продумані елементи парку. Це місце підходить як для тих, хто хоче насолодитися спокоєм і природою, а також буде цікаве тим, хто цікавиться історією та культурною спадщиною Закарпаття.
Парк Шенборна, Фото: voevodyno.com
Дендропарк "Олександрія" (Біла Церква)
Дендрологічний парк "Олександрія", що також належить до НАН України, знаходиться в місті Біла Церква Київської області та є справжньою перлиною ландшафтного мистецтва України. Заснований понад 230 років тому графом Франциском Ксаверієм Браницьким, парк створювався як символ багатства та величі родини Браницьких і зберігає свою чарівність донині.
Загальна площа парку перевищує 400 гектарів, його територія вражає поєднанням мальовничих краєвидів річки Рось, елегантних алей та різноманіттям рідкісних рослин. Водночас парк є не лише історичною спадщиною, але й унікальним науковим центром, де проводяться дослідження флори та фауни.
Сьогодні "Олександрія" – це гармонія природи та архітектури кінця XVIII — початку XIX століття. Тут можна прогулятися серед вікових дерев, побачити античні павільйони, містки, статуї та насолодитися спокоєм природи, що зберегла відлуння минулих епох.
Державний дендрологічний парк "Олександрія", Фото: alexandria-park.com.ua
Краснокутський дендропарк (Основинці)
Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва "Краснокутський", розташований у тихому куточку Харківської області, є однією з найстаріших перлин української паркової культури. Його історія бере початок понад 200 років тому, коли поміщик Іван Назарович Каразін, який є братом засновника Харківського університету, створив цей парк на околиці Краснокутська, в селі Основинці.
Цей дендропарк заслужено вважають одним із найцікавіших прикладів садово-паркової архітектури XVIII століття, що поєднує природну красу з майстерною ландшафтною композицією. Його територія є місцем, де зібрані рідкісні та екзотичні рослини з різних куточків світу, які особисто привозив з мандрів Каразін.
У Краснокутському дендропарку можна насолодитися унікальною атмосферою, адже тут розташовані кілька мальовничих озер, а також чарівні мости, що додають романтичного настрою під час прогулянок. Довгі алеї, обсаджені віковими деревами, запрошують відвідувачів поринути в тишу та спокій природи.
Краснокутський дендропарк, Фото: navkolosvitu.net.ua
Дендрологічний парк "Тростянець" (Чернігівська область)
Дендропарк "Тростянець" розташований у Чернігівській області, є важливим культурним надбанням України, що входить до складу Ічнянського національного парку. "Тростянець" визнаний пам’яткою садово-паркової архітектури середини XIX століття. Був закладений у 1834 році завдяки меценатству Івана Скоропадського, натхненного ландшафтним парком Д. Ротшильда у Франції.
Сьогодні загальна площа Тростянецького парку перевищує 200 гектарів, з яких близько 10 гектарів займають ставки. Флора дендропарку складається з 500 видів дерев та кущів, серед яких є кілька екзотичних рослин, вік яких сягає майже 180. Тому це місце не лише для відпочинку, але й для дослідження рідкісних рослин.
На території парку і досі є флігелі, що колись слугували місцем проживання відомих митців та громадських діячів. Вони додають історичної цінності та шарму цьому чудовому куточку природи, який продовжує приваблювати відвідувачів своєю красою та культурним спадком.
Дендрологічний парк "Тростянець", Фото: chernihivregion.travel
Сади та парки в Україні восени вражають своєю палітрою кольорів, адже тут можна побачити різні відтінки рослин – від золотистого до яскраво-червоного. Це ідеальні місця для спокійних прогулянок, медитацій або ж просто для того, щоб насолодитися неймовірною красою природи.
- Актуальне
- Важливе