Верховна Рада підтримала постанову про перейменування населених пунктів і районів
У четвер, 19 вересня, Верховна Рада ухвалила постанову про перейменування 328 населених пунктів і районів України в рамках декомунізації
Про це повідомляє народний депутат Ярослав Железняк.
Зазначається, що з постанови прибрали 5 населених пунктів, щодо яких тривали дискусії, зокрема назви Павлограда, Синельникового, Южного, Южноукраїнська, Первомайська.
Відповідний проєкт підтримав 281 народний депутат.
Учора на сайті Верховної Ради зареєстрували новий проєкт постанови, який передбачає перейменування 328 населених пунктів у рамках деколонізації замість 333, які було передбачено в попередній постанові.
"Уже завтра ця постанова буде винесена в залу. Серед співавторів постанови - керівництво ВР, П. Порошенко, лідери парламентських фракцій. Як компроміс з постанови виключили 5 населених пунктів, щодо яких буде зареєстровано окремий документ, який буде проголосовано в жовтні", - прокоментувала народна депутатка України Ірина Геращенко.
Раніше про те, що в парламент внесуть нову постанову про перейменування населених пунктів у рамках деколонізації, повідомив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.
"Ми ухвалили рішення, що погоджувальна рада – керівництво парламенту й керівники фракцій – внесе нову постанову, де прибере ці п'ять проблемних міст, сіл, селищ тощо в окремі постанови й проголосує цей пакет для того, щоб завершити деколонізацію України", - сказав Стефанчук.
Він уточнив, що, попередньо, йдеться про перейменування Южного, Южноукраїнська, Синельникового, Первомайська і Павлограда.
За його словами, Верховна Рада проведе окремі дискусії щодо перейменування цих п'яти населених пунктів. Потім буде зареєстровано два проєкти постанови, які згодом винесуть на вибір залу.
Крім цього, за словами спікера, Рада повернеться до постанови про перейменування після того, як проголосує за всі ресурсні законопроєкти, які потрібні насамперед для українського бюджету.
Що передувало?
Сьогодні, 18 вересня, Верховна Рада України не ухвалила постанову №11188 про дерусифікацію назв 333 українських населених пунктів. Про це повідомив народний депутат України Микола Княжицький, передає Еспресо.
"Черговий скандал, або конфлікт, у парламенті, адже сьогодні стояла постанова щодо перейменування населених пунктів у зв'язку з нашою політикою декомунізації", - заявив нардеп.
Відповідний проєкт підтримали 208 народних обранців із необхідних 261.
"Комітет дуже довго працював над цим законопроєктом - усі сподівалися, що вистачить голосів. Натомість противники цього голосування активно працювали в залі", - додав Княжицький.
За його словами, "за" проголосували:
- Слуга народу - 132,
- Платформа за життя та мир - 1,
- Європейська солідарність - 22,
- Батьківщина - 10,
- Відновлення України - 16,
- Довіра - 12.
Після цього нардепи заблокували трибуну та зібралися на погоджувальну раду з цього питання. На сьогодні робота парламенту припинена.
- Ще у травні 2024 року представники українських громадських організацій та рухів закликали керівництво парламенту та правлячої більшості невідкладно ухвалити закон про заборону РПЦ та постанову про деколонізацію назв населених пунктів України.
- Актуальне
- Важливе