The New York Times: Щоб зберегти підтримку, Україна звертається до союзників Трампа - консервативних християн

Надія Боянівська
7 лютого, 2025 п'ятниця
11:28

Українська делегація на Національному молитовному сніданку у Вашингтоні заявить, що Росія загрожує релігійній свободі християн, які не належать до російської православної церкви

Зміст

Про це йдеться в статті The New York Times, переклад якої наводить Еспресо.


Україна цього тижня відправляє найбільшу в історії делегацію на зустріч політично впливових християнських лідерів у Вашингтоні, щоб аргументувати, що захист релігійної свободи є вагомою підставою для продовження допомоги США у протидії російській агресії.

Українські пастори, депутати парламенту та військові капелани, які відвідають Національний молитовний сніданок, сподіваються, що послання про боротьбу з релігійними переслідуваннями знайде відгук серед представників адміністрації Трампа та членів Конгресу, які також будуть присутні.

Національний молитовний сніданок, який з 1953 року є важливою подією у соціальному житті Вашингтона, надає можливість бізнесменам, релігійним лідерам і дипломатам налагоджувати контакти з впливовими одновірцями в уряді для впливу на політику. Хоча захід відкритий для представників усіх віросповідань, його метою, згідно з повідомленням на сайті, є "зібрання в дусі Ісуса з Назарета".

Українці будуть доводити присутнім, що подальше просування Росії призведе до розширення зони репресій проти кількох християнських конфесій, а також до руйнування і пограбування церков, арештів пасторів і священників - дій, які правозахисні групи задокументували на територіях, що вже перебувають під російською окупацією.

"Росія не просто вбиває людей, не просто руйнує наші міста - Росія також знищує і забороняє релігійні громади на підконтрольних їй територіях", - заявив Роман Лозинський, народний депутат від опозиційної партії "Голос".

Лозинський є вірянином Греко-католицької церкви, яка належить до гілки католицизму східного обряду, що наслідує Ватикан і зазнає переслідувань у підконтрольних Росії частинах України. Він згадав депортацію свого друга, греко-католицького священника, в утримуваному Росією місті Мелітополі як приклад придушення католицьких громад в умовах окупації.

Український військовий стоїть на колінах у молитві в церкві, пошкодженій російською авіацією в Оріхові. Фото: Associated Press

 

Понад 100 українських пасторів, політиків, військових капеланів і священників, у тому числі предстоятель Української православної церкви митрополит Епіфаній, прибули до Вашингтону для участі в молитовному сніданку в четвер і пов'язаних із ним заходах протягом тижня, повідомив Павло Унгурян, колишній депутат Верховної Ради, який організовує українську ініціативу.

Українські православні священники та парафії є одними з мішеней на сході України. За останні три роки на окупованих Росією територіях було вбито приблизно 50 священників, у тому числі головного церковного служителя в Херсоні, який відмовився приєднатися до російської православної церкви, заявив в інтерв'ю митрополит Епіфаній. Інші священники були змушені виїхати або служити літургію таємно.

Українці також мають намір привернути увагу до тяжкого становища євангельських християн, сказав пан Унгурян, який є баптистом. У межах своїх кордонів Росія проводить розслідування проти євангельських християн і заарештовує свідків Єгови. Репресії поширюються і на окуповану Україну.

"Україна є центром Біблійного поясу Європи", - сказав Унгурян, і вираження євангельської віри там зараз під загрозою. За його словами, близько мільйона українців щотижня відвідують євангельські богослужіння.

Росія окупувала близько 19 відсотків української території й повільно, але впевнено завойовує її. Україна захищається у запеклих окопних боях на фронті протяжністю близько 600 миль. "Частина цієї війни є духовною. Америці слід знати про це" - підкреслює Унгурян.

Українці, які беруть участь у молитовному сніданку, хочуть продемонструвати життєздатність християнських церков в країні, де близько 70 відсотків населення, за опитуваннями, вважають себе віруючими.

Ці зусилля спрямовані на те, щоб вплинути на прихильників Трампа, які скептично ставляться до значної військової та фінансової допомоги Україні з боку адміністрації Байдена. Цього тижня Трамп заявив, що подальша допомога може бути обміняна на доступ США до українських корисних копалин.

Попередні релігійні просвітницькі заходи в США вже принесли результати для України.

Влітку минулого року спікер Палати представників Майк Джонсон виступив із відеозверненням до християнського зібрання в Україні. Українські баптисти звернулися до нього з проханням про військову та дипломатичну підтримку їхньої країни. Джонсон - південний баптист, який поставив християнську консервативну віру в центр своєї політичної кар'єри.

Українські церкви та парламент країни надсилали делегації на сніданок з початку 2000-х років, але в останні роки збільшили кількість відвідувачів, назвавши щорічний візит "Українським тижнем" у Вашингтоні. У минулі роки участь у сніданку брали кілька десятків релігійних і політичних лідерів. Більша делегація цього року, за словами Унгуряна, є визнанням важливості християнства для багатьох прихильників Трампа.

"Це абсолютно важливі питання, які можуть об'єднати Україну, дуже консервативну християнську країну, з дуже консервативною християнською Америкою", - вважає Унгурян, який просуває консервативну соціальну політику в Україні.

Українські протестантські пастори під час війни активно працювали військовими капеланами, розповіла в інтерв'ю Людмила Филипович, українська релігієзнавиця. За її словами, українські євангельські християни відкрили близько 100 церков в інших європейських країнах, щоб надавати україномовні послуги біженцям із країни.

Росія під керівництвом президента Володимира Путіна відсунула на другий план або заборонила церкви, які не належать до чотирьох "традиційних" релігій - православного християнства, іудаїзму, ісламу та буддизму. Росія входить до урядового списку "країн, що викликають особливе занепокоєння" через обмеження свободи віросповідання.

пошкоджений Святогірсько-Печерський монастир

пошкоджений Святогірсько-Печерський монастир. Фото: gettyimages

 

На окупованих територіях на сході й півдні України католицькі та протестантські церкви стикаються з "погрозами, допитами й безпідставними арештами", згідно з доповіддю, опублікованою в січні Місією Євразія, групою, яка займається просуванням євангельського християнства в колишніх радянських республіках.

"Російська окупаційна влада також широко практикує незаконне ув'язнення і засудження за сфабрикованими звинуваченнями в екстремізмі, тортури і навіть вбивства", - йдеться в доповіді. У ньому описані випадки закриття і розграбування церков, а також зняття з них хрестів. Загалом, російське вторгнення зруйнувало, пошкодило або призвело до розграбування щонайменше 630 релігійних об'єктів, йдеться у звіті.

Візит митрополита Епіфанія до Вашингтона є частиною його зусиль, спрямованих на міжнародне визнання його церкви та підтримку з боку релігійних лідерів у протистоянні з Росією. Його церква здобула незалежність від Російської православної церкви у 2019 році, але деякі громади продовжують підпорядковуватись московській ієрархії.

Минулого року Україна заборонила православну гілку, пов'язану з Російською Церквою, що викликало критику з боку Кремля і Папи Римського Франциска. Українські чиновники заявили, що обмеження були необхідними, оскільки деякі священники служили російськими шпигунами або заохочували парафіян молитися за главу російської церкви, яка благословила вторгнення.

"Російська церква намагалася заблокувати нашу діяльність за кордоном, а ми намагаємося її розблокувати, тому що церква є одним із найважливіших елементів для майбутнього існування української держави, - сказав митрополит Епіфаній, предстоятель Української церкви, в інтерв'ю в грудні в Римі. - Ми намагаємося зруйнувати ці блоки, говорячи правду, бо правда руйнує стіни".

Нещодавно він доносив це послання якомога більшій кількості релігійних лідерів. Він каже, що регулярно спілкується з Вселенським патріархом Варфоломієм I Константинопольським, духовним лідером світового православ'я.

У той час як серед західних чиновників точаться дискусії про те, як вести переговори про припинення війни, Митрополит Епіфаній сказав, що результат для України непередбачуваний, але він не залишив жодних сумнівів у своїх сподіваннях на долю України.

"Ми віримо, що Бог може створити диво, так само як Він створив диво для Сирії, і Асад залишив Сирію. Ми просимо всіх про духовну зброю, про молитву".

Теги:
Читайте також:
Київ
-1.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.26
    Купівля 41.26
    Продаж 41.77
  • EUR
    Купівля 42.8
    Продаж 43.48
  • Актуальне
  • Важливе
2025, п'ятниця
7 лютого
13:32
Ольга Стефанішина
"Питання заморожених активів є предметом зацікавленості США": Стефанішина про діалог з новою адміністрацією Штатів
13:22
біометан
Україна розпочала експорт власного біометану до Європи
13:20
Руслан Стефанчук
Делегація із 37 народних депутатів вирушила в США налагоджувати стосунки з колегами, - спікер ВРУ
12:55
Оновлено
наслідки авіаудару по житловому будинку на Сумщині
Росіяни атакували КАБами Миропільську громаду на Сумщині: загинули три людини, зруйновано багатоквартирний будинок
12:44
Руслан Стефанчук
У кожному комітеті Ради є підкомітет, зосереджений виключно на євроінтеграційних питаннях, – Стефанчук
12:28
Ексклюзив
Карта бойових дій 22-29 січня
Ситуація біля Покровська відносно стабілізована, але є більш тривожний напрямок, - військовий оглядач Пехньо
12:12
Ексклюзив
Ольга Стефанішина
"Це важке політичне рішення, ми до нього прийдемо": Стефанішина про скасування "поправок Лозового"
12:10
Розграбував Чорнобильську АЕС на понад 1,038 млрд грн: повідомлено про підозру генерал-майору армії РФ
12:08
OPINION
блог Андрій Магера
Вибори та широкомасштабна війна
12:01
У Києві за участі Забужко покажуть виставу "Калинова сопілка" за повістю письменниці
11:09
Збір для розвідки ССО
11:04
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп запровадив санкції проти Міжнародного кримінального суду: МКС засудив рішення, Нетаньягу подякував
10:57
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Російські пабліки істерять через контратаку ЗСУ: Згурець про ситуацію на Курщині
10:40
Оновлено
Вибух
На Харківщині через вибух невідомого предмета загинув 10-річний хлопчик: поліція з'ясовує обставини
10:36
Огляд
світ, міжнародний огляд
Пів року вторгнення на Курщину та покращення точності російських північнокорейських ракет. Акценти світових ЗМІ 7 лютого
10:26
електроенергія, графіки відключень
Споживання електрики відповідає сезонним показникам, проте є аварійні вимкнення: ситуація в енергосистемі 7 лютого
10:22
Залізний купол
Канада готова приєднатися до розробки системи ППО "Залізний купол" для США
10:17
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 7 лютого: скільки просять за долар та євро в обмінниках
10:12
Оновлено
У восьми областях України ввели аварійні вимкнення світла через наслідки російських атак
10:06
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
На Сіверському напрямку ворог невпинно штурмує, застосовуючи артилерію, дрони, бронетехніку, - військовий бригади НГУ "Рубіж" Пантьо
10:02
OPINION
Власна зброя та удари по Росії дозволяють нав'язувати свою волю
09:43
Кіт Келлог
Келлог: Трамп готовий подвоїти санкції проти РФ, за шкалою до 10 вони наразі на 3
09:30
Оновлено
РФ атакувала Україну дронами: на Київщині горів гараж і пошкоджено господарське приміщення
09:18
ппо
Сили оборони знищили 81 зі 112 російських безпілотників, ще 31 локаційно втрачений
09:16
Ексклюзив
вибори в Україні
"Відчуття, ніби Куп'янськ уже не атакують": депутат міськради Харкова розповів про активізацію підготовки до виборів і роздачу газет від "Слуги Народу"
09:10
Андрій Єрмак
Єрмак обговорив із Келлогом його майбутній візит до України та ситуацію на фронті
09:02
Пресреліз
куріння електронних сигарет
Безпечного куріння не існує. АМКУ визнав оманливими повідомлення про меншу шкоду IQOS
08:47
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Окупанти перекидають сили ППО з Криму в глиб Росії, - "Атеш"
08:19
Росіяни просунулися в Дачному та Успенівці на Донеччині, - DeepState
08:16
Оновлено
Минулої доби на фронті відбулося 101 боєзіткнення: на Покровському напрямку українські захисники зупинили 36 штурмів
08:05
OPINION
У Трампа ще немає жодного мирного плану, але вже можна сказати, якого пункту там точно не буде
08:00
на фото прапор з написом міністерство юстиції США
Мін’юст США розпускає оперативну групу боротьби з російськими олігархами, - ЗМІ
07:44
втрати окупантів
За добу армія РФ втратила 1340 військових, 10 танків, 32 артсистеми та засіб ППО
07:18
Долучився до окупаційної влади: прокурора із Запорізької області засудили до 15 років із конфіскацією
07:03
Пем Бонді
Генпрокурорка США Пем Бонді розпустила оперативну групу ФБР з протидії іноземному впливу
06:54
OPINION
Як відповідальні країни забезпечують духовну незалежність
06:53
Голова правлячої партії Гренландії підтримав проведення референдуму про незалежність
06:42
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі виступає на мітингу опозиції біля будівлі парламенту. Тбілісі, 28 жовтня 2024 р.
"Парламент" Грузії посилив правила проведення зборів і маніфестацій
06:30
ЄБРР
У 2025 році ЄБРР планує інвестувати в Україну щонайменше €1,5 млрд
06:27
Марк Цукерберг
"Meta готова мати продуктивні відносини": Цукерберг відвідав Білий дім
Більше новин