В ОК "Південь" назвали причину затримання головреда "Економічної правди", якого доправили до ТЦК на Одещині
Головний редактор "Економічної правди" Дмитро Дєнков вийшов на зв'язок після того, як головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва заявила, що в Білгород-Дністровському Одеської області співробітники ТЦК близько доби утримують Дєнкова без змоги вийти на зв'язок з рідними
Дєнков опублікував реакцію у своєму facebook.
"Друзі, дуже дякую за підтримку. Я ще ніколи подібного не відчував. Зі мною все гаразд, ми порозумілись з Білгород-Дністровським ТЦК і я незабаром долучусь до підрозділу, до якого хотів ще до цього інциденту. Незабаром розповім. Це кращий для мене варіант", - написав він.
Раніше головред "Української правди" Мусаєва повідомила: "За нашими даними, Дмитра затримали, забрали телефон та усі засоби зв’язку. Близько доби ми не знали, де він перебуває, бо він не виходив на зв’язок".
Вона додала, що місце знаходження Дєнкова в ТЦК Білгород-Дністровського з’ясували після того, як батьки головреда ЕП подали заяву в поліцію на розшук.
Реакція ОК "Південь"
Військові заявили, що Дєнков довгий час не оновлював облікові дані, на підставі чого був оголошений в розшук.
Напередодні, його затримали представники Державної прикордонної служби України в Одеській області.
"Зазначені громадянином підстави для переміщення транзитною ділянкою з режимними обмеженнями не були підтверджені документально, як і підстави для невчасного оновлення облікових даних", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що прикордонники склали на Дєнкова адмінпротокол й доставили його до РТЦК та СП.
"Враховуючи розбіжності, щодо ситуації, які виникли в публічній площині, питання перебуває на контролі керівництва Одеський обласний ТЦК та СП. Нагадуємо, що відповідно до норм чинного законодавства, військовозобов’язані повинні оновити свої дані у районих ТЦК та СП. Дія закону поширюється на усі відповідні категорії громадян. Разом з тим, захист України — конституційний обов’язок усіх громадян і ця норма не трансформується залежно від суспільного чи професійного статусу будь-кого", - прокоментували в ОК "Південь".
Позиція Української правди
Згодом Українська правда оприлюднила свою позицію щодо затримання головреда "Економічної правди" Дмитра Дєнкова. Про це йдеться в колонці головної редакторки УП Севгіль Мусаєвої.
Вона повідомила, що ще до 26 травня Дєнков обговорював можливість піти служити, а останні кілька тижнів готувався до цього. Втім, порадившись з редакцією він вирішив, що мобілізується після проведення банківського форуму в кінці червні, оскільки це був важливий захід.
За словами Мусаєвої, журналіст оновив свої дані в Резерв+ у перший день після запуску застосунку. Інформацію оприлюднену ОК "Південь" щодо того, що "зазначений громадянин довгий час не оновлював облікові дані", вона назвала "неправдою".
"Дмитро їхав до Одеської області провідати своїх батьків, які там живуть. Його затримали прикордонники на транзитній ділянці. Справа в тому, що щоб потрапити до села, звідки Дмитро родом, потрібно проїхати через частину дороги, що пролягає в прикордонній молдовській зоні, іншого шляху там немає. Усе, що ми знаємо станом на зараз це те, що його затримали прикордонники. Згодом вони передали нашого колегу співробітникам ТЦК, хоча центр не є ані судовим органом, ані органом слідства", - йдеться у дописі.
Після цього Дєнков перестав виходити на зв'язок, у нього забрали телефон та ноутбук. Місце розташування журналіста вдалося з'ясувати лише після того, як його батьки написали заяву на розшук.
"Ми вирішили вийти в публічну площину і розповісти про це своїй аудиторії, бо це правопорушення – позбавляти людину можливості зв’язатися з рідними та попередити їх. Ми робили це і раніше в таких випадках. Моя особиста думка - це абсолютна ганебна практика, яка має припинитися негайно і яка ще більше лякає людей та руйнує довіру та повагу до ТЦК та держави загалом. Такі випадки точно не сприяють мотивації людей долучатися до захисту держави та грають на руку ворогу", - наголосила Мусаєва.
- Раніше стало відомо, що 1 квітня до журналіста "Слідства.Інфо" Євгенія Шульгата підійшли співробітники Солом’янського ТЦК та намагалися вручити йому повістку. Саме він працював над розслідуванням про керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллю Вітюка, яке вийшло 4 квітня.
- Актуальне
- Важливе