Фіцо під час міжурядових консультацій зі Шмигалем на Закарпатті заявив, що Словаччина "холодно ставиться" до членства України в НАТО
У понеділок, 7 жовтня, в Ужгороді прем’єр-міністри України та Словаччини, Денис Шмигаль та Роберт Фіцо, проводять другі міжурядові консультації. Очільник словацького уряду заявив, що його країна "холодно ставиться" до членства України в НАТО
Анонс зустрічі Шмигаль оприлюднив на своєму Telegram-каналі.
"Зосередимося на обговоренні дорожньої карти — плану спільних заходів, який підписали під час нашого першого засідання. Це, зокрема, співпраця в інфраструктурних проєктах, економіці та енергетичній безпеці", - зазначив очільник українського уряду.
За його словами, серед питань, які мають бути порушені під час зустрічі - підтримки мирного плану президента України Володимира Зеленського.
Також очікується підписання двосторонніх документів між Україною та Словаччиною як продовження нашої політики "нового прагматизму".
За даними видання Aktuality, Фіцо вже прибув до України. Наразі тривають міжурядові консультації зі Шмигалем.
Переговори відбуваються у готельному комплексі "Верховина Resort" неподалік Ужгорода, майже через пів року після перших консультацій у квітні в Міхаловце.
Головним пунктом порядку денного є реалізація Дорожньої карти двосторонньої співпраці, підписаної під час попередньої зустрічі.
Крім того, лідери обговорять питання підтримки європейської інтеграції України, співпрацю в оборонній промисловості, розмінування, гуманітарну допомогу та відбудову України.
Фіцо зауважив, що Словаччина на 100% підтримує вступ України в ЄС, однак до членства в НАТО ставиться "холодно".
"Відкрито говорю, ми холодно ставимося про питання членства України в НАТО, але щодо ЄС на 100% вас підтримуємо. Ваше членство буде важливим та цінним для нас", - зазначив він.
За його словами, що Словаччина активно підтримує надання статусу члена ЄС Україні.
"Будуть країни в ЄС, котрі бажатимуть, щоб цей процес вступу України до ЄС не був би таким швидким. Ми не будемо такими...Багато чого залежить від вас, від ваших реформ. Але ми не будемо ніяких перешкод класти на вашому шляху", підсумував словацький прем'єр.
За словами Шмигаля Україна та Словаччина вже досягли прогресу у виконанні Дорожньої карти спільних дій.
"Деякі з кроків виконані повністю, деякі — на завершальному етапі. Ми також добре просунулись у питаннях реалізації енергетичних та інфраструктурних проєктів", - зазначив він.
Крім того, словацький уряд нещодавно схвалив Рамкову програму участі у відновленні України, яка включає спільні проєкти в енергетиці, транспорті та інфраструктурі, що сприятимуть розвитку прикордонних регіонів.
"Ми також досягли згоди щодо завершення роботи над вісьмома двосторонніми документами, зокрема щодо спільного контролю на пунктах пропуску. Сподіваємося підписати їх до кінця цього року", - додав прем'єр України.
Лідери під час зустрічі підписали 4 спільні документи
Як повідомляє Денис Шмигаль, під час перемовин було підписано 4 документи, зокрема спільну декларацію, у якій, за його словами, чітко зафіксовані чотири ключові вектори взаємодії:
- посилення політичного діалогу та побудова добросусідських відносин,
- підтримка суверенітету та територіальної цілісності України,
- засвідчення прогресу у реалізації трьох ключових проєктів: реконструкція інтерконектора, пряме залізничне сполучення та модернізація прикордонної інфраструктури,
- розвиток співпраці в політичній, економічній, енергетичній, оборонній, відновлювальній, гуманітарній, освітній, науковій, медичній та інших сферах.
Крім цього, Фіцо і Шмигаль підписали протокол про реадмісію, що вдосконалило алгоритм повернення громадян Словаччини та України до держав походження.
Також були підписані меморандуми про взаєморозуміння між міністерствами освіти України та Словаччини та меморандум про співпрацю між аграрними міністерствами країн.
"Очікуємо на євроінтеграційну підтримку Словаччини в аграрному кластері. Зокрема, щодо приведення нашої правової бази до європейських стандартів", - наголосив Шмигаль.
- Раніше прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що буде виступати проти вступу України до НАТО, поки перебуватиме на посаді.
- Актуальне
- Важливе