Байден підписав пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на $95 млрд
У середу, 24 квітня, президент США Джо Байден підписав пакет законопроєктів про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на $95 млрд і конфіскацію активів РФ за скороченою процедурою, який раніше цього ж дня затвердив Сенат
Про це стало відомо з трансляції на Youtube-каналі Білого дому.
"Це гарний день для американців, європейців і миру у світі. Я щойно підписав закон про пакет національної безпеки, який вихідними пройшов палату представників, а вчора (23 квітня за вашингтонським часом - ред.) - Сенат. Він убезпечить Америку, зробить безпечнішим світ і продовжить лідерство Америки у світі", - сказав Байден.
Президент США також заявив, що зброю в Україну почнуть відправляти найближчими годинами.
"Вже у наступні кілька годин ми почнемо відправляти зброю в Україну. Це будуть ракети до ППО, артилерійські снаряди, боєприпаси для ракетних систем і бронетехніки. Це інвестиція не тільки у безпеку України, але й у безпеку Європи. І це інвестиція у нашу власну безпеку, тому що коли наші союзники сильніші, ми також сильніші", - сказав Байден.
Раніше Верхня палата Конгресу США ухвалила проєкт закону H.R.815, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню, а також відповідь на інші виклики національній безпеці США. Зокрема, законопроєкт включає $61 млрд для України.
Сенат проголосував 79 голосами "за", при необхідних 50. "Проти" було 18 голосів.
Білий дім заявляв, що Байден підпише пакет законопроєктів 24 квітня, щоб цього ж тижня відновити постачання озброєнь Україні.
Це голосування зміцнює роль Америки як маяка демократії, - Зеленський
Президент України Володимир Зеленський подякував Сенату Конгресу США за схвалення життєво необхідної допомоги Україні.
"Дякую лідеру більшості Чаку Шумеру та лідеру республіканців Мітчу Макконнеллу за їхнє рішуче лідерство у просуванні цього двопартійного закону, а також усім американським сенаторам від обох партій, які проголосували за нього. Це голосування зміцнює роль Америки як маяка демократії та лідера вільного світу", - наголосив президент.
Він також подякував усім американцям, які продовжують підтримувати Україну та усвідомлюють, що історичне значення цього законопроєкту виходить за межі політики. Зеленський заявив, що цінує підтримку Байдена і з нетерпінням очікую на швидке підписання законопроєкту та надання наступного пакета військової допомоги, що "відповідатиме рішучості, яку я завжди відчуваю в наших переговорах".
Зеленський підкреслив, що далекобійні спроможності України, артилерія та ППО є вкрай важливими інструментами для якнайшвидшого відновлення справедливого миру.
Як відбувалось голосування
Відомо, що клопотання про завершення дебатів щодо проєкту закону лідера демократичної більшості в сенаті Чака Шумера підтримали. Це дозволить ухвалити пакет з допомогою для України, Ізраїлю й Тайваню, загальні кошти якого становлять $95 млрд, за скороченою процедурою.
Розгляд законопроєкту підтримали 72 сенатори, коли проти проголосували 13.
Тепер у сенаті мають не більше 30 годин на обговорення й голосування щодо документа.
Водночас перед цим сенатор-республіканець Майк Лі вніс поправку, завдяки якій процес розгляду допомоги міг би затягнутися, але вона була відхилена.
Раніше лідер республіканської партії в сенаті Мітч Макконнелл закликав підтримати пакет з американською допомогою для України, Ізраїлю й Тайваню та зберегти провідну роль Сполучених Штатів Америки у світі. Про це він заявив у промові перед основним голосуванням за документ у верхній палаті конгресу США, передає Укрінформ.
"Нездатність допомогти Україні зараз у протистоянні російській агресії означатиме заохочення до ескалації проти наших найближчих союзників і торгових партнерів. Це означатиме більший ризик, що американські сили будуть втягнуті в конфлікт", – підкреслив Макконнелл.
Лідер республіканців у сенаті також акцентував, що це стане причиною витрат, аби розгорнути американські війська у Європі й збільшити військові потреби для захисту від агресії.
"Нездатність відновити стримування Ірану означатиме заохочення терористів до насильства проти американського персоналу, нашого союзника Ізраїлю та міжнародної торгівлі, яка лежить в основі нашого процвітання", - продовжив Макконнелл, пояснюючи важливість надання допомоги Ізраїлю.
"Сьогодні сенат проходитиме тест, і ми не повинні провалити його", – підкреслив лідер республіканської партії у верхній палаті конгресу.
Раніше The Guardian повідомляв голосування щодо пакету американської допомоги, яке мало розпочатися о 21:00 за київським часом, затягується, оскільки в сенаті республіканці не можуть запропонувати поправки.
Видання зазначало, у верхній палаті звинувачують лідера демократичної більшості Чака Шумера в тому, що він проголошує свій варіант проєкту закону "з мінімальними скаргами та, можливо, без поправок".
- 20 квітня 2024 року палата представників конгресу США провела історичне голосування, під час якого погодила пакет допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню у розмірі 95 млрд доларів.
- Актуальне
- Важливе