Палата представників конгресу США проголосувала за допомогу Україні обсягом $61 млрд
У суботу, 20 квітня 2024 року, палата представників конгресу США провела історичне голосування, під час якого погодила пакет допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню у розмірі 95 млрд доларів
Палата представників конгресу США розпочала дебати о 09:00 (16:00 за Київським часом), голосування відбулось о 13:00 (20:00 за Київським часом). Пряма трансляція велася Українською службою Голосу Америки.
Пакет законопроєктів складається із чотирьох документів: допомога Ізраїлю, Індо-Тихоокеанському регіону, Україні та загальний законопроєкт про національну безпеку, голосування за кожен з яких відбулось окремо. Вони будуть об’єднані в один пакет та передані на розгляд верхньої палати. Президент Джо Байден пообіцяв негайно підписати його.
Читайте також: Новий закон про допомогу Україні від США: деталі
Законопроєкти передбачають виділення 60,84 млрд доларів допомоги Україні, 23 млрд доларів на поповнення американських озброєнь, запасів і об'єктів, 26 млрд доларів для Ізраїлю, в тому числі 9,1 млрд доларів на гуманітарні потреби, і 8,12 млрд доларів для країн Індо-Тихоокеанського регіону.
Читайте також: Треба ставити США перед вибором
Загалом "за" допомогу Україні проголосували 311, "проти" - 112, "утримались" - 8.
Від Республіканської партії "за" допомогу Україні проголосували 101, "проти" - 112, "утримались" - 5.
Від Демократичної партії "за" допомогу Україні проголосували 210, "проти" - 0, "утримались" - 3.
Читайте також: Спікер Джонсон після схвального голосування за допомогу Україні змусив конгресменів сховати українські прапорці
Правки до законопроєкту пропонували представники Республіканської партії. Усі вони були відхилені.
Президент Зеленський подякував конгресменам
"Демократія та свобода завжди матимуть значення у світі й ніколи не зазнають поразки, доки Америка допомагатиме їх захищати. Життєво важливий законопроєкт про допомогу США, ухвалений сьогодні Палатою представників, допоможе запобігти розповзанню війни, збереже тисячі й тисячі життів і зробить обидва наші народи сильнішими", - написав він у соцмережі Х.
Зеленський додав, що сподівається, що законопроєкти будуть підтримані в Сенаті та направлені на розгляд президенту Байдену.
Шмигаль розповів, куди спрямують американську допомогу
За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, з 61 млрд доларів допомоги 49,9 млрд доларів спрямують на оборонні видатки, 7,8 млрд доларів на потенційну бюджетну підтримку, 1,57 млрд доларів на економічну допомогу. Ще 400 млн доларів підуть на захист кордонів та гуманітарне розмінування.
Він також подякував за ухвалення законопроєкту про використання заморожених активів РФ для України.
"Вдячний Палаті представників за ухвалення акту про можливість конфіскації суверенних активів РФ на користь України. Відповідні повноваження американські законодавці надають президенту США.Отримаємо важливий ресурс для перемоги та відбудови. Закликаю інші країни, де зберігаються російські активи, наслідувати цей приклад", - написав він.
Байден закликав сенат розглянути пакет законопроєктів якнайшвидше
Відповідну заяву оприлюднила пресслужба Білого дому.
Президент США вказав, що члени обох партій Палати представників "у цей критичний момент об'єдналися, щоб відповісти на заклик історії, ухваливши вкрай необхідний законопроєкт".
"Я закликаю Сенат якнайшвидше направити цей пакет на мій стіл, щоб я міг підписати його як закон, і ми могли швидко відправити зброю та обладнання в Україну для задоволення їхніх нагальних потреб на полі бою", - наголосив Байден.
Попереду голосування у Сенаті
Лідер більшості в американському Сенаті, демократ Чак Шумер заявив, що існує "попередня домовленість" про проведення голосування щодо пакета законопроєктів про іноземну допомогу в його палаті у вівторок, 23 квітня. Про ц інформує Politico.
Це вимагатиме схвалення від усіх 100 сенаторів.
"Ми сподіваємося досягти угоди дуже скоро", - сказав Шумер.
- У п'ятницю, 19 квітня, під час засідання нижня палата конгресу США підтримала винесення на розгляд чотирьох законопроєктів про міжнародну допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню.
- Згодом речниця Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що США почнуть постачати нову військову допомогу Україні "одразу ж" після рішення Конгресу
- Актуальне
- Важливе