Огляд

Чи приймуть законопроєкт Сенату США про допомогу Україні, ключові висновки про угоду та як Україна завдає втрат російському флоту. Акценти світових ЗМІ 6 лютого

Ірина Запотічна
6 лютого, 2024 вiвторок
12:24

У фокусі міжнародних ЗМІ чергові обговорення можливого надання пакета допомоги Україні від США та те, як українські пілоти планують операції на полі бою

Зміст

Про це і не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 6 лютого.

$60 млрд для України: чи приймуть законопроєкт Сенату США про прикордонну безпеку та допомогу Україні

Фото: Сенатор Джеймс Ленкфорд Фотограф: Кент Нісімура/Блумберг

У світі продовжуються обговорення так званої сенатської угоди про кордон, яка також передбачає надання пакета допомоги Україні. Так Bloomerg пише про те, що розблокування військової допомоги Україні перебуває на межі краху в Сенаті, де підтримка республіканців впала через опозицію з боку лідера президентських перегонів від Республіканської партії Дональда Трампа.

У понеділок ввечері, 5 лютого, ​​відбулася 90-хвилинна зустріч, де обговорювався новий законопроєкт. Тож коли з неї вийшли сенатори-республіканці, вони запевнили, що заплановане на середу голосування щодо цього заходу було занадто швидким, затримуючи допомогу, яку Україна, як каже, відчайдушно потребує, принаймні ще на кілька тижнів і залишаючи погіршення ситуації на кордоні невирішеною.

"Угода на 118,3 мільярда доларів стала результатом місяців переговорів у Сенаті за закритими дверима, але її перспективи почали хитатися незабаром після того, як учасники переговорів оголосили деталі ввечері в неділю. Менш ніж через 24 години республіканці — навіть ті, хто був відкритий для угоди — занепали", - пишуть у виданні.

Блокування процедурного голосування в середу підвищує ймовірність того, що розгляд законопроєкту про кордон буде відкладено на невизначений термін, але принаймні після двотижневої перерви Сенат має почати роботу пізніше цього тижня.

Трамп своєю чергою засудив угоду в соцмережах у понеділок, назвавши її "чудовим подарунком для демократів і бажанням смерті для Республіканської партії". Він також категорично відкинув прив'язку імміграції до іноземної допомоги.

Угода, яка включає 60 мільярдів доларів для України, обговорювалася протягом кількох місяців. Крім того, вона включає 20 мільярдів доларів на кордон, що на 6 мільярдів більше, ніж просила адміністрація Байдена.

"Мертвий законопроєкт": ключові речі, які треба знати про угоду

Фото: Anadolu; Los Angeles Times

Разом з тим, у The Guardian виділили сім ключових висновків із законопроєкту Сенату США про прикордонну безпеку та Україну.

Сенат мав би проголосувати за законопроєкт у середу, але поки незрозуміло, чи зможе цей закон прийняти будь-яка палата Конгресу. Члени обох партій уже висловили критику законопроєкт, а спікер Палати представників, республіканець Майк Джонсон з Луїзіани, оголосив пропозицію "мертвою після надходження" в нижню палату.

1.Так зокрема законопроєкт на 118 мільярдів доларів включає 60 мільярдів доларів на військову допомогу для України, 14 мільярдів доларів на безпекову допомогу Ізраїлю та 10 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу цивільним особам, які постраждали від війни в Україні, Газі та на Західному березі.

Решта 4,83 мільярда доларів будуть спрямовані на підтримку союзників США в Індо-Тихоокеанському регіоні та "стримування Китаю", тоді як 2,4 мільярда доларів будуть спрямовані на допомогу військовим операціям США, пов’язаним із конфліктом у Червоному морі.

2. У разі ухвалення законопроєкт забезпечить фінансування в розмірі 20 мільярдів доларів для зміцнення та розширення операцій з охорони кордону в той час, коли кількість арештів за незаконний перетин американо-мексиканського кордону досягла рекордних цифр. 

Пропозиція також передбачає надання додаткових 250 000 імміграційних віз протягом наступних п’яти фінансових років.

3. Байден рішуче підтримав законопроєкт та закликав Конгрес "зібратися разом і швидко прийняти цю двопартійну угоду".

4. Республіканці зайняли дуже різні позиції щодо прийняття угоди. Дехто критикував її ще до того, як текст законопроєкту був опублікований у неділю. Сенатор Джеймс Ленкфорд, республіканець від Оклахоми, який допоміг у досягненні угоди, оцінив законопроєкт як "можливість, яка є лише раз у поколінні, щоб закрити відкритий кордон і дати майбутнім адміністраціям ефективні інструменти, необхідні їм для зупинки прикордонного хаосу та захисту націям".

Частина відомих республіканців, включаючи спікера палати представників США Майка Джонсона, вже відхилили угоду. За кілька днів до оприлюднення законопроєкту Джонсон і його союзники критикували пропозицію як недостатню, припускаючи, що Байден замість цього повинен вжити виконавчих заходів для вирішення ситуації на кордоні.

Дональд Трамп, який зробив імміграцію центром своєї президентської кампанії, також закликав республіканців виступити проти закону.

5. Кілька прогресивних законодавців у Палаті представників і Сенаті заявили, що не можуть підтримати угоду через суворі заходи безпеки на кордоні.

6. Для проходження закону через палату зі 100 членів буде потрібно 60 голосів.

"Навіть якщо законопроєкт пройде через Сенат, Джонсон має можливість заблокувати його просування в Палаті представників. Джонсон уважно спостерігатиме за голосуванням у Сенаті, щоб побачити, скільки республіканців виступають проти. Якщо більшість республіканців у Сенаті проголосують проти законопроєкт, Джонсон, ймовірно, відчує ще більше бажання заблокувати його ухвалення в Палаті представників", - зазначають у виданні.

7.Окремий законопроєкт не передбачає додаткової допомоги Україні, що стало каменем спотикання для багатьох крайніх правих республіканців. Цього тижня Палата проголосує за окремий законопроєкт, який передбачає фінансування Ізраїлю, і цей крок може ще більше підірвати перспективи ухвалення законодавства про кордон.

"Навіть якщо Палата представників прийме окремий законопроект, малоймовірно, що демократи в Сенаті підпишуть пропозицію, яка передбачає лише фінансування Ізраїлю, враховуючи обурення прогресивних сил через ізраїльські авіаудари та високу кількість жертв серед цивільного населення в Газі".

"Головне — це відчути дрон": як українські пілоти протистоять Чорноморському флоту Росії

Фото: Пітер Радден/CNN

У CNN вийшов текст-розповідь українського пілота про потоплення російського корабля дронами. Журналісти згадують секретний український підрозділ, який минулого тижня завдяки лише шести морським безпілотникам із водними мотоциклами збили російський корабель із керованими ракетами.

Внаслідок цього російський військовий корабель "Івановець" зазнав численних влучень у корпус, перш ніж був потоплений безпілотниками в бухті на окупованому Росією Кримському півострові.

Пілот із позивним "13", є членом спецпідрозділу в Управлінні оборонної розвідки України (ГУР), був пов'язаний з низкою атак на Крим і в саму Росію, часто з використанням безпілотників для ударів далеко за межі.

За словами чоловіка, безпілотники MAGURA мають довжину всього кілька метрів і оснащені водними мотоциклами, але вони мають великий радіус дії близько 800 кілометрів, що дає його підрозділу свободу запускати свої безпілотники з великих смуг. 

Так українці все частіше звертаються до безпілотників, щоб вирівняти умови гри з Росією, зокрема останніми тижнями серія атак БПЛА вражає стратегічні цілі в Росії.

"Саме ці безпілотні системи – такі як безпілотники – разом з іншими видами передової зброї є найкращим способом для України уникнути втягнення в позиційну війну, де ми не маємо переваги...Коротко кажучи, це означає не що інше, як повне перепланування операцій на полі бою — і відмову від застарілого, стереотипного мислення", – зазначив раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Пілот "13" пояснює, що головне — це відчути дрон.

"Якщо його трохи стиснути, то можна втратити контроль над дроном. Я б сказав, що це як робота ювеліра", - пояснює чоловік.

З моменту захоплення Росією Криму у 2014 році, і після подальших втрат після вторгнення Росії у 2022 році Україна більше не має діючого військово-морського флоту в Чорному морі. Але потоплення "Івановця" — це чергова перемога України в кампанії проти Чорноморського флоту Росії.

Теги:
Читайте також:
Київ
+16°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.89
    Купівля 40.89
    Продаж 41.37
  • EUR
    Купівля 45.31
    Продаж 46.01
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
8 вересня
00:06
Оновлено
Віктор Циганков (праворуч), Україна - Албанія
Ліга націй: результати усіх матчів 7 вересня
2024, субота
7 вересня
23:57
Інфографіка
Збірна України з плавання, естафета, Паралімпіада-2024
Паралімпіада-2024: який вигляд має медальний залік після 10-го дня Ігор
23:43
Оновлено
Юхим Конопля (праворуч), Україна - Албанія
Україна програла Албанії на старті Ліги націй
23:43
Владислав Кабаєв (ліворуч), Україна - Албанія
Україна - Албанія 1:2: онлайн-трансляція стартового матчу Ліги націй
23:37
Іранський президент Масуд Пезешкіян
Столицю Ірану перенесуть ближче до Перської затоки
23:32
вогонь, полум'я, пожежа
Росія вдарила по цивільній інфраструктурі Полтави
22:29
Окупанти, Донеччина
"Вхід через сарай": партизани виявили командний пункт росіян на Донеччині
22:18
Кирило Буданов
Буданов: переламу в цій війні ще немає для жодної зі сторін
22:02
Із тимчасово окупованої території повернули 12-річного хлопця
21:47
Оновлено
Атака на Херсонщину
Ворог від ранку атакує Херсонщину КАБами, дронами та артилерією: є загиблий та поранені
21:47
Саміт ЄС, Олаф Шольц
Шольц звернувся до українських біженців, просить знайти роботу
21:42
Жителька Білгородщини знайшла у російських солдат вкрадений у неї квадроцикл
"Й до хати залізли, прикинь!" Жителька Білгородщини побачила у солдат РФ вкрадені в неї речі
21:41
Курська область
Жителям підконтрольних ЗСУ населених пунктів Курщини показують новини, заборонені на росТБ
21:23
Хвіча Кварацхелія, збірна Грузії, Ліга націй
Грузія розбила Чехію у матчі суперників України у Лізі націй
21:11
На узбережжя Одещини винесло мертвих дельфінів: яка причина
20:41
Андрій Трусов, Паралімпіада-2024
Україна завоювала ще 2 золота на Паралімпіаді: у плаванні та дзюдо
20:37
Ексклюзив
Віталій Портников
Російсько-українські перемовини про закінчення війни в принципі неможливі, - Портников
20:36
Вільям Бернс
Директор ЦРУ Бернс: восени 2022 року існував реальний ризик застосування РФ ядерної зброї
20:08
OPINION
Про типові помилки інфантильних громадян
20:02
світло
Відключень електроенергії на 8 вересня не прогнозується, - Укренерго
19:51
Рубен Брекельманс
Міністр оборони Нідерландів пояснив, чому Альянс не закриває небо над Україною
19:21
Португалія
Португалія закликала ЄС почати підготовку до вступу України
19:00
Партнерський матеріал
відновлення деокупованої Сумщини
Відбудова України: як відбувається відновлення деокупованої Сумщини
18:54
Окупанти атакували Нікопольщину важкою артилерією: загинула жінка, є поранена
18:36
Українська дзюдоїстка Анастасія Гарник здобула "золото" на Параолімпіаді-2024
Українська дзюдоїстка Анастасія Гарник здобула "золото" на Паралімпіаді-2024
18:28
Ексклюзив
Віталій Капранов
"Головний крючок, за який ми чіпляємо глядача": письменник і блогер Капранов розкрив секрет своєї творчості
18:08
OPINION
Ніхто з нас не обирав цей жах. Його обрав Путін
18:05
Паверліфтер Бабинець здобув першу в історії України медаль у цьому виді спорту на Паралімпіаді-2024
17:34
Україна повернула з окупованих територій двох жінок похилого віку
17:28
Барельєфи ордена Леніна і "Золоті зірки": в Одесі активісти зняли комуністичні символи з пам'ятника "Крила перемоги"
17:16
Іран
Очільник британської МІ6 Річард Мур оцінив ймовірність іранської помсти Ізраїлю у відповідь на вбивство командира ХАМАС
17:06
В Офісі президента заявили, що Україна готова створити Вищий спеціалізований суд в межах партнерства з МВФ
17:04
ЗСУ війна фронт
На фронті від початку доби відбулося 101 боєзіткнення: росіяни найактивніші на Покровському та Курахівському напрямках
16:45
Ніколас Мадуро
Аргентина просить МКС видати ордер на арешт президента Венесуели Мадуро
16:39
Оновлено
безпілотник, дрон
Дрони СБУ знищили склад з північнокорейськими ракетами у Воронезькій області РФ
16:33
Оновлено
У Луцьку стався вибух: є постраждалі, причетного затримали
Росіяни вдарили по середмістю Харкова 7 вересня: зафіксовано 2 прильоти, спалахнула пожежа
16:30
Ексклюзив
Глен Грант
Якщо ми далі воюватимемо радянською доктриною, то програємо війну, - полковник Грант
16:30
Українці почали застосовувати на фронті дрони-підпалювачі "Дракони", - CNN
16:07
OPINION
"Захист від дурня" для системи
16:01
Оновлено
Україна вимагає скасувати показ стрічки Russians at war на кінофестивалі у Торонто
Більше новин