Огляд

Чи приймуть законопроєкт Сенату США про допомогу Україні, ключові висновки про угоду та як Україна завдає втрат російському флоту. Акценти світових ЗМІ 6 лютого

Ірина Запотічна
6 лютого, 2024 вiвторок
12:24

У фокусі міжнародних ЗМІ чергові обговорення можливого надання пакета допомоги Україні від США та те, як українські пілоти планують операції на полі бою

Зміст

Про це і не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 6 лютого.

$60 млрд для України: чи приймуть законопроєкт Сенату США про прикордонну безпеку та допомогу Україні

Фото: Сенатор Джеймс Ленкфорд Фотограф: Кент Нісімура/Блумберг

У світі продовжуються обговорення так званої сенатської угоди про кордон, яка також передбачає надання пакета допомоги Україні. Так Bloomerg пише про те, що розблокування військової допомоги Україні перебуває на межі краху в Сенаті, де підтримка республіканців впала через опозицію з боку лідера президентських перегонів від Республіканської партії Дональда Трампа.

У понеділок ввечері, 5 лютого, ​​відбулася 90-хвилинна зустріч, де обговорювався новий законопроєкт. Тож коли з неї вийшли сенатори-республіканці, вони запевнили, що заплановане на середу голосування щодо цього заходу було занадто швидким, затримуючи допомогу, яку Україна, як каже, відчайдушно потребує, принаймні ще на кілька тижнів і залишаючи погіршення ситуації на кордоні невирішеною.

"Угода на 118,3 мільярда доларів стала результатом місяців переговорів у Сенаті за закритими дверима, але її перспективи почали хитатися незабаром після того, як учасники переговорів оголосили деталі ввечері в неділю. Менш ніж через 24 години республіканці — навіть ті, хто був відкритий для угоди — занепали", - пишуть у виданні.

Блокування процедурного голосування в середу підвищує ймовірність того, що розгляд законопроєкту про кордон буде відкладено на невизначений термін, але принаймні після двотижневої перерви Сенат має почати роботу пізніше цього тижня.

Трамп своєю чергою засудив угоду в соцмережах у понеділок, назвавши її "чудовим подарунком для демократів і бажанням смерті для Республіканської партії". Він також категорично відкинув прив'язку імміграції до іноземної допомоги.

Угода, яка включає 60 мільярдів доларів для України, обговорювалася протягом кількох місяців. Крім того, вона включає 20 мільярдів доларів на кордон, що на 6 мільярдів більше, ніж просила адміністрація Байдена.

"Мертвий законопроєкт": ключові речі, які треба знати про угоду

Фото: Anadolu; Los Angeles Times

Разом з тим, у The Guardian виділили сім ключових висновків із законопроєкту Сенату США про прикордонну безпеку та Україну.

Сенат мав би проголосувати за законопроєкт у середу, але поки незрозуміло, чи зможе цей закон прийняти будь-яка палата Конгресу. Члени обох партій уже висловили критику законопроєкт, а спікер Палати представників, республіканець Майк Джонсон з Луїзіани, оголосив пропозицію "мертвою після надходження" в нижню палату.

1.Так зокрема законопроєкт на 118 мільярдів доларів включає 60 мільярдів доларів на військову допомогу для України, 14 мільярдів доларів на безпекову допомогу Ізраїлю та 10 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу цивільним особам, які постраждали від війни в Україні, Газі та на Західному березі.

Решта 4,83 мільярда доларів будуть спрямовані на підтримку союзників США в Індо-Тихоокеанському регіоні та "стримування Китаю", тоді як 2,4 мільярда доларів будуть спрямовані на допомогу військовим операціям США, пов’язаним із конфліктом у Червоному морі.

2. У разі ухвалення законопроєкт забезпечить фінансування в розмірі 20 мільярдів доларів для зміцнення та розширення операцій з охорони кордону в той час, коли кількість арештів за незаконний перетин американо-мексиканського кордону досягла рекордних цифр. 

Пропозиція також передбачає надання додаткових 250 000 імміграційних віз протягом наступних п’яти фінансових років.

3. Байден рішуче підтримав законопроєкт та закликав Конгрес "зібратися разом і швидко прийняти цю двопартійну угоду".

4. Республіканці зайняли дуже різні позиції щодо прийняття угоди. Дехто критикував її ще до того, як текст законопроєкту був опублікований у неділю. Сенатор Джеймс Ленкфорд, республіканець від Оклахоми, який допоміг у досягненні угоди, оцінив законопроєкт як "можливість, яка є лише раз у поколінні, щоб закрити відкритий кордон і дати майбутнім адміністраціям ефективні інструменти, необхідні їм для зупинки прикордонного хаосу та захисту націям".

Частина відомих республіканців, включаючи спікера палати представників США Майка Джонсона, вже відхилили угоду. За кілька днів до оприлюднення законопроєкту Джонсон і його союзники критикували пропозицію як недостатню, припускаючи, що Байден замість цього повинен вжити виконавчих заходів для вирішення ситуації на кордоні.

Дональд Трамп, який зробив імміграцію центром своєї президентської кампанії, також закликав республіканців виступити проти закону.

5. Кілька прогресивних законодавців у Палаті представників і Сенаті заявили, що не можуть підтримати угоду через суворі заходи безпеки на кордоні.

6. Для проходження закону через палату зі 100 членів буде потрібно 60 голосів.

"Навіть якщо законопроєкт пройде через Сенат, Джонсон має можливість заблокувати його просування в Палаті представників. Джонсон уважно спостерігатиме за голосуванням у Сенаті, щоб побачити, скільки республіканців виступають проти. Якщо більшість республіканців у Сенаті проголосують проти законопроєкт, Джонсон, ймовірно, відчує ще більше бажання заблокувати його ухвалення в Палаті представників", - зазначають у виданні.

7.Окремий законопроєкт не передбачає додаткової допомоги Україні, що стало каменем спотикання для багатьох крайніх правих республіканців. Цього тижня Палата проголосує за окремий законопроєкт, який передбачає фінансування Ізраїлю, і цей крок може ще більше підірвати перспективи ухвалення законодавства про кордон.

"Навіть якщо Палата представників прийме окремий законопроект, малоймовірно, що демократи в Сенаті підпишуть пропозицію, яка передбачає лише фінансування Ізраїлю, враховуючи обурення прогресивних сил через ізраїльські авіаудари та високу кількість жертв серед цивільного населення в Газі".

"Головне — це відчути дрон": як українські пілоти протистоять Чорноморському флоту Росії

Фото: Пітер Радден/CNN

У CNN вийшов текст-розповідь українського пілота про потоплення російського корабля дронами. Журналісти згадують секретний український підрозділ, який минулого тижня завдяки лише шести морським безпілотникам із водними мотоциклами збили російський корабель із керованими ракетами.

Внаслідок цього російський військовий корабель "Івановець" зазнав численних влучень у корпус, перш ніж був потоплений безпілотниками в бухті на окупованому Росією Кримському півострові.

Пілот із позивним "13", є членом спецпідрозділу в Управлінні оборонної розвідки України (ГУР), був пов'язаний з низкою атак на Крим і в саму Росію, часто з використанням безпілотників для ударів далеко за межі.

За словами чоловіка, безпілотники MAGURA мають довжину всього кілька метрів і оснащені водними мотоциклами, але вони мають великий радіус дії близько 800 кілометрів, що дає його підрозділу свободу запускати свої безпілотники з великих смуг. 

Так українці все частіше звертаються до безпілотників, щоб вирівняти умови гри з Росією, зокрема останніми тижнями серія атак БПЛА вражає стратегічні цілі в Росії.

"Саме ці безпілотні системи – такі як безпілотники – разом з іншими видами передової зброї є найкращим способом для України уникнути втягнення в позиційну війну, де ми не маємо переваги...Коротко кажучи, це означає не що інше, як повне перепланування операцій на полі бою — і відмову від застарілого, стереотипного мислення", – зазначив раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Пілот "13" пояснює, що головне — це відчути дрон.

"Якщо його трохи стиснути, то можна втратити контроль над дроном. Я б сказав, що це як робота ювеліра", - пояснює чоловік.

З моменту захоплення Росією Криму у 2014 році, і після подальших втрат після вторгнення Росії у 2022 році Україна більше не має діючого військово-морського флоту в Чорному морі. Але потоплення "Івановця" — це чергова перемога України в кампанії проти Чорноморського флоту Росії.

Теги:
Читайте також:
Київ
+20°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.03
    Купівля 41.03
    Продаж 41.51
  • EUR
    Купівля 44.47
    Продаж 45.19
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 липня
03:35
Дмитро Пєсков
Пєсков пригрозив, що рішення ЄС спрямувати Україні €1,5 млрд доходів від активів РФ, не залишиться без відповіді
03:08
школа в окупації
Росіяни склали список пропагандистської літератури, який буде обов’язковим для шкіл та бібліотек на ТОТ, - Нацспротив
02:31
На фото: Меланія та Дональд Трамп
Дружина Трампа Меланія заявила, що випустить мемуари
01:49
безпілотник, дрон
У РФ заявили про масовану атаку безпілотників на Брянську область
01:25
Румунія, прапор Румунії
Інциденти з російськими "шахедами" в Румунії: прем'єр Чолаку пояснив, чому їх не можуть збивати
00:45
Мін'юст провів перевірку законності нових правил вступу в аспірантуру
00:33
Олімпіада-2024, Париж, Ейфелева вежа
Олімпіада-2024: онлайн-трансляція церемонії відкриття Ігор у Парижі
00:22
фейк
"Україна не може перемогти, не спровокувавши ядерну війну": маніпуляції світових ЗМІ за 26 липня
2024, п'ятниця
26 липня
23:50
Збірна України, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
У Парижі відкрилися XXXIII літні Олімпійські ігри
23:27
Оновлено
ЗСУ війна фронт
Від початку доби на фронті відбулося 107 боєзіткнень: ворог концентрується на Курахівському і Покровському напрямках
23:01
Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді
Прем'єр Індії Нарендра Моді може здійснити візит до України в серпні, - ЗМІ
22:49
Міністр фінансів США Єллен
Міністерка фінансів США Єллен розповіла, коли G7 погодить умови кредиту Україні на $50 млрд
22:23
Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
Леді Гага виступила на церемонії відкриття Олімпіади в Парижі та виконала пісню французькою мовою
21:58
Дональд Трамп
Деякі республіканці незадоволені вибором Венса кандидатом у віцепрезиденти від Трампа, - The Hill
21:53
Вільям Бернс
Шеф ЦРУ зустрінеться з представниками Ізраїлю, Катару та Єгипту для обговорення питань щодо Гази
21:35
Володимир Зеленський
Має бути зроблене все, щоб посилити наші позиції, - Зеленський про ситуацію на Покровському напрямку
21:28
Ексклюзив
Володимир Огризко
Китайці продовжують гратися з нами, - дипломат Огризко про невідповідність слів та дій Пекіну
21:23
Оленівка - наша Катинь
Військовополонені азовці вперше звернулись до президента України з полону, дружини вимагають їхнього звільнення
21:20
ЛУКОЙЛ
Російський "Лукойл" через зупинку нафтопроводу "Дружба" збільшив експорт нафти морем
21:11
US Department of Defense
Маркарова розповіла, коли F-16 будуть застосовані на полі бою
20:48
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Ситуація на фронті та як протидіяти розвідувальним безпілотникам ворога. Воєнні підсумки тижня
20:32
москва червона площа
На Красній площі в Москві хотів вчинити самопідпал співробітник НДІ, що працює на міноборони РФ
20:15
У матчі між "Епіцентром" і "Минаєм" визначили другого претендента на вихід в УПЛ
20:04
Оновлено
метро Харків
Деімперіалізація та деколонізація: у Харкові перейменували 3 станції метро та 48 вулиць
20:01
OPINION
Борислав Береза
Історія з Чирковим ганебна, але ілюстративна
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 884-го дня війни:  удари по аеродрому в окупованому Криму, ЄС виділив Україні 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ
19:37
Міноборони, мобілізація, Резерв+, Оберіг
У Резерв+ можна підвантажувати актуальні дані про бронювання: кому доступна послуга
19:36
Лукойл
Припинення транзиту нафти "Лукойл": Словаччина заявила, що запропонувала Україні технічне рішення
19:10
Оновлено
дрон, БПЛА
Росіяни атакували з дронів Херсон і Кіндійку: поранено 6 людей
19:05
Податки нерухомість
У Мінфіні пояснили, чи можна підвищити в Україні ПДВ замість військового збору
18:59
Ексклюзив
Не схоже на робочий зразок морського дрона: Defense Express про гідроцикл з вибухівкою біля Стамбула, який нібито належить Україні
18:58
ракета "Довгий Нептун"
Російські ракети й дрони містять іноземні компоненти з понад 20 країн, - Інститут судекспертиз
18:55
санкції проти Ірану
Україна та Молдова приєдналися до рішення Ради ЄС продовжити санкції проти Ірану
18:52
безпілотник, дрон
Росія використовує дешеві дрони для виявлення української ППО, - Reuters
18:41
РФ здійснила майже два десятки атак на Нікопольський район за день: тяжко поранено людину
18:31
У 59-й ОМБр завершили службову перевірку після звернення парамедикині Пташки щодо діяльності командира. Що виявили
18:28
окупанти в Криму
У Росії навряд чи закінчиться військова техніка у 2025 році, – розвідка Естонії
18:21
Олександр Лукашенко
У КНДР повідомили, що Лукашенко пообіцяв працювати "над подальшим розширенням співпраці" держав
18:11
Фредерік Бегбедер
Суд відхилив позов проти Фредеріка Беґбедера, звинуваченого у зґвалтуванні
18:03
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Убивство Фаріон. Чому надмірний піар може зашкодити знайти реального замовника?
Більше новин