Огляд

Чи приймуть законопроєкт Сенату США про допомогу Україні, ключові висновки про угоду та як Україна завдає втрат російському флоту. Акценти світових ЗМІ 6 лютого

Ірина Запотічна
6 лютого, 2024 вiвторок
12:24

У фокусі міжнародних ЗМІ чергові обговорення можливого надання пакета допомоги Україні від США та те, як українські пілоти планують операції на полі бою

Зміст

Про це і не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 6 лютого.

$60 млрд для України: чи приймуть законопроєкт Сенату США про прикордонну безпеку та допомогу Україні

Фото: Сенатор Джеймс Ленкфорд Фотограф: Кент Нісімура/Блумберг

У світі продовжуються обговорення так званої сенатської угоди про кордон, яка також передбачає надання пакета допомоги Україні. Так Bloomerg пише про те, що розблокування військової допомоги Україні перебуває на межі краху в Сенаті, де підтримка республіканців впала через опозицію з боку лідера президентських перегонів від Республіканської партії Дональда Трампа.

У понеділок ввечері, 5 лютого, ​​відбулася 90-хвилинна зустріч, де обговорювався новий законопроєкт. Тож коли з неї вийшли сенатори-республіканці, вони запевнили, що заплановане на середу голосування щодо цього заходу було занадто швидким, затримуючи допомогу, яку Україна, як каже, відчайдушно потребує, принаймні ще на кілька тижнів і залишаючи погіршення ситуації на кордоні невирішеною.

"Угода на 118,3 мільярда доларів стала результатом місяців переговорів у Сенаті за закритими дверима, але її перспективи почали хитатися незабаром після того, як учасники переговорів оголосили деталі ввечері в неділю. Менш ніж через 24 години республіканці — навіть ті, хто був відкритий для угоди — занепали", - пишуть у виданні.

Блокування процедурного голосування в середу підвищує ймовірність того, що розгляд законопроєкту про кордон буде відкладено на невизначений термін, але принаймні після двотижневої перерви Сенат має почати роботу пізніше цього тижня.

Трамп своєю чергою засудив угоду в соцмережах у понеділок, назвавши її "чудовим подарунком для демократів і бажанням смерті для Республіканської партії". Він також категорично відкинув прив'язку імміграції до іноземної допомоги.

Угода, яка включає 60 мільярдів доларів для України, обговорювалася протягом кількох місяців. Крім того, вона включає 20 мільярдів доларів на кордон, що на 6 мільярдів більше, ніж просила адміністрація Байдена.

"Мертвий законопроєкт": ключові речі, які треба знати про угоду

Фото: Anadolu; Los Angeles Times

Разом з тим, у The Guardian виділили сім ключових висновків із законопроєкту Сенату США про прикордонну безпеку та Україну.

Сенат мав би проголосувати за законопроєкт у середу, але поки незрозуміло, чи зможе цей закон прийняти будь-яка палата Конгресу. Члени обох партій уже висловили критику законопроєкт, а спікер Палати представників, республіканець Майк Джонсон з Луїзіани, оголосив пропозицію "мертвою після надходження" в нижню палату.

1.Так зокрема законопроєкт на 118 мільярдів доларів включає 60 мільярдів доларів на військову допомогу для України, 14 мільярдів доларів на безпекову допомогу Ізраїлю та 10 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу цивільним особам, які постраждали від війни в Україні, Газі та на Західному березі.

Решта 4,83 мільярда доларів будуть спрямовані на підтримку союзників США в Індо-Тихоокеанському регіоні та "стримування Китаю", тоді як 2,4 мільярда доларів будуть спрямовані на допомогу військовим операціям США, пов’язаним із конфліктом у Червоному морі.

2. У разі ухвалення законопроєкт забезпечить фінансування в розмірі 20 мільярдів доларів для зміцнення та розширення операцій з охорони кордону в той час, коли кількість арештів за незаконний перетин американо-мексиканського кордону досягла рекордних цифр. 

Пропозиція також передбачає надання додаткових 250 000 імміграційних віз протягом наступних п’яти фінансових років.

3. Байден рішуче підтримав законопроєкт та закликав Конгрес "зібратися разом і швидко прийняти цю двопартійну угоду".

4. Республіканці зайняли дуже різні позиції щодо прийняття угоди. Дехто критикував її ще до того, як текст законопроєкту був опублікований у неділю. Сенатор Джеймс Ленкфорд, республіканець від Оклахоми, який допоміг у досягненні угоди, оцінив законопроєкт як "можливість, яка є лише раз у поколінні, щоб закрити відкритий кордон і дати майбутнім адміністраціям ефективні інструменти, необхідні їм для зупинки прикордонного хаосу та захисту націям".

Частина відомих республіканців, включаючи спікера палати представників США Майка Джонсона, вже відхилили угоду. За кілька днів до оприлюднення законопроєкту Джонсон і його союзники критикували пропозицію як недостатню, припускаючи, що Байден замість цього повинен вжити виконавчих заходів для вирішення ситуації на кордоні.

Дональд Трамп, який зробив імміграцію центром своєї президентської кампанії, також закликав республіканців виступити проти закону.

5. Кілька прогресивних законодавців у Палаті представників і Сенаті заявили, що не можуть підтримати угоду через суворі заходи безпеки на кордоні.

6. Для проходження закону через палату зі 100 членів буде потрібно 60 голосів.

"Навіть якщо законопроєкт пройде через Сенат, Джонсон має можливість заблокувати його просування в Палаті представників. Джонсон уважно спостерігатиме за голосуванням у Сенаті, щоб побачити, скільки республіканців виступають проти. Якщо більшість республіканців у Сенаті проголосують проти законопроєкт, Джонсон, ймовірно, відчує ще більше бажання заблокувати його ухвалення в Палаті представників", - зазначають у виданні.

7.Окремий законопроєкт не передбачає додаткової допомоги Україні, що стало каменем спотикання для багатьох крайніх правих республіканців. Цього тижня Палата проголосує за окремий законопроєкт, який передбачає фінансування Ізраїлю, і цей крок може ще більше підірвати перспективи ухвалення законодавства про кордон.

"Навіть якщо Палата представників прийме окремий законопроект, малоймовірно, що демократи в Сенаті підпишуть пропозицію, яка передбачає лише фінансування Ізраїлю, враховуючи обурення прогресивних сил через ізраїльські авіаудари та високу кількість жертв серед цивільного населення в Газі".

"Головне — це відчути дрон": як українські пілоти протистоять Чорноморському флоту Росії

Фото: Пітер Радден/CNN

У CNN вийшов текст-розповідь українського пілота про потоплення російського корабля дронами. Журналісти згадують секретний український підрозділ, який минулого тижня завдяки лише шести морським безпілотникам із водними мотоциклами збили російський корабель із керованими ракетами.

Внаслідок цього російський військовий корабель "Івановець" зазнав численних влучень у корпус, перш ніж був потоплений безпілотниками в бухті на окупованому Росією Кримському півострові.

Пілот із позивним "13", є членом спецпідрозділу в Управлінні оборонної розвідки України (ГУР), був пов'язаний з низкою атак на Крим і в саму Росію, часто з використанням безпілотників для ударів далеко за межі.

За словами чоловіка, безпілотники MAGURA мають довжину всього кілька метрів і оснащені водними мотоциклами, але вони мають великий радіус дії близько 800 кілометрів, що дає його підрозділу свободу запускати свої безпілотники з великих смуг. 

Так українці все частіше звертаються до безпілотників, щоб вирівняти умови гри з Росією, зокрема останніми тижнями серія атак БПЛА вражає стратегічні цілі в Росії.

"Саме ці безпілотні системи – такі як безпілотники – разом з іншими видами передової зброї є найкращим способом для України уникнути втягнення в позиційну війну, де ми не маємо переваги...Коротко кажучи, це означає не що інше, як повне перепланування операцій на полі бою — і відмову від застарілого, стереотипного мислення", – зазначив раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Пілот "13" пояснює, що головне — це відчути дрон.

"Якщо його трохи стиснути, то можна втратити контроль над дроном. Я б сказав, що це як робота ювеліра", - пояснює чоловік.

З моменту захоплення Росією Криму у 2014 році, і після подальших втрат після вторгнення Росії у 2022 році Україна більше не має діючого військово-морського флоту в Чорному морі. Але потоплення "Івановця" — це чергова перемога України в кампанії проти Чорноморського флоту Росії.

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.29
    Купівля 42.29
    Продаж 42.96
  • EUR
    Купівля 43.34
    Продаж 44.18
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
15 січня
00:15
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія запустила ударні дрони по Україні: ситуація у ніч на 15 січня
00:02
Андрій Єрмак
Єрмак: ​​Бразилія може стати ключовим партнером у поверненні дітей, яких депортувала РФ
2025, вiвторок
14 січня
23:39
Піт Хегсет
Війні треба покласти край, але якомога вигідніше для українців, - майбутній очільник Пентагону
23:25
На війні в Україні ліквідовано індійця, який воював в армії РФ
22:58
війна з РФ, ЗСУ
Сумська ОВА спростувала інформацію, що росіяни прорвали держкордон з Курщини
22:53
Оновлено
ЗСУ
Від початку доби на фронті відбулось 158 боєзіткнень, 70 з яких - на Покровському напрямку
22:42
Вірменія
Вірменія підписала з США договір про стратегічне партнерство
22:27
Володимир Зеленський
Зеленський доручив не зменшувати склад фахівців, які потрібні Повітряним силам
22:18
Бред Пітт
Згенерований ШІ Бред Пітт ошукав француженку на €830 тис. задля "лікування раку"
22:11
Ексклюзив
Мобілізація жінок
Нардеп Княжицький розповів, за яких умов в Україні може відбутись зниження мобілізаційного віку
22:01
Ексклюзив
Джо Байден
"Байден робив усе правильно, але невчасно": капітан ЗСУ Луценко
21:59
Мілан, Серія А
"Мілан" вирвав перемогу над "Комо" в Серії А
21:39
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус
Пісторіус заявив, що ще одна зустріч у форматі Рамштайн точно відбудеться
21:16
Принцеса Уельська
Кейт Міддлтон повідомила про ремісію раку
21:10
Олександр Усик
Експромоутер Фʼюрі назвав імʼя наступного суперника Усика
20:37
Молдова
Патрушев заявив, що Молдова може припинити існування через "антиросійську політику". У Кишиневі відреагували
20:30
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Росія у вогні: Сили оборони України завдали наймасштабнішого удару по російській території. Колонка Сергія Згурця
20:11
Фонд президента і низка установ підписали меморандум щодо популяризації українських студій у світовому академічному середовищі
20:06
Зеленський оприлюднив відео допиту полоненого північнокорейського військового
20:03
Ексклюзив
Міжнародний кримінальний суд
Зустріччю з Путіним Трамп обнулить ордер Міжнародного кримінального суду, він прагне бути таким самим диктатором, - голова ГО "Україна в НАТО" Романюк
20:00
OPINION
Байден попрощався. Що чекає нас у "світі Трампа"?
19:42
Сергій Лавров
Віцеспікер парламенту Словаччини говорив з Лавровим у Москві про війну в Україні
19:35
Гауляйтер Євген Балицький
Суд в Україні виніс остаточний вирок колаборанту Балицькому – 15 років тюрми з конфіскацією майна
19:24
Олександр Зінченко, Арсенал, АПЛ
Зінченко отримав шанс перейти у клуб-фіналіст ЛЧ
19:20
На фото: The Weeknd
The Weeknd переніс дату виходу альбому Hurry Up Tomorrow через пожежі в Лос-Анджелесі
19:17
Оновлено
на фото Верховна Рада України
ВР підтримала законопроєкт про допуск медіа на засідання комітетів: Юрчишин розповів про організацію роботи журналістів
19:05
ЗСУ, мобілізація
В Україні спростили перебронювання працівників через Дію
19:00
Ексклюзив
Аеропорт Львів зима
В Українській асоціації пілотів оцінили можливість відкриття аеропорту "Львів"
18:52
Ексклюзив
рада голосування
"Комунальні підприємства можуть бути приватизовані": нардепка Савчук про новий закон та скасування Господарського кодексу
18:48
Рустем Умєров
Електронні скерування на ВЛК з'являться в "Резерв+" уже в січні, - Умєров
18:43
Смартфон
На окупованій Луганщині виникли проблеми з викликом "швидкої", – ОВА
18:41
Sony показала перші кадри фільму жахів "Дожити до світанку" на основі відеогри Until Dawn
18:30
інтернет
У РФ масштабний інтернет-збій: зафіксували проблеми в роботі операторів звʼязку, telegram i YouTube
18:30
Оновлено
спікерка парламенту Латвії Дайга Мієріня
"Маємо стати адвокатами української перемоги": спікерка парламенту Латвії Мієріня зустрілася в Києві зі Стефанчуком
18:23
Ростислав Семенченко
Українця визнали найкращим молодим футзалістом світу
18:22
Оновлено
Повітряні сили ЗСУ
Авіатехніки ЗСУ заявили про масове переведення їх у піхоту, Генштаб і Повітряні сили відреагували
18:07
на фото автівка волонтера, яку спалили на Вінниччині
На Вінниччині затримали 18-річного юнака, якого підозрюють у підпалі авто волонтера
18:06
Борис Пісторіус
Пісторіус: Німеччина підготувала все для допомоги Україні на €3 млрд, але є фіскальна проблема з фінансуванням
18:02
OPINION
Волц поставив Китай та Росію в одну категорію супротивників США
17:59
Південна Корея
Південна Корея заявила про готовність забрати військових КНДР, яких Україна захопила в полон
Більше новин