Огляд

Путін "виграє щодня" через гальмування допомоги Україні та які існують інші можливості надати боєприпаси українському війську. Акценти світових ЗМІ 27 лютого

Ірина Запотічна
27 лютого, 2024 вiвторок
10:58

У фокусі міжнародних ЗМІ чергові обговорення допомоги Україні та обговорення лідерами ЄС пропозиції купувати боєприпаси в країнах за межами регіону, щоб дати Україні необхідне військове обладнання

Зміст

Путін "виграє" щодня від того, що Україна не отримує необхідних їй ресурсів

Володимир Путін

Фото: YouTube

The Guardian опублікували текст із назвою "Путін "виграє щодня": Конгрес не надсилає допомогу Україні, сказав високопосадовець Байдена".

Напередодні напруженого тижня у Вашингтоні, який може завершитися закриттям уряду - частково через жорстку опозицію республіканців до нової підтримки Києва, радник Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван сказав у інтерв'ю CNN, що "реальність така, що Путін щодня виграє від того, що Україна не отримує необхідних їй ресурсів, а Україна страждає від цього".

Сенат, який очолюють демократи, вже ухвалив пакет допомоги Україні та іншим союзникам США, включаючи Ізраїль, на 95 мільярдів доларів. Але в Палаті представників на спікера республіканців Майка Джонсона тиснуть протрампівські ультраправі члени його партії, щоб він не ставив це питання на голосування.

У своєму виступі в аналітичному центрі Atlantic Council у Вашингтоні в понеділок міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський сказав, що Джонсон буде винен, якщо законопроєкт про допомогу США провалиться і Росія просунеться на полі бою.

Українські війська повідомляють про нестачу зброї та боєприпасів, оскільки патова ситуація, що загострюється, поступається місцем російським успіхам. Зеленський оцінив загальну кількість загиблих серед українських військових у 31 000 осіб. Раніше повідомлялося, що офіційні особи США оцінювали цю цифру в 70 000 осіб.

Конгрес був на канікулах протягом двох тижнів і знову збирається в середу.

Для того щоб затвердити допомогу Україні, праві республіканці Палати представників також вимагають виділення коштів на прикордонну та імміграційну реформу - попри те, що республіканці Сенату цього місяця провалили власну двопартійну угоду щодо кордону, яка включала це питання.

США вже надіслали мільярди доларів допомоги та зброї, але після того, як проросійський Трамп був майже затверджений як кандидат у президенти від Республіканської партії, значна частина Республіканської партії в Конгресі підтримала його, заблокувавши нові витрати на Україну.

Однак багато республіканців у Палаті представників підтримують допомогу Україні. Високопоставлений республіканський член комітету у закордонних справах закликав Джонсона винести пакет допомоги на голосування, інакше він ризикує партійним бунтом.

"Українці вже загинули через те, що ми не надали цю допомогу вісім місяців тому, як повинні були", - сказав Бред Шерман з Каліфорнії в інтерв'ю CNN. Він також додав, що це справа спікера Джонсона - поставити цей законопроєкт на голосування, щоб допомога надійшла в березні.

"Якщо він цього не зробить, врешті-решт республіканці втомляться від обструкціонізму і приєднаються до демократів, подавши петицію про звільнення" - рідко використовуваний маневр у Конгресі, який дозволяє обійти блокування.

Інші способи надати Україні необхідне військове обладнання

Фото: Анатолій Степанов

Своєю чергою Bloomerg пише, що "ЄС розглядає можливість закупівлі зброї за межами блоку, щоб допомогти Україні".

Європейські лідери на зустрічі в Парижі обговорили пропозицію купувати боєприпаси в країнах за межами регіону, щоб дати Україні необхідне військове обладнання. 

Журналісти пишуть, що переговори відбулися в той момент, коли нездатність Європи забезпечити Україну достатньою кількістю військового обладнання спричинила розрив між східними та західними країнами. Настрої в дипломатичних колах на сході такі, що якщо Росія врешті-решт переможе, Західній Європі не буде прощено, і весь проєкт європейської інтеграції може опинитися під загрозою.

Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала, який мав детально описати план закупівлі 800 000 патронів у кількох країнах, сказав, що ряд глав держав і урядів висловили підтримку ініціативи під час переговорів у Парижі в понеділок.

Президент Франції Еммануель Макрон скликав позачерговий саміт на знак підтримки України і щоб підкреслити рішучість Заходу допомогти їй перемогти. Але Франція та інші країни виступили проти використання коштів Європейського Союзу для закупівлі боєприпасів за межами блоку, і Париж закликав витратити ці гроші на розвиток власної промисловості ЄС.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив після зустрічі, що його країна погодилася внести 100 мільйонів євро (109 мільйонів доларів) у чеський план, і висловив надію, що інші столиці підуть за цим.

Зокрема понад 60 мільярдів доларів додаткової допомоги США Україні, головному рятувальному кругу країни, яка намагається дати відсіч російським військам, залишається в глухому куті в Конгресі, де республіканці використовують це питання як важіль, щоб добитися поступок щодо безпеки кордонів та імміграційної політики.

Інноваційні зусилля стеження є парадоксальним результатом західних санкцій проти Росії

Фото: iStock

Зокрема у POLITICO вийшов текст під назвою "Нам потрібно більше знати про шпигунів серед нас".

Оглядачка пише, що розвідувальні служби Норвегії опублікували свої річні звіти. Усі вони описують інноваційні способи, якими Росія та Китай, а також Іран та Північна Корея збирають розвідувальні дані тепер, коли звичайний шлях до посольства став для них набагато важчим.

"Шпигунство проти західних країн ніколи не припинялося — навіть у найгармонійніші роки після закінчення холодної війни — але воно зростає роками. А до моменту вторгнення в Україну багато російських шпигунів працювали під офіційним прикриттям у посольствах Росії в європейських столицях. Однак після вторгнення західні уряди видворили понад 400 із них".

Інноваційні зусилля стеження є парадоксальним результатом західних санкцій проти Росії. Санкції мали підбити російських таємних агентів. Натомість керівники розвідки країни активізували шпигунів за участю осіб, які працюють під глибоким прикриттям, видаючи себе за звичайних членів суспільства.

Є ще одна частина сучасного західного суспільства, яка ще більш вразлива до шпигунства та його шкоди, ніж інші: морська інфраструктура. Десятиліттями торгові та дослідницькі судна порушували морські правила, щоб також займатися шпигунством. І в останні роки, у міру зростання флоту, зросло і шпигунство. 

Торговельні судна здійснюють стеження в норвезьких водах і це може включати картографування або саботаж морської інфраструктури, або що ці судна можуть навмисно спричиняти аварії, щоб виявити слабкі місця в норвезькій готовності або реагуванні.

Це важливо, оскільки Норвегія стала ключовим постачальником енергії до Європи, особливо після вторгнення в Україну та закриття трубопроводів Північного Потоку. Ця нафта і газ викачуються з морських платформ, а потім транспортуються по трубопроводах, які перетинають європейські води.

"Росія склала карту критичної нафтогазової інфраструктури Норвегії протягом кількох років. Таке відображення все ще триває, як фізично, так і в цифровому просторі. Ці знання можуть бути важливими в конфліктній ситуації", -  зазначає норвезька військова розвідка. До того, як "Північний потік" був саботований, хтось також склав його карту.

Постійна увага приділяється також підводним кабелям зв'язку. Їх місцеперебування є загальновідомим, його вказано на картах, якими користуються рибалки та інші, але насправді окремі кабелі важко визначити, оскільки морське дно може змусити їх трохи рухатися в тому чи іншому напрямку. На цьому тлі, мабуть, не дивно, що російські військові та цивільні кораблі просто кілька разів стояли біля узбережжя Ірландії, у водах, де велика концентрація підводних кабелів, що з’єднують Північну Європу та східне узбережжя США.

"Знання про величезну кількість шпигунства може зробити людину параноїком. Але найкраща протиотрута від поширеного шпигунства — не страх, а усвідомлення. І тепер, коли три норвезькі спецслужби розповіли громадськості про серйозність ситуації, норвежці, безперечно, будуть більш обережними", - підсумовує авторка статті.

Теги:
Читайте також:
Київ
+16°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.89
    Купівля 40.89
    Продаж 41.37
  • EUR
    Купівля 45.31
    Продаж 46.01
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
8 вересня
00:06
Оновлено
Віктор Циганков (праворуч), Україна - Албанія
Ліга націй: результати усіх матчів 7 вересня
2024, субота
7 вересня
23:57
Інфографіка
Збірна України з плавання, естафета, Паралімпіада-2024
Паралімпіада-2024: який вигляд має медальний залік після 10-го дня Ігор
23:43
Оновлено
Юхим Конопля (праворуч), Україна - Албанія
Україна програла Албанії на старті Ліги націй
23:43
Владислав Кабаєв (ліворуч), Україна - Албанія
Україна - Албанія 1:2: онлайн-трансляція стартового матчу Ліги націй
23:37
Іранський президент Масуд Пезешкіян
Столицю Ірану перенесуть ближче до Перської затоки
23:32
вогонь, полум'я, пожежа
Росія вдарила по цивільній інфраструктурі Полтави
22:29
Окупанти, Донеччина
"Вхід через сарай": партизани виявили командний пункт росіян на Донеччині
22:18
Кирило Буданов
Буданов: переламу в цій війні ще немає для жодної зі сторін
22:02
Із тимчасово окупованої території повернули 12-річного хлопця
21:47
Оновлено
Атака на Херсонщину
Ворог від ранку атакує Херсонщину КАБами, дронами та артилерією: є загиблий та поранені
21:47
Саміт ЄС, Олаф Шольц
Шольц звернувся до українських біженців, просить знайти роботу
21:42
Жителька Білгородщини знайшла у російських солдат вкрадений у неї квадроцикл
"Й до хати залізли, прикинь!" Жителька Білгородщини побачила у солдат РФ вкрадені в неї речі
21:41
Курська область
Жителям підконтрольних ЗСУ населених пунктів Курщини показують новини, заборонені на росТБ
21:23
Хвіча Кварацхелія, збірна Грузії, Ліга націй
Грузія розбила Чехію у матчі суперників України у Лізі націй
21:11
На узбережжя Одещини винесло мертвих дельфінів: яка причина
20:41
Андрій Трусов, Паралімпіада-2024
Україна завоювала ще 2 золота на Паралімпіаді: у плаванні та дзюдо
20:37
Ексклюзив
Віталій Портников
Російсько-українські перемовини про закінчення війни в принципі неможливі, - Портников
20:36
Вільям Бернс
Директор ЦРУ Бернс: восени 2022 року існував реальний ризик застосування РФ ядерної зброї
20:08
OPINION
Про типові помилки інфантильних громадян
20:02
світло
Відключень електроенергії на 8 вересня не прогнозується, - Укренерго
19:51
Рубен Брекельманс
Міністр оборони Нідерландів пояснив, чому Альянс не закриває небо над Україною
19:21
Португалія
Португалія закликала ЄС почати підготовку до вступу України
19:00
Партнерський матеріал
відновлення деокупованої Сумщини
Відбудова України: як відбувається відновлення деокупованої Сумщини
18:54
Окупанти атакували Нікопольщину важкою артилерією: загинула жінка, є поранена
18:36
Українська дзюдоїстка Анастасія Гарник здобула "золото" на Параолімпіаді-2024
Українська дзюдоїстка Анастасія Гарник здобула "золото" на Паралімпіаді-2024
18:28
Ексклюзив
Віталій Капранов
"Головний крючок, за який ми чіпляємо глядача": письменник і блогер Капранов розкрив секрет своєї творчості
18:08
OPINION
Ніхто з нас не обирав цей жах. Його обрав Путін
18:05
Паверліфтер Бабинець здобув першу в історії України медаль у цьому виді спорту на Паралімпіаді-2024
17:34
Україна повернула з окупованих територій двох жінок похилого віку
17:28
Барельєфи ордена Леніна і "Золоті зірки": в Одесі активісти зняли комуністичні символи з пам'ятника "Крила перемоги"
17:16
Іран
Очільник британської МІ6 Річард Мур оцінив ймовірність іранської помсти Ізраїлю у відповідь на вбивство командира ХАМАС
17:06
В Офісі президента заявили, що Україна готова створити Вищий спеціалізований суд в межах партнерства з МВФ
17:04
ЗСУ війна фронт
На фронті від початку доби відбулося 101 боєзіткнення: росіяни найактивніші на Покровському та Курахівському напрямках
16:45
Ніколас Мадуро
Аргентина просить МКС видати ордер на арешт президента Венесуели Мадуро
16:39
Оновлено
безпілотник, дрон
Дрони СБУ знищили склад з північнокорейськими ракетами у Воронезькій області РФ
16:33
Оновлено
У Луцьку стався вибух: є постраждалі, причетного затримали
Росіяни вдарили по середмістю Харкова 7 вересня: зафіксовано 2 прильоти, спалахнула пожежа
16:30
Ексклюзив
Глен Грант
Якщо ми далі воюватимемо радянською доктриною, то програємо війну, - полковник Грант
16:30
Українці почали застосовувати на фронті дрони-підпалювачі "Дракони", - CNN
16:07
OPINION
"Захист від дурня" для системи
16:01
Оновлено
Україна вимагає скасувати показ стрічки Russians at war на кінофестивалі у Торонто
Більше новин