Огляд

Путін "виграє щодня" через гальмування допомоги Україні та які існують інші можливості надати боєприпаси українському війську. Акценти світових ЗМІ 27 лютого

Ірина Запотічна
27 лютого, 2024 вiвторок
10:58

У фокусі міжнародних ЗМІ чергові обговорення допомоги Україні та обговорення лідерами ЄС пропозиції купувати боєприпаси в країнах за межами регіону, щоб дати Україні необхідне військове обладнання

Зміст

Путін "виграє" щодня від того, що Україна не отримує необхідних їй ресурсів

Володимир Путін

Фото: YouTube

The Guardian опублікували текст із назвою "Путін "виграє щодня": Конгрес не надсилає допомогу Україні, сказав високопосадовець Байдена".

Напередодні напруженого тижня у Вашингтоні, який може завершитися закриттям уряду - частково через жорстку опозицію республіканців до нової підтримки Києва, радник Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван сказав у інтерв'ю CNN, що "реальність така, що Путін щодня виграє від того, що Україна не отримує необхідних їй ресурсів, а Україна страждає від цього".

Сенат, який очолюють демократи, вже ухвалив пакет допомоги Україні та іншим союзникам США, включаючи Ізраїль, на 95 мільярдів доларів. Але в Палаті представників на спікера республіканців Майка Джонсона тиснуть протрампівські ультраправі члени його партії, щоб він не ставив це питання на голосування.

У своєму виступі в аналітичному центрі Atlantic Council у Вашингтоні в понеділок міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський сказав, що Джонсон буде винен, якщо законопроєкт про допомогу США провалиться і Росія просунеться на полі бою.

Українські війська повідомляють про нестачу зброї та боєприпасів, оскільки патова ситуація, що загострюється, поступається місцем російським успіхам. Зеленський оцінив загальну кількість загиблих серед українських військових у 31 000 осіб. Раніше повідомлялося, що офіційні особи США оцінювали цю цифру в 70 000 осіб.

Конгрес був на канікулах протягом двох тижнів і знову збирається в середу.

Для того щоб затвердити допомогу Україні, праві республіканці Палати представників також вимагають виділення коштів на прикордонну та імміграційну реформу - попри те, що республіканці Сенату цього місяця провалили власну двопартійну угоду щодо кордону, яка включала це питання.

США вже надіслали мільярди доларів допомоги та зброї, але після того, як проросійський Трамп був майже затверджений як кандидат у президенти від Республіканської партії, значна частина Республіканської партії в Конгресі підтримала його, заблокувавши нові витрати на Україну.

Однак багато республіканців у Палаті представників підтримують допомогу Україні. Високопоставлений республіканський член комітету у закордонних справах закликав Джонсона винести пакет допомоги на голосування, інакше він ризикує партійним бунтом.

"Українці вже загинули через те, що ми не надали цю допомогу вісім місяців тому, як повинні були", - сказав Бред Шерман з Каліфорнії в інтерв'ю CNN. Він також додав, що це справа спікера Джонсона - поставити цей законопроєкт на голосування, щоб допомога надійшла в березні.

"Якщо він цього не зробить, врешті-решт республіканці втомляться від обструкціонізму і приєднаються до демократів, подавши петицію про звільнення" - рідко використовуваний маневр у Конгресі, який дозволяє обійти блокування.

Інші способи надати Україні необхідне військове обладнання

Фото: Анатолій Степанов

Своєю чергою Bloomerg пише, що "ЄС розглядає можливість закупівлі зброї за межами блоку, щоб допомогти Україні".

Європейські лідери на зустрічі в Парижі обговорили пропозицію купувати боєприпаси в країнах за межами регіону, щоб дати Україні необхідне військове обладнання. 

Журналісти пишуть, що переговори відбулися в той момент, коли нездатність Європи забезпечити Україну достатньою кількістю військового обладнання спричинила розрив між східними та західними країнами. Настрої в дипломатичних колах на сході такі, що якщо Росія врешті-решт переможе, Західній Європі не буде прощено, і весь проєкт європейської інтеграції може опинитися під загрозою.

Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала, який мав детально описати план закупівлі 800 000 патронів у кількох країнах, сказав, що ряд глав держав і урядів висловили підтримку ініціативи під час переговорів у Парижі в понеділок.

Президент Франції Еммануель Макрон скликав позачерговий саміт на знак підтримки України і щоб підкреслити рішучість Заходу допомогти їй перемогти. Але Франція та інші країни виступили проти використання коштів Європейського Союзу для закупівлі боєприпасів за межами блоку, і Париж закликав витратити ці гроші на розвиток власної промисловості ЄС.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив після зустрічі, що його країна погодилася внести 100 мільйонів євро (109 мільйонів доларів) у чеський план, і висловив надію, що інші столиці підуть за цим.

Зокрема понад 60 мільярдів доларів додаткової допомоги США Україні, головному рятувальному кругу країни, яка намагається дати відсіч російським військам, залишається в глухому куті в Конгресі, де республіканці використовують це питання як важіль, щоб добитися поступок щодо безпеки кордонів та імміграційної політики.

Інноваційні зусилля стеження є парадоксальним результатом західних санкцій проти Росії

Фото: iStock

Зокрема у POLITICO вийшов текст під назвою "Нам потрібно більше знати про шпигунів серед нас".

Оглядачка пише, що розвідувальні служби Норвегії опублікували свої річні звіти. Усі вони описують інноваційні способи, якими Росія та Китай, а також Іран та Північна Корея збирають розвідувальні дані тепер, коли звичайний шлях до посольства став для них набагато важчим.

"Шпигунство проти західних країн ніколи не припинялося — навіть у найгармонійніші роки після закінчення холодної війни — але воно зростає роками. А до моменту вторгнення в Україну багато російських шпигунів працювали під офіційним прикриттям у посольствах Росії в європейських столицях. Однак після вторгнення західні уряди видворили понад 400 із них".

Інноваційні зусилля стеження є парадоксальним результатом західних санкцій проти Росії. Санкції мали підбити російських таємних агентів. Натомість керівники розвідки країни активізували шпигунів за участю осіб, які працюють під глибоким прикриттям, видаючи себе за звичайних членів суспільства.

Є ще одна частина сучасного західного суспільства, яка ще більш вразлива до шпигунства та його шкоди, ніж інші: морська інфраструктура. Десятиліттями торгові та дослідницькі судна порушували морські правила, щоб також займатися шпигунством. І в останні роки, у міру зростання флоту, зросло і шпигунство. 

Торговельні судна здійснюють стеження в норвезьких водах і це може включати картографування або саботаж морської інфраструктури, або що ці судна можуть навмисно спричиняти аварії, щоб виявити слабкі місця в норвезькій готовності або реагуванні.

Це важливо, оскільки Норвегія стала ключовим постачальником енергії до Європи, особливо після вторгнення в Україну та закриття трубопроводів Північного Потоку. Ця нафта і газ викачуються з морських платформ, а потім транспортуються по трубопроводах, які перетинають європейські води.

"Росія склала карту критичної нафтогазової інфраструктури Норвегії протягом кількох років. Таке відображення все ще триває, як фізично, так і в цифровому просторі. Ці знання можуть бути важливими в конфліктній ситуації", -  зазначає норвезька військова розвідка. До того, як "Північний потік" був саботований, хтось також склав його карту.

Постійна увага приділяється також підводним кабелям зв'язку. Їх місцеперебування є загальновідомим, його вказано на картах, якими користуються рибалки та інші, але насправді окремі кабелі важко визначити, оскільки морське дно може змусити їх трохи рухатися в тому чи іншому напрямку. На цьому тлі, мабуть, не дивно, що російські військові та цивільні кораблі просто кілька разів стояли біля узбережжя Ірландії, у водах, де велика концентрація підводних кабелів, що з’єднують Північну Європу та східне узбережжя США.

"Знання про величезну кількість шпигунства може зробити людину параноїком. Але найкраща протиотрута від поширеного шпигунства — не страх, а усвідомлення. І тепер, коли три норвезькі спецслужби розповіли громадськості про серйозність ситуації, норвежці, безперечно, будуть більш обережними", - підсумовує авторка статті.

Теги:
Читайте також:
Київ
+1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.16
    Купівля 42.16
    Продаж 42.76
  • EUR
    Купівля 43.36
    Продаж 44.15
  • Актуальне
  • Важливе
2025, четвер
16 січня
22:26
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ атакує Україну безпілотниками: ситуація ввечері 16 січня
22:13
Оновлено
"Мир завдяки силі": очільник МЗС Нідерландів оголосив про нову допомогу в Києві
21:35
сектор Гази
ХАМАС і Ізраїль уже підписали угоду про припинення вогню. - Al Arabiya
21:30
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Угода з Британією: нова фінансова допомога та відправка миротворців в Україну - що відомо. Колонка Сергія Згурця
21:09
Оновлено
Кароль Навроцький
"Україна має знати, що політика керується правилом взаємності": кандидат у президенти Польщі Навроцький відреагував на слова Зеленського
21:05
Порошенко
Порошенка знову не випустили за кордон
20:34
Помер видатний режисер Девід Лінч
20:30
Низку поїздів в Одесу прискорять: люди прибуватимуть на 2 години швидше
20:12
Ексклюзив
Дональд Трамп
Після виводу Байденом військ з Афганістану Трамп не хоче мати програш у вигляді поразки України, - нардепка Устінова
20:00
OPINION
Юзаючи Telegram в Україні, ти сприяєш спецслужбам країни-агресора
19:59
На прикордонні Сумщини росіяни дронами атакували авто поліції
19:43
ID-картка, паспорт
Понад 80 тис. українців у Польщі отримають "застряглі" паспорти, - Верещук
19:27
Доступ до полонених і повернення цивільних: Лубінець зустрівся з Москальковою, українськими та російськими представниками Червоного Хреста
19:23
Роберт Фіцо
"Шукаємо іншу дату": Фіцо заявив, що може зустрітися з Зеленським "найближчими днями"
19:16
Ексклюзив
Віктор Шлінчак
Навряд чи Москва погодиться на миротворців в Україні, - очільник Інституту світової політики Шлінчак
19:02
Донецька область
З небезпечних районів Донеччини поліція евакуювала 13 350 дітей
18:51
У Запоріжжі встановлять 17 нових модульних бетонних укриттів
18:47
Міністерство оборони України
Нардепка Радіна звинуватила Міноборони в порушеннях щодо закупівельних агенцій. У міністерстві озвучили свою позицію
18:39
"єПідтримка"
У Дії заяви на "Зимову єПідтримку" подали понад 10 млн українців
18:36
Оновлено
ООН цьогоріч планує залучити понад $3,32 млрд для гуманітарної допомоги Україні
18:34
Леонардо Ді Капріо
Леонардо ді Капріо пожертвував $1 млн на допомогу постраждалим від пожеж у Лос-Анджелесі
18:02
OPINION
Кінець нафтової імперії Ігоря Коломойського
18:00
У Дії відновили замовлення цифрових копій для установ та підприємств
17:45
Україна отримає від Британії та Швейцарії $500 тис. на гуманітарне розмінування Харківщини
17:41
Ексклюзив
День Гідності та Свободи, Україна, прапор України
Рівень довіри українців до США та Заходу знизився, - виконавчий директор КМІС Грушецький
17:39
Ексклюзив
У росіян дедалі менше засобів для протидії ударам Сил оборони по нафтобазах РФ, - Defense Express
17:12
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Росіяни використовують канал Сіверський Донець - Донбас, щоб прорвати оборону Часового Яру, - ОТУ "Луганськ"
17:08
Поліція біля гімназії в місті Спішска Стара Вес, східна Словаччина, 16 січня 2025 р.
У Словаччині учень напав із ножем на вчителя та однокласників: двоє загиблих
16:58
Театральний фестиваль-премія "ГРА" оголосив старт прийому заявок та нову номінацію - за найкращий текст
16:26
національний кешбек
За програмою "Національний кешбек" українці накопичили 1 млрд грн
16:24
Ексклюзив
Карта бойових дій за 1-8 січня
Загарбники прагнуть розширити плацдарм у напрямку Борової, - депутат Харківської райради Ткачук
16:18
ЗСУ
На фронті від початку доби зафіксували 89 боєзіткнень, найбільше – на Покровському та Курському напрямках
16:12
Дональд Трамп
У Трампа розробляють стратегію санкцій проти РФ, аби сприяти угоді між Києвом і Москвою, - Bloomberg
16:08
У Повітряних силах створили комісію, яка вивчає переведення військових ПС в інші роди та види ЗСУ
16:00
OPINION
Про звільнення Галущенка: не варто керуватися емоціями
15:47
новини Львівщини
У Харкові внаслідок падіння російського БПЛА три людини зазнали поранень
15:44
Ексклюзив
путін
Для Путіна Покровськ набув значення стратегічного рівня, але це не спрацює, - генерал Маломуж
15:32
Угорщина
В уряді Угорщини заявили, що продовження санкцій ЄС проти РФ слід розглядати після консультацій з адміністрацією Трампа
15:26
Марко Рубіо
The New York Times: Рубіо в центрі уваги під час другого дня слухань кандидатів у Кабінет міністрів
15:17
Оновлено
Володимир Зеленський
"Ми також передамо РФ привіт": Зеленський про атаку дронів під час його зустрічі зі Стармером у Києві
Більше новин