Огляд

Путін "виграє щодня" через гальмування допомоги Україні та які існують інші можливості надати боєприпаси українському війську. Акценти світових ЗМІ 27 лютого

Ірина Запотічна
27 лютого, 2024 вiвторок
10:58

У фокусі міжнародних ЗМІ чергові обговорення допомоги Україні та обговорення лідерами ЄС пропозиції купувати боєприпаси в країнах за межами регіону, щоб дати Україні необхідне військове обладнання

Зміст

Путін "виграє" щодня від того, що Україна не отримує необхідних їй ресурсів

Володимир Путін

Фото: YouTube

The Guardian опублікували текст із назвою "Путін "виграє щодня": Конгрес не надсилає допомогу Україні, сказав високопосадовець Байдена".

Напередодні напруженого тижня у Вашингтоні, який може завершитися закриттям уряду - частково через жорстку опозицію республіканців до нової підтримки Києва, радник Байдена з нацбезпеки Джейк Салліван сказав у інтерв'ю CNN, що "реальність така, що Путін щодня виграє від того, що Україна не отримує необхідних їй ресурсів, а Україна страждає від цього".

Сенат, який очолюють демократи, вже ухвалив пакет допомоги Україні та іншим союзникам США, включаючи Ізраїль, на 95 мільярдів доларів. Але в Палаті представників на спікера республіканців Майка Джонсона тиснуть протрампівські ультраправі члени його партії, щоб він не ставив це питання на голосування.

У своєму виступі в аналітичному центрі Atlantic Council у Вашингтоні в понеділок міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський сказав, що Джонсон буде винен, якщо законопроєкт про допомогу США провалиться і Росія просунеться на полі бою.

Українські війська повідомляють про нестачу зброї та боєприпасів, оскільки патова ситуація, що загострюється, поступається місцем російським успіхам. Зеленський оцінив загальну кількість загиблих серед українських військових у 31 000 осіб. Раніше повідомлялося, що офіційні особи США оцінювали цю цифру в 70 000 осіб.

Конгрес був на канікулах протягом двох тижнів і знову збирається в середу.

Для того щоб затвердити допомогу Україні, праві республіканці Палати представників також вимагають виділення коштів на прикордонну та імміграційну реформу - попри те, що республіканці Сенату цього місяця провалили власну двопартійну угоду щодо кордону, яка включала це питання.

США вже надіслали мільярди доларів допомоги та зброї, але після того, як проросійський Трамп був майже затверджений як кандидат у президенти від Республіканської партії, значна частина Республіканської партії в Конгресі підтримала його, заблокувавши нові витрати на Україну.

Однак багато республіканців у Палаті представників підтримують допомогу Україні. Високопоставлений республіканський член комітету у закордонних справах закликав Джонсона винести пакет допомоги на голосування, інакше він ризикує партійним бунтом.

"Українці вже загинули через те, що ми не надали цю допомогу вісім місяців тому, як повинні були", - сказав Бред Шерман з Каліфорнії в інтерв'ю CNN. Він також додав, що це справа спікера Джонсона - поставити цей законопроєкт на голосування, щоб допомога надійшла в березні.

"Якщо він цього не зробить, врешті-решт республіканці втомляться від обструкціонізму і приєднаються до демократів, подавши петицію про звільнення" - рідко використовуваний маневр у Конгресі, який дозволяє обійти блокування.

Інші способи надати Україні необхідне військове обладнання

Фото: Анатолій Степанов

Своєю чергою Bloomerg пише, що "ЄС розглядає можливість закупівлі зброї за межами блоку, щоб допомогти Україні".

Європейські лідери на зустрічі в Парижі обговорили пропозицію купувати боєприпаси в країнах за межами регіону, щоб дати Україні необхідне військове обладнання. 

Журналісти пишуть, що переговори відбулися в той момент, коли нездатність Європи забезпечити Україну достатньою кількістю військового обладнання спричинила розрив між східними та західними країнами. Настрої в дипломатичних колах на сході такі, що якщо Росія врешті-решт переможе, Західній Європі не буде прощено, і весь проєкт європейської інтеграції може опинитися під загрозою.

Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала, який мав детально описати план закупівлі 800 000 патронів у кількох країнах, сказав, що ряд глав держав і урядів висловили підтримку ініціативи під час переговорів у Парижі в понеділок.

Президент Франції Еммануель Макрон скликав позачерговий саміт на знак підтримки України і щоб підкреслити рішучість Заходу допомогти їй перемогти. Але Франція та інші країни виступили проти використання коштів Європейського Союзу для закупівлі боєприпасів за межами блоку, і Париж закликав витратити ці гроші на розвиток власної промисловості ЄС.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив після зустрічі, що його країна погодилася внести 100 мільйонів євро (109 мільйонів доларів) у чеський план, і висловив надію, що інші столиці підуть за цим.

Зокрема понад 60 мільярдів доларів додаткової допомоги США Україні, головному рятувальному кругу країни, яка намагається дати відсіч російським військам, залишається в глухому куті в Конгресі, де республіканці використовують це питання як важіль, щоб добитися поступок щодо безпеки кордонів та імміграційної політики.

Інноваційні зусилля стеження є парадоксальним результатом західних санкцій проти Росії

Фото: iStock

Зокрема у POLITICO вийшов текст під назвою "Нам потрібно більше знати про шпигунів серед нас".

Оглядачка пише, що розвідувальні служби Норвегії опублікували свої річні звіти. Усі вони описують інноваційні способи, якими Росія та Китай, а також Іран та Північна Корея збирають розвідувальні дані тепер, коли звичайний шлях до посольства став для них набагато важчим.

"Шпигунство проти західних країн ніколи не припинялося — навіть у найгармонійніші роки після закінчення холодної війни — але воно зростає роками. А до моменту вторгнення в Україну багато російських шпигунів працювали під офіційним прикриттям у посольствах Росії в європейських столицях. Однак після вторгнення західні уряди видворили понад 400 із них".

Інноваційні зусилля стеження є парадоксальним результатом західних санкцій проти Росії. Санкції мали підбити російських таємних агентів. Натомість керівники розвідки країни активізували шпигунів за участю осіб, які працюють під глибоким прикриттям, видаючи себе за звичайних членів суспільства.

Є ще одна частина сучасного західного суспільства, яка ще більш вразлива до шпигунства та його шкоди, ніж інші: морська інфраструктура. Десятиліттями торгові та дослідницькі судна порушували морські правила, щоб також займатися шпигунством. І в останні роки, у міру зростання флоту, зросло і шпигунство. 

Торговельні судна здійснюють стеження в норвезьких водах і це може включати картографування або саботаж морської інфраструктури, або що ці судна можуть навмисно спричиняти аварії, щоб виявити слабкі місця в норвезькій готовності або реагуванні.

Це важливо, оскільки Норвегія стала ключовим постачальником енергії до Європи, особливо після вторгнення в Україну та закриття трубопроводів Північного Потоку. Ця нафта і газ викачуються з морських платформ, а потім транспортуються по трубопроводах, які перетинають європейські води.

"Росія склала карту критичної нафтогазової інфраструктури Норвегії протягом кількох років. Таке відображення все ще триває, як фізично, так і в цифровому просторі. Ці знання можуть бути важливими в конфліктній ситуації", -  зазначає норвезька військова розвідка. До того, як "Північний потік" був саботований, хтось також склав його карту.

Постійна увага приділяється також підводним кабелям зв'язку. Їх місцеперебування є загальновідомим, його вказано на картах, якими користуються рибалки та інші, але насправді окремі кабелі важко визначити, оскільки морське дно може змусити їх трохи рухатися в тому чи іншому напрямку. На цьому тлі, мабуть, не дивно, що російські військові та цивільні кораблі просто кілька разів стояли біля узбережжя Ірландії, у водах, де велика концентрація підводних кабелів, що з’єднують Північну Європу та східне узбережжя США.

"Знання про величезну кількість шпигунства може зробити людину параноїком. Але найкраща протиотрута від поширеного шпигунства — не страх, а усвідомлення. І тепер, коли три норвезькі спецслужби розповіли громадськості про серйозність ситуації, норвежці, безперечно, будуть більш обережними", - підсумовує авторка статті.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.16
    Купівля 41.16
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.09
    Продаж 43.86
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
23 листопада
18:25
Володимир Зеленський
Зеленський: у січні хочу почути нові пропозиції Трампа щодо плану завершення війни
18:05
OPINION
Як влада мала б боротися з telegram
17:51
Володимир Зеленський
Путін дав наказ витіснити ЗСУ з Курщини до інавгурації Трампа, – Зеленський
17:25
МВС створило електронну мапу понад 2000 випадків канібалізму під час Голодомору
17:23
Ексклюзив
Володимир Путін і Дмитро Пєсков
Кремль буде позначати Трампу свої рамки щодо припинення війни, - російський опозиційний експерт Морозов
17:20
Віктор Ющенко
Розвідка США розсекретила, що Віктора Ющенка у 2004 році отруїла Росія, - Bloomberg
17:03
ЗСУ
На фронті з початку доби відбулося 125 боєзіткнень: росіяни завдали 110 обстрілів по Курщині
17:03
Жан-Ноель Барро
Немає ніяких "червоних ліній", коли йдеться про підтримку України, - очільник МЗС Франції Барро про можливість залучення до війни французьких військових
16:52
Заходи у США за участі Зеленського від 24.09. Володимир Зеленський
Український експорт продовольства забезпечує 400 млн людей у 100 країнах, - Зеленський
16:39
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
Без гарантій безпеки для України жодні переговори не мають сенсу, - дипломат Брайза
16:34
Мати пекла коржики з перетертих бруньок, половина села не вижила: 100-річна жителька Черкащини розповіла про Голодомор
16:22
Огляд
Іван Калюжний (праворуч), Албанія - Україна
Волейболісти-втікачі та успіх України в Лізі націй: головні новини українського спорту за тиждень
16:09
Рафал Тшасковський
Тшасковський переміг Сікорського на праймериз "Громадянської коаліції": він стане кандидатом у президенти Польщі
16:05
OPINION
Путіне, Шойгу, де "Орєшнік"?
15:59
Ексклюзив
У Кентерберійському соборі розпочнеться особливе богослужіння з ушанування пам'яті жертв Голодомору
15:53
Російські окупанти без опізнавальних знаків у Криму у 2014 році
Росіяни викрали щонайменше 785 об'єктів української культурної спадщини
15:52
Майк Раундс
"Ми брешемо самі собі": соратник Трампа Майк Раундс відкинув ідею мирних переговорів із Путіним
15:34
путін
Путін під час "ракетного" звернення 21 листопада жодного разу не поворухнув руками: Bild припустив, що це означає
15:25
обстріл, ППО
Україна може збивати нові російські ракети "Кедр", що здатні нести "ядерку": NV дізнався як
15:11
штормове попередження
Сильний вітер, ожеледиця та 13 см снігу: Велику Британію накрив шторм "Берт"
15:07
Валерій Залужний
Залужний: ближче до 2027 року армія РФ може здійснити технологічний прорив
15:06
Ексклюзив
Пуск ракети "Сармат" (РФ)
Росіяни мають одиниці таких ракет: авіаексперт Романенко про ракетний удар РФ по Дніпру 21 листопада
14:59
мокрий сніг
Де 24 листопада очікувати опади та мороз: прогноз погоди від Наталки Діденко
14:55
нафта ембарго санкції
Чехія скасовує дозвіл на імпорт російських нафтопродуктів з наступного року
14:35
Андрій Юсов
У Росії діє система катувань полонених, для якої готують "окремих спеціалістів", - Юсов
14:22
ракети Taurus
Президентка Європарламенту Мецола закликала Німеччину надати Україні далекобійні ракети Taurus
14:21
Дрон PD-2
Інноваційний підхід: на Времівському напрямку ЗСУ поєднали автомат з дроном
14:13
Ексклюзив
Дональд Трамп
До інавгурації Трампа створилася турбулентність десь на 60, а, можливо, 90 днів, - російський опозиційний експерт Морозов
14:04
Оновлено
Газпромбанк
Банки у Європі та Азії припиняють обслуговувати картки системи UnionPay, видані російським Газпромбанком
14:00
OPINION
"Мирні переговори" можливі як процес, але не як результат
13:58
Удар Storm Shadow по підземному штабу РФ у Мар'їно на Курщині
Ударом Storm Shadow по підземному штабу РФ на Курщині, імовірно, ліквідовано російського генерала, - ЗМІ
13:46
Ексклюзив
Джо Байден і Володимир Зеленський
Адміністрація Байдена ніколи не намагалась забезпечити перемогу України, - дипломат Брайза
13:45
Україна повернула 4 дітей з ТОТ
Україна повернула ще 3 дітей з тимчасово окупованих територій
13:34
робота військових, Часів Яр
Готові до боїв у місті та війні дронів: які підрозділи РФ штурмують Часів Яр
13:25
Дональд Трамп і Марк Рютте
Генсек НАТО Рютте зустрівся з Трампом у Флориді: про що йшлося
13:15
Віцепрезидентка Філіппін Сара Дутерте
Віцепрезидентка Філіппін Сара Дутерте заявила, що найняла кілера, щоб убити президента та його дружину
13:08
балістична ракета "Сармат"
РФ планує знову провести випробувальні пуски балістичних ракет найближчими днями, - ISW
12:50
Ізраїль, ЦАХАЛ
ЦАХАЛ вдарив по Бейруту: ціллю атаки був головний командир "Хезболли", член Ради Джихаду Мухаммад Хайдар
12:48
Литва профінансує виробництво українських далекобійних БПЛА, - Умєров
12:27
OPINION
Через непрофесійних дипломатів Україна роздає нагороди сумнівним особам
Більше новин