Огляд

Українці прориваються у ще одну область РФ та для чого прем‘єр Індії їде в Київ. Акценти світових ЗМІ 22 серпня

22 серпня, 2024 четвер
11:23

У фокусі міжнародних видань – поїздка прем’єр-міністра Індії Нарендра Моді до Києва вперше в історії двох країн, а також кого судять в Україні за колабораціонізм

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 22 серпня.

Що очікувати від візиту прем’єр-міністра Індії до України

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді

Фото: reuters

 

У CNN написали, що прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді зустрінеться з лідерами Польщі в четвер за день до свого очікуваного візиту в Україну – першого в історії цих країн. Поїздка Моді відбудеться через кілька тижнів після того, як він приїхав до Москви для переговорів із диктатором РФ Володимиром Путіним. Ця поїздка викликала критику з боку України.

Виступаючи перед представниками індійської діаспори у Варшаві після свого прибуття у вівторок, Моді сказав, що Індія наголошує на "дипломатії та діалозі".

" Погляд Індії абсолютно чіткий – це не епоха війни", – сказав Моді, додавши, що країна є "великим прихильником постійного миру в цьому регіоні".

"Настав час об’єднатися, щоб протистояти викликам, які становлять найбільшу загрозу для людства", — сказав він.

"Очікувані зустрічі Моді цього тижня – з лідерами Польщі, ключового члена НАТО, у четвер та з президентом України Володимиром Зеленським у п’ятницю – відбуваються під час переломної точки у війні. Раніше цього місяця українські війська почали безпрецедентний наступ на територію Росії майже через два з половиною роки після вторгнення Москви", - відзначають у CNN.

Вони додають, що у Нью-Делі неодноразово закликали до припинення вогню в Україні, але утрималися від засудження нападу Росії, оскільки індійці прагнуть підтримувати відносини з Москвою – давнім партнером, якого вважають ключовим для збалансування напружених відносин з Китаєм.

Тож, у Польщі Моді зустрінеться з президентом Анджеєм Дудою та візьме участь у переговорах із прем’єр-міністром Дональдом Туском. Обговорення будуть зосереджені на зміцненні співпраці, а також на "регіональних і глобальних питаннях, що становлять взаємний інтерес", за словами міністерства закордонних справ Індії, яке повідомило, що це перший візит індійського прем’єр-міністра до східноєвропейської країни за 45 років.  

"Цей знаковий візит, звичайно, відбувається на тлі триваючого конфлікту в Україні, який також стане частиною дискусій", — сказала секретар міністерства у справах Заходу Танмая Лал під час брифінгу в понеділок.

Раніше Індія взяла участь у підтриманому Україною міжнародному мирному саміті у Швейцарії в червні, але, як і кілька великих економік Глобального Півдня, не схвалила спільного комюніке наприкінці зустрічі. Моді та Зеленський двічі зустрічалися на полях самітів G7 з початку війни, включно з червнем цього року в Італії.

Очікується, що під час свого візиту в Україну Моді зустрінеться із Зеленським і обговорить те, що міністерство закордонних справ Індії назвало "всією гамою двосторонніх відносин", включаючи економічні зв’язки, інфраструктуру та оборону.

Спроба ЗСУ прориватися у ще одну область РФ

У Der Spiegel написали, що за словами Росії, ті перешкодили вторгненню українських "диверсантів" у сусідню з Курською область.

"Росія каже, що зірвала просування українців до прикордонного з Росією району Брянська, який межує з Курськом.  Вторгненню "української розвідувально-диверсійної групи" запобігли сили російської спецслужби ФСБ і підрозділи російської армії, повідомив у середу губернатор Брянська Олександр Богомаз. Українських військових применшують як "диверсантів", - пишуть у німецькому виданні.

У Der Spiegel додають, що інший російський губернатор також повідомив про атаку безпілотників. У Волгоградській області на півдні Росії після атаки українців загорівся військовий об'єкт. Губернатор області Андрій Бочаров повідомив, що на об'єкт впав дрон. Жертв не було. Бочаров залишив незрозумілим, який військовий об'єкт постраждав. Однак він пояснив, що обстріл був спрямований на село Маринівка. Росія має там авіабазу.

Як Україна карає за колабораціонізм та чи справедливо всіх засуджують

тюрма

Фото: pixabay

 

У BBC написали репортаж про те, як в Україні відбувають покарання колаборанти. У виданні зазначають, що злочини колабораціонізму варіюються в Україні від простого заперечення незаконності російського вторгнення або підтримки його особисто чи онлайн до виконання політичної, чи військової ролі на користь окупаційних держав. Покарання – до 15 років позбавлення волі.

З майже 9000 справ про співпрацю на сьогодні правозахисниця Тетяна Синюк та її команда проаналізували більшість вироків і кажуть, що вони стурбовані "надто широким законодавством" стосовно колабораціонізму.

"Тепер за цим законодавством відповідатимуть і люди, які надають життєво важливі послуги на окупованих територіях", – каже Синюк.

На її думку, законодавці повинні враховувати реальність життя та роботи в окупації за понад два роки повномасштабної війни.

"Я взагалі не заслуговую тут бути" – говорить Тетяна Потапенко, яка родом з Лиману і є однією з 62 засуджених колабораціоністів у в'язниці поблизу Дніпра, яку утримують ізольовано від інших ув'язнених.

Тетяна пояснює журналістам, що вона 15 років була волонтером, підтримувала зв’язки з місцевими чиновниками, але виконання цих обов’язків після прибуття росіян обійшлося їй дорого. Однак українська прокуратура стверджувала, що вона незаконно виконувала службові обов’язки в окупантів, зокрема роздавала допомогу.

"Зима закінчилася, у людей закінчилася їжа, комусь потрібно було виступати за їх захист", — каже вона. "Я не могла залишити тих старих людей. Я виросла серед них".

Коли нові російські правителі прийшли до влади, вона каже, що друг переконав її також співпрацювати з ними, щоб отримати вкрай необхідні ліки.

"Я не співпрацювала з ними добровільно", — каже вона. "Я пояснила, що люди з обмеженими можливостями не можуть отримати потрібні ліки. Хтось зняв мене на відео та виклав в інтернет, і українська прокуратура використала це, щоб стверджувати, що я працюю на них".

Після звільнення Лиману, суду показали підписані нею документи, які свідчать про те, що вона взяла на себе офіційну роль в окупаційній владі.

"У чому мій злочин? Боротися за свій народ?" - питає вона: "Я ніколи не працював на росіян. Я вижила і зараз опинилася у в'язниці".

У BBC додають, що закон про колабораціонізм 2022 року був розроблений для того, щоб люди не допомагали російській армії.

"Однак законодавство охоплює всі види діяльності, в тому числі й ті, що не завдають шкоди національній безпеці", – каже правозахисниця Тетяна Синюк.

У BBC відзначають, що на лаві підсудних часто опиняються за менш серйозні звинувачення, натомість тих, хто організовував фіктивні референдуми, здавав позиції українських військових, займався керівництвом разом з окупантами – їх судять здебільшого заочно.

Теги:
Читайте також:
Київ
+11°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.02
    Купівля 41.02
    Продаж 41.49
  • EUR
    Купівля 45.05
    Продаж 45.78
  • Актуальне
  • Важливе
2024, понедiлок
7 жовтня
11:48
Ексклюзив
F-16
Авіаексперт Храпчинський пояснив, чи зможуть F-16 протидіяти запускам ворожих КАБів
11:45
Ексклюзив
Чисельність населення в Україні
В липні цього року чисельність населення України склала 35,8 млн людей, - уряд
11:45
Оновлено
ракета Х-59
РФ зранку атакувала КАБами низку регіонів: на Запоріжжі лунали вибухи, у Херсоні серед 8 постраждалих двоє дітей
11:42
Наживо
Shahed-136
РФ атакує Україну ударними БПЛА та ракетами: у Києві впали уламки "кинджалу"
11:36
новини Закарпаття
Ексголові Конституційного Cуду й правоохоронцям оголосили підозри в незаконному переправленні через держкордон
11:25
ППО, обстріл, ЗСУ
Уночі та зранку сили ППО збили 32 "шахеди" та 2 "кинджали", якими РФ атакувала Україну
11:20
Огляд
світ, міжнародний огляд
Рік війни між Ізраїлем і ХАМАС, чому Україна відступає на Донбасі та як минуле заважає Києву й Варшаві. Акценти світових ЗМІ 7 жовтня
11:12
На фото: Кіану Рівз
Кіану Рівз у 60 років дебютував на професійних автоперегонах 
11:06
Отримала понад 4 млн грн за видачу фіктивних довідок ухилянтам: у Житомирі викрили лікарку діагностичного центру
10:35
Ексклюзив
Кирило Буданов
Буданов - носій рейтингу: Кошель про інформаційну атаку щодо відставки очільника ГУР
10:28
Коригували ворожі удари: на Дніпропетровщині затримали двох мешканців, підозрюваних в участі в агентурній мережі ФСБ
10:27
Огляд
Збірна України - бронзовий призер ЧС-2024 з футзалу
Україна взяла бронзу ЧС з футзалу, зірка UFC переміг нокаутом, а найкращий тенісист світу потрапив у допінг-скандал. Головні новини світового спорту за тиждень
10:26
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 7 жовтня: скільки коштують євро, долар та злотий
10:05
OPINION
Захід — Росія: видавати бажане за дійсне
09:54
"Друга ріка" зібрали понад 1 млн грн на катери для розвідки під час туру в Європі
09:50
Ілюстративне зображення
Зміцнює як фізичне, так і психічне здоров'я: австралійські вчені проаналізували вплив володіння собакою для людини
09:46
Навчання НАТО Defender 23
У Литві стартують масштабні військові навчання за участю країн НАТО
09:33
У Пакистані біля аеропорту Карачі стався теракт: двоє людей загинули, щонайменше 10 постраждали
09:32
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Насамперед ворог буде акцентуватися на захоплення Курахового, - Згурець
08:47
Ексклюзив
Курахове
Бачив тільки зруйновані автівки та будинки: волонтер Маховський про евакуацію з Курахівського напрямку
08:38
Оновлено
ХАМАС напав на Ізраїль
В Ізраїлі розпочалися заходи з вшанування пам'яті жертв різанини, вчиненої ХАМАС 7 жовтня. Реакції світу
08:33
Оновлено
пожежа
Сили оборони завдали удару по нафтовому терміналу в окупованій Феодосії
08:16
Оновлено
ЗСУ
За добу на фронті відбулося 141 боєзіткнення: найактивніші росіяни на Покровському та Курахівському напрямках
08:02
OPINION
Скандал зі МСЕК у Хмельницькому: фото на дивані — дзеркало для українців
07:48
мобілізація в РФ
Влада РФ планує щороку набирати до армії 225 тис. контрактників, - ЦПД
07:40
Оновлено
Вибух
Росіяни ввечері атакували КАБами Харківщину: троє постраждалих
07:25
Інфографіка
втрати окупантів
Сили оборони за добу ліквідували 14 танків, 64 артсистеми і 1160 військових армії РФ
07:23
Був режисером і знімався у кліпах: помер брат Мадонни Крістофер Чікконе
07:22
у Запоріжжі почали будувати перші підземні школи
У Запорізькій області побудують восьму підземну школу: уряд виділив майже 17 млн грн
06:59
Ірландія
Російська розвідка завербувала ірландського парламентаря в якості пропагандиста, - Politico
06:45
Оновлено
чорне море, ракетоносій рф
Росіяни вивели у Чорне море чотири ракетоносії: загальний залп - до 24 "калібрів"
06:13
ураган "Хелен"
На Флориду насувається новий ураган: очікується евакуація мільйонів людей
00:04
Ізраїль, ЦАХАЛ
ЦАХАЛ оголосив закритою військовою зоною три райони на кордоні з Ліваном
2024, неділя
6 жовтня
23:52
Румунія, прапор Румунії
Верховний суд Румунії зняв із президентських виборів проросійську кандидатку
22:51
Ексклюзив
Дрон влучив у вежу Москва-Сіті
Єдиний шлях припинення війни - знищення режиму в Москві, - російський опозиціонер Пономарьов
22:44
Роберт Фіцо
Фіцо заявив, що блокуватиме вступ України в НАТО, поки буде прем'єром Словаччини
22:25
Хезбола, Ліван
Іран втратив зв'язок з керівником своєї спецслужби "Кудс", яка допомагає ліванській "Хезболлі", - Reuters
22:03
Ексклюзив
ізраїль танк
Міжнародник Семиволос припустив, чому затягнулась війна на Близькому Сході
21:57
Ой у лузі червона калина
У Сімферополі лікаря заарештували за рінгтон "Червона калина"
21:37
Іран
Іран скасував низку авіарейсів у ніч проти 7 жовтня
Більше новин