Огляд

Українці прориваються у ще одну область РФ та для чого прем‘єр Індії їде в Київ. Акценти світових ЗМІ 22 серпня

22 серпня, 2024 четвер
11:23

У фокусі міжнародних видань – поїздка прем’єр-міністра Індії Нарендра Моді до Києва вперше в історії двох країн, а також кого судять в Україні за колабораціонізм

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 22 серпня.

Що очікувати від візиту прем’єр-міністра Індії до України

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді

Фото: reuters

 

У CNN написали, що прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді зустрінеться з лідерами Польщі в четвер за день до свого очікуваного візиту в Україну – першого в історії цих країн. Поїздка Моді відбудеться через кілька тижнів після того, як він приїхав до Москви для переговорів із диктатором РФ Володимиром Путіним. Ця поїздка викликала критику з боку України.

Виступаючи перед представниками індійської діаспори у Варшаві після свого прибуття у вівторок, Моді сказав, що Індія наголошує на "дипломатії та діалозі".

" Погляд Індії абсолютно чіткий – це не епоха війни", – сказав Моді, додавши, що країна є "великим прихильником постійного миру в цьому регіоні".

"Настав час об’єднатися, щоб протистояти викликам, які становлять найбільшу загрозу для людства", — сказав він.

"Очікувані зустрічі Моді цього тижня – з лідерами Польщі, ключового члена НАТО, у четвер та з президентом України Володимиром Зеленським у п’ятницю – відбуваються під час переломної точки у війні. Раніше цього місяця українські війська почали безпрецедентний наступ на територію Росії майже через два з половиною роки після вторгнення Москви", - відзначають у CNN.

Вони додають, що у Нью-Делі неодноразово закликали до припинення вогню в Україні, але утрималися від засудження нападу Росії, оскільки індійці прагнуть підтримувати відносини з Москвою – давнім партнером, якого вважають ключовим для збалансування напружених відносин з Китаєм.

Тож, у Польщі Моді зустрінеться з президентом Анджеєм Дудою та візьме участь у переговорах із прем’єр-міністром Дональдом Туском. Обговорення будуть зосереджені на зміцненні співпраці, а також на "регіональних і глобальних питаннях, що становлять взаємний інтерес", за словами міністерства закордонних справ Індії, яке повідомило, що це перший візит індійського прем’єр-міністра до східноєвропейської країни за 45 років.  

"Цей знаковий візит, звичайно, відбувається на тлі триваючого конфлікту в Україні, який також стане частиною дискусій", — сказала секретар міністерства у справах Заходу Танмая Лал під час брифінгу в понеділок.

Раніше Індія взяла участь у підтриманому Україною міжнародному мирному саміті у Швейцарії в червні, але, як і кілька великих економік Глобального Півдня, не схвалила спільного комюніке наприкінці зустрічі. Моді та Зеленський двічі зустрічалися на полях самітів G7 з початку війни, включно з червнем цього року в Італії.

Очікується, що під час свого візиту в Україну Моді зустрінеться із Зеленським і обговорить те, що міністерство закордонних справ Індії назвало "всією гамою двосторонніх відносин", включаючи економічні зв’язки, інфраструктуру та оборону.

Спроба ЗСУ прориватися у ще одну область РФ

У Der Spiegel написали, що за словами Росії, ті перешкодили вторгненню українських "диверсантів" у сусідню з Курською область.

"Росія каже, що зірвала просування українців до прикордонного з Росією району Брянська, який межує з Курськом.  Вторгненню "української розвідувально-диверсійної групи" запобігли сили російської спецслужби ФСБ і підрозділи російської армії, повідомив у середу губернатор Брянська Олександр Богомаз. Українських військових применшують як "диверсантів", - пишуть у німецькому виданні.

У Der Spiegel додають, що інший російський губернатор також повідомив про атаку безпілотників. У Волгоградській області на півдні Росії після атаки українців загорівся військовий об'єкт. Губернатор області Андрій Бочаров повідомив, що на об'єкт впав дрон. Жертв не було. Бочаров залишив незрозумілим, який військовий об'єкт постраждав. Однак він пояснив, що обстріл був спрямований на село Маринівка. Росія має там авіабазу.

Як Україна карає за колабораціонізм та чи справедливо всіх засуджують

тюрма

Фото: pixabay

 

У BBC написали репортаж про те, як в Україні відбувають покарання колаборанти. У виданні зазначають, що злочини колабораціонізму варіюються в Україні від простого заперечення незаконності російського вторгнення або підтримки його особисто чи онлайн до виконання політичної, чи військової ролі на користь окупаційних держав. Покарання – до 15 років позбавлення волі.

З майже 9000 справ про співпрацю на сьогодні правозахисниця Тетяна Синюк та її команда проаналізували більшість вироків і кажуть, що вони стурбовані "надто широким законодавством" стосовно колабораціонізму.

"Тепер за цим законодавством відповідатимуть і люди, які надають життєво важливі послуги на окупованих територіях", – каже Синюк.

На її думку, законодавці повинні враховувати реальність життя та роботи в окупації за понад два роки повномасштабної війни.

"Я взагалі не заслуговую тут бути" – говорить Тетяна Потапенко, яка родом з Лиману і є однією з 62 засуджених колабораціоністів у в'язниці поблизу Дніпра, яку утримують ізольовано від інших ув'язнених.

Тетяна пояснює журналістам, що вона 15 років була волонтером, підтримувала зв’язки з місцевими чиновниками, але виконання цих обов’язків після прибуття росіян обійшлося їй дорого. Однак українська прокуратура стверджувала, що вона незаконно виконувала службові обов’язки в окупантів, зокрема роздавала допомогу.

"Зима закінчилася, у людей закінчилася їжа, комусь потрібно було виступати за їх захист", — каже вона. "Я не могла залишити тих старих людей. Я виросла серед них".

Коли нові російські правителі прийшли до влади, вона каже, що друг переконав її також співпрацювати з ними, щоб отримати вкрай необхідні ліки.

"Я не співпрацювала з ними добровільно", — каже вона. "Я пояснила, що люди з обмеженими можливостями не можуть отримати потрібні ліки. Хтось зняв мене на відео та виклав в інтернет, і українська прокуратура використала це, щоб стверджувати, що я працюю на них".

Після звільнення Лиману, суду показали підписані нею документи, які свідчать про те, що вона взяла на себе офіційну роль в окупаційній владі.

"У чому мій злочин? Боротися за свій народ?" - питає вона: "Я ніколи не працював на росіян. Я вижила і зараз опинилася у в'язниці".

У BBC додають, що закон про колабораціонізм 2022 року був розроблений для того, щоб люди не допомагали російській армії.

"Однак законодавство охоплює всі види діяльності, в тому числі й ті, що не завдають шкоди національній безпеці", – каже правозахисниця Тетяна Синюк.

У BBC відзначають, що на лаві підсудних часто опиняються за менш серйозні звинувачення, натомість тих, хто організовував фіктивні референдуми, здавав позиції українських військових, займався керівництвом разом з окупантами – їх судять здебільшого заочно.

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.29
    Купівля 42.29
    Продаж 42.97
  • EUR
    Купівля 43.35
    Продаж 44.19
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
15 січня
08:04
OPINION
Гарантії роз'єднання України: головне з пресконференції Лаврова
07:59
Оновлено
Крилата ракета
Армія РФ атакує Україну ракетами: ситуація вранці 15 січня
07:56
Оновлено
електроенергія, відключення
Через масовану атаку РФ в Україні застосували превентивні обмеження електроенергії
07:43
Ілон Маск
Купівля Twitter Маском: Комісія з цінних паперів і бірж США подала до суду на мільярдера
07:37
втрати окупантів
Армія РФ за добу на фронті втратила 1580 військових та майже 400 одиниць техніки
07:28
на фото: винищувачі НАТО
Польща підняла винищувачі та заявила про готовність до негайного реагування через атаку РФ по Україні
07:24
Христя Фріланд
Христя Фріланд готується балотуватися на очільницю Ліберальної партії Канади, - CBC News
07:03
TikTok і RedNote
На тлі можливої заборони TikTok: китайський додаток RedNote став найпопулярнішим у США
06:32
Даніель Дюбуа
"Ніколи не вірте його словам": Дюбуа про заяву Ф'юрі щодо завершення кар'єри
05:55
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія запустила ударні дрони по Україні у ніч на 15 січня: на Львівщині працювала ППО
05:42
Кая Каллас
Каллас: рішення щодо України не може бути досягнуто без України
05:30
Верфі ЄС попри санкції ремонтують російські арктичні танкери для перевезення газу, - FT
03:57
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль
У Південній Кореї слідчі заарештували президента Юн Сок Йоля
02:54
Куба
Байден скасував декілька обмежень США стосовно Куби
01:26
Франсуа Байру
У Франції ультраліві депутати ініціювали вотум недовіри новому уряду Франсуа Байру
01:02
Дрони атакували спиртзавод у Тамбовській області РФ, поруч є військовий полігон
00:44
"Люди ділилися наболілим": заступник генсека ООН приїхав на Куп'янщину
00:02
Андрій Єрмак
Єрмак: ​​Бразилія може стати ключовим партнером у поверненні дітей, яких депортувала РФ
2025, вiвторок
14 січня
23:39
Піт Хегсет
Війні треба покласти край, але якомога вигідніше для українців, - майбутній очільник Пентагону
23:25
На війні в Україні ліквідовано індійця, який воював в армії РФ
22:58
війна з РФ, ЗСУ
Сумська ОВА спростувала інформацію, що росіяни прорвали держкордон з Курщини
22:53
Оновлено
ЗСУ
Від початку доби на фронті відбулось 158 боєзіткнень, 70 з яких - на Покровському напрямку
22:42
Вірменія
Вірменія підписала з США договір про стратегічне партнерство
22:27
Володимир Зеленський
Зеленський доручив не зменшувати склад фахівців, які потрібні Повітряним силам
22:18
Бред Пітт
Згенерований ШІ Бред Пітт ошукав француженку на €830 тис. задля "лікування раку"
22:11
Ексклюзив
Мобілізація жінок
Нардеп Княжицький розповів, за яких умов в Україні може відбутись зниження мобілізаційного віку
22:01
Ексклюзив
Джо Байден
"Байден робив усе правильно, але невчасно": капітан ЗСУ Луценко
21:59
Мілан, Серія А
"Мілан" вирвав перемогу над "Комо" в Серії А
21:39
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус
Пісторіус заявив, що ще одна зустріч у форматі Рамштайн точно відбудеться
21:16
Принцеса Уельська
Кейт Міддлтон повідомила про ремісію раку
21:10
Олександр Усик
Експромоутер Фʼюрі назвав імʼя наступного суперника Усика
20:37
Молдова
Патрушев заявив, що Молдова може припинити існування через "антиросійську політику". У Кишиневі відреагували
20:30
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Росія у вогні: Сили оборони України завдали наймасштабнішого удару по російській території. Колонка Сергія Згурця
20:11
Фонд президента і низка установ підписали меморандум щодо популяризації українських студій у світовому академічному середовищі
20:06
Зеленський оприлюднив відео допиту полоненого північнокорейського військового
20:03
Ексклюзив
Міжнародний кримінальний суд
Зустріччю з Путіним Трамп обнулить ордер Міжнародного кримінального суду, він прагне бути таким самим диктатором, - голова ГО "Україна в НАТО" Романюк
20:00
OPINION
Байден попрощався. Що чекає нас у "світі Трампа"?
19:42
Сергій Лавров
Віцеспікер парламенту Словаччини говорив з Лавровим у Москві про війну в Україні
19:35
Гауляйтер Євген Балицький
Суд в Україні виніс остаточний вирок колаборанту Балицькому – 15 років тюрми з конфіскацією майна
19:24
Олександр Зінченко, Арсенал, АПЛ
Зінченко отримав шанс перейти у клуб-фіналіст ЛЧ
Більше новин