Огляд

Як відреагували західні ЗМІ на удар по дитячій лікарні та нові системи Patriot після саміту НАТО. Акценти світових ЗМІ 9 липня

9 липня, 2024 вiвторок
10:56

У фокусі міжнародних видань – жахлива за наслідками атака росіян по українських цивільних об’єктах, що відбулася в понеділок, а також, як саміт НАТО у Вашингтоні може допомогти українцям збивати більше російських ракет

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 9 липня.

Одна з найгірших ракетних атак росіян на Київ

Дівчинка з Рівного отримала поранення ока унаслідок атаки РФ по київському Охматдиту

Фото: НДСЛ Охматдит

 

Головною темою багатьох заголовків світових ЗМІ стали трагічні події в Києві, зокрема, удар росіян по дитячій лікарні ОХМАТДИТ, який забрав життя як лікарів, так і дітей. Західні журналісти чітко писали про те, що удар здійснений росіянами й вина в цій трагедії лежить саме на владі Кремля.

У The New York Times написали, що "Росія завдала смертоносного удару по дитячій лікарні в Україні".

"Найбільша в Україні дитяча лікарня була зруйнована російською ракетою в понеділок, столицю Києва сколихнули зображення закривавлених і поранених дітей, і сотні людей кинулися на місце події, щоб допомогти розчистити покручений метал і розбитий бетон у відчайдушних пошуках тих, хто вижив", - пишуть американські журналісти.

Удар по лікарні був частиною серії бомбардувань Москви по всій країні, включно з одним із найбільш смертоносних нападів на Київ з перших місяців війни. По всій країні загинули десятки людей, та понад сотня отримали поранення. Українська авіація заявила, що збила 30 із 38 ракет, запущених Росією під час атаки, яка почалася опівдні.

Мати дитини, яка лікується в онкологічному відділенні лікарні, Ольга Мельник, якої на той момент там не було, розповіла, що перебуває в шоковому стані.

"Було так багато таких сімей, як ми, які вже мали особисту війну з онкологією", – сказала вона. "І знаєте, ці діти не можуть піти в підвал через під’єднанні трубки і лікування. Якщо вони це зроблять, лікування не буде взагалі, ви не можете переривати сеанс".

Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй проведе екстрене засідання у вівторок, щоб розглянути питання про ці удари. Президент України Володимир Зеленський скликав зустріч, заявивши, що президент Росії Володимир Путін має бути притягнутий до відповідальності.

"На все, що з ним намагаються обговорити про мир, Росія відповідає ударами по будинках і лікарнях", - сказав він. "Тому ми можемо лише змусити Росію піти на мир".

Відео атаки, зняте киянином і перевірене The New York Times, показало, як ракета рухалася вниз на високій швидкості, перш ніж влучити в дитячу лікарню. Фабіан Хоффман, науковий співробітник Університету Осло, який спеціалізується на ракетних технологіях, ідентифікував зброю як російську крилату ракету Х-101.

За словами Хоффмана, тип зброї та її траєкторія свідчать про те, що Росія навмисно цілилася по лікарні. Він сказав, що траєкторія польоту ракети "здається контрольованою" і що вона, ймовірно, була запрограмована перед запуском.

Гоффман також зазначив, що ракета не була вражена українським ЗРК і була "повністю ціла, без видимих ​​пошкоджень фюзеляжу".

Служба безпеки України вилучила фрагменти ракети, яка, за її словами, влучила в лікарню, також ідентифікувала її як крилату ракету Х-101.

Військово-повітряні сили України заявили, що атаки в понеділок частково здійснили бомбардувальники, які діяли з глибини території Росії, де Україні заборонено використовувати західну зброю для нанесення ударів.

У The Washington Post відзначили, що Міністерство оборони Росії традиційно не взяло на себе провину, заявивши, що здійснило масштабний удар по Україні, але заперечили, що вони завдали удару по цивільній інфраструктурі, мовляв, це українська ППО.

У BBC написали, що в Україні оголошено день жалоби після "однієї з найгірших хвиль російських ракетних ударів за останні місяці", в результаті якої загинула щонайменше 41 людина та 166 отримали поранення.

Світові лідери, союзники України, засудили напад, у тому числі новий британський прем’єр-міністр сер Кейр Стармер. Він назвав "напад на невинних дітей – найрозпуснішим" і пообіцяв продовжити підтримку Києва після зміни влади у Великобританії. Назвавши удари "жахливим нагадуванням про жорстокість Росії", президент США Джо Байден заявив, що незабаром буде оголошено про додаткову підтримку систем ППО України.

Речник генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, заявив, що він рішуче засудив "особливо шокуючі" удари по дитячій лікарні, і Рада безпеки збирається у вівторок на прохання Британії, Франції, Еквадору, Словенії і США.

Цікаво те, що удари були завдані за день до запланованої зустрічі лідерів НАТО у Вашингтоні, де вони, як очікується, оголосять про нові зусилля щодо зміцнення протиповітряної оборони України.

Після саміту НАТО в України буде більше систем Patriot

Саміт НАТО у Вільнюсі

Фото: Getty Images

 

Тож, після одного з найгірших російських ракетних ударів по Україні за останні місяці, лідери НАТО зберуться у Вашингтоні, щоб оголосити деталі важливого пакету допомоги, який включатиме ключові системи протиповітряної оборони, призначені для захисту українських міст.

Як пише The Guardian, пакет, висунутий країнами НАТО, був представлений як "історичний" і широко розглядається як спроба "забезпечити перспективність" продовження допомоги Україні, але він може не повністю задовольнити Київ, який стикається з безпрецедентними нападами на цивільні об’єкти та інфраструктуру.

Спостерігачі очікують, що наприкінці саміту цього тижня члени НАТО обіцяють передати Україні щонайменше чотири додаткові батареї ракет Patriot. Раніше Зеленський попросив у НАТО сім батарей, сказавши членам НАТО, що Путіна "потрібно спустити на землю, і наше небо має знову стати безпечним... І це повністю залежить від вашого вибору... вибору, чи ми справді союзники".

Очікується, що чотири ракетні системи Patriot, ймовірно, будуть доставлені США, Німеччиною, Румунією та багатонаціональними зусиллями під керівництвом Нідерландів. Іспанія, Греція та Польща також розміщують ракетні комплекси Patriot, але поки що не зобов’язалися постачати батареї Україні. Іншу систему міг би надати Ізраїль, який зараз використовує Залізний купол та інші системи ППО для захисту від ракетних атак.

"Очевидно, що союзники повинні активізуватись і забезпечити Україну додатковими системами протиповітряної оборони, саме для того, щоб мати можливість запобігти трагедіям, які ми бачили в понеділок, але, на жаль, ми спостерігали знову і знову, місяць після місяць з початку цієї жорстокої та безглуздої війни", – сказав старший директор у справах Європи Ради національної безпеки США Майкл Карпентер.

Очікується, що новий пакет військової допомоги Україні включатиме спільне зобов’язання членів НАТО витратити щонайменше 40 мільярдів євро (43 мільярди доларів) у 2025 році на допомогу Україні.

"З моменту повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році члени Альянсу щорічно надають Україні 40 мільярдів євро військової підтримки", — заявив минулого місяця Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО. "Ми повинні підтримувати цей рівень підтримки як мінімум і стільки, скільки буде потрібно".

Столтенберг попросив 32 країни-члени НАТО дати багаторічні зобов'язання, але, схоже, вони ще не дійшли згоди напередодні саміту, відзначають у The Guardian.

"Великий помаранчевий слон у кімнаті для саміту НАТО полягає в тому, що все хороше, що буде сказано про Україну, супроводжується великим застереженням", — сказала Каміль Гранд, колишній помічник генерального секретаря НАТО. "Чи все це втримається, якщо Трампа оберуть?"

Також очікується, що члени НАТО оголосять про створення нового військового командування в німецькому місті Вісбаден, яке координуватиме військову допомогу та навчання для України, фактично замінивши контактну групу з оборони України під проводом США. Це перенесе тягар військових поставок в Україну з Пентагону на НАТО, що, за словами офіційних осіб США, стане "містком до членства", який готує країну до готовності працювати з Альянсом, коли її приймуть.

Натомість у Bloomberg описали більш песимістичну картину, назвавши статтю: "Внутрішні негаразди Байдена та Макрона можуть затьмарити саміт НАТО".

"Джо Байден і ще 31 лідер НАТО сподівалися, що їхній саміт цього тижня святкуватиме єдність проти Володимира Путіна і надішле попередження Китаю та доведе, що Альянс такий же сильний, як і колись. Натомість три дні показу, які розпочнуться сьогодні, будуть затьмарені внутрішніми негараздами в Альянсі, починаючи від спроби Байдена вгамувати хвилювання через його згубні виступи на дебатах і закінчуючи виборами у Франції, які підірвали владу президента Еммануеля Макрона. Канцлер Німеччини Олаф Шольц так само ослаблений після жахливих результатів його партії на виборах до Європейського парламенту", - відзначають у виданні, акцентуючи на політичних проблемах ключових союзників України.

Лідером, який прибув на зустріч у найсильнішій позиції, є новий прем’єр-міністр Лейбористської партії Великобританії Кір Стармер. Але навіть він посіяв сумніви щодо свого довгострокового зобов’язання, пообіцявши збільшити витрати на оборону до 2,5% валового внутрішнього продукту, "як тільки дозволять державні фінанси". Консерватори пообіцяли зробити це до 2030 року.

Хоча союзники обіцяють і надалі підтримувати Україну, плани щодо забезпечення довгострокової допомоги Києву "застопорилися", а сподівання президента Володимира Зеленського приєднатися до Альянсу залишаються далекими.

"Можливо, час спливає: Дональд Трамп, який лідирує в опитуваннях, колись погрожував вийти з НАТО та пообіцяв укласти угоду з Путіним, щоб припинити війну", - пишуть у Bloomberg.

Читайте також: Через 10 років – в НАТО? Чи справді Україні "світить" Альянс та до чого тут Трамп

Теги:
Читайте також:
Київ
+1.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.68
    Купівля 41.68
    Продаж 42.17
  • EUR
    Купівля 43.75
    Продаж 44.39
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
19 грудня
04:01
вибухи на російських НПЗ
У Ростовській області заявили про атаку БПЛА, на місцевому НПЗ спалахнула пожежа
03:23
Оновлено
Армія РФ запустила по Україні ударні БПЛА й ракети, пролунали вибухи в Кривому Розі: ситуація ввечері 18 грудня
03:16
Роберт Фіцо
Премʼєр Словаччини Фіцо зустрінеться з фон дер Ляєн для обговорення можливості транзиту газу через Україну
02:48
телефон
У Франції заявили, що РФ намагається поширювати пропаганду через інфлюенсерів
02:16
Дмитро Лубінець, омбудсман
На тлі Курської операції РФ уперше ініціювала питання обмінів полоненими, - Лубінець
01:43
Кір Стармер
Британський премʼєр Стармер обговорив із Трампом необхідність підтримки України
01:20
Кіт Келлог
Майбутній спецпредставник Трампа Келлог вважає, що Україна та РФ готові до мирних переговорів
01:14
НАТО
Щоб Україна була захищена, вона має бути в НАТО, – чиновник Білого дому Карпентер
01:00
Суми
РФ 18 грудня атакувала Ромни на Сумщині: пошкоджено 9 житлових будинків
00:47
Колаборанти на ТОТ просять у Кремля додаткову охорону після операцій з ліквідації ворогів України, - Спротив
00:44
Світовий банк
Світовий банк погодив виділення Україні $2,05 млрд, частина коштів – доходи від заморожених активів РФ
00:28
Джейк Салліван
Китай може бути залучений до переговорів України та РФ, але без провідної ролі, - Білий дім
00:13
Очільник МЗС Чехії опублікував запис у X кримськотатарською мовою
2024, середа
18 грудня
23:56
Артем Довбик, Рома, Серія А, Кубок Італії
Довбик забив за "Рому" вперше з 3 листопада
23:48
Володимир Зеленський та Емманюель Макрон сидять за столом
Франція підготувала бригаду для української армії та підготує ще одну
22:58
Суд надав БЕБ дані користувачів OnlyFans в Україні. До них почали приходити з обшуками
22:54
Олександр Сирський, Рустем Умєров
РФ за рік залучила додатково 100 тис. осіб до війни з Україною, - Сирський
22:52
Оновлено
війна з РФ, ЗСУ
Кількість боєзіткнень на фронті від початку доби зросла до 224: найгарячіше – на Курщині, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках
22:17
Олег Дерипаска
Суд ЄС залишив російського олігарха Дерипаску під санкціями
22:04
Олександр Усик
Промоутер відповів, за якої умови відбудеться третій бій Усик - Фʼюрі
21:56
Володимир Зеленський і Марк Рютте
"Добра нагода поговорити про гарантії безпеки": Зеленський у Брюсселі прибув на перемовини з генсеком НАТО Рютте
21:28
Ексклюзив
Юрій Луценко
"Припинення вогню й політичне перезавантаження": політик Луценко про те, що очікує Україну у 2025 році
21:21
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі
"Посилюємо військову допомогу Україні новим пакетом і розробимо плани на 2025 рік", – міністр оборони Британії Гілі прибув у Київ
21:17
в'язниця
Польський суд увʼязнив російського хокеїста, який виявився агентом ФСБ
20:57
Кіліан Мбаппе та Вінісіус Жуніор, Реал
"Реал" впевнено переміг "Пачуку" у фіналі Міжконтинентального кубка
20:45
паспорт рф і США
Росіянка, приховавши громадянство РФ, скупила активи ліквідованих російських банків в Україні на 3 млрд грн, - Схеми
20:37
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Чи встигнуть США передати усі обіцяні кошти Україні до кінця каденції Байдена. Колонка Сергія Згурця
20:36
Оновлено
Ростовська область
У Ростовській області заявили про ракетний обстріл: у ЦПД кажуть, що атаковано одне з найбільших хімпідприємств РФ
20:29
Оновлено
Василь Ломаченко та Анатолій Ломаченко (праворуч)
Фейк-акаунт журналіста Бенсона запустив неправдиву інформацію про закінчення карʼєри Ломаченка
20:16
Ексклюзив
Друга половина 2025 року стане критичною для економіки Росії, - економіст Ус
20:03
Міноборони: у застосунок Армія+ додали рапорт на повернення з СЗЧ
20:00
OPINION
Я — одна з грудок цієї солодкої землі
19:38
Лів Шрайбер
Лієв Шрайбер, Кетрін Винник та інші зірки збирають 40 млн грн на генератори для 112 українських шкіл
19:26
На фото: Емма Томас і Крістофер Нолан зі статуетками BAFTA
Режисер "Оппенгеймера" Крістофер Нолан та продюсерка Емма Томас отримали лицарське і дамське звання
19:13
Гітанас Науседа
Президент Литви Науседа закликав країни НАТО виділяти 0,25% від ВВП для підтримки України
19:11
ядерна зброя
Розвиток ядерної програми Ірану: представництва трьох країн при ООН висловили занепокоєння
19:10
Дмитро Кулеба
Кулеба викладатиме військову дипломатію в інституті політичних досліджень у Франції
19:02
смерть рашистським окупантам
DeepState: ускладнилася ситуація біля Зеленівки за 3 км від траси Запоріжжя - Донецьк
18:54
дрон
Окупанти із дрона атакували автівку у Херсоні: є загиблий і поранений
18:53
Мирослав Чех
Українські мотиви в законі про Інститут національної пам’яті. "Не хотіли ставити Москву в незручне становище"
Більше новин