
Трамп планує розмістити "найгірших злочинців-нелегалів" у Гуантанамо. В ООН відреагували
Президент США Дональд Трамп доручив розширити "до повної потужності" центр управління міграційними операціями на військово-морській базі Гуантанамо. Туди він збирається відправити кримінальних злочинців – нелегалів. В ООН прокоментували такі дії
Про це повідомив Білий дім.
"Цим я доручаю міністру оборони та міністру внутрішньої безпеки вжити всіх необхідних заходів для розширення центру управління міграційними операціями на військово-морській станції Гуантанамо до повної потужності, щоб забезпечити додаткове місце для утримання під вартою іноземців – кримінальних злочинців, які незаконно перебувають на території Сполучених Штатів, а також для задоволення супутніх потреб у забезпеченні дотримання імміграційного законодавства, визначених міністерством оборони та міністерством внутрішньої безпеки", – йдеться в опублікованому меморандумі.
Як додали в адміністрації Трампа, меморандум видано "з метою зупинити вторгнення через кордон, ліквідувати злочинні картелі та відновити національний суверенітет".
"У нас є 30 000 місць у Гуантанамо для утримання найгірших злочинців-нелегалів, які загрожують американському народу. Деякі з них настільки погані, що ми навіть не довіряємо країнам, які їх утримують. Ми не хочемо, щоб вони повернулися, тому збираємося відправити їх до Гуантанамо", – процитував Трампа The New York Times.
Подробиць того, як саме планують реалізувати цей план, президент США не оприлюднив, лише додав, що такий крок "негайно подвоїть наші можливості", й зауважив, що з Гуантанамо "важко вибратися".
Реакція ООН
Речник генсека ООН Стефан Дюжаррік наголосив, що такі заходи Вашингтона зі стримування міграції повинні враховувати гідність і права шукачів притулку, пише Укрінформ. Він додав, що в Організації бачили коментарі стосовно того, що "таке справді може статися".
"Наша позиція залишається незмінною, оскільки ми бачили, як інші країни стають своєрідними офшорами, коли вирішуються такі проблеми. Дуже важливо, щоб будь-які заходи пом'якшення (наслідків, – ред.) міграції стосовно шукачів притулку, поважали фундаментальні права на притулок, а також передбачали повну повагу до гідності й прав мігрантів", - заявив Дюжаррік.
Довідково. Табір Гуантанамо – це військова в'язниця на базі ВМС США у затоці Гуантанамо (Куба). Військову базу на Гуантанамо заснували ще 1898 року, а затока Гуантанамо офіційно перейшла у володіння США 1903 року. Протягом десятків років там розташовувалася база ВМС США – одна з найстаріших іноземних баз Штатів. Наприкінці 20 століття базу використовували як табір для біженців з Куби й Гаїті, затриманих у морі на шляху до США. Для утримання біженців з Гаїті 1990 року там створили табір Балкілі. Через три роки Верховний суд США визнав табір незаконним і постановив, що він мусить бути закритий. Останні біженці з Гаїті залишили табір у листопаді 1995 року.
Проте навіть після цього імміграційні служби США продовжували тимчасово утримувати в Гуантанамо незаконних іммігрантів, перехоплених у Карибському морі.
В'язницю створили 2002 року й використовували як табір для утримання полонених, запідозрених у терористичній діяльності. З початком американської війни в Афганістані й Іраку 2004 року туди доправляли полонених, підозрюваних у терористичній діяльності. Гуантанамо неодноразово критикували й у США, й у інших країнах, звинувачуючи персонал у тортурах і знущаннях з утримуваних. Більшість в'язнів перебували там без суду і, як наголошували міжнародні правозахисні організації, з порушеннями Гаазької конвенції. Попередники Трампа заявляли про наміри закрити в'язницю Гуантанамо.
- Актуальне
- Важливе









