У Білорусі громадянина Німеччини засудили до смертної кари: як це може бути пов'язано з ФСБ та війною
Суд у Білорусі засудив до смертної кари громадянина Німеччини Ріко Кригера, якого, зокрема, звинуватили у тероризмі. У МЗС ФРН прокоментували
Про це повідомляє моніторингова група "Беларускі Гаюн".
Зазначається, що Мінський обласний суд виніс вирок для Крігера наприкінці червня.
Громадянина Німеччини звинуватили у "незаконних діях з вогнепальною зброєю", "приведенні в непридатність громадського транспорту або шляхів сполучення", "створенні чи участі в "екстремістському" формуванні", "агентурній діяльності", "найманстві" та "терористичному акті".
За даними каналу, чоловік має неповнолітню дитину в Німеччині.
Поки невідомо, чи був вирок оскаржений, а також чи набрав він законної сили.
Коментар МЗС Німеччини
Посольство Німеччини в Мінську відповіло, що воно знає про суд над громадянином Німеччини, передає білоруська служба "Радіо Свобода".
"Посольство Німеччини в Мінську знає про випадок і надає консульські послуги. Просимо вас розуміти, що ми не можемо коментувати подальші деталі окремих консульських справ", - йдеться у повідомленні.
Що відомо про біографію німця Ріко Кригера
За інформацією з його сторінки у Linkedin, чоловіку зараз 30 років. Навчався у початковій школі в передмісті Берліна. Середню школу закінчував у Нижній Саксонії на заході Німеччини. Після, за даними профілю в соцмережі, він здобув професійну освіту автомеханіка, пише DW.
У наступні три роки, з жовтня 2014 року, Крігер, ймовірно, працював співробітником служби безпеки в посольстві США в Берліні. Потім, як випливає з його резюме, він змінив діяльність і доглядав тих, хто проживає в будинку для літніх людей неподалік від столиці ФРН. У червні 2021-го він перейшов на роботу фельдшером швидкої допомоги до німецького Червоного хреста в Нижній Саксонії.
В соцмережах підтримував Україну.
Підрив колій на Брянщині (РФ): версія російської пропаганди
Незалежна білоруська газета "Наша ніва" вивчила присвячені Кригеру матеріали російської пропаганди.
"Єдиний випадок диверсії в Росії, коли постраждав білоруський потяг - а це хоч якась юридична прив'язка до нашої країни, - стався у Брянській області РФ 1 травня 2023 року. Тоді мав місце вибух білоруського поїзда, який віз до Росії паливо з Мозирського нафтопереробного заводу. Локомотив був знищений безповоротно, як і чотири вагони. Залізничне полотно значно пошкоджено", - зазначає видання.
Наступного дня хтось зробив ще одну диверсію у Брянській області.
3 травня силовики склали фоторобот і повідомили, що підозрюваний - "чоловік віком близько 40 років, пересувався велосипедом". А Лукашенко скликав нараду, щоб обговорити, як зупинити диверсантів.
Після цього на кордоні Білорусі та Росії фактично відновили прикордонний контроль, а залізницю стали охороняти силовики.
Також, за даними російських пропагандистів, Кригер начебто воював в Іноземному легіоні ГУР України, потрапив до полону в листопаді 2023 року і врешті-решт був виданий білоруській стороні.
Можуть обміняти на російського кілера
Такої точки зору дотримується білоруський опозиціонер та політемігрант Павло Латушко.
"Є підстави думати, що вся ця ситуація з Ріком Кригером - договірняк Лукашенка із Кремлем. Адже у Німеччині сидить на довічному ув'язненні російський співробітник ФСБ Вадим Красіков. За деякими даними керівник Кремля кілька разів хотів його виміняти, але Німеччина відмовлялася. Зараз же Лукашенко разом із Путіним вирішили не залишити Берліну вибору - взяли до заручників громадянина Німеччини, і погрожували йому стратою", - оцінив ситуацію Латушко.
За що у ФРН ув'язнено офіцера ФСБ Красікова
23 серпня 2019 року в центрі Берліна полковник ФСБ Росії Вадим Красіков застрелив колишнього чеченського польового командира, громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі, якого в Росії було оголошено у розшук за тероризм. У 2015 році на нього в Грузії скоїли замах, після чого він поїхав у Німеччину.
Вбивцю Хангошвілі затримали того ж дня, але він мав паспорт на ім'я Вадима Соколова. У березні 2021 року українські спецслужби підтвердили, що "Вадим Соколов" - це росіянин Вадим Красіков, співробітник ФСБ РФ.
У грудні 2021 року суд у Берліні засудив Вадима Красікова до довічного ув'язнення, а у МЗС країни заявили, що вбивство було "державним замовленням".
- У РФ після теракту в ТРЦ "Крокус Сіті Хол" у червні заговорили про повернення смертної кари. Спікер держдуми В'ячеслав Володін стверджує, що для цього потрібне лише рішення конституційного суду.
- Актуальне
- Важливе