Польща почала провадження у справі судді, який попросив захисту в Білорусі, за статтею про роботу на іноземну розвідку
Польща відкрила провадження щодо злочинів, передбачені статтею Кримінального кодексу про роботу на іноземну розвідку, у справі судді Томаша Шмідта - він попросив політичного притулку в Білорусі
Про це повідомила Національна прокуратура Польщі у соцмережі Х.
"Мазовецьке відділення Національної прокуратури проводить перевірочні заходи у зв’язку з інформацією про подання суддею Воєводського адміністративного суду заяви про надання політичного притулку в Білорусі. Провадження ведеться щодо скоєння злочину за ст. 130 §2 Кримінального кодексу (робота на іноземну розвідку – ред.)", - зазначено в повідомленні.
Водночас речник міністра-координатора з питань спецслужб Яцек Добжинський поінформував, що польське Агентство внутрішньої безпеки розпочало перевірку секретної інформації, до якої суддя Шмідт мав доступ.
Раніше білоруське державне інформагентство БЕЛТА повідомило, що польський суддя воєводського адміністративного суду Варшави Томаш Шмідт на пресконференції у Мінську попросив захисту у влади Білорусі, адже не згоден з політикою своєї держави.
Як йдеться в повідомленні, Шмідт раніше обіймав різні посади у судовій системі Польщі, зокрема був керівником юридичного відділу в Національній раді суддів.
БЕЛТА зазначає, що на брифінгу він заявив про свій протест польській владі, яка нібито веде країну до війни під впливом США та Великої Британії. За словами Шмідта, його переслідували й погрожували за "самостійну політичну позицію", а через незгоду з діяльністю влади Республіки Польща вимушено покинув свою країну та прибув до Білорусі.
"Я хотів би дозволити собі звернутися безпосередньо до президента Олександра Лукашенка. Я дуже перепрошую за мою сміливість, але дозволю собі попросити опіку, охорону президента і в цілому Білорусі", - сказав суддя, додавши, що Білорусь має "дуже мудрого керівника".
- 6 листопада повідомлялось, що польський військовий вистрелив у нелегального мігранта на кордоні з Білоруссю.
- Актуальне
- Важливе