Оновлено

За версією російської ЦВК, Путін переобрався президентом РФ із понад 87% підтримки. Реакції світу

18 березня, 2024 понедiлок
21:35

Кремлівського диктатора Володимира Путіна в Росії прогнозовано "обрали" на новий термін на так званих виборах президента, що тривали 15-17 березня. З "перемогою" його вже привітали лідери КНДР, Китаю, Ірану, Білорусі, Казахстану, Узбекистану, Азербайджану, Індії, Сирії, Пакистану, Катару й Туреччини

Зміст

Про це повідомляє російська служба "Радіо Свобода".

Російське інформаційне агентство РИА Новости пише, що після підрахунку 100% протоколів підтримка Путіна становить 87,28%. Іншим так званим кандидатам у президенти в ЦВК Росії в результаті написали такі цифри:

Микола Харитонов - 4,31%
Владислав Даванков - 3,85%
Леонід Слуцький – 3,20%.

До шостої ранку за київським часом у ЦВК РФ "підрахували" 99,43% протоколів. Цифри суттєво не змінили. За інформацією російського пропагандистського інформаційного агентства ТАСС, підтримка Путіна на той час становила 87,32%.

При цьому, згідно зі статистикою ЦВК, надомним голосуванням скористався 11 916 181 виборець  цифра більш ніж удвічі перевищує дані на попередніх "виборах президента" РФ, у 2018 році.

Озвучений у ЦВК результат Путіна є максимальним за всі п'ять разів, коли він висувався президентом Росії, з 2000 року. 2018 року, він переобрався із 76,7% голосів. 

У центрвиборчкомі кажуть, що явка виборців попередньо становила 74,2%. Водночас журналісти зауважують, що явку "намалювали" щонайменше в кількох десятках регіонів – на виборчих дільницях були однакові значення. Це фіксували в Дагестані, Кемеровській, Білгородській, Іванівській областях.

Рух на захист прав виборців "Голос" написав про низку порушень під час голосування та підрахунку голосів: вкидання, "карусельне голосування", централізоване голосування бюджетників тощо. Президентську кампанію "Голос" назвав "найбільш беззмістовною" в історії сучасної Росії, коли кандидати навіть не намагалися імітувати реальне бажання брати участь у виборах і боротися за голоси виборців.

За даними "ОВД-Інфо", за час голосування на так званих виборах президента Росії затримано понад сотню людей у 21 місті. Найбільше – в Казані та Москві.

Реакція світу на так звані вибори президента РФ

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що псевдовибори Путіна проходили в умовах безпрецедентного обмеження громадянських і політичних прав та "не можуть вважатися і називатися виборами", йдеться на сайті МЗС Литви.

"Право не може виникнути з беззаконня, а примус, утиски та шахрайство не можуть породити легітимність, яка користується міжнародною повагою. Саме тому ми не вважаємо і не називаємо цю сфальсифіковану та імітаційну процедуру виборами, бо, на жаль, це більше схоже на трагічний фарс", - зазначив він.

Міністр закордонних справ Латвії Кріш’яніс Каріньш назвав російські вибори "позбавленими будь-якої демократичної легітимності".

"У Росії "вибори" позбавлені будь-якої демократичної легітимності й втратили своє призначення. Особа, відповідальна за найкривавішу війну в Європі з часів Другої світової війни, продовжує своє правління на посаді президента Росії", - зазначив міністр.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон розкритикував так звані вибори президента РФ на окупованих територіях України, заявивши, що вони проходили "з обмеженим вибором" та без спостерігачів ОБСЄ.

"У Росії закрилися виборчі дільниці після незаконного проведення виборів на території України, відсутності вибору для виборців та відсутності незалежного моніторингу ОБСЄ. Це не те, як виглядають вільні та чесні вибори", - наголосив він.

Водночас міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс заявив, що Путін "вкрав чергові вибори, але йому не вдасться вкрасти Україну"

"Велика Британія працюватиме з нашими союзниками, щоб зупинити цього злодія, збільшуючи нашу колективну підтримку України, - пообіцяв він. - Як показує історія, ми повинні зупинити диктаторів і автократів, інакше вони крастимуть ще більше ".

"Вибори президента Росії не відповідають міжнародним стандартам. Влада заздалегідь заглушила всі критичні голоси та опозиційних кандидатів", - наголосили в міністерстві закордонних справ Чехії

МЗС цієї країни також засудило проведення "виборів" Путіна на окупованих територіях України: "Це черговий прояв російської агресії щодо України".

"Президентські вибори в Росії не можна вважати законними, вільними та чесними", - заявили в міністерстві закордонних справ Польщі

У польському зовнішньополітичному відомстві зазначили, що запровадження репресивного законодавства, що обмежує громадянські свободи та права, та недопуск до участі у виборах кандидатів, які виражають антивоєнні погляди, "означає, що ці "вибори" не можуть вважатися ні вільними, ні чесними". 

У Польщі наголосили, що Варшава не визнаватиме результатів так званих виборів на тимчасово окупованих українських територіях та розцінюватимуть їх як чергову спробу підірвати незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

"Псевдовибори в Росії не є ні вільними, ні чесними, результат нікого не дивує. Правління Путіна є авторитарним, він спирається на цензуру, репресії та насильство. "Вибори" на окупованих територіях України є недійсними та є ще одним порушенням міжнародного права", - зазначили в міністерстві закордонних справ Німеччини

Сама ж міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок назвала голосування за Путіна "виборами без вибору", передає Європейська правда.

"Виборчий процес свідчить не лише про безрозсудну поведінку Путіна щодо власного народу, але й суперечить нормам ООН. Так звані "вибори" у частинах України, у частинах Молдови та частинах Грузії суперечать міжнародному праву", - наголосила вона.

Очільник європейської дипломатії ЄС Жозеп Боррель розкритикував псевдовибори Путіна та їхнє проведення на окупованих територіях України.

"ЄС наголошує, що не визнає і ніколи не визнає ані проведення так званих "виборів" на цих територіях України, ані їхніх результатів. Вони є нікчемними і не можуть мати ніяких юридичних наслідків. Політичне керівництво РФ і причетні до їхньої організації побачать наслідки таких протиправних дій", - наголосив Жозеп Боррель.

За словами дипломата, російські "вибори" проходили "у дуже обмежених умовах" й на тлі репресій проти опозиції, нелояльного громадянського суспільства та незалежних ЗМІ.

Боррель зауважив, що у таких умовах багато потенційних кандидатів навіть не намагалися балотуватися, а російські виборці не мали повноцінного доступу до інформації та реального вибору. 

Речник Білого дому в Раді Безпеки ООН у неділю ввечері висловився щодо очевидної перемоги Путіна на псевдовиборах, пише Reuters: "Вочевидь, немає вільних чи чесних виборів, враховуючи, як Путін ув’язнив політичних опонентів і не дозволив іншим кандидатам балотуватися проти нього".

Речник Державного департаменту США Ведант Пател також прокоментував так звані вибори. Він наголосив, що будь-яка нація заслуговує на доступ до неупередженої інформації про кандидатів та їхні програми, щоби вибрати собі нового лідера та визначити майбутнє власної країни. А на виборах в Росії, на його думку, цього точно не було, вони були "ані вільними, ані чесними". Про це повідомляє Укрінформ.

"Це, безумовно, був недемократичний процес, і я думаю, що можна з упевненістю сказати, що вітальних дзвінків зі США точно не буде", - зауважив Пател.

Також він нагадав, що Кремль ув’язнив політичних опонентів, перешкоджав балотуванню кандидатів, які виступали проти розв’язаної Росією війни, та згадав про нещодавню смерть Олексія Навальнго.

Під час візиту в Україну стосвно "виборів" у РФ висловився і американський сенатор від республіканців Ліндсі Грем, інформує РБК-Україна.

"Я думаю, що дні Путіна буквально полічені. І дозвольте мені розповісти вам, чому. Він здобуває велику перемогу, яку ніхто не вважає законною. Він шукає легітимності. Отримати 87% голосів - це жарт. Тому моя відповідь на те, що він отримав 87% голосів на останніх виборах, - це затаврувати його країну як терористичну державу. І він лідер терористичної держави", - сказав Грем.

Також він додав, що і надалі буде домагатися офіційного визнання Росії країною-спонсором тероризму.

Привітання Путіна з "перемогою"

Як пише російське пропагандистське агентство РИА Новости, з перемогою на так званих виборах Путіна привітало вже міністерство закордонних справ Китаю, а також надіслав вітання президент Сі Цзіньпін.

Зазначається, що у привітанні російському диктатору він заявив, що переобрання Путіна "повною мірою відбиває підтримку народу Росії".

Попри те, що голоси виборців ще повністю не підраховані, Путіна також вже привітали лідер КНДР Кім Чен Ин і президент Венесуели Ніколас Мадуро.

Зокрема, Мадуро заявив, що "це був бездоганний виборчий процес", який "продемонстрував свою демократичність у взірцевий спосіб". 

"Наші обійми всьому російському народу і партії "Єдина Росія", - написав президент Венесуели.

А президент Узбекистану Шавкат Мірзієєв у посланні до Путіна зазначив, що висока явка виборців та підсумки голосування, що відбулося, "ще раз яскраво показали безумовну довіру і рішучу підтримку населенням політичного курсу та програми соціально-економічних реформ Володимира Путіна".

"Лідер нашої країни щиро побажав Президенту Росії міцного здоров'я, благополуччя та великих успіхів у його державній діяльності, а народу Росії – миру та процвітання", - йдеться у пресслужбі президента Узбекистану.

Крім того, Путіну після "виборів" зателефонували президенти Азербайджану Ільхам Алієв і Казахстану Касим-Жомарт Токаєв. Алієв побажав російському диктатору "успіхів у президентській діяльності в ім'я розвитку та процвітання країни", а Токаєв наголосив на "всенародній підтримці стратегічного курсу російського лідера".

Також Путіна привітав у телефонній розмові його білоруський колега Олександр Лукашенко. Він назвав попередні результати "виборів" у РФ "приголомшливим".

З переобранням на посаду президента РФ Путіна привітав прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, заявивши, що має сподівання на спільну роботу, яка буде спрямована на зміцнення партнерства двох країн.

Водночас Путіна привітав президент Сирії Башар Асад, побажавши йому успіхів, а також прем'єр-міністр Пакистану Шахбаз Шаріф - він висловив сподівання на співпрацю його країни та РФ.

Емір Катару Тамім бін Хамад Аль Тані після переобрання Путіна висловив надію на подальший розвиток відносин двох держав протягом нового президентського строку.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган також телефоном привітав Путіна з перемогою на виборах, повідомляє Кремль, пише пропагандистське російське інформагенство "ТАСС".

Зазначається, що Путін та Ердоган нібито обговорили питання зміцнення міжнародної стабільності та безпеки, що стосуються, зокрема, чорноморського регіону. Вони начебто висловили надію на подальшу тісну взаємодію на користь розвитку багатопланових російсько-турецьких відносин.

  • Коментуючи псевдовибори Путіна, президент України Володимир Зеленський зазначив: "Цей діяч має закінчити на лаві підсудних у Гаазі".

  • За даними прокремлівського екзитполу, Путін набрав 87% на так званих виборах .
Теги:
Читайте також:
Київ
-0.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.07
    Купівля 42.07
    Продаж 42.63
  • EUR
    Купівля 43.52
    Продаж 44.3
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
22 січня
06:24
Володимир Зеленський в Давосі
Зеленський: для убезпечення України після зупинки бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців
04:42
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ атакує Україну БПЛА: у Миколаєві є постраждалі
03:08
Трамп
Трамп анонсував новий проєкт розвитку штучного інтелекту з інвестиціями у $500 млрд
02:44
Сили Оборони відкинули росіян біля Шевченко та в Удачному, - DeepState
01:23
Дональд Трамп
Трамп погрожує РФ санкціями, якщо Путін не погодиться на переговори щодо України
00:38
Рафінья, Барселона, Ліга чемпіонів
"Барселона" перемогла "Бенфіку", а "Болонья" програла "Борусії": результати усіх матчів Ліги чемпіонів 21 січня
00:16
Фінляндія підготувала 27-й пакет військової допомоги Україні
2025, вiвторок
21 січня
23:41
Фінляндія
Є певність, що мирна угода щодо війни в Україні буде цьогоріч, - МЗС Фінляндії
23:24
Ексклюзив
путін
Мені здається, що Путін - "найкращий агент ЦРУ", - дипломат Огризко
22:55
Оновлено
ЗСУ
Від початку доби на фронті відбулось 109 боєзіткнень: найгарячіше на Покровському напрямку
22:31
Ексклюзив
Інавгурація Трампа
Головне, щоб "яструби" Трампа не припуститися помилки Обами, - дипломат Огризко
22:16
Дональд Трамп
На адміністрацію Трампа подали до суду 18 штатів через указ скасувати громадянство дітям мігрантів за правом народження
21:51
Віктор Орбан
Орбан пригрозив "дати відсіч" Києву за зупинку транзиту російського газу
21:27
Ексклюзив
Дональд Трамп
Команда Трампа зіткнулась із воєнною реальністю, в якій вони ще не були, - нардеп Костенко
21:26
Україна та Албанія підписали угоду про довгострокове співробітництво
21:11
Куба
Трамп повернув Кубі статус держави-спонсора тероризму
21:07
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп анонсував запровадження 25% мита на товари з Канади й Мексики. Трюдо запевнив, що Оттава відповість
21:04
Ексклюзив
Дональд Трамп
У Трампа немає причин поступатись або йти на компроміс з Росією, - експерт-міжнародник Краєв
20:51
Зеленський зустрівся з Шольцом: обговорили військову допомогу та "осередки єдності"
20:39
Оновлено
Екскомбата ЗСУ Лапіна й бригадного генерала Галушкіна, підозрюваних у неналежній обороні Харківщини у 2024 році, взяли під варту
20:12
Ізраїль, ЦАХАЛ
Ізраїль запропонував передавати Україні захоплену ЦАХАЛом зброю, яка виробляється у РФ
20:04
Ексклюзив
Є певні підстави для стриманого оптимізму: Defense Express про темпи виробництва російського ВПК
20:00
OPINION
Звідки беруться українські "с*ачі"?
19:55
Роберт Фіцо
Фіцо заявив, що опозиція готує у Словаччині Майдан із захопленням урядових будівель
19:48
PR
Ванна – центральний елемент ванної кімнати
19:36
"Динамо-Галатасарай". 21 січня 2024
"Динамо" заробило перші очки в Лізі Європи
19:27
Оновлено
Маск на інавгурації Трампа зробив жест, схожий на нацистське привітання. Німеччина відреагувала
18:59
Сценарист "Таксиста" та "Одержимості" Пол Шредер зізнався, що спитав ідеї для фільмів у ChatGPT і йому сподобалося
18:58
Дональд Трамп
Трамп помилково назвав Іспанію країною - членом БРІКС, у Мадриді відреагували
18:42
На Сумщині сапери знешкодили близько 170 вибухонебезпечних предметів за один виїзд
18:41
військовий квиток, мобілізація
Нардеп Федієнко: раджу відповідальним за мобілізаційні плани підприємств надіслати листи в ТЦК, щоб заброньованих взяли на спецоблік
18:30
Покровськ
Окупанти змінили тактику наступу на Покровськ і намагаються обійти місто з заходу, - ОСУВ "Хортиця"
18:16
Ексклюзив
Прапори України та ЄС
Фінансові потреби України на 2025 рік повністю закриті: журналістка Висоцька про результати засідання Ради ЄС з економіки та фінансів
18:11
Ексклюзив
ботоферма
Російські ботоферми у соцмережах більш активні ввечері, - керівник ГО "CAT-UA"
18:05
Ексклюзив
Міна M6A2
Антикорупційна рада Міноборони про публікацію Згурця щодо застарілих мін: найближчим часом жодні міни не купуватимуть
18:02
OPINION
Ізраїль — Хамас: до чого тут Україна?
17:52
Максим Буткевич
Звільнений з російського полону правозахисник і журналіст Максим Буткевич став членом українського ПЕН
17:46
викрадений автомобіль
У сервісних центрах МВС відновили перереєстрацію транспортних засобів після хакерської атаки на реєстри
17:46
У Києві приватну компанію викрили на постачанні Нацгвардії 30 тис. комплектів бракованої форми
17:45
Ексклюзив
Міністерство оборони
"Вирішувати треба на стратегічному рівні": Гудименко назвав головну проблему в Міноборони
Більше новин