Топ-20 найсмачніших страв травня - свято, смак і естетична насолода!
У травні багато свят і весняних продуктів. Відомі кулінарні майстрині діляться найкращими рецептами на всі випадки і смаки. Зробіть свій травень смачним!
Дочекалися травня - місяця, який для багатьох з нас асоціюється з вінцем весни, її найкращим часом. Цього року травень починається найбільшим святом православних - Великоднем, тому його особливо чекали.
Це чекання було різним: дехто поставив собі ціль уникати певних спокус - у їжі, поведінці, думках. Дехто не ставив собі умов, а просто тішився весні, тим, що вона дарує нам цьогоріч. Прохолодна і карантинна, вона все одно тішила нас ясним небом, первоцвітами, а затим - нарцисами і вже тюльпанами, а на столі вже були свіжа черемша, традиційний салат з пір'я цибулі і борщ з щавлем та кропивою. Почали краще нестися кури, корівки вийшли на пашу - словом, життя пішло на весняне коло.
Фото Бережі Суржок
Щодо смачних страв, то їх у травні не бракуватиме. Господині провели вже цілі марафони з приготування святкових страв, з випікання пасок, весняних страв. Ми надрукували рецепти пасок і сподіваємося, що ви вибрали свою.
Читайте також: 10 найсмачніших українських пасок: рецепти, поради, натхнення!
Однак господині невтомно пропонують все нові і все кращі рецепти до травня, які ми із задоволенням публікуємо нижче і запрошуємо: вибирайте, налаштовуйтеся на смачний травень!
Раптом хто ще не встиг вибрати паску, яка печеться довше, наша кулінарна порадниця Лілія Цвіт продумала і цей момент. І пропонує рецепт паски, яка готується за ніч – отож усі все встигають!
Паска за ніч від Лілії Цвіт
У велику ємність наливаємо тепле молоко та розчиняємо в ньому дріжджі. Додаємо цукор і перемішуємо. Додаємо тепле масло, яйця кімнатної температури та все ретельно перемішуємо. Насипаємо просіяне борошно та замішуємо тісто. Довго місити не потрібно, тільки щоб усі інгредієнти з'єдналися. Тісто виходить досить рідке та липке. Накриваємо його харчовою плівкою та відправляємо в холодильник на 12-16 год.
Наступного дня виймаємо, тісто має збільшитися вдвічі та стане густе. Змащуємо руки олією і перемішуємо добре все тісто. За бажанням додаємо сухофрукти.
Викладаємо тісто у форми, заповнюючи на 1/3. Ставимо підходити в теплі на 1.5 -2 год.
Випікаємо при температурі 170 градусів приблизно 1 годину.
Ледача паска від Оксани Дорош
Ледача вона в тому плані, що тісто не вимагає багато зусиль, перемішав всі інгредієнти і чекаєш, поки тісто підніметься.
Потрібно: 600 г борошна, 6 жовтків, 300 мл молока, 180 г м'якого вершкового масла, 180 г цукру, 8 г сухих дріжджів, 0,5 ч. л. солі, 150 г сухофруктів (у мене родзинки ), 120 мл апельсинового соку, 1 ч. л. ванільного цукру.
За годину до приготування тіста замочити сухофрукти в апельсиновому соці (можна замість соку використовувати лікер або коньяк). Потім сухофрукти просушити рушником і присипати борошном.
У теплому молоці розчинити дріжджі і 2 ч. л. цукру (із загальної кількості) . Залишити на 7-10 хв, щоб утворилася дріжджова "шапочка".
Окремо добре збити міксером жовтки, цукор, сіль і ванільний цукор до світлої маси. Додати м'яке вершкове масло. Добре збити.
Додати опару, що підійшла і знову збити. Частинами ввести просіяне борошно, кожен раз добре вимішуючи тісто лопаткою або ложкою. Тісто густе, в'язке.
Миску з тістом накрити і прибрати в тепле місце на 40-60 хвилин для підйому. У тісто вмішати сухофрукти. І знову прибрати тісто в тепле місце хвилин на 30-40.
Форми для пасок змастити олією (навіть паперові).
Розкласти тісто по формах, заповнюючи не більше, ніж на 1/3. І залишити форми з тістом в теплому місці на 30-40 хвилин.
Випікати паску при 170 градусах перші 15 хвилин, потім зменшити духовку до 160 градусів і пекти ще 15 хвилин (орієнтуйтеся на свою духовку, на розмір форм, у мене пеклися трохи більше).
І от коли вже визначилися з паскою, плануємо собі меню далі. Досвідчені господині радять у травні звернути увагу на сирники – це дуже гарно, смачно і корисно! Не бійтеся пекти сирників, хоч вони на перший погляд видаються складною кулінарною математикою. Насправді вони вдаються з першого разу, якщо захотіти.
Пиріг-сирник від Тетяни Петришиної
Погодьтеся, такий сирник неможливо не хотіти. "Пиріг на варіацію сирника, на смак ніжний, з легкою ноткою апельсина та шоколаду, дуже смачненький, готується нескладно і недовго, довше охолоджується, тому краще робити на ніч, щоб він переночував у холодильнику, а вранці вас потішив", - ділиться господиня.
Роблю його часто з різними смаками, сьогодні у мене класичний, сир та цедра апельсина і родзинки.
Форма - D 20
Масло- 100 г, цукор-100 г, яйце -1 шт., борошно-200/250, какао - 2 ст. л. з гіркою, розпушувач -1.5 ч. л.
Змішати м'яке масло, цукор, яйце, додати какао, просіяне борошно з розпушувачем, замісити м'яке тісто, покласти в плівку і на 10 -15 хв. - в холодильник.
Тим часом готуємо сирну начинку: сир 9 % -450/500 г, цукор - 150, яйце 2-3 шт., крохмаль - 3 ст. л., сметана -200/250 м, пакетик ванільного цукру, цедра апельсина, родзинки за смаком.
Сир, яйця , цукор, ванільний цукор збиваємо ручним блендером до однорідної маси, додаємо сметану, цедру, родзинки, ретельно перемішуємо.
1/3 частину тіста залишаємо для прикраси і в сирну масу.
Решта тіста трішки розкачати, викласти в форму, пальцями розминаємо по дну і формуємо бортики (висотою 4,5 см), виливаємо сирну начинку.
1/3 частину тіста розкачуємо, відщипуємо шматочки і кладемо зверху начинки, ложкою занурюємо шматочки (щоб вони були всередині начинки) решта тіста відриваємо хаотичними шматочками і кладемо поверх начинки. Випікати в заздалегідь розігрітій духовці до 180 градусів приблизно 40-45 хвилин.
У начинку можна додати цукати, журавлину, горіхи, кокосову стружку, мак, за смаком.
Диво-сирники Лілії Цвіт
Справді диво-колекцію сирників назбирала на своєму Ютуб-каналі кулінарна блогерка, викладачка кулінарних курсів і засновниця школи автентичної і сучасної випічки Лілія Цвіт! Причому там щоразу з'являються нові й ще цікавіші, але наразі пропонуємо звернути увагу ось на ці – вони неймовірно смачні.
У майстрині - тисячі вдячних відгуків від тих, хто їх готував!
Найпопулярніші:
1. Вишневий сирник.
2. Сирник "Снікерс".
8. Великодній сирник без тіста.
9. Сиромак з персиками.
10. Львівський Сирник.
Зазирайте на Ютуб-канал Лілії Цвіт - там уже вранці з'явилися нові рецепти до свята.
Не зупиняймося – свята ж!
Рулет "Усе по 4" від Тетяни Петришеної
"Мої улюблені рулети, люблю їх за те, що швидко, смачно, ну, дуже смачно, кожен раз - новий смак" - знову ж таки захопленого говорить майстриня.
Потрібно: 4 яйця, 4 ст. л. цукру, 4 ст. л. борошна, 1 ст. л. олії, трішки солі і половина чайної ложки розпушувача.
Яйця та цукор збити до білого в пишну масу, продовжуючи збивати - додати олію. Поступово всипати просіяне борошно з розпушувачем, акуратно вимішати лопаткою знизу вгору.
Рівномірно вилити на лист з пергаментом (товщиною близько 1 см).
Випікати в заздалегідь розігрітій духовці до t 200, 8-10 хвилин.
Вийняти з духовки, перевернути, відокремити пергамент, скрутити з пергаментом в рулет, дати охолонути (охолоне швидко хвилин 10).
Крем: 250 г вершків 33% збити, додати пудру до смаку, 100 г вершкового сиру, або сир домашній перетертий до однорідності, все разом збити, ванільний цукор за смаком.
Просочити: абрикосове варення і сироп.
Розгорнути рулет, просочити сиропом змастити варенням, кремом, присипати трішки какао( можна без) згорнути за допомогою пергаменту. Залишити на 4/5 год, краще на ніч.
Заварні кільця із сирно-сметанним кремом від Тетяни Петришиної
Вода – 1 стакан, борошно просіяне - 1 стакан, масло вершкове -100 г, сіль- щіпка, яйця - 4 кімнатної температури, може піти 3-3.5 яйця, повинна бути гладка консистенція, яка добре тримає форму, не розпливається, тому яйця додавати потрібно поступово.
Воду, масло, сіль довести до кипіння, всипати просіяне борошно, постійно помішувати, заварити густе і гладке тісто, воно повинно зібратися в колобочок і відставати від стінок каструлі.
Дати тісту охолонути, приблизно до 70%, додати по одному яйця ретельно перемішуючи до гладкої консистенції, одне яйце вмішую лопаткою. Далі міксером на малих оборотах (можна всі яйця вмішувати ложкою/ лопаткою).
Випікати при температурі 190/200 - 30/40 хвилин до золотистого кольору, щоб добре підсохли, вимкнути духовку, відкрити дверці і залишити до охолодження.
Наповнити кремом через кондитерський мішечок, з двох сторін зробити отвори.
Якщо немає насадки, можна розрізати навпіл.
Крем: Сир жирний (у мене 9%) збити погружним блендером, додати сметану, щоб була консистенція, як густа сметана, ванільний цукор, цукрову пудру. Сир кисломолочний - 400 г (приблизно, на око робила), сметана-4 ст. л. (приблизно, кремоподібна консистенція повинна бути), ванільний цукор -пакетик 10 г, цукрова пудра - за смаком.
Поділити крем на дві частину, в іншу додати какао.
Легший за пір’їнку - м’ятний святковий салатик від Бережі Суржок
Страви на свята мають бути легкими, вважає лялькарка і поетеса пані Марина. Бо їх зазвичай багато і хочеться принаймні покуштувати все. Цей салат - саме з таких страв: легкий, оригінальний і запашний.
Інгредієнти: 1 стебло селери, 1 яблуко, 50 г бринзи, 1 ст. л подрібнених горіхів, половинка лимона, кілька листочків м’яти, оливкова олія, мускатний горіх. Яблуко чистимо від шкірок і нарізаємо кубиками разом із селерою та бринзою. Яблуко поливаємо лимонним соком. Горішки трохи підсушуємо на сухій сковорідці, все змішуємо. Викладаємо у святковий салатник, зверху посипаємо мускатним горіхом і поливаємо оливковою олією. Час приготування - усього 15 хвилин, а вражень багато!
Салат весільний від Тетяни Козак
Весільний, а отже – святковий! Наша улюблена кулінарка з Почаєва впевнена, що рідні будуть в захваті від такого пригощання.
Потрібно: Свинина відварна (вирізка) – 500 г, цибуля салатна біла - 3 шт. (підійде і звичайна, якщо немає салатної), пучок петрушки, кріп.
Але найкраще підходить кінза, перець чілі - 1 шт., (або болгарський перець половинка).
Маринад: Вода кип'ячена -50 г, лимонний сік - 90 г, бальзамічний оцет- 2 ст. ложки, олія -4 ст. ложки, цукор - 45 грам або 3 ст. л. з гіркою, сіль -1,5 чайної ложки, спеції для м'яса -1 чайна ложка рівно, чорний перець мелений 0.5 чайної ложки.
Для цього салату, підходить лопаткова частина тушки.
Рекомендую, дуже подобається вирізка ( солодке м'ясо) в різних регіонах по-різному кажуть.
Вирізку відварюємо 40 хвилин, не більше. Головне не переварити, на середньому вогні, лавровий листок, цибулина (невелика в неї вставити дві шт. гвоздики, чорний перець горошком 4-5 штук).
Наприкінці – злегка підсолений бульйон.
М'ясо повинно бути недосоленим, маринад надасть йому всі смакові якості.
Готовий бульйон викнути і в ньому залишити м'ясо до повного охолодження.
Тим часом салатну білу цибулю нарізати кільцями за допомогою шинковки.
М'ясо нарізати соломкою, якщо вирізка - то слайсами 1 см.
Маринад: усі складові об'єднати, помішуючи щоб розчинився цукор і сіль.
Беремо банку (1,5 л) і чергуємо цибулю з м'ясом, заливаємо маринадом. Закриваємо кришкою і відправляємо в холодильник, кладемо її в горизонтальному положенні.
М'ясо повинне промаринуватись мінімум 4 години. Чим більше маринується, тим стає смачніше. Час від часу перекачувати банку, з однієї сторони на іншу. Це для того, щоб маринад промаринував м'ясо зі всіх сторін. Готову закуску подаємо до столу і прикрашаємо зеленню і перцем чілі або болгарським перцем.
Рулет із свинячої рульки від Тетяни Козак
М'яке і соковите м'ясо, смакує з гірчицею, хроном, хлібом.
Рульку потрібно помити добре, почистити і залити холодною водою.
Вода має повністю покривати її. Поставити на плиту, варити на повільному вогні. Перед початком кипіння зніміть піну, посоліть. Додати 1 - 2 цибулини.
Накрити кришкою і варити на маленькому вогні, щоб було незначне кипіння,
приблизно 2- 2,5 години. Додайте чорний духмяний перець і варіть ще 1 годину.
За 10 хвилин до кінця додайте лавровий лист. Рульку залиште охолоджуватись в бульйоні.
Дістаємо з бульйону обережно рульку і викладаємо на відрізок чистої марлі. В ній ми і будемо формувати рулет.
Зробіть на рульці розріз по всій довжині, обережно заберіть кістку (якщо ви добре проварили м'ясо, то кістка з легкістю сама відійде. Дуже важливо рульку не переварити.
Розгорнути м'ясо рівномірно і посолити та поперчити. Обов'язково декілька зубчиків часнику (через часникодавку, це дуже смачно). Загорнути рульку рулетом за допомогою марлі.
Рулет- рульку положіть в ємкість, накрийте тарілочкою, а зверху - вантаж 1-2 кг. Залишити в холодильнику на 5-8 годин і готово!
Яєчний рулет від Тетяни Козак
Потрібно: 4 яйця, 100 мл сметани, 1,5 ст. л. манної крупи, 100 мл сметани, 150 г твердого сиру, 450 – 500 г сирого м»яса, можна куряче філе, цибулина, сіль, перець.
Для приготування сирного омлету: до злегка збитих яєць додати манну крупу, тертий на дрібній тертці твердий сир, сметану, добре перемішати (можна додати нарізану зелень), і залишити на хвилин 20-30, для набухання манки.
Для начинки: М'ясо пропустити через м'ясорубку (або ж подрібнити у фарш в блендері), цибулю підсмажити.
Усе перемішати, приправити за смаком сіллю і перцем.
Деко застелити папером для випічки і змастити олією. Викласти яєчно-сирну масу на деко, розрівняти і випікати в розігрітій духовці при 180 градусах до готовності – приблизно 10 хв.
На стіл постелити рушник чи пергамент, готовий сирний омлет акуратно перевернути на нього і зняти папір.
Розподілити фарш по всій поверхні готового омлету. Згорнути рулетом.
Загорнути рулет в папір, по краях звернути так, щоб сік не витікав і знову випікати при температурі 180 градусів до готовності, приблизно 25-30 хвилин.
Не варто відразу виймати рулет з паперу, краще дати постояти ще 10-15 хвилин, щоб він просочився усіма соками, що виділилися.
Ідеальна нарізка!
Рулет зі скумбрії від Тетяни Козак
Потрібно: скумбрія, морквина, цибулина, приправи, лимонний сік, олія.
Рибу почистити від нутрощів, витягнути хребет і кісточки, які залишилися. Трішки зрізати ножем м'ясо зсередини і викласти його на краї риби.
Цибулю нарізати кубиками, посмажити і додати моркву, посмажити.
Сіль, перець чорний мелений, дрібку цукру.
Перемішати і зняти з вогню.
Рибу посолити і поперчити, додати приправу і лимонний сік.
На рибу рівномірно розподілити моркву з цибулею. Скумбрію звернути рулетом і закріпити дерев'яними шпажками. Загорнути в пергамент.
Випікати при температурі 180 градусів 200 30-40 хв.
Трішки охолоне і можна нарізати.
Дуже смачно і в холодному і гарячому вигляді.
Голубці з реберцями від Тетяни Козак
Соковиті, запашні і дуже смачні!
Потрібно: капустина, склянка гречки, склянка рису, 600 г м»ясного фаршу, морквина, цибулина, сіль, перець, 600-800 г ребер.
Підлива для голубців: Ікра кабачкова на зиму з перцем чілі та сметана.
Гречку і рис відварити до готовності. Дві крупи одночасно йдуть до начинки до голубців. Додати м'ясний фарш і спеції, пасерована морква і цибуля.
Добре вимішуємо, підготувати капустяне листя ,кому як спосіб зручний.
Пропарити, проварити, прогріти в мікрохвильовці.
Формуємо голубці.
Ребра порізати на порційні шматочки, посолити, поперчити і обсмажити на сковороді з двох сторін.
На дно банячка, в якому будуть тушитись голубці, викладаємо капустяне листя. Викладаємо шар голубів – затим ребра – затим шар голубців.
Трішки наливаю води у казанок, в якому будуть тушитись голубці.
Ставимо в розігріту до 180-200 градусів духовку на 1-1.5 години.
При подачі на стіл використовую кабачкову ікру за сметаною: прогріти на сковороді і полити такою поливкою голубці.
Голубці в мультиварці від Валентини Кузьмової
Вони - дуже ніжні, особливо смачні і готуються з приємністю.
Потрібно:
500 м'яса або фаршу,1 стакан рису, 2-3 капустини (малі - по 0,5 кг), 0,5 л. сметани, 2 ст. л. томатної пасти, 2 цибулини, 3 яйця, сіль, перець за смаком, 50 г олії, 250 г води.
Капусту попарити, розібрати на листочки, обрізати грубі серединки.
Відварити рис до напівготовності в співвідношенні 1:2. М'ясо і цибулину перекрутити.
Готуємо фарш: До рису додаємо фарш, яйця, сіль і перець за смаком все перемішуємо - фарш готовий.
Засмажку до голубців готувати на сковорідці.
На олії смажимо цибулю, додаємо дві ложки томатної пасти і сметану, пересмажуємо і перекладаємо голубці.
Доливаємо стакан води, виставляємо програму і тушкуємо. Якщо немає мультиварки, то на плиті коли закипить, зменшити вогонь до мінімального і тушкувати 1-1,5 годин.
Короп по-королівськи від Мар'яни Хабер-Дудар
Для такого вишуканого і смачного рибного творіння потрібно:
- короп - 1-1,5 кг вагою;
- цибуля - 1 шт.;
- олія - 1 ст. л.;
- сіль, перець - до смаку.
Почистити і добре промити під протічною водою коропа.
Встелити деко пергаментним папером, злегка змастити олією.
Зробити декілька надрізів вздовж тушки риби, посолити, поперчити і замаринувати рибку. В розрізи вставити нарізану півкільцями цибулю. Випікати рибу при температурі 180 градусів 90 хв.
Приготована таким способом рибка дуже смачна!
Яскравий желейний торт від Мар'яни Хабер-Дудар
Такий чудово доповнить святковий стіл!
Для приготування веселкового желе нам потрібно: желе різних смаків та кольорів (6 п.), молоко - 1 літр (по 200 мл. на кожен шар), желатин - 50 г. (по 10 г. на кожен шар), цукор - 5 ст. л. (по 1 ст. л. на кожен шар).
Фруктове желе готуємо за інструкцією на упаковці. Даємо йому вистигнути.
Готуємо молочне желе. Для цього потрібно у 200 мл. молока всипати 1 ст. л. желатину (10 г.) і 1 ст. л. цукру. Підігріти суміш і розмішати до повного розчинення желатину. Дати остинути, а тоді залити поверх фруктового желе.
Фруктове, кольорове желе чергувати з молочним желе.
Шашлики від Оксани Харченко
"Найкраще готують шашлики чоловіки, - впевнена вінницька кулінарна майстриня Оксана Харченко, - напишу рецепт маринування шашлика за рецептом свого чоловіка. Перепробувавши шашлик в різних маринадах - дійшла висновку, що цей найпростіший і найкращий".
На шашлик беремо свинячий ошийок.
М'ясо - 1 кг, цибуля 300 г., олія – 2 ст. л., сіль, перець, лист лавровий - 2шт.
Замариноване м' ясо краще залишити на ніч.
Під час приготування поливати маринадом або вином.
Сальтисон від Валентини Устіян
"Щоб приготовити сальтисон, я відварюю чималу рульку і серце, - каже майстриня. - Нарізаю гарними шматочками, також додаю часнику, спецій, даю бульйон в якому варимо м'ясо, та начиняю товсті кишки, шлунок перед тим їх гарно мию і чищу. А щоб при варінні чи випіканні не тріснув, проколюю. Замотую у марлю і варю 2 годину. Витягую і ставлю під прес".
Піца від Оксани Білінської
Рецепти пані Оксани - це смак, краса і вишуканість! Цей рецепт тіста на піцу просто чудовий, підтверджують прихильники її кулінарної творчості.
Тісто виходить тоненьке і смачне!
Потрібно: 100 г теплої води, по 1 ч. л. цукру і солі, 1/2 ч л сухих дріжджів, 1 яйце, приблизно 1,5 склянки борошна ( додаємо поступово, скільки забере).
Змішуємо воду, цукор, сіль і дріжджі. Додаємо трохи борошна, перемішуємо.
Додаємо яйце; перемішуємо. Додаємо решту борошна поступово і замішуємо м‘яке, еластичне тісто. З цієї кількості виходять дві великі круглі піци.
Начинку робимо на своє уподобання.
Випікаємо при температурі 220 градусів на нижньому рівні 15 хвилин.
Йоркширський пудинг із вершковим сиром та червоною рибкою від Оксани Білінської
Потрібно: 2 яйця, 100 мл молока, 100 г борошна, сіль.
Начинка: вершковий сир, лосось слабосолений, свіжий огірок, зелень.
Для подачі можна взяти зелень, помідори чері, авокадо.
Збиваємо вінчиком яйця зі сіллю; додаємо молоко, збиваємо; додаємо просіяне борошно і все добре вимішуємо до однорідності.
Залишаємо тісто на 20-30 хв; за той час розігріваємо духовку до 220 градусів.
Форму для кексиків ставимо на 5 хв. у розігріту духовку; виймаємо і наливаємо по неповній ложці олії у кожну формочку і ставимо знову у духовку на 10 хв., щоб розігрілася олія.
Тісто переливаємо у ємкість із носиком; виймаємо форму і розподіляємо тісто швидко по формочках (намагаємось лити по центру і наповнюємо майже доверху, якщо ви хочете великі, якщо менші, то можна і до половини).
Ставимо форму в духовку на 15-20 хвилин (не відкривати духовку!), даємо пудингам піднятись і зарум‘янитись.
Начинка: дрібно нарізаємо огірок, зелень і змішуємо зі сиром, підсолюємо трошки і додаємо перець.
Пудинги найкраще подавати гарячими, але і як холодний перекус вони теж надзвичайно смачні!
Заварне тісто на вареники від Марії Цимбалістої
І так, скоро буде вже полуниця, а з нею що? Правильно, вареники! Галицька майстриня Марія Цимбаліста навчить нас, як готувати для них заварне тісто. Вареники виходять м'які та їх можна заморожувати.
Потрібно: 2.5-3 ст .борошна (250мл), 50 мл олії, 1 ст. кип'яченої води (250мл.)
0.5 ч. л. солі,1 яйце.
Просіяти борошно в миску, всередину влити олію, посолити. Влити кип'яток розмішуючи виделкою додати збите яйце. Усе виделкою вимішати, а далі руками замісити тістом. Я даю 2.5 ст. борошна. Накрити миску рушником на 30 хв. Розкачати на рулетики, порізати на кружальця, розкачати і ліпити – з чим забажаєте! Варити в окропі 5-8 хвилин.
Ліниві вареники з кислою капустою та печерицями від Таллі Королевої
Дуже смачно - це нічого не сказати. Вони точно святкові!
Потрібно: 500 гр. пасти /макаронів/; 700 гр. кислої капусти; 1 середня цибулина; 400 грамів печериць.
Кислу капусту промити та стушити з цибулиною. Печериці обсмажити на рослинній олії. Пасту відварити. Все разом перемішати у глибокій мисці - ліниві вареники готові!.
Салат з чорносливом від Марії Пташнік
Відома і улюблена нами кулінарка Марія – майстриня не лише неймовірних пляцків. Цей салат – також довершеність, доступна кожному.
Потрібно: 1 буряк столовий та морквина, 100 г смажених горіхів, 150 г кураги, 200 г чорносливу
Для соусу: 1 головка часнику, 100 мл олії оливкової, 2 ст. л. майонезу пісного, сіль, перець.
Приправа до салату (за бажанням), 1 ст. л. лимоного соку.
Буряк і моркву (сирі) помити, почистити і натерти на тертку (тертка для моркви по-корейські). Горіхи просмажити (я сушу їх в духовці) і подрібнити руками. Чорнослив і курагу промити, або запарити на пів години якщо тверді.
Соус: часник подушити в часникодавці, додати решту інгредієнтів, все гарно вимішати тоді додати в салат. Всі інгредієнти салату гарно вимішати і можна подавати до столу!
"Горіхова ласунка" від Марії Пташнік
Чесно, словами не передати ту ніжність смаку, тому варто спробувати спекти. Отже, зберігайте рецептик!
Форма 19×29
Шоколадні коржі: 2 яйця, 90 г цукру, 200 мл згущенки вареної, 200 мл кислого молока (кефіру), 20 г какао, 18 г розпушувача, 280 г муки.
Яйця збити з цукром до побіління, додати згущенку і кисле молоко ще раз збити на малих обертах міксера, щоб об'єдналися компоненти. Просіяти муку, какао і розпушувач і все з'єднати лопаткою. Тісто ділю на 4 частини і випікаю окремо кожен корж в розігрітій духовці. В мене газова духовка і температуру не показує, приблизно випікати 15 хв., але краще орієнтуйтеся на свою духовку.
Просушити ще 200 г горіхів.
Крем 1: 400 мл молока, 3 ст. л. манки, 10 г ванільного цукру, 150 г цукру.
Зварити масу і охолодити, тоді збити
150 г масла і в 3 етапи додати масу манну.
Крем 2: 100 г масла збити із 250 мл вареної згущенки, тоді цю масу поставити в холодильник на 30 хв.
Подрібнити просушені горішки і додати до цієї маси. 120 мл вершках збити, додати вже до охолодженої маси і легенько збити.
Збираємо пляцок: крем 1, крем 2, корж – і повторити. Оформити за бажанням!
Торт "Пташине молоко" від Марти Левицької
Він – прекрасний! Хто втримається від шматочка цієї спокуси із ніжного суфле? Львівська майстриня краси в кулінарії ділиться дуже хорошим рецептом.
Форма 24
Тісто: 7 білків, 200 г цукру, 3 ст. л. борошна, 2 ст. л. какао, ванілін.
Білки збити у стійку піну з цукром, додати сипучі, акуратно вимішати лопаткою. Викласти у форму , пекти при температурі 170 градусів - 35-40 хв. Тісто дуже піднімається, потім посідає.
Крем: 7 жовтків, 1 ст. л. борошна, 100 мл. молока, 100 г цукру, ванілін, 200 г масла.
Жовтки розтерти з цукром , борошном і молоком, заварити до загустіння, помішуючи вінчиком, як будуть грудочки, не хвилюйтеся, знімете з вогню і подавите вінчиком. Далі м'яке масло збити, додати заварну масу, збити так до кінця.
Викласти на корж, полити шоколадною помадкою: 100 г шоколаду розтопити з 50 г масла, нанести, коли трошки охолоне, на крем.
Корж я просочила водою з коньяком і трошки цукру. 50 г води
1 ст. л. коньяку, 1/2 ст. л. цукру. До крему від себе додала 1 ст. л. соку лимона.
Десерт "Пташине молоко" від Ірини Онишкевич
Тему пташиного молока дуже красиво підтримує молода талановита кулінарка Іра Онишкевич.
Цей пляцок можна ще назвати "Смак дитинства". Шоколадний бісквіт і ніжне білкове суфле чудово поєдналися у новому пляцку. Пляцок готується без особливих зусиль. Ідеальний варіант, якщо "гості на порозі". Розмір форми: 30х20 Висота - 5см.
Інгредієнти: бісквіт борошно – 70 г, вершкове масло – 70 г, цукор – 100 г, яйце – 3 шт, сметана (20%) – 170 г., какао – 70 г. розпушувач – 1 ч. л., сода - ½ ч. л., оцет – 1 ст. л.
Суфле вершкове масло – 150 г., згущене молоко (сире) – 120 г, білок – 200 г. (5-6 шт.), лимонна кислота - ¼ ч.л., агар-агар (сила гелю 1200) – 10 г, вода – 150 г, цукор – 300 г. Хай Вам все вдається!
"Первоцвіт" від Лілії Цвіт
Вдала рима, чи не так? А пляцок - не менш вдалий, він неймовірний! І за текстурою. І за зовнішнім виглядом, і за смаком!
"Дуже простий і швидкий пляцок! Все печеться одним коржем і з одного тіста! А виходить дуже смачний, ніжний і гарний в розрізі! Потіште рідних на свята смачною домашньою випічкою, приготованою власними руками", - у своєму стилі смачної і красивої мотивації заохочує до роботи Лілія Цвіт.
Форма 25х30 см
Потрібно: масло - 400 г, цукор - приблизно 300 г, ванільний цукор - 1 п.16 г, яйця - 8 шт., сметана - 100 г, амоній - 1 ч. л., борошно - 600 г +- 50 г, мак сухий мелений - 50 г, куркума - 1 ч. л., какао - 20 г, вишні - 150 г.
Любіть себе, готуйте з любов'ю і насолоджуйтесь! Щасливого Великодня і травня!
- Актуальне
- Важливе