10 найсмачніших українських пасок: рецепти, поради, натхнення!

Тетяна Зінченко
16 квітня, 2021 п'ятниця
10:21

Відомі кулінарні майстрині діляться рецептами пасок, які точно вдаються і які дуже смачні: паска з косами, традиційна, шоколадна, сирна, медова, фруктова. Якщо Божа ласка - хай вдається паска!

Нині ми онлайн говоримо про пасочки, згадуємо бабусь своїх, що вони пекли. Про запашні високі мамині хліби, просто про одвічні свята. Стільки всього довелося пережити нашим пращурам... Але ось так, у дні перед Великоднем, ми згадуємо їх серцем, ми співставляємо себе з ними. Не тільки світу, що за вікном, у нас дуже глибоке коріння. І поки воно соковите нашими споминами, згадками, доти буде жити народ, будуть рум'яніти на столі запашні пасочки, і будуть квіти, і буде Воскресіння.

Таїнство паскотворіння
Ми знали, що якщо бабуся витягує квітчасту тернову хустку, новеньку, спеціально припасену до цього дня, закачує рукави нової  кофти,і пов'язує вишитий фартух з мереживом (ми казали "гіпюром"), почнеться диво випікання сонячного хліба. Ми, які звикли гасати в ці весняні дні біля ставка і рвати щавель чи пантрувати курчат, чинно всідалися навколо столу, бо хотіли це бачити. Бабуся у велику миску просіювала борошно, і цей уповільнений "снігопад" із сита у миску заворожував. Затим гріла молоко, кришила в нього дріжджі. Дріжджі пахли дивно і цікаво. Місила опару. Рідке тісто, схоже на сметану, дуже приваблювало нас - хотілося покуштувати ложкою. Але бабуся дивним чином опинялася щоразу десь неподалік: на сьогодні робота завершилася, тісто вимішуватимемо завтра.

Кілька разів на ніч вона вставала помішувати опару. У хаті смачно пахло тістом, навіть уві сні таким чином відчувалося наближення особливого свята.

На другий день бабця пов'язувала ту ж хустку і той же святковий фартух з "гіпюром". Ми "матеріалізовувалися" поруч з нею. Але вже не сиділи, склавши руки, а допомагали: хтось ішов у курник по свіжі яйця, хтось ніс цукор, хтось сухофрукти і горіхи, а хтось - сметану і масло. Бабуся вбивала одне за одним яйце, і ми перезиралися: ого, скільки яєць бабуся витрачає! Білки вона вправним рухом відділяла в окрему миску, а жовтки - прямо в опару. Додавала сметану і розтоплене масло, обкачувала в борошні сухофрукти і відбивалася від нас, бо ми не проти були скуштувати такі смаколики просто зараз. Потім урочисто наливала мініатюрний гранчачок горілки - і також у тісто. Ми кривилися і усміхалися.

А потім було довге замішування. Досі не розумію, де стільки сили брала бабця - стільки місити! Але її обличчя при цьому було таким натхненним, таким світлим, ніби вона виконує якусь особливу місію…

Місила кілька разів. Потім змащувала форми і клала тісто. "Чому так мало?" - марудили ми, а бабця казала: "Не можна при тісті голосно говорити, а тим паче - марудити, сваритися. І зачиніть вікна і двері, не робіть тісту протягів". Коли тісто у формах підходило, вона ставила його в піч: добряче протоплену і злегка уже охолоджену. Ми ледве терпіли до появи неймовірного аромату, а потім вривалися в хату з дитячою нестримністю, і вже бабця не могла нас зупинити. Вона спеціально давала нам першу пасочку куштувати. То було казково!

У цьому чудовому дійстві творіння власного Великоднього хліба нічого не змінилося і цього року. Хіба що те, що господині ще більше доклали зусиль, щоб їхні паски стали ще смачнішими, вищими, пухкішими, кращими!

Нещодавно у дружній і дуже великій кулінарній спільноті "Пляци Рецепти від Лілії Цвіт" пройшов марафон "Українська паска 2021". Справжні майстрині своєї справи ділилися своїми рецептами! Було цікаво спостерігати, слухати про наші звичаї і традиції випікання пасок, вчитися і налаштовуватися на великодню кулінарну творчість.

Ми публікуємо найкращі з найкращих, і це - далеко не всі з найкращих. Бо треба залишити ще й поле для діяльності кожної господині, яка налаштувалася подарувати родині смачне великоднє диво власної роботи.

Українська паска с косами

"Я б сказала, що це класична паска. Вона виходить здобна, волога, запашна та рум'яна! Моя паска поєднує в собі три різні види жиру, що дає просто чудове, ніжне, повітряне тісто та особливий смак! А ще справжня українська паска прикрашена косами та виробами з тіста, як в давнину", - заохочує кулінарна майстриня, очільниця кулінарної школи і практик Лілія Цвіт до класики паскотворення.

Інгредієнти на 4 шт. по 800 г.:

Опара: молоко - 0,5 л, дріжджі - 100 г, цукор -3 ст. л., борошно - 8 ст. л.

Тісто: жовтки - 10 шт., сметана - 100 г, смалець - 50 г, масло 82% - 150 г, олія нерафінована - 50 мл, сіль - 0,5 ч. л., цукор - 300 г, ванільний цукор - 1 п. 16 г, борошно просіяне -1450 г, куркума - 0,5 ч. л., лим. цедра - з 1 шт., горілка - 1 ст. л., сухофрукти - 400 г.

Розпочнемо з приготування опари. У велику миску наливаю тепле молоко. Додаю 3 ст. л. цукру від загальної кількості та перемішую. Тоді розкришую дріжджі. Якщо у вас сухі дріжджі, то додаємо їх після борошна. Дріжджів потрібно багато, тому що тісто буде насичене та жирне. Додаю 8 ст. л. борошна від загальної кількості та замішую рідке тісто, як на млинці. Накриваємо харчовою плівкою та залишаємо в теплі на 30 хвилин.

А тим часом приготуємо здобу. Нам потрібне м’яке масло. Для паски бажано брати із жирністю не менше 82 % . Також, я додаю до паски смалець. Він робить тісто дуже ніжним, а на смак зовсім не відчутний. А ще даю домашню сметану, яка надає неймовірного вершкового аромату. Насипаємо цукор та ванільний цукор. Кількість цукру можемо коригувати, відповідно до свого смаку. В мене паска доволі солодка. Ще додаємо сюди 0,5 ч. л. солі. Додаємо 10 жовтків та перемішуємо все міксером, щоб цукор трохи розчинився.

Опара вже готова, бачимо, що утворилися бульбашки. Вливаємо сюди здобу. Додаємо просіяне борошно, куркуму та починаємо замішувати тісто. Рекомендую борошно додавати у три етапи, щоб краще зрозуміти консистенцію тіста. Ваша кількість борошна щоразу може змінюватися, в залежності від якості та об’єму продуктів. Тому рекомендую звертати увагу саме на консистенцію тіста.

Тепер змащуємо робочу поверхню олією та вимішуємо тісто 15-20 хв., щоразу доливаючи олію. Тісто стане ніжне та не прилипатиме до рук. Знову повертаємо його у миску, змащуємо харчовою плівкою та залишаємо підходити в теплі  на 1,5 години.  Воно добре підходить і стає повітряним. Змащуємо руки олією та ще раз вимішуємо тісто. Тепер додаємо 1 ложку горілки, цедру з лимона та пропарені сухофрукти. Посипаємо ще 2 ст. л. борошна, щоб забрати зайву вологість. Все перемішуємо. Тісто знову змащуємо олією та залишаємо тісто підходити на 1 годину.

Форми для паски я змащую та обгортаю пергаментом. Руки змащую олією та відриваю шматочок тіста, формуючи кульку. Наповнюю форми тістом не більше, як на 1/3. Прикрашаю косами з того самого тіста. Коли паска підійде у формі і збільшиться приблизно в 2-3 рази, змащую її жовтком.

Випікаю при температурі 160 градусів приблизно 1 годину, маленькі паски - 30 хвилин. Але орієнтуйтеся на свою духовку. Готові паски виймаємо з форми та охолоджуємо на решітці.

 

Оригінальна паска від Мар'яни Хабер-Дудар

Мар'яна - дуже талановита та цікава особистість. Вона вправна господиня, дружина, мама, науковий співробітник, блогер, поетеса, рукодільниця та кулінар! Свої цікаві рецепти та ідеї Мар'яна показує у відео на каналі в Ютуб! Скільки там корисного можна дізнатися - і прекрасні рецепти, і оригінальні ідеї для рукоділля, і поезія та лірика!  
І ось - паска: красива, перевірена досвідом, дуже ароматна, смачна, надзвичайно святкова! 
Для приготування паски діаметром 15 см. та висотою 20 см. нам потрібні такі інгредієнти: 100 мл теплого молока, 10 г дріжджів, 2 яйця, 100 г цукру, 1 п. ванільного цукру, 50 г розтопленого масла, 100 г сметани, 350 г борошна, 50 г цукатів, 50 г ізюму.
У теплому молоці розводжу дріжджі, поступово додаю решту рідких інгредієнтів, порціями підсипаю борошно, додаю цукати з ізюмом та розмішую масу до однорідності.

Змащую руки олією та продовжую вимішувати тісто руками ще 5 хв.

Накриваю ємність з тістом харчовою плівкою. Залишаю для підйому на 1 годину.

Я ставлю тісто у хвильовку, а поруч стакан з кип’ятком, хвильовку не вмикаю!

Тим часом підготовлюю форму для випікання – нарощую в ній борти за допомогою пергаментного паперу. Займаюся підготовкою декору паски.

З’єдную згущене молоко, кокосову стружку та харчовий барвник для отримання маси, якою покриватиму паску. З розтопленого шоколаду формую гілочки верби.

Коли ж тісто підійшло – змащую руки олією, виймаю тісто та заповнюю ним форму для випічки на 1/3 висоти. Залишаю тісто для підйому ще на 1 годину.

Знову ставлю тісто у хвильовку, а поруч стакан з кип’ятком, хвильовку не вмикаю! Коли тісто вдруге підійде – змащую паску збитим жовтком та ставлю випікати в попередньо розігріту духовку при  температурі 180 градусів - 45 хв. Оздоблюю паску підготовленим солодким декором.


  
Паска - 2021 Медова від Лілії Цвіт
"Це - чудова паска, перевірена часом і досвідом", - ділиться враженнями чарівниця випічки Лілія Цвіт. І розповідає покроковий рецепт нашої кулінарної класики. 

Опара: У велику миску наливаємо ледь тепле молоко, найкраще підходить домашнє і з великим відсотком жирності  тоді додаємо дріжджів, я для паски використовую пресовані дріжджі. Додаємо 2 ст. л. цукру і ретельно перемішуємо, щоб дріжджі розчинилися , додаємо 10 ст. л борошна від загальної кількості, перемішуємо , накриваємо харчовою плівкою і відправляємо в тепле місце на 40 хв. 

Готуємо здобу: З'єднуємо яйця, цукор, ванільний цукор, ст. л .солі, розтоплений мед, розтоплене масло перемішуємо міксером до однорідності і щоб цукор трішки розчинився . ВАЖЛИВО, щоб усі інгредієнти були кімнатної температури. До опари додаємо здобу, і горілку та починаємо поступово додавати борошно, його додаємо в три етапи, обов'язково просіюємо борошно. 

Вимішуємо тісто приблизно хвилин 15-20. Тісто на паску обов'язково добре вимісити, від цього залежить гарна структура паски. Під час вимішування додаємо олію ,це допомагає легше вимісити тісто. Тісто виходить доволі густе , але гарно розтягується і не рветься. Змащуємо олією, накриваю харчовою плівкою і залишаємо на 1год в теплі. 

Тісто чудово підходить, робимо першу обминку тіста, перемішуємо і додаємо сухофрукти, обережно вмішуємо, щоб тісто об'єдналося із сухофруктами. Змащуємо олією, накриваємо і залишаємо в теплі ще на 1,5 год. Тісто готове , обминаємо його і розкладаємо по формах. 

Наповнюємо форму не більше як на 1/3 . В центр запихаємо шпажку, щоб виходило повітря і паска рівномірно підходила. Викладаємо на деко і залишаємо підходити , за бажанням прикрасити тістом без родзинок. Коли паски підросли , майже зрівнялися з верхом форми, змащуємо їх жовтком, розчиненим водою і одночасно вмикаємо духовку. Чекаємо декілька хвилин . Я випікаю при температурі 170 г  маленькі 30-40 хв. , великі близько год . Режим верх-низ. Ви ж орінєнтуйтеся на свою духовку. Вдалої паски!

Цитринова паска від Юлії Горячко

 Юля готує різноманітні пляцки, випічку та інші смаколики з дитинства. Ця молода господиня кілька років веде україномовний кулінарний канал Ютуб "Смаколики Юлі", де показує та пояснює у своїх відео всі тонкощі приготування різних страв - на свята і у будні. Їі випічка - особлива: барвиста, ошатна, ароматна, дуже смачна! 

3 яйця 280 г цукру 150 г вершкового масла 30 г свіжих дріжджів 700-750 г борошна (пакетик ванільного цукру), щіпка солі цедра лимона і апельсина .

У глибоку миску всипаю цукор, додаю яйця і збиваю міксером до утворення піни.  Вливаю розтоплене (негаряче) вершкове масло до збитих яєць з цукром.  В окремій посудині розчиняю свіжі дріжджі у теплому молоці. Вливаю до яєчної маси.  Перемішую, накриваю і залишаю на 8-10 год у теплому місці. 

 До опари додаю щіпку солі, пакетик ванільного цукру, куркуму ( пів ч. л. ) і поступово всипаю просіяне борошно. Вимішую тісто. Додаю цедру апельсина і лимона. Далі вимішую тісто і залишаю на 1 год у теплому місці. Виминаю тісто і розкладаю по формах. Залишаю у теплому місці на 1.30-2 години. Випікаю при температурі 180 С - 40-60 хв. Залежить від розміру пасочок. 

Глазур. 5 г  желатину (25 г  води) 50 г  води 125 г  цукру щіпка лимонної кислоти Заливаю желатин водою і залишаю, щоб він набух. В сотейник всипаю цукор + вода + щіпка лимонної кислоти. Доводжу до кипіння. Цукор має повністю розчинитись. Знімаю з вогню і додаю желатин. Збиваю міксером до побіління і потрібної консистенції. Поливати вже охолоджені пасочки. Також ще приготувала бісквітний мох для декору.

 

Запашна паска від Юлії Глухонець

Уже багато років Юлія займається випічкою. Творить неймовірно гарні торти, робить прекрасні весільні фуршети, готує різноманітні хліби, медові короваї і пече чудові паски! 

 За 1 день до приготування паски замочуємо цукати і родзинки в Амаретто і апельсиновому соку.

Потрыбно: 150 грам родзинок, 150 грам цукатів, сік 1 апельсина, Амаретто - 200 грам (коньяк, ром).

Приготування опари: 100 г дріжджів, 1 ст. л. цукру, 250 г теплого молока, 2 ст. л . борошна.

Усе ретельно змішуємо і ставимо у тепле місце на 30-40 хв(поки опара не впаде).

12 жовтків розтираємо з 600-650 грам цукру і 250 грам молока, трохи солі і ванілін і 30 грам Амаретто (ром, коньяк, лімончело, можна і без алкоголю).

Отриману суміш з'єднуємо з опарою і поступово додаємо борошно (1кг -1,2 кг) і замішуємо тісто.

Вимішуємо тісто 30-40 хв. Після додаємо 130 грам м'якого масла, вимішати і додаємо родзинки і цукати. Вимішуємо 10 хв., ставимо у тепле місце на 4 години.

Розкладаємо на 1/3 форми і залишаємо для збільшення у 2-2,5рази.

Випікати при 180 градусах 20-50хв,в залежності від розміру форми.


Сирна паска від Тані Козак

Ми всі дуже добре знаємо талановиту кулінарку з Почаєва. Їі випічка - це те, що вдається, що можливо і що прекрасно!

 Сирна паска за рецептом Тані Козак виходить з дуже ніжною, легкою текстурою, дуже волога, неймовірно смачна, шматочки такої паски тануть у роті. А ще сирна паска буде довго залишатися свіжою, довго не черствіє.

З цієї порції вийшло 2 шт. діаметр форми 16 см

Потрібно: Борошно - 800 г, сир кисломолочний - 450 г, масло вершкове - 100 г, цукор 200 г - в міру солодка 350 г ( більш солодка), молоко - 140 мл, яйця - 3 шт., жовтки - 3 шт., сіль - 0,5 ч. л., дріжджі сухі - 1 пачка ( 12 г)., родзинки - 150-200 г., ванільний цукор - 1 пачка.

Сухі дріжджі та тепле молоко, розмішати ретельно, додати цукор 1 ст. лож. від загальної кількості, додати борошно 4-5 ст. ложок від загальної кількості борошна, все ретельно перемішати, накрити харчовою плівкою , залишити у теплому місці на 15-20 хв., повинно збільшитись у 2,5 раза.

Сир кисломолочний перетерти через сито, збити блендером або пропустити через м'ясорубку.

Яйця, жовтки, сіль, ванільний цукор , цукор що залишився, збити міксером, додаємо сир кисломолочний, збити до однорідності, додати м'яке масло вершкове, опару яка підійшла, все ретельно перемішати міксером, на середній швидкості.

 Обов'язково просіваємо борошно, додайте не все одразу, а невеликими частинами, замішуємо тісто.

Далі вимішуємо на столі , якщо руками то приблизно 10 хвилин, тісто буде липкуватим, так має бути.

Далі тісто потрібно викласти у харчовий пакет, зав'язати кінці не сильно, залишити трішки вільного місця для підйому тіста. Залишити в холодильнику на ніч 8-12 год.

Затим стати тісто з холодильника , залишити в теплому місці щоб зігрілось.

Далі необхідно додати промиті і просушені родзинки, перемішати їх з невеликою кількістю борошна і вмісити у тісто. Ділимо тісто на необхідну кількість частин.

Можна випікати у металевих або паперових формах. Заповнювати тістом на 1/2 частину форми, накрити чистою тканиною. Залишити у теплому місці для підйому тіста.

Перед випічкою змастити верх пасок яйцем і випікати при температурі 180 градусів до готовності. Приблизно 30 хв. - маленькі, 40-50 хв - більші форми з паскою.

Можна перевірити за допомогою дерев'яної шпажки, повинна бути суха.

Хай все вдається і смакуєте на здоров'я!



 

Паска, яка вдасться - особливий рецепт

"Щороку на Великдень я печу багато пасок. Переважно два-три заміси, - продовжує для нас дуже цікавий екскурс у чудовий світ сонячних хлібів Лілія Цвіт, наша незмінна кулінарна просвітителька і блогерка. -  Пробувала найрізноманітніші рецепти паски. Це паска на опарі чи безопарна, паска на кефірі, паска з сухими дріжджами, паска у хлібопічці, паска з цукатами, ізюмом, маком. І, мабуть, як у кожної господині, ці експерименти з тістом для паски закінчувались по-різному, часом не дуже вдало. То паска не підросте, то потріскає, то "западе" в середину і стане "кривобока" та "горбата", то занадто суха, то підгорить, то тісто "забите", як пластилін.

Але, завдяки всім цим вдалим чи не дуже спробам, я все ж таки винайшла для себе простий рецепт паски, яка вдається завжди. Хочу поділитись ним із вами. 

Інгредієнти: Молоко - 1 л , свіжі дріжджі - 100 г, цукор - 2 скл., сіль - 1/4 ч.л., ванільний цукор - 1 п. (12 г), олія - 3 ст.л., масло вершкове розтоплене - 2 ст.л., жовтки - 2 шт., яйця - 2 шт.,  муки - 1,25 кг. Це основні компоненти для смачної паски. За бажанням додаєте різноманітні наповнювачі. Наприклад, ізюм, курагу, чорнослив, цукати...

Молоко підігріваю приблизно до 35-40 градусів. Розчиняю у ньому дріжджі. Останні раджу використовувати тільки свіжі. Це дуже важливо! Тобто це мають бути "живі" дріжджі. Що би не казали про переваги сухих дріжджів, але вони не дають такого дріжджового запаху, як свіжі і паска на сухих дріжджах виходить не та. Також обов'язково звертайте увагу на термін придатності дріжджів.

Далі додаю цукор, якого в моєму рецепті досить багато. У мене всі люблять солодку паску, але якщо ви надаєте перевагу менш солодкому варіанту, то цукру можна додати менше. Також відразу додаю і ваніль. Цукор розмішую у молоці, до повного розчинення. Додаю сіль, перемішую. Тепер потрібно додати жовтки, яйця, олію. Є багато рецептів, де до паски йде 10 і навіть більше яєць. Але я не рекомендую додавати їх так багато. Це обтяжує тісто і через це паска може потім погано підростати та не вийде пухкою. 2 жовтки і 2 яйця - це максимум, як на мене.

До речі, білки залишаємо у холодильнику, щоб потім прикрасити ними паску. Щодо олії, то я обираю нерафіновану. Вона має насичений соняшниковий запах, що загалом додає тісту ароматності. Крім того, нерафінована олія має більш темний жовтий колір, що також позитивно впливає на колір паски. Далі додаю вершкове масло, розтопивши його до рідкого стану. Спред чи маргарин не підходить. Це має бути  натуральне вершкове масло високої жирності. Знову ж таки, воно надає приємний вершковий аромат та смак, добре взаємодіє в тісті. А от з маслом та жиром категорично не можна "переборщувати". Воно дуже обтяжує тісто, а занадто жирне тісто не вийде пухким та повітряним, яке нам потрібне. Є рецепти паски на олії, зовсім без масла. Я вважаю, що це також не добре. Від хорошого масла в помірній кількості паска стає більш здобною та смачною.

Затим додаємо 3 склянки просіяної муки та збиваємо тісто міксером 5-7 хвилин. Маса стане однорідною та утворяться бульбашки, як бачимо на фото. Я збиваю рідке тісто, щоб всі компоненти краще поєднались між собою та щоб надати тісту повітряності. Моя бабуся у свій час, вимішувала тісто руками близько години, поки воно не відлипало від рук. При цьому промовляла молитви "Отче наш..." та "Богородице Діво..". Як колись казали, тісто потрібно місити доти, поки не промовиш ці молитви 12 разів по 12. Звичайно, добре вимішене тісто стає набагато пухкішим. І ці традиції, безумовно, мають логічне підгрунття. Та якщо збити тісто міксером, то це може замінити довготривале вимішування руками. З допомогою міксера робимо практично те ж, тільки набагато легше та швидше. Додаємо решту муки та вимішуємо ще трохи руками. Тісто для паски має бути досить м'яким. Якщо тісто занадто густе та тверде, то і паска вийде твердою. Коли тісто готове, додаємо наповнювачі за бажанням. Я найбільше люблю паску з ізюмом та лимоном. На цю кількість тіста додаю 150 г ізюму та цедру з 1 лимона. Але не забудьте, що їзюм треба попередньо добре промити та висушити. Посуд для тіста потрібно брати великий, бо воно виросте в об'ємі в кілька разів. Прикриваємо лляною серветкою та ставимо тісто у тепле місце на 1,5 години. Опускаємо тісто руками та знову  залишаємо підростати ще на 40-60 хвилин.

Готове тісто набираємо у форми. Форми для паски можуть бути найрізноманітнішими. Але, слід зауважити, що всі форми для паски потрібно змащувати жиром, крім паперових. Я вважаю найкращими є чавунні форми. В них паска випікається рівномірно та виходить рум'яною, апетитною і гарною. Хоча роблю паски і в силіконових формах та в бляшаних нержавіючих формах. Останні, правда, найбільш "вибагливі". Тому на дно форми застеляю пергамент, щоб паска не прилипла. Щодо паперових форм, то це дуже зручно: їх не потрібно ні змащувати, ні потім мити. Є господині, які бояться використовувати паперові форми, якщо вони трохи помнулись. Але під час випікання, коли тісто виросте, все чудово вирівняється. Ще мушу сказати, що потрібно обов'язково попередньо приміряти порожні форми у вашу духовку. Це допоможе зрозуміти, скільки пасок і в якому порядку туди влізе. Бо коли форми вже будуть наповнені  тістом, а духовка розігрітою, зробити це буде значно складніше. Крім того, надто маніпулювати наповненими формами не слід, бо тісто може "впасти" і паски вийдуть кривими. Не залежно, яка у вас форма, але наповнювати її тістом потрібно лише на 1/3. Тісто дуже добре підростає та збільшується в об'ємі, тому це саме те, що треба. Я набираю тісто, змастивши руки олією, та розгладжую його, загинаючи під низ і формуючи кулю, як бачимо на фото. Цю гладку кулю і ставлю у форму. Верх паски має бути добре розгладжений, рівненький, без явних випуклостей, щоб пасочка потім вийшла рівномірною і кругленькою.

Залишаємо ще підростати у формі приблизно 40 хвилин. Коли паска наросте у формі, зверху змащуємо розбовтаним жовтком кімнатної температури. Не слід наносити велику кількість жовтка, це може зашкодити. Ставимо у розігріту до 200 градусів духовку. Пам'ятайте, що більші форми ставимо далі від дверцят духовки, маленькі - ближче. Бо час випікання маленьких пасок значно менший, відповідно, виймати їх доведеться швидше. Тому, якщо ви поставите паски у духовку таким чином, що маленькі будуть позаду великих, то вийняти маленькі паски швидше не вдасться. Або маленькі згорять, або великі зіпсуються. Духовка має бути добре розігрітою. Тоді паски добре виростуть. Але через 15-20 хвилин збавляємо температуру до 170-180 градусів, інакше паски можуть підгоріти. Час випікання  дуже індивідуальний. В середньому це 1 година. Але все залежить від розміру форми. Великі паски я випікаю приблизно 1 година 20 хвилин, маленькі - 30-40 хвилин.

Готову паску виймаємо з форми. Робимо це обережно, щоб не пошкодити. Охолоджуємо і прикрашаємо пасочку за бажанням.

Шоколадна паска від Лілії Цвіт

"Скажу чесно, коли паска пеклась, шоколадний запах був на цілий дім! Мої малята не могли вже дочекатись, коли її скуштують. І, в результаті, наші сподівання були перевершені. На смак шоколадна паска ще краща, ніж на вигляд. М’якенька, пухка і пишна. Шоколадний смак яскраво виражений. Словом, краще один раз спробувати!"- каже кулінарка.

 Інгредієнти: молоко  - 0,5 л, дріжджі - 50 г, цукор -1 склянка , ваніль - 2 п., борошно -  4 склянки, яйця -  2 шт., какао - 100 г, шоколад -  100 г, олія - 50 г, кисломолочний сир - 100 г, ізюм  - 100 г.

Додатково: жовток - 1 шт., шоколад - 100 г, молоко - 2 ст. л.

Розчинити  свіжі дріжджі у теплому молоці (30-40 градусів). Додати цукор та ванільний цукор, перемішати до розчинення. Додати 2 склянки борошна та замісити рідке тісто. Залишити опару на 30 хвилин у теплому місці. Потім додати сир, яйця, олію, розтоплений шоколад, какао та решта муки. У мене тісто забрало 4 склянки муки. Добре вимісити. Тісто має не прилипати до рук та бути м’якеньким. Наприкінці додати 100 г родзинок. Прикрити тісто серветкою та залишити у теплому місці на 1,5 год.

Форми для паски змастити жиром. Руки змастити олією та викладати тісто у форми, наповнюючи їх на 1/3.

Залишити паски підходити у формах ще на 20 хв. Змастити збитим жовтком.

Випікаємо паски у розігрітій духовці при 200 градусів. Великі  - приблизно 1 години, маленькі - 40 хвилин.

Гарячі паски виймаємо з духовки. Розтоплюємо 100 г шоколаду з 2 ст. л. молока та змащуємо наші пасочки. За бажанням шоколадну паску прикрашаємо горішками, кондитерською посипкою, кокосовою стружкою тощо.

Паска, як панеттоне від Лілії Цвіт
Власниця великого україномовного кулінарного Ютуб-каналу Лілія Цвіт  ділиться такою чудовою випічкою, яка прикрасить Великодній стіл!

  
Спочатку змішати тепле молоко та свіжі пресовані дріжджі. Додати 150 г борошна, щоб суміш вийшла консистенції сметани.

Накрити миску з опарою харчовою плівкою на півгодини. Має збільшитися в об'ємі і утворитися бульбашки.

Поки опара дозріває, робити здобу. В іншій мисці збити міксером жовтки з цукром до білої пишної маси. Розігріти молоко разом з вершковим маслом. Налити до жовтків, розмішуючи вінчиком.

Насипати 150 борошна, щоб утворилася густа заварна однорідна маса. Перемішати і додати це до опари. Має вийти рідке тісто. Вимішувати 15-20 хв

Накрити миску харчовою плівкою і залишити в теплому місці на 1,5 год. Тоді сипнути ще 350 г борошна та ароматизатор. Робити його з коньяку, мускатного горіха, лимонної та грейпфрутової цедри.

Від цих спецій створюється яскравий пряний запах. Завдяки алкоголю паска повіше черствіє. Додаю куркуму.

Залити окропом родзинки. Мають не розбухнути, а промитися. Додати до решти продуктів і перемішати. Перекласти в більшу миску, бо тісто починає активно рости. Накрити харчовою плівкою і поставити дозрівати ще раз вже на 1 год.

 Перед розкладанням по формах, додати 2 збиті білки з дрібкою солі. Це робить тісто повітряним та пухкішим.

Викласти на дно форм пергаментний папір. Щоб тісто не випадало з форми, заповнює форму на 1/3 частини. Чекати, щоб підросло до країв форми. Інакше в духовці погне гнати уверх, тріскати від високої температури і випадати через край. Тоді поставити пектися у розігріту духовку при 200 градусах. Через 20 хв зменшити температуру до 180 град та пекти ще 30 хв, залежно від розміру форми.

 Великі паски пече годину, менші – 30-40 хв. З цієї порції тіста виходить 3 великі паски, вагою по 500 г.

 Макова паска - краффін з маком від Лілії Цвіт

"Сучасна та  оригінальна паска з маковою начинкою. Цього року паска краффін є абослютним трендом в мережі, - повідомляє Лілія Цвіт. - Звичайно, я також не змогла залишитись байдужою до нового рецепту паски. І була в безумовному захваті від нього! Який же смачний цей краффін! Тісто вологе, м'якеньке, ніжне... У мене відразу з'явилась ідея спекти паски краффіни з маком. Подивіться, яка гарна вийшла паска з маком у вигляді краффіна! Цікаві та оригінальні візерунки ззовні і в середині, з яких апетитно виглядає макова начинка. І найголовніше, що начинка у краффіні відчувається дуже добре, бо її тут справді багато. Як завжди, я внесла в рецепт краффіна деякі свої зміни. Є багато важливих нюнсів, які я намагалась максимально передати вам у відео". 

Інгредієнти на 2 шт. по 500 г:

Тісто:  борошно - 350 г, цукор - 75 г, сухі дріжджі - 11 г, молоко - 110 мл, яйця - 2 шт (110 г), масло 82 % - 40 г, - сіль - 2  г, ваніль -16 г, олія - 50 мл.

Начинка: мак - 75 г, цукор - 50 г, какао - 20 г, масло - 120 г , родзинки - 100 г.


 Нехай буде натхнення на смачну, особливу випічку! Бажаємо усім веселих свят, смачної паски, у кожен дім Божої ласки!
Теги:
Читайте також:
Київ
+1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 38.66
    Купівля 38.66
    Продаж 39.17
  • EUR
    Купівля 42.06
    Продаж 42.88
  • Актуальне
  • Важливе
2024, вiвторок
19 березня
09:18
Дмитро Кулеба
В Індії анонсували візит Кулеби: названо дати
09:11
Ексклюзив
Карта бойових дій: Бахмут
Оперативна ситуація на Бахмутському напрямку стабілізовується, - командир екіпажу БПЛА "Кара Небесна" Отченаш
08:38
військове кладовище
У Мінветеранів пояснили, кого ховатимуть на Національному військовому меморіальному кладовищі
08:31
Ексклюзив
вибори росія
Половину явки на псевдовиборах на ТОТ забезпечили не місцеві мешканці, - голова Сєверодонецької РВА Власенко
08:30
Сергій Богачук (праворуч)
В українського нокаутера через росіянина зірвався чемпіонський бій
08:00
OPINION
Олексій Голобуцький
"Дронова економічна війна"
07:53
Інфографіка
На фото втрати окупантів
Армія РФ за добу війни в Україні втратила 10 танків, 30 артсистем і 840 окупантів
07:48
Мер Нью-Йорка Ерік Адамс
Мера Нью-Йорка звинуватили у сексуальному домаганні, вчиненому в 1993 році
07:14
Збірна України
Євро-2024: лідер збірної України тренується окремо від команди перед вирішальною грою відбору
07:09
Ентоні Блінкен
Блінкен попередив про загрози, які штучний інтелект несе демократичним виборам у світі
06:46
Ілон Маск
Маск переконаний, що вживання ним кетаміну вигідне для інвесторів Tesla
06:27
Дональд Трамп
Трамп заявив, що євреї, які голосують за демократів, "ненавидять власну релігію та Ізраїль". У Білому домі відреагували
06:24
Бельгія
Мінні тральщики і 300 бронеавтомобілів: Бельгія готує пакет допомоги для України на €412 млн
05:59
Леонід Пасічник
Справу щодо очільника "ЛНР" Пасічника передано до суду: йому загрожує 10 років тюрми
05:46
Володимир Путін
У ISW пояснили, як Путін використає "рекордні" показники на "виборах" у війні проти України
05:34
розвідувальні безпілотники MQ-9A Reaper
Американський дрон Reaper здійснив аварійну посадку у Польщі
05:08
Петр Павел та Володимир Зеленський
Невдовзі Європа зможе виробляти необхідну кількість боєприпасів, зокрема й для України, - президент Чехії
04:40
Еммануель Макрон
Франція підтримала Польщу щодо обмеження експорту сільгосппродукції з України, - Politico
04:12
Дональд Трамп
Нездійсненна сума: Трамп шукає кошти для сплати $464 млн застави у справі про шахрайство
03:44
російська пропаганда
У Латвії заблокували низку сайтів з російською пропагандою
03:16
Росія може використати супутникові дані приватних компаній для ударів по Україні, - The Atlantic
02:48
Сі Цзіньпін і Еммануель Макрон
У травні лідер Китаю Сі Цзіньпін може відвідати Францію, - Politico
02:20
Літак Raynair
Гібридна війна РФ: на Балтиці понад 870 літаків мали проблеми з навігацією
01:52
Центробанк Росії
Євросоюз розробив механізм передачі Україні прибутків з заморожених активів РФ, - Bloomberg
01:24
поліція польщі
Міжнародний Комітет захисту журналістів заступився за українських розслідувачів, затриманих у Польщі під час роботи
00:56
SkyUp
Авіакомпанія SkyUp отримала сертифікат операційної безпеки IOSA
00:28
Мая Санду
Санду попросила парламент Молдови призначити референдум про вступ у ЄС
00:03
безпілотник
Асиметричні рішення для переваги над противником: Сирський назвав пріоритет у технологічному розвитку ЗСУ
2024, понедiлок
18 березня
23:40
Реджеп Ердоган та Путін
Ердоган привітав Путіна з "переобранням" і заявив про готовність до посередництва в переговорах із Україною
23:28
Зоран Міланович
У Хорватії суд заборонив антиукраїнському президенту Мілановичу йти на вибори до звільнення поточної посади
23:00
Олексій Навальний
"Відповідальні за вбивство Навального": Боррель оголосив про санкції проти 30 фізичних і юридичних осіб
22:33
метро "Лісова"
Метро Києва за керівництва Брагінського замовило ремонт на 1,58 млрд грн у родички його бізнес-партнера, - Bihus info
22:29
НАТО
Розміром з невелике місто: у Румунії почали будувати найбільшу в Європі базу НАТО
22:02
FPV-дрон
Розбирали знайдений FPV-дрон: на Херсонщині троє цивільних загинули від вибуху боєприпасу
21:58
Ексклюзив
Придністров'я
"Навіть тамтешні військові РФ": генерал Маломуж пояснив, чому контингент у Придністров'ї не прагне воювати проти України
21:35
Оновлено
путін
За версією російської ЦВК, Путін переобрався президентом РФ із понад 87% підтримки. Реакції світу
21:34
Ексклюзив
Українські фермери до кордону з Польщею привезли знищену російськими обстрілами й мінами сільгосптехніку
​Засіяти 12 млн гектарів: у Всеукраїнській аграрній раді назвали проблему українських виробників
21:09
Ще три сім’ї разом з дітьми виїхали з ТОТ: Україна надає всіляку допомогу
Обшуки, погрози, залякування: з ТОТ Запорізької та Донецької областей виїхали ще три родини з дітьми
21:00
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Росіяни перекидають резерви на Авдіївський напрямок, щоб підтримати темпи наступу. Колонка Сергія Згурця
20:24
Ексклюзив
депортація дітей з окупованих теріторій в Росію
Викрадених дітей Росією більше, ніж відома кількість, - юристка Рашевська
Більше новин