Трюдо звинуватив Індію у вбивстві лідера сикхів на території Канади, у Нью-Делі назвали це "абсурдом"
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що "агенти індійського уряду" вчинили вбивство лідера сикхської громади в Британській Колумбії в червні минулого року. Індія назвала звинувачення абсурдними й вмотивованими
Про це пише The New York Times.
Виступаючи в Палаті громад, Трюдо сказав, що він порушив питання про причетність Індії до стрілянини в Хардіпа Сінгха Ніджара у розмові безпосередньо з прем’єр-міністром Нарендрою Моді на саміті G20 на початку цього місяця. Він сказав, що звинувачення ґрунтується на розвідданих, зібраних урядом Канади.
"Будь-яка причетність іноземного уряду до вбивства канадського громадянина на території Канади є неприйнятним порушенням нашого суверенітету", — сказав пан Трюдо законодавцям. Він запевнив, що Канада тисне на Індію, щоб вона співпрацювала з розслідуванням убивства.
Пізніше міністр закордонних справ Мелані Джолі оголосила, що Канада вислала індійського дипломата, якого вона назвала очільником індійської розвідки в Канаді.
Трюдо сказав, що велика спільнота канадців індіанського походження була обурена вбивством і в деяких випадках побоюється за свою особисту безпеку. За оцінками, у Канаді проживає від 1,4 до 1,8 мільйона канадців індіанського походження, багато з яких є сикхами. До їх числа входить Джагміт Сінгх , лідер опозиційної Нової демократичної партії, яка утримує при владі уряд меншості Трюдо.
Звинувачення в тому, що уряд Індії причетний до спланованого вбивства в Канаді, ймовірно, ще більше зіпсує і без того напружені відносини між двома країнами. Раніше у вересні Канада призупинила переговори щодо торговельної угоди з Індією, яку мали укласти цього року. А під час G20 Моді виключив Трюдо зі списку лідерів, з якими він проводив офіційні двосторонні зустрічі.
45-річного Ніджара застрелили біля сикхського храму в Сурреї у Британській Колумбії. Слідчі з Королівської канадської кінної поліції заявили, що на нього влаштували засідку люди в масках, але не повідомляли, чи напад був політично мотивованим.
Але Ніджар був відомий тим, що виступав за створення незалежної сикхської держави Халістан, яка включала б частини штату Пенджаб в Індії, і Індія оголосила його у розшук, як терористом.
"Якщо ці звинувачення правдиві, вони демонструють обурливу образу суверенітету Канади", – заявив лідер Консервативної партії П’єр Пуальєвр. "Наші громадяни повинні бути захищені від позасудових вбивств усіх видів, особливо від іноземних урядів".
Реакція Індії
Водночас, як пише Reuters, Індія схарактеризувала звинувачення Канади в причетності до вбивства лідера сикхських сепаратистів як "абсурдне та вмотивоване".
"Звинувачення уряду Індії в причетності до будь-якого акту насильства в Канаді є абсурдними та вмотивованими. Подібні звинувачення, висунуті Трюдо прем'єр-міністру Нарендра Моді, були повністю відкинуті. Ми закликаємо уряд Канади вжити швидких і ефективних судових заходів проти всіх антиіндійських елементів, які діють на їхній території", - йдеться у повідомленні індійського МЗС.
Зазначається, що суперечка через невдоволення Нью-Делі сепаратистською діяльністю сикхів у Канаді завдає додаткового удару дипломатичним зв’язкам між країнами та тепер загрожує ще й торговим зв’язкам, адже переговори щодо запропонованої торгової угоди заморожені.
За словами міністерства закордонних справ Індії, такі "непідтверджені звинувачення" спрямовані на зміщення уваги з "халістанських терористів і екстремістів, яким надали притулок у Канаді".
У понеділок Канада також вислала з країни головного агента розвідки Індії. Трюдо сказав, що він порушив питання про вбивство безпосередньо перед Моді на полях саміту G20 минулого тижня в Нью-Делі і закликав свій уряд співпрацювати з Канадою для її вирішення.
- 10 вересня Трюдо засудив проведення псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях України та заявив, що його країна ніколи не визнає їхніх результатів.
- Актуальне
- Важливе