У Білорусі Лукашенко запровадив нові обмеження свободи слова та зібрань
24 травня Олександр Лукашенко підписав три закони, якими заборонив функціонування медіа, якщо їх засновник - резидент іноземної держави. Також відтепер для участі в мітингу в країні необхідно буде отримати дозвіл від місцевої влади. Влада зможе закривати ЗМІ без судового дозволу
Про це повідомляє сайт самопроголошеного президента Білорусі.
Перший закон забороняє публікувати у засобах масової інформації результати опитувань громадської думки щодо суспільно-політичної ситуації, які проводились без акредитації.
Прокуратура РБ отримує право обмежувати доступ до сайтів ЗМІ, які поширюють інформацію, яка "здатна зашкодити національним інтересам", а Міністерство інформації зможе без рішення суду закривати ЗМІ.
Засновниками ЗМІ у Білорусі більше не можуть бути іноземні юридичні особи та громадяни, а також юридичні особи з іноземною участю.
Вводиться можливість позбавлення акредитації журналіста, а також блокування "дзеркал" заборонених раніше інтернет-ресурсів.
Другий закон забороняє принцип повідомлення про масовий захід перед його проведенням. Коли закон набуде чинності, на всі масові заходи потрібно буде отримувати дозвіл місцевих органів влади.
Висвітлювати в реальному часі проведення заходів, які не отримали такого дозволу, буде заборонено журналістам. Крім того, працівники ЗМІ не зможуть виступати ні в якості організаторів, ні учасників масових заходів.
Вводиться відповідальність політичних партій та громадських організацій за заклики їх представників до масового заходу, поки той не отримав дозвіл на проведення.
Третій закон дозволяє оперативно-аналітичному центру при президентові Білорусі обмежувати функціонування мереж електрозв'язку в цілях запобігання ситуацій, що створюють загрозу національної безпеки.
Мається на увазі, що держава зможе змінювати режим роботи та тимчасово відключати інтернет чи мобільний зв'язок.
- Зазначимо, подібні обмеження прав та свобод вводяться на тлі викрадення режимом опозиційного журналіста Романа Протасевича, якому в країні загрожує смертна кара за "тероризм". Нагадаємо, режим примусово посадив міжнародний рейс Афіни-Вільнюс, щоб затримати чоловіка
- Колишня кандидатка у президенти Білорусі Світлана Тихановська назвала затримання Романа Протасевича операцією білоруських спецслужб.
- Літак авіакомпанії Ryanair, яким летів заарештований білоруський журналіст Роман Протасевич, після семи годин перебування у Мінську відлетів до Вільнюса.
- Представники політичних партій ФРН назвали примусову посадку літака Ryanair в Мінську актом держтероризму.
- Актуальне
- Важливе