У Грузії затримали 66 учасників протестів під будівлею парламенту, опозиція анонсувала нові мітинги
МВС Грузії оголосило про затримання біля будівлі парламенту 66 учасників мітингу, які вийшли на акцію проти ухвалення законопроєкту про "іноагентів". А опозиція оголосила про нові протести в країні
Про це передає пресслужба МВС Грузії.
Правоохоронці розпочали розслідування насильницьких інцидентів під час мітингу. Деяким протестувальникам закидають напади на поліцейських.
"За фактами дрібного хуліганства та непокори законним вимогам міліції правоохоронці затримали 66 осіб у порядку статей 166 та 173 Кодексу про адміністративні правопорушення. Факти вчинення зазначеними особами правопорушення передані до суду у встановлений законом строк", - йдеться в повідомленні.
У МВС кажуть, що акція вийшла за рамки закону про свободу слова, а її учасники кидали коктейлі Молотова, піротехніку, закидали камінням будівлю МВС, а також підпалили автомобілі, що належать міністерству.
Відомство зазначає, що поліція "з метою відновлення громадського порядку та запобігання правопорушенням" застосувала "пропорційну силу та спеціальні засоби примусу".
Також у міністерстві заявили про 50 постраждалих правоохоронців.
"Внаслідок силових дій постраждали близько 50 співробітників МВС, декілька з них потребували хірургічного втручання та досі перебувають у медичних установах. Під час акції також постраждали громадяни", - йдеться у повідомленні.
Фото: Reuters
Як передає телеканал "Мтварі", опозиція заявляє про численні арешти учасників мітингу та деяких політиків, а також оголосила про завершення поточного протесту та анонсувала нові.
"О третій годині дня (8 березня, - ред.) ми збираємося на проспекті Руставелі. І це буде повторюватися щодня, поки весь проспект Руставелі (на якому розташований парламент) не стане грузинським, а не російським. Доки ми не досягнемо перемоги", - цитує колишнього лідера Єдиного національного руху (партія Саакашвілі) Ніка Меліа телеканал.
Раніше "Эхо Кавказа" повідомляло, що правоохоронці розігнали учасників акції, які перебували перед будівлею парламенту, використовуючи водомет і сльозогінний газ. Деяких демонстрантів затримали, але точна кількість наразі невідома.
Також силовики розігнали протестувальників на вулицях, прилеглих до парламенту, і таким чином зайняли обидві сторони будівлі.
На території, що прилягає до парламенту, мітингувальників більше немає, однак вони продовжують протестувати за барикадами силовиків.
Як зазначалось, США можуть накласти санкції на відповідальних за придушення протестів у Грузії, йдеться у заяві речника Державного департаменту США Неда Прайса під час брифінгу в Вашингтоні.
"Ми уважно стежимо за подіями останніх годин у Грузії. Ми бачимо повідомлення з Тбілісі, згідно з якими проти демонстрантів було застосовано сльозогінний газ та інші засоби для придушення протестів", - заявив Прайс.
За словами речника Держдепу, відповідальні за придушення протестів у Грузії можуть потрапити під санкції США.
"У нас є низка інструментів, які дозволяють притягнути до відповідальності будь-кого в будь-якій країні за втручання у реалізацію того, що є універсальним правом людини", - додав він.
Як писало видання SOVA, раніше учасники акції протесту біля грузинського парламенту кинули в силовиків коктейлі Молотова, а в голову омбудсмена Левана Йоселіані кинули яйце.
Як повідомляла грузинська служба "Радіо Свобода", до цього мітингувальники прорвали барикаду, встановлену перед будівлею парламенту. З боку парламентського двору силовики обливали демонстрантів водою.
Грузинські ЗМІ писали, що на акцію протесту проти ухвалення закону про іноагентів перед будівлею парламенту країни вийшли понад 10 тисяч людей.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі в екстреному повідомленні звернулась до учасників протестів і висловила їм свою підтримку, повідомляє телеканал "Мтаварі".
"Звертаюсь до вас, хто стоїть сьогодні ввечері на Руставелі, тому що я була там багато разів. Ви представляєте вільну Грузію. Грузію, яка бачить своє майбутнє в Європі і не дозволить нікому позбавити її цього майбутнього", – наголосила вона.
Президентка Грузії зауважила, що законопроєкт про "іноагентів" не потрібен країні, й заявлені раніше обіцянки влади направити його до Венеційської комісії не мають сенсу, бо вона "дуже добре знає, що то за закон".
"З першого ж дня я говорила, що накладу вето на цей закон. Обговорювати його подробиці не вважаю за потрібне", – підкреслила Зурабішвілі.
Interpressnews повідомляло, що напруга зросла після того, як співорганізатори протесту закликали переміститися до усіх трьох виходів з парламенту. Шеренги спецназу не давали цього зробити. Люди скандували "росіяни" та "раби". Поліція кілька разів застосовувала сльозогінний газ, поруч з парламентом помітили також водомет.
Тим часом МВС публікувало заяву, що акція "набула насильницького характеру" і що якщо протестувальники будуть ігнорувати законні вимоги поліції, до них "застосують пропорційну силу, як визначено законодавством, включно із спецзасобами".
Від поліції лунали заклики до протестувальників розійтися з попередженнями, що інакше можуть застосувати силу.
У самому парламенті невелика група опозиційних депутатів намагалася пробитися до кабінету спікера, наполягаючи, що мають право вимагати негайної зустрічі з ним у зв’язку з тим, що відбувається під парламентом. Охорона не пропускала їх.
Відзначимо, що 7 березня парламент Грузії схвалив у першому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу", який значною мірою наслідує російське законодавство про "іноагентів". Розгляд проєкту вже 7 березня став несподіванкою, спершу планувалося, що його винесуть в залу 9 березня. Обговорення почали за відсутності більшості опозиційних депутатів.
- Актуальне
- Важливе