У Києві на Подолі знесли 200-річну садибу, яка була зразком забудови ХІХ ст. Відкрито кримінальне провадження
У четвер, 10 серпня, у Києві на вулиці Ярославській забудовник зніс 200-річну садибу, яка була зразком житлової деревʼяної забудови ХІХ століття: поліція відкрила кримінальне провадження
Про це інформує пресслужба поліції Києва.
Зазначається, що столична поліція отримала повідомлення про знесення за допомогою будівельної техніки будинку по вулиці Ярославській.
"На місці події працювала слідчо-оперативна група Подільського управління поліції. Правоохоронці оглянули місце події, опитали очевидців і свідків події, та наразі здійснюють заходи щодо перевірки наданих власником будинку документів", - йдеться у повідомленні.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 356 Кримінального кодексу України (самоправство) за фактом знесення будинку.
Про знесення будівлі повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова, пише Liga.net.
"На Ярославській зносять двохсотрічний будинок. Там, де дозволу ДОКС немає, а благоустрій анулював картку порушення благоустрою", - йдеться у повідомлені.
Згідно з документами, замість будівлі постане "клубний дім" на замовлення Сергія Боярчукова.
Зазначається, що вкінці липня було встановлено огорожу навколо будівлі. Вже 1 серпня, через поголоски, інспектори від Київблагоустрою видали доручення забудовнику, вимагаючи зняти будівельний паркан протягом трьох днів.
Довідка. Будинок на Ярославській, 13Б - це зразок першої забудови Подолу після великої пожежі 1811 року. Садиба датується орієнтовно першою половиною ХІХ ст. Будівлю звели на камʼяному цоколі через часті повені на Подолі, вона є унікальним зразком київської житлової деревʼяної забудови. З 1882 року садиба належала міщанину Харичкову, з 1898 року - сімʼї Єфросинії Кравченко.
Примітка: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- У Києві планують обладнати у 437 освітніх закладах укриття, а також побудувати окремі підземні сховища для деяких шкіл. Формат навчання буде залежати від кількості місць.
- Актуальне
- Важливе