Учені досліджують гени жінки, яка не відчуває болю, аби створити знеболювальне для людей з хронічними хворобами
Вчені з Університетського коледжу Лондона (UCL) розпочали дослідження генів жінки, яка не відчуває болю, аби створити знеболювальне для людей з хронічними хворобами та нові ліки проти депресії
Про це пише ScienceAlert.
Зазначається, що Джо Кемерон - 75-річна шотландка, яка абсолютно не відчуває болю, навіть під час серйозних операцій чи пологів.
Це захворювання називають "вродженим знеболюванням" і воно є тільки у кількох людей у світі. Вчені з Університетського коледжу Лондона (UCL) зараз вивчають гени Кемерон, щоб зрозуміти, як "вимкнути" біль у людей із хронічними захворюваннями.
"Зрозумівши, що саме відбувається на молекулярному рівні, ми почнемо розуміти особливості її біології, і це відкриває можливості для створення ліків, які можуть мати далекосяжні позитивні наслідки для пацієнтів", - коментує генетик UCL Джеймс Кокс.
Захворювання Кемерон спричинене рідкісною варіацією гена FAAH-OUT, яку у 2019 році виявив Кокс разом з колегами з UCL.
Окрім цього, FAAH-OUT відіграє ключову роль у модулюванні іншого гена, який називається FAAH. Цей ген іноді називають "геном щастя" або "геном забудькуватості", оскільки він має тенденцію робити людей менш тривожними та більш розсіяними.
Окрім болю, через мутацію гену FAAH-OUT, Кемерон не відчуває і так званих "сплесків адреналіну" в небезпечних ситуаціях.
"Крім молекулярної основи безболісності, ці дослідження виявили молекулярні шляхи, що впливають на загоєння ран і настрій, і все це залежить від мутації FAAH-OUT. Наш обов’язок як вчених дослідити його, і я думаю, що ці висновки матимуть важливе значення для таких галузей досліджень, як загоєння ран, депресія тощо", - зазначають вчені.
- Актуальне
- Важливе