Україна відмовилася підтримати США
Ми зрадили в ООН наших союзників і цінності, які захищає ЗСУ
Я постійно пишу, що нам буде складно виграти цю війну без повної солідарності з союзниками. А солідарність передбачає побудову демократичної, відкритої правової держави та підтримка таких держав у світі.
Але влада вирішила інакше.
У Раді ООН з прав людини Україна не підтримала проведення дебатів про можливі зловживання в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю.
США та їхні союзники минулого місяця представили найвищим органам ООН з прав людини перший в історії проєкт рішення, спрямований проти порушення прав людини у Китаї.
Вони пропонували як мінімум провести відкрите обговорення щодо Сіньцзяну, де відбувається геноцид уйгурів.
Раніше колишній керівник ООН з прав людини Мішель Бачелет опублікувала свій звіт щодо СУАР, в якому згадувалися можливі злочини щодо уйгурів та інших мусульманських громад. Влада Китаю на це відповіла, що законні права та інтереси всіх етнічних груп у Сіньцзяні захищені.
Із 47 країн, що входять до ради, 19 проголосували проти заявки на дебати.
Це Болівія, Камерун, Китай, Куба, Еритрея, Габон, Індонезія, Кот-д'Івуар, Казахстан, Мавританія, Намібія, Непал, Пакистан, Катар, Сенегал, Судан, Об'єднані Арабські Емірати, Узбекистан та Венесуела.
Утрималися 11 країн: Аргентина, Вірменія, Бенін, Бразилія, Гамбія, Індія, Лівія, Малаві, Малайзія, Мексика та Україна.
Співавторами проєкту заявки виступили Велика Британія, Канада, Швеція, Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія, Австралія та Литва.
Це сором, коли ми не підтримуємо наших союзників і голосуємо разом з агресором. Якщо хтось розповідатиме про те, що це, щоб Китай не підтримав Росію - не вірте. Це через бізнес-інтереси певних представників влади у Китаї.
- Актуальне
- Важливе