"Україна здобула, можливо, останній шанс, щоб зберегти свою державність": Геращенко про причини ненападу РФ 16 лютого

16 лютого, 2022 середа
19:47

Радник голови МВС Антон Геращенко заявив, що повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну планувалося, але воно не сталося з низки причин: посилення української армії та завдяки жорсткій позиції західних партнерів

Зміст

Про це він написав у facebook.

"Прогноз президента США Джозефа Байдена про вторгнення РФ в Україну не здійснився – вторгнення не відбулося. Сьогодні не відбулося… А Україна здобула, можливо, останній шанс на те, щоб зберегти свою державність", - зазначив Геращенко.

Він зауважив, що на початку жовтня минулого року американська розвідка отримала переконливі докази того, що Путін ухвалив рішення про повномасштабне вторгнення в Україну, метою якого було захоплення Києва – "матері міст руських" та центру Православ'я, а також контроль приблизно 2/3 території України. 

"Масовані удари авіації по містах не планувалися. Центри військового управління, склади боєприпасів та військової техніки вражали б ударами крилатих та тактичних балістичних ракет. Все це здійснювали б під прикриттям потужної пропагандистської кампанії щодо недопущення вступу України до НАТО, розміщення на її території ракет, здатних досягати Москви за 5-7 хвилин, ну і, звичайно, захистом "пригнічуваного" російськомовного населення. Після чого у Києві на багнетах армії РФ було б поставлено маріонетковий пропутинський уряд", - написав Геращенко.

За його словами, підготовку вторгнення маскували під широкомасштабні навчання на території РФ та Білорусі, які відбуваються щороку. Але цього разу вони б стали трампліном для кидка в Україну.

"Дата наступу на лютий місяць була обрана недарма. Це, звичайно, не мало жодного відношення до питань зручності пересування важкої військової техніки промерзлою землею. Так можуть судити лише "диванні експерти". Просто за статистикою це найхолодніший місяць у Європі. І розрахунок був на те, щоб під загрозою повного припинення постачання російського газу, який становить до 30% енергобалансу ЄС, повністю відбити бажання у європейців вступатися за Україну", - пояснив радник міністра.

Він також зазначив, що середину лютого було обрано ще й із символічних причин – 8 років з моменту нападу на Крим. 

Геращенко впевнений, що сьогоднішня поведінка Путіна – це результат того, що він не зазнав жодного суттєвого покарання за те, що окупував Український Крим та частину Донбасу. 

"Він не припинив бути нерукоподаваємим. У нього і далі також купують нафту та газ. Фонд Національного добробуту РФ за 8 років збільшився у рази і становить 182 мільярди доларів. Не кажучи вже за те, що Північні та Південні потоки за майже повної згоди ЄС обійшли Україну з усіх боків, роблячи її зайвою у питаннях транзиту російських енергоресурсів", - наголосив Геращенко.

Він сказав, що тепер українська армія стала сильнішою та рішучішою, ніж у 2014 році і чинила би запеклий опір. І позиція нинішнього президента США Джозефа Байдена жорсткіша, ніж була позиція Барака Обами.

"Я дуже добре пам'ятаю, як у лютому-березні тодішній посол США Джеффрі Паєтт на кожній зустрічі з тимчасовим українським урядом благав не стріляти у "зелених чоловічків", щоб не було гірше", - розповів Геращенко.

Радник зазначає, що насправді йшлося не просто про напад на Україну, а про переділ світового порядку, який виник після розпаду наддержави СРСР 1991 року.

"Якби Захід не зупинив масштабне вторгнення РФ в Україну, вся система стримувань та противаг, яку вибудовують з 1945 року, склалася б як картковий будиночок. Союзники РФ – Китай, Іран та Північна Корея, розгорнулися б на всю свою міць", - впевнений Геращенко. 

Він назвав свою версію, що буде далі з Україною, її долею та долею її громадян:

  • "Ми приречені й надалі жити між Європою та РФ. Російська загроза постійно нависатиме над нами, якщо не буде знайдено компромісу не на шкоду і не за рахунок інтересів України. 

  • Нас не приймуть до НАТО, щоб не дражнити РФ. Давайте говорити чесно – у нас і до загрози прямого широкомасштабного вторгнення РФ шанси були невеликі, а тепер вони близькі до нуля. І про це треба правдиво сказати самими собі та своїм виборцям. Але США, Британія і, можливо, Франція, будуть продавати або дарувати нам зброю і підтримувати будь-якими іншими способами, крім участі у прямій військовій обороні України.

  • Мінські угоди були мертві у день їх підписання Петром Порошенком у лютому 2015 року. Вони були потрібні у тому, щоб зупинити швидке просування ворога після Дебальцевського котла. Повернення окупованих територій на умовах Путіна — це шлях гарантованого знищення залишків державності України. І треба підтримувати Президента України Володимира Зеленського у питанні категоричної відмови від виконання Мінських угод. Тим більше, що після ухвалення вчора Держдумою звернення про визнання "Л/ДНР" немає сенсу вести далі ці безглузді переговори. Краще жахливий кінець, ніж жах без кінця.

  • Українській владі потрібно терміново виробити та запропонувати українському народу іншу парадигму розвитку України – сильної, озброєної, навченої та готової до опору. України, де кожен, хто має, сплачує податки. Де кожен суддя, прокурор та правоохоронець струшує порошинки з чесного інвестора та бізнесмена. А нечесні судді та правоохоронці за лічені місяці отримують вироки та на тривалі терміни вирушають у місця відбування покарання.

  • Шлях України – це шлях, який пройшли Фінляндія, Ізраїль та Південна Корея – держави, які змушені живуть поруч із агресивними сусідами, але їхні лідери зуміли згуртувати навколо себе Націю та зробили свої країни сильними та економічно процвітаючими".

Він також вважає, що за дії щодо недопущення прямого масштабного вторгнення Росії в Україну, Володимир Зеленський, Джозеф Байден, Борис Джонсон, Еманюель Макрон та інші лідери, які доклали своїх зусиль для того, "щоб попередити масштабну війну в Європі та настання Другої Світової Холодної Війни повинні отримати в цьому року Нобелівську Премію Миру".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb



 
Теги:
Читайте також:
  • USD 41.14
    Купівля 41.14
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.09
    Продаж 43.85
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
24 листопада
16:16
Оновлено
У Греції комуністи напали на учасників акції до роковин Голодомору: яка реакція України
16:04
OPINION
Ескалація: як вийти з цього пекельного кола — невідомо
15:54
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Вдень 24 листопада РФ запустила по Україні кілька груп БПЛА: у Києві працювала ППО
15:45
окупанти
Увійшли до квартири й відкрили вогонь: у Торецьку росіяни розстріляли двох і поранили одного цивільного
15:41
ізраїльський авіаудар по Бейруту
ЦАХАЛ вдарив по командному пункту ліванської армії в Аль-Амірії: в Ізраїлі заявили, що "шкодують про інцидент"
15:37
Ексклюзив
Фото ВПО, який евакуювали на Львівщину
Майже 99% біженців повертаються на окуповані території, бо не змогли облаштувати нормальне життя на підконтрольній частині України, - ексзаступник міністра з питань ТОТ Тука
15:23
Оновлено
Карпати, УПЛ
"Кривбас" обіграв "Оболонь". Результати та розклад 14-го туру УПЛ
14:45
Росіяни розмістили системи ППО С-300 на мисі Фіолент в окупованому Криму, - "Атеш"
14:41
Огляд
Перші удари Storm Shadow, уражений ATACMS арсенал на Брянщині та удар по Капустиному Яру в Астраханській області: де в росіян вибухало та палало цього тижня
14:36
нафта роснефть
Під час атаки 22 листопада українські безпілотники вразили нафтобазу "Роснафти" в Калузі, - ЗМІ
14:28
Аналітика
ЗСУ
Чітка структура, відповідальність генералів і ніякого ручного управління: чому в Україні хочуть повернути дивізії та армійські корпуси
14:19
Вперше в Україні: 17-річна спортсменка Глухова увійшла до основного раунду Кубка світу зі стрибків на лижах з трампліна
14:05
Нацполіція
У Києві сталося три випадки диверсій з підривами проти військових і поліцейських, - РБК-Україна
14:01
OPINION
Чого хоче нація: ганьбу чи славу — вирішувати нам усім
13:50
Безпілотники
У Британії над американськими військовими базами зафіксували невідомі дрони
13:40
Дональд Трамп
"Мир через силу" чи поступки з боку України: журналіст Пітер Померанцев про роль Трампа у завершенні війни
13:32
Оновлено
Росіяни вдарили артилерією по Херсону й області: поранено трьох літніх людей
13:17
хакер
У Білому домі зібралися на нараду після зламу провайдерів США китайськими хакерами для шпигування за високопосадовцями, - CNN
12:45
Босфор
Закриття Туреччиною проток Босфор і Дарданелли завадило РФ захопити Одесу й Миколаїв, - посол
12:29
Цай Інвень
Американська зброя Україні потрібніша: експрезидентка Тайваню закликала США зосередитись на допомозі Києву, а не Тайбею
12:07
Ексклюзив
Дональд Трамп
"Про 24 години для завершення війни вже не говорять": політик Джердж назвав причину зміни риторики команди Трампа
12:05
OPINION
Не в дипломатах справа...
11:29
Оновлено
Рабин Цві Коган
Спецслужби ОАЕ знайшли тіло зниклого безвісти ізраїльського рабина Цві Когана
11:27
Балістика, ракета, шахед, дрон, атака
"Тривога лунала майже щодня": за тиждень росіяни випустили по Україні майже 1300 повітряних цілей
11:05
ЗРК С-400 РФ
Сили оборони уразили ЗРК "С-400" окупантів на Курщині
11:01
FT: РФ завербувала в армію сотні єменських хуситів через операцію з торгівлі людьми й відправила їх на війну в Україну
10:49
Фінляндія
У Фінляндії скасовують 300 рейсів у грудні через страйк пілотів
10:24
Ексклюзив
Утримувати території на Курщині стратегічно недоцільно, - генерал армії Маломуж
10:03
швидка
На окупованій Луганщині з 2022 року кількість бригад швидкої зменшилася на третину, - ОВА
10:00
OPINION
Чому Єрмак прибрав людей Федорова з Міноборони
10:00
церква
День великомучениці Катерини: історія, прикмети, традиції та заборони
09:47
Макс Ферстаппен
Нідерландець Макс Ферстаппен четвертий раз поспіль став чемпіоном Формули-1
09:30
безпілотник, дрон
Росіяни заявили про збиття двох ракет і 36 безпілотників над 5 областями
09:29
Уламки північнокорейських ракет
У ракетах, які КНДР надає РФ для ударів по Україні, виявили компоненти, вироблені у США та Європі, - CNN
09:23
ЗСУ, мобільні вогневі групи ППО
Сили ППО збили 50 з 73 дронів, якими росіяни атакували Україну
09:04
Румунія, прапор Румунії
У Румунії стартував перший тур президентських виборів
09:00
стрілянина
В Йорданії біля посольства Ізраїлю сталася стрілянина: троє постраждалих
08:40
COP29
На Кліматичному саміті ООН країни погодили щорічну фінансову допомогу у $300 млрд країнам, що розвиваються
08:39
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Росія за три місяці виробляє стільки ж зброї та боєприпасів, скільки ЄС за рік, - Пісторіус
08:16
ЗСУ, зброя, Міноборони
На фронті за добу сталося 227 боєзіткнень: Генштаб звітує про складну ситуацію
Більше новин