Українці виходять за межі норми, збиваючи потужні А-50 та Іл-22М, а румунські фермери знову протестують. Акценти світових ЗМІ 16 січня
Світові медіа обговорюють те, як українці продовжують протистояти російській агресії тай збивати бойові літаки, а також як румунські фермери та автоперевізники знову протестують після провалу переговорів з урядом
На таких темах акцентують міжнародні видання станом на ранок 16 січня.
Українці вийшли за межі норми: збиття А-50 та Іл-22М
Фото: Літак Берієва А-50, Москва, 10 жовтня 2012 (Фото: Shutterstock)
Великого резонансу набуло обговорення збиття літака А-50. Так Gazeta Wyborcza опублікувала текст під назвою "Росія втрачає безцінні літаки раннього попередження. Українці збили його з ракетної установки Patriot".Журналісти пишуть, що зазвичай зенітно-ракетні установки "Петріот" використовуються лише для захисту українських міст від атак російських крилатих ракет і безпілотників. Однак "укотре під час цієї війни українці вийшли за межі норми: перетворили зенітні ракети на наступальну зброю та досягли чергового успіху".
Українці майже беззахисні перед російськими літаками раннього попередження. Щоб уникнути виявлення, їхні літаки та вертольоти працюють на дуже малих висотах, а їхні радари постійно переміщують з місця на місце. Манекени також масово використовують.
Також українці навчилися виводити з ладу системи А-50. Може тому, що системи літака могли ефективніше справлятися з перешкодами, російські льотчики вирішили летіти ближче до лінії фронту?
Ракетами, які випускають "петріоти", також можна збивати літаки з відстані 160 км. Пускова установка, з якої були випущені ракети по А-50, що кружляв над берегом Азовського моря, могла перебувати позаду фронту. О 21:10, через десять хвилин після зайняття позиції, А-50 зник із радарів і перестав відповідати на радіоповідомлення. Пізніше екіпаж російського винищувача встановив місце падіння літака.
Крім того, українці навели ще одну ціль – літак радіоелектронної розвідки Іл-22М.
"Втрата А-50 та Іл-22М є серйозним ударом для Росії. Це безцінні машини. На момент вступу у війну Росія мала лише вісім-дев'ять бойових А-50. Одну машину, яка діяла з аеропорту під Мінськом у Білорусі, звідки вона керувала літаками, що стріляли "кинджалами" в бік України, атакували місцеві партизани, знищивши або пошкодивши її. Росіяни не відправляли новий літак до Білорусі", - написали у виданні.
Румунські фермери та провал урядових переговорів
Фото: Александру Буска/AFP через Getty Images
Своєю чергою у POLITICO вийшла стаття про протести румунських фермерів. Журналісти пишуть, що румунські фермери та автоперевізники знову протестують після провалу переговорів з урядом у неділю, що віддзеркалює подібні демонстрації в Німеччині.Протести, які почалися 10 січня, призвели до перебоїв руху в кількох містах, у тому числі в столиці Бухаресті, оскільки фермери та автоперевізники висувають скарги, починаючи від високих податків до затримки виплати компенсацій.
На вихідних протестувальники також зібралися в прикордонних районах, ненадовго заблокувавши північно-східний кордон з Україною. Так, протестувальники вимагають пришвидшити виплату дотацій і компенсацій постраждалим від посухи чи перебоїв з імпортом українського зерна. Також далекобійники стурбовані підвищенням ставок страхування та податків і довгим очікуванням перетину кордону. За повідомленнями ЗМІ, деякі учасники зізналися, що їх надихнули подібні протести в Німеччині.
Через те, що Росія заблокувала чорноморські порти в Україні, це зробило Румунію ключовим транзитним центром для українського зерна, зокрема через порт Констанца. Але успіх порту розлютив фермерів і транспортників, які побоюються, що їх витіснять українські компанії.
Десятки водіїв вантажівок і тракторів з різних міст повільно рухалися колоною до столиці Бухареста, а проти них порушили кілька кримінальних справ. Аграрії зустрілися з міністерствами сільського господарства та транспорту й з міністерством фінансів у неділю, однак поки домовитися не вдалося.
- Актуальне
- Важливе