Уряд не мав причин запроваджувати регулювання цін на пальне, — Косянчук
Український ринок палива адекватно реагував на зростання цін на пальне на зовнішніх ринках, тож уряд не мав причин запроваджувати державне регулювання цін
Про це заявив Леонід Косянчук, генеральний директор торгового дому "Сан Ойл", в ефірі програми "Energo live" з Олександром Морщавкою на телеканалі "Еспресо".
"Якщо слідувати тій методиці розрахунку граничної ціни, яку запропонувало Мінекономіки, то зовнішній ринок, від якого і залежить ціноутворення в Україні, зріс більш ніж на 12%. В той же час роздріб зріс на 1,6% по бензину, а по дизельному пальному навіть знизився на 0,4 %. То де була та причина?" — питає Косянчук.
За його словами, роздрібний ринок адекватно реагував, адже у торговельній мережі запаси, які виступають демпфером.
"Поставили таку ціну, яка нижча від того, що ставили преміальні мережі з їх витратами, це зрозуміло, — і до якої навіть не мріяли дотягнутися 80% мереж. Середній і нижчий сегмент навіть не мріяв дійти до ціни у 30 грн. А тепер вони поступово дійдуть", — прогнозує експерт.
Він наголошує, що врешті програв споживач, адже купуватиме пальне за завищеною ціною.
- Кабмін 14 травня ввів державне регулювання цін на бензин та дизпаливо на період дії карантину.
- Після введення державного регулювання цін на бензин та дизпаливо деякі мережі АЗС заявили, що призупиняють продаж преміального пального.
- 17 травня Мінекономіки опублікувало роз'яснення, в якому йшлося, що державне регулювання цін не стосується "брендового преміального" пального.
- Актуальне
- Важливе