В Україні розробляють три вакцини від коронавірусу, - Ляшко
У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що в Україні розробляють три вакцини від коронавірусної хвороби
Про це в інтерв'ю "Сегодня" розказав головний санітарний лікар, заступник міністра Віктор Ляшко.
Так, першу вакцину розробляє Інститут біології клітини у Львові під керівництвом академіка Андрія Сибірного.
"Він розробляє вакцину, де білок коронавірусу вирощується на дріжджах. У біореакторі відбувається його очищення. Далі цей білок може бути доведений до лікарської форми. І як, наприклад, рекомбінантна вакцина, він може бути зареєстрований для доклінічних і клінічних досліджень і вже потім зареєстрований як препарат. Для прикладу, за такою технологією виробляється вакцина проти гепатиту В, коли також береться білкова основа", - повідомив він.
Ляшко зазначив, що до вересня робота відбуватиметься в лабораторії. Потім почнеться процес виготовлення лікарської форми і проведення доклінічних досліджень на тваринах.
"Ми стежимо зараз за підходом, а далі буде прийматися рішення чи піде цей препарат на доклініку (на людях – ред.), чи не піде", - заявив представник МОЗу.
Друга вакцина розробляється в Інституті біохімії ім. Палладіна, який очолює академік Сергій Комісаренко.
"Там розробляється вакцина за схожим принципом, але за іншою технологією. Результат очікується на осінь. Також цей інститут висловив готовність провести розробку власної мРНК-вакцини. Наразі вони шукають можливість як це зробити, зокрема, на базі вітчизняних заводів з виробництва білкової субстанції", - зауважив Ляшко.
У свою чергу, третьою вакциною займається приватна компанія "Діапроф-Мед".
"Ще є одна вакцина, яку розробляють не державні інституції, а бізнес з групою науковців, які задекларували, що у них відбулася нейтралізація вірусу на клітинах. Вони зараз на стадії виробництва лікарської форми, щоб почати клінічні випробування. Держава не інвестувала у цю розробку. Вони лише заявили, що у них може бути вакцина. Щоб почати доклініку або, щоб держава інвестувала, вони повинні були надати дані, що їхнє дослідження з’явиться у міжнародних публікаціях, і що фармзаводи будуть готові цю вакцину зробити", - наголосив він.
За його словами, розробники шукають виробника, який погодився б масштабувати цю технологію і виготовляти вакцину. Також Ляшко додав, що виробництво власної вакцини - тривалий процес, бо клінічні дослідження будь-якого препарату будуть тривати довго.
- Нагадаємо, 17 травня в Україну має надійти чергова партія вакцини від коронавірусу американського виробництва Pfizer.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе