Вчителям допризовної підготовки у Білорусі роздали книгу про "священну війну" за Росію, - ЗМІ
Вчителям допризовної підготовки на курсах підвищення кваліфікації у Військовій академії Білорусі роздавали скандальну книгу "Священна війна"
Тираж книги - 5 тис. примірників. Авторами цього видання виступили білоруські "західнорусисти" Лев Криштапович і Андрій Геращенко, в минулому держслужбовці, які були змушені піти зі своїх посад через радикальні проросійські погляди. Криштапович був заступником директора Інформаційно-аналітичного центру, Геращенко працював в адміністрації Жовтневого району Вітебська. Причому, Андрія Геращенко в негативному світлі раніше згадували навіть самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко та його міністр закордонних справ Володимир Макей, розповідає Еспресо.TV із посиланням на мінську газету Наша ніва.
Книга видана за підтримки Російського фонду підтримки та захисту прав співвітчизників, що проживають за кордоном. Криштапович писав про Другу світову війну, Геращенко - про війну 1812 року.
У цій книзі все викладено з виключно російських позицій.
Ось деякі цитати:
"Можна сказати, що присудження Світлані Алексієвич Нобелівської премії з літератури - це своєрідна форма заздрості шведів Росії за Полтаву або, іншими словами, бажання Нобелівського комітету, щоб білоруси були такими ж похмурими заздрісникам, як Алексієвич".
"Противники Росії і "русского міра" на даний час займаються оскаженілою фальсифікацією Великої Вітчизняної війни в інтересах західної бюрократії та олігархії".
Читайте також: Що чекає Білорусь у 2021 році
"Белорусізація в її БНР-івському (БНР була сучасницею УНР - ред.) варіанті стала являти собою політику і ідеологію антирадянщини і русофобії, спрямовану на фальсифікацію білоруської історії, відрив її від загальноросійської історії, протиставлення братніх народів - білорусів і росіян і під прикриттям вивіски про так зване відродження Білорусії прагнення здійснити заміну білоруської ментальності антирадянською і антиросійською свідомістю в інтересах усіляких західних "кайзерів", але, перш за все, польсько-шляхетського експансіонізму".
"Абсолютно ясно, що БНР жодно відношення до білоруського національної самосвідомості і до білоруської державності не має".
"Керівництво БНФ (опозиційний Білоруський Національний Фронт - ред.) прагнуло втягнути білоруський народ в конфронтацію з братнім російським народом, висуваючи дикі територіальні претензії на Смоленськ, Брянськ, Невель, Себеж, Новозибків, Дорогобуж і інші руські землі аж до Вязьми. Складалося враження, що іронія історії викинула на свою сцену привидів середньовічної дикості, які пишалися своїм розумовим розслабленням і психологічною неврівноваженістю, захоплювалися своєю злобою до російського народу, до всього радянського - коротше усім тим, що у нормальної людини викликало почуття огиди і презирства".
"Невже військове начальство дійсно вирішило пропагувати це у себе?", - задають питання білоруські журналісти.
"Не можемо ні спростувати, ні підтвердити", - відповіли їм у відділі ідеології Військової академії.
Сам співавтор видання Андрій Геращенко сказав, що це могла бути "приватна ініціатива одного з викладачів".
- Нагадаємо, впливовий російський пропагандист Володимир Мединський, що у 2012-2020 роках очолював Міністерство культури РФ, а нині обіймає посаду помічника президента Росії, на нещодавньому обговоренні у Раді Федерації, верхній палаті російського парламенту, озвучив останні територіальні забаганки Кремля. Серед них згадується, зокрема, Білорусь.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе