"Крим хотів бути з Росією". Надєждін накричав на ведучу радіо "Свобода"
Не допущений до реєстрації кандидатом в президенти РФ 61-річний російський муніципальний депутат Борис Надєждін, який зараз намагається оскаржити рішення ЦВК країни у верховному суді, висловився щодо Криму
Під час обговорення цього питання в етері російської служби радіо "Свобода" у політика сталася сварка з ведучою Оленою Риковцевою.
Спершу Надєждін став стверджувати, що на референдумі 1 грудня 1991 року більшість жителів Криму нібито не проголосувала за незалежність України. Коли ведуча, спираючись на відкриті дані, стала йому заперечувати - а тоді, нагадаємо, в Криму проголосували за незалежність 54% з тих, хто прийшов на вибори, у Севастополі - 57%, - Надєждін став наполягати на тому, що частку прихильників української незалежності серед кримчан слід брати з усього населення, а не з учасників референдуму.
У відповідь Риковцева стала наполягати, що в такому випадку за такою ж системою можна оцінювати й результати кримського "референдуму" 2014 року.
"Ви повинні будете зменшити цифру, якщо ви почнете відштовхуватися від явки. Ну, правда ж?" - сказала вона.
"Я кажу факт: факт полягає в тому, що в Донецьку, Луганську, Києві, Львові, Рівному більша частина населення проголосувала за незалежність. А в Криму - ні. Крапка. Все, давайте не будемо сперечатися", - продовжив натомість Надєждін.
"Крим увійшов у 2014 році до складу Росії абсолютно спокійно, радісно й без усяких кровей. Нічого там не було. Просто так увійшли й усе", - заявив він.
"Точно так він би лишився у складі України, якби його не натравили (не налаштували, - ред.)", - заперечила йому ведуча.
"Лєна! Лєна!" - став підвищувати тон голосу Надєждін.
Читайте також: Ігор Гулик. Безнадійний Надєждін
Після цього радіоведуча сказала, що політик на неї кричить.
Коли Борис Наєждін заспокоївся, він повторив свою основну думку щодо Криму:
"Крим хотів бути з Росією".
Тут слід нагадати, що "референдум" у Криму, за яким Автономна Республіка Крим "увійшла до складу" РФ проводився російськими окупантами та колаборантами після того, як уся територія півострова вже була зайнята російськими військами, а законна українська влада повалена.
У своїх спогадах полковник ФСБ, терорист і воєнний злочинець Ігор Гіркін (Стрєлков) сам розповідав, як зі своїми озброєними загонами силою збирав депутатів Верховної Ради Криму для прийняття необхідних Кремлю рішень.
Проти цього активно виступали українські патріоти й кримські татари, що бойкотували фейковий "референдум".
Неправда і те, що анексія Криму відбулася "безкровно".
26 лютого під час мітингу на площі перед кримським парламентом загинули двоє цивільних.
18 березня 2014 року російські окупанти пострілом в серце застрелили військовослужбовця ЗСУ Сергія Кокуріна.
Анексія Криму також поклала початок безперервним викраденням, катуванням, вбивствам та незаконним засудженням противників перебування Криму в складі РФ. Жорстокі репресії не припиняються й досі.
У чому полягає "антивоєнна" позиція Бориса Надєждіна
Нащадок вихідців з України Надєждін відомий тим, що на нинішніх так званих виборах глави російської держави подавав себе "єдиним антивоєнним кандидатом".
"Зупинити війну" він збирається не виведенням російських військ з окупованих територій України, а у свій власний спосіб.
"Я не скажу наступати, але й не скажу відступати", - наголосив Надєждін у цій же програмі на радіо "Свобода".
Отже, російські війська, наполягає політик, мають закріпитися на нинішніх позиціях, після чого слід розпочати перемовини з офіційним Києвом та провести референдуми, на яких запитати населення ТОТ про те, в складі якої країни вони хочуть жити - Росії чи України.
Вивести війська РФ, каже Надєждін, відразу не можна, оскільки зайнята ними частина материкової України та Кримський півострів оголошені російською територією "згідно з Конституцією Росії".
При цьому він окремо виносить за межі даного обговорення Крим, наполягаючи на тому, що там інша ситуація, ніж у Донецьку та Луганську.
- Відмову від ЦВК РФ Надєждін отримав 8 лютого. На той день, як він сам заявляє, його рейтинг становив 22%.
- Так звані вибори президента Росії пройдуть з 15 по 17 лютого 2024 року.
- Актуальне
- Важливе