Очільниця МЗС Канади в Києві зустрілася з Зеленським, Кулебою та Шмигалем. Що обговорили
У п'ятницю, 2 лютого, до Києва прибула міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі. Вона зустрілася з президентом Володимиром Зеленським, очільником МЗС України Дмитром Кулебою та прем‘єр-міністром Денисом Шмигалем
Подробиці зустрічі Жолі та Зеленського розкрила пресслужба президента.
Зустріч із Зеленським
Зеленський поінформував гостю про заходи з реалізації Формули миру та підготовки й проведення Глобального саміту миру. Також він подякував Канаді за її роль у поверненні депортованих Росією українських дітей.
"Для нас повернення всіх українських громадян, включно з дітьми, залишається одним із ключових пріоритетів. Ми вдячні Канаді за вагому роль у створенні Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, що допоможе всім нашим дітям невдовзі повернутися на батьківщину", - сказав президент.
Під час зустрічі сторони також обговорили підготовку двостороннього документа з Канадою про безпекові гарантії Україні, щоб укласти його вже невдовзі.
Зустріч з Кулебою
Про зустрічі Жолі з Кулебою повідомила пресслужба МЗС України.
Сторони обговорили політику, економіку, доповнення угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою, заморожені активи Росії та їх використання на користь України, нові санкції проти агресора та реалізація української Формули миру, де Канада співголовує у 4 пункті - звільнення полонених та депортованих осіб.
Кулеба зауважив, що сторони продовжують працювати над посиленням систем ППО та іншої зброї, якою може допомогти Канада.
Натомість Жолі на початку промови загадала про допомогу Україні яку надала Канада з початку широкомасштабної війни, а також запевнила у непохитній підтримці українського народу. Очільниця канадського дипломатичного відомства наголосила, що Канада продовжуватиме допомагати Україні в усіх нагальних питаннях.
Вона зауважила, що навіть після закінчення війни України залишиться поряд з небезпечним сусідом як Росія.
За словами Жолі, одним з важливих питань, що постійно обговорюються в контексті допомоги Україні є повернення депортованих дітей.
Вона наголосила, що 2 лютого Канада й Україна започаткують коаліцію з повернення українських дітей, а також канадська сторона говоритиме про це питання з іншими країнами, серед яких Мексика, Бразилія, Південна Африка й Катар.
"І звідти будемо певним чином інформувати, хто ці діти. Переконувати держави, щоб вони об'єднувались в цьому питанні й будемо працювати із тими державами, які мають прямі відносини з РФ, щоб певним чином сприяти, аби діти верталися додому. Кожна дитина, яка вертається додому - це перемога", - сказала Жолі.
Зустріч зі Шмигалем
Під час зустрічі з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем очільниця канадського МЗС Мелані Жолі запевнила, що Канада залишиться пліч-о-пліч з Україною стільки, скільки буде необхідно. Про це Шмигаль написав у Telegram.
"Подякував Канаді за рішення приєднатися до коаліції з повернення депортованих українських дітей. Це один із пунктів Формули миру Президента України", - зазначив Шмигаль.
Він додав, що, зокрема, Канада підтримує ініціативи України з гуманітарного розмінування, що є важливою частиною відновлення.
"У цьому контексті обговорили конфіскацію російських активів. Канада тут, як і в інших сферах підтримки, серед лідерів. Розраховуємо, що цього року ми зробимо вагомі кроки, щоб спрямувати російські кошти на відбудову України", - підсумував прем'єр-міністр України.
- Канада передасть Україні десять багатоцільових човнів виробництва Zodiac Hurricane Technologies і запчастини до них, а також навчить українців використовувати такі човни.
- Актуальне
- Важливе