Торецьк, Часів Яр, Купʼянськ: Скібіцький розповів про плани РФ та ймовірність штурмів на Херсонщині й Запоріжжі

3 березня, 2025 понедiлок
14:19

Російські загарбники визначили Покровський напрямок, Торецьк, Часів Яр та Купʼянськ найбільш актуальними для ведення бойових дій. Водночас РФ допускає можливість штурмів у Херсонській та Запорізькій областях

Зміст

Про це розповів заступник начальника ГУР МО генерал-майор Вадим Скібіцький в інтерв'ю РБК-Україна.

"Вони чітко для себе визначили найбільш критичні і найбільш актуальні напрямки ведення бойових дій. Насамперед це Покровський напрямок, Торецьк і Часів Яр для завершення всіх операцій, які вони спланували. Крім того - це Куп'янськ. Ми знаємо плани, які ставить перед собою Російська Федерація, у тому числі – і можливість проведення штурмових і наступальних дій і в Херсонській, і в Запорізькій областях", - заявив Скібіцький.

За його словами, описана ним загроза залишається, згадавши про заяви Москви - що Херсонщина й Запоріжжя є "новими територіями" РФ, які "вписані в конституцію Росії", і Кремль буде робити все для того, щоб взяти їх під контроль.

На запитання, чи існує загроза наступальних дій окупантів на Дніпропетровську область, Скібіцький відповів: "Давайте виходити з того, чи виконає Російська Федерація завдання з виходу на кордони саме Дніпропетровської області".

"У разі успіху Росії зростає загроза проведення будь-яких штурмових дій, розвідувальних дій, і до того ж це зменшує радіус бойового застосування артилерійських та реактивних систем залпового вогню противника для завдання ударів по нашій інфраструктурі", - додав заступник ГУР.

Він підкреслив: не слід думати, що плани противника змінюються від зменшення активності бойових дій. Цей час, як зауважує Скібіцький, ворог використовує для опрацювання планів подальшого наступу, підготовки особового складу, поповнення боєприпасів та підготовки штурмових дій.

"Ми аналізуємо, виходячи з того, наскільки активно йде зараз кампанія з набору військовослужбовців до збройних сил Російської Федерації. До речі, за січень вони виконали плани з рекрутингу на 107%. Це питання залишається актуальним, і російська влада не має проблеми з комплектуванням військ і поповненням втрат", - заявив він.

Скібіцький пояснив, що попри зменшення активності бойових дій в угрупованні сил РФ є понад 620 тис. військових, які розміщені на ТОТ і в Курській області. 

"Якщо ми говоримо про сухопутний компонент – це приблизно 620 тисяч, причому понад 200 тисяч – це ті штурмові підрозділи, які беруть участь у бойових діях і перебувають на лінії фронту. Крім того, це 35 тисяч військовослужбовців росгвардії, які забезпечують окупаційну владу, здійснюють охорону найбільш важливих об'єктів на тимчасово окупованих територіях", - продовжив генерал-майор.

Також Скібіцький згадав і про російських солдатів, які здійснюють логістичне забезпечення, про підрозділи Чорноморського флоту РФ, авіацію, що безпосередньо не базується, наприклад, в районах бойових дій, але залучається для нанесення бойових ударів.

"Агресор на сьогодні використовує більше 20 аеродромів, авіаційних баз на території Росії для нанесення і бомбових, і ракетних ударів по нашій території", - додав він.

  • Скібіцький розповів: у планах російських окупантів на 2025 рік є збільшення випуску аеробалістичних ракет "Кинджал" і балістичних ракет до оперативно-тактичних комплексів "Іскандер".
Теги:
Читайте також:
Київ
+3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.36
    Купівля 41.36
    Продаж 41.9
  • EUR
    Купівля 43.11
    Продаж 43.87
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
3 березня
20:38
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
РФ запустила по Україні дрони: ситуація ввечері 3 березня
20:27
Володимир Зеленський
"Українці хочуть цього найбільше": Зеленський заявив, що розраховує на підтримку США на шляху до миру
20:08
Пресреліз
Крим: на своїй, не своїй землі - обкладинка фільму
Кримські татари – ключ до повернення Криму, – Микола Княжицький
20:08
OPINION
Вправи з деколонізації
20:00
Володимир Зеленський і Дональд Трамп
"Він не втручається в українську політику": міністр торгівлі США відповів, чи хоче Трамп відставки Зеленського
19:56
Новонароджена дитина
В уряді назвали коефіцієнт народжуваності в Україні історичним антирекордом
19:50
Марко Рубіо
США готові вести переговори щодо припинення війни в Україні: Рубіо й глава британського МЗС Леммі обговорили саміт лідерів ЄС у Лондоні
19:45
Ілюстративне фото
У лікарні на Кіровоградщині померла однорічна дитина: розпочато розслідування
19:35
Ексклюзив
Володимир Зеленський, Дональд Трамп
"Допоможе відновити відносини між Україною та США": нардеп Княжицький прокоментував пропозиції щодо перемирʼя від країн Європи
19:25
Оновлено
Віктор Орбан
Орбан заявив, що лідери ЄС "вирішили продовжувати війну" в Україні. У Раді Європи відповіли
19:19
Володимир Зеленський, Дональд Трамп
"Цей хлопець не хоче миру": Трамп відреагував на слова Зеленського, що до закінчення війни з РФ дуже далеко
19:08
Одеська національна опера вперше гастролює в Японії
19:06
Azov
Уперше на фронті: медики "Азову" здійснили скид крові з дрона для порятунку бійця
18:46
Центр Дія.Бізнес в Ужгороді
Дія.Бізнес запустила грантову програму для військових та їхніх сімей
18:45
Король Чарльз і премʼєр Канади Трюдо
"Незалежність Канади є пріоритетом": король Чарльз ІІІ влаштував авдієнцію Трюдо
18:44
Оновлено
Україна Британія
Стармер переконаний, що США відіграватимуть "життєво важливу" роль у забезпеченні міцного миру в Україні
18:31
Представник Естонії на Євробаченні-2025 перепросив в італійців за конкурсну пісню Espresso Macchiato
18:19
Оновлено
ЗАЕС і МАГАТЕ
Гроссі пояснив, чому ротацію місії МАГАТЕ на ЗАЕС здійснили через окуповані Росією території
18:04
OPINION
Трамп — це стихія. З ним не варто боротися
18:00
Огляд
санкції
"Тіньовий флот" РФ, КНДР, "гаманці" Путіна: на що націлений найбільший пакет санкцій Великої Британії за час повномасштабного вторгнення
17:56
Ексклюзив
протести проти адміністрації Трампа
Серйозна нестабільність всередині США ознаменує початок гарячої фази Третьої світової війни, - політолог-міжнародник Несвітайлов
17:53
Майк Волц
У Білому домі висунули Зеленському умови, за яких підпишуть угоду про корисні мінерали
17:39
Анатолій Тимощук
Тимощука, Карякіна та Каладзе позбавили спортивних звань в Україні
17:27
Смартфон
В Україні планують запустити "Електронний кабінет пацієнта" найближчими місяцями
17:18
Євген Шевченко
Суд продовжив тримання під вартою підозрюваного у держзраді нардепа Євгенія Шевченка
17:17
електроенергія, відключення
Укренерго попередило про обмеження споживання електроенергії 4 березня
16:54
PR
Які переваги моторної оливи 10W-40 для двигуна?
16:53
Україна цьогоріч отримає від партнерів ще 26 машин механізованого розмінування GCS
16:49
Володимир Зеленський
Зеленський заявив, що знає причину конфлікту в Овальному кабінеті
16:37
ЗСУ, Донецька область, 22 лютого 2025 р.
З початку доби на фронті сталося 57 боїв: найбільше атак на Курщині та Покровському напрямку
16:32
Жінки в армії
В Україні зросла частка жінок, які долучилися до війська через рекрутинг
16:30
Фрідріх Мерц
Мерц вважає, що суперечка в Білому домі була навмисною ескалацією з боку США
16:21
Північний потік газ
"Політично він уже похований": голова МЗС Литви не бачить можливості відновлення "Північного потоку-2"
16:17
Тисяча гривень
Уряд підбив підсумки "Зимової єПідтримки": програмою скористалися 14,4 млн українців
16:09
На фото: Григорій Лепс
СБУ оголосила підозру російському співаку Лепсу
16:05
Гривня, гривні, гроші
Українці торік придбали в інтернеті товарів і послуг на 622 млн грн: НБУ назвав середню суму чека
16:03
В Ісландії відкрилася виставка харківської художниці Ніки Кожушко, яка загинула від авіаудару РФ
16:00
OPINION
Ми в точці, де глобальних зламів ще не відбулось, але вони можливі вже цього року
15:58
Урсула фон дер Ляєн
Фон дер Ляєн представить країнам ЄС план переозброєння Європи
15:56
мобілізація, ЗСУ
Завдяки закону про СЗЧ до війська повернулися понад 21 тис. військових, - ДБР
Більше новин